kbreakout - en to wa translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
wa: Tchuzes djeneråles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enabling the following option will make the game steal the mouse cursor, pause the game to get the cursor back.
wa: Mete èn alaedje li tchuze shuvante frè kel djeu piede li cursoe del sori, djokez l' djeu po rawè l' cursoe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FireOnClick) i18n: ectx: label, entry (FireOnClick), group (General)
en: Fire on mouse click
wa: Satchî å clitchaedje del sori

en: KBreakOut
wa: sKetaedje (KBreakOut)

en: (c) 2007-2008 Fela Winkelmolen
wa: © 2007-2008 Fela Winkelmolen

en: original author and maintainer
wa: Prumî oteur eyet mintneu

en: artwork
wa: ovraedje grafike

en: testing
wa: sayes

en: Theme
wa: Tinme

[ctx: General settings]
en: General
wa: Djenerå

en:    Time (hh:mm)
wa:   Tins (ee:mm)

en: Starting a new game will end the current one!
wa: Ataker on novea djeu finirè l' ci do moumint !

en: New Game
wa: Novea djeu

en: Start a New Game
wa: Ataker on novea djeu

en: Game won!
wa: Djeu wangnî !

en: Time (hh:mm)
wa: Tins (hh:mm)

en: Do you want to fire the ball on mouse click?
    Answering Yes will make the game steal the
    mouse cursor, pause the game to get
    the cursor back.
wa: Voloz saetchî l' bale å clitchaedje del sori?
    Responde Oyi frè kel djeu piede li cursoe del
    sori, djokez l' djeu po rawè l' cursoe.

en: Fire on click?
wa: Saetchî å clitch?

en: Level %1
wa: Livea %1

en: Game Paused!
wa: Li djeu a stî djoké !

en: Oops! You have lost the ball!
wa: Ouxh ! Vos avoz pierdou l' bale !

en: Game Over!
wa: Li djeu est houte !

en: Press %1 to fire the ball
wa: Tchôkîz %1 po saetchî l' bale
