kbreakout - en to ia translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
ia: Preferentias General

en: original author and maintainer
ia: Autor original e mantenitor

en: artwork
ia: Material Illustrative (Artwork)

en: testing
ia: Essayante

[ctx: @title:tab]
en: Theme
ia: Thema

en:    Time (hh:mm)
ia:    Tempore (hh:mm)

[ctx: @title:window]
en: New Game
ia: Nove Joco

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
ia: Initia un Nove Joco

en: Game won!
ia: Joco ganiate!

en: Time (hh:mm)
ia: Tempore (hh:mm)

en: Level %1
ia: Nivello %1

en: Game Paused!
ia: Joco In Pausa!

en: Game Over!
ia: Joco Terminate!
