kbreakout - en to sa translation catalogue (40 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
sa: सामान्य सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enabling the following option will make the game steal the mouse cursor, pause the game to get the cursor back.
sa: निम्नलिखितविकल्पं सक्षमीकरणेन क्रीडा मूषकस्य कर्सरं चोर्यते, कर्सरं पुनः प्राप्तुं क्रीडां विरामं करिष्यति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FireOnClick) i18n: ectx: label, entry (FireOnClick), group (General)
en: Fire on mouse click
sa: मूषकस्य क्लिक् इत्यत्र अग्निः

en: KBreakOut
sa: KBreakOut इति

en: A Breakout like game by KDE
sa: KDE द्वारा एकः Breakout इव क्रीडा

en: (c) 2007-2008 Fela Winkelmolen
sa: (ग) 2007-2008 फेला विन्केल्मोलेन्

en: Fela Winkelmolen
sa: फेला शॉपिंग मिल

en: original author and maintainer
sa: मूल लेखक एवं परिपालक

en: Eugene Trounev
sa: यूजीन ट्रोनेव

en: artwork
sa: कलाकृति

en: Sean Wilson
sa: शीन् विल्सन

en: Lorenzo Bonomi
sa: लोरेन्जो बोनोमी

en: testing
sa: परीक्षणम्

en: Brian Croom
sa: ब्रायन क्रूम

en: port to KGameRenderer
sa: KGameRenderer प्रति पोर्ट्

en: Viranch Mehta
sa: विरञ्च मेहता

en: port to QtQuick
sa: पोर्ट् to QtQuick

[ctx: Key (shortcut) to toggle full screen]
en: F
sa: च

[ctx: @action]
en: Fire the Ball
sa: कन्दुकं अग्निम् अयच्छतु

[ctx: @action]
en: Skip Level
sa: स्तरं त्यजतु

[ctx: @action]
en: Add Life
sa: जीवनं योजयतु

[ctx: Key (shortcut) to pause the game]
en: P
sa: पु

[ctx: @title:tab]
en: Theme
sa: विषयवस्तु

[ctx: @title:tab]
en: General
sa: सामान्य

en:    Time (hh:mm)
sa:    काल (हः:म्)

en: Starting a new game will end the current one!
sa: नूतनं क्रीडां आरभ्य वर्तमानस्य क्रीडायाः समाप्तिः भविष्यति!

[ctx: @title:window]
en: New Game
sa: नवीन खेल

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
sa: नूतनं क्रीडां आरभत

en: Game won!
sa: क्रीडा विजयी अभवत्!

en: Time (hh:mm)
sa: काल (हः:म्)

en: Do you want to fire the ball on mouse click?
    Answering Yes will make the game steal the
    mouse cursor, pause the game to get
    the cursor back.
sa: मूषकस्य क्लिक् करणेन कन्दुकं प्रहारयितुम् इच्छति वा ?
    हाँ इति उत्तरं दत्त्वा क्रीडा चोरणं करिष्यति
    mouse cursor, प्राप्तुं क्रीडां विरामयन्तु
    कर्सरः पृष्ठतः ।

[ctx: @title:window]
en: Fire on Click
sa: क्लिक् इत्यत्र अग्निः

[ctx: @action;button]
en: Use Mouse Click
sa: Mouse Click इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @action;button]
en: Ignore Mouse Click
sa: मूषकस्य क्लिक् इत्यस्य अवहेलनां कुर्वन्तु

en: Well done! You won the game
sa: सद् कृत! त्वं क्रीडां जित्वा

en: Level %1
sa: स्तरः %1

en: Game Paused!
sa: खेल विरामितः!

en: Oops! You have lost the ball!
sa: उफ ! त्वं कन्दुकं नष्टवान् !

en: Game Over!
sa: गेम ओवर!

en: Press %1 to fire the ball
sa: कन्दुकं प्रज्वलितुं %1 नुदन्तु
