kbruch - en to bg translation catalogue (47 entries)

en: Click on this button to check your result.
bg: Проверка на резултата.

en: Enter the numerator of your result
bg: Въведете числителя на резултата

en: Enter the denominator of your result
bg: Въведете знаменателя на резултата

en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
bg: Натиснете бутона, за да проверите резултата. Имайте предвид, че няма да видите резултата, ако още не сте въвели отговора.

en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
bg: В това упражнение трябва да преобразувате число в дроб.

en: Add prime factor 2.
bg: Добавяне на прост делител 2.

en: Add prime factor 3.
bg: Добавяне на прост делител 3.

en: Add prime factor 5.
bg: Добавяне на прост делител 5.

en: Add prime factor 7.
bg: Добавяне на прост делител 7.

en: Add prime factor 11.
bg: Добавяне на прост делител 11.

en: Add prime factor 13.
bg: Добавяне на прост делител 13.

en: Add prime factor 17.
bg: Добавяне на прост делител 17.

en: Add prime factor 19.
bg: Добавяне на прост делител 19.

en: Removes the last entered prime factor.
bg: Премахване на последния въведен прост делител.

en: In this exercise you have to factorize a given number.
bg: В това упражнение трябва да разложите дадено число на множители.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
bg: Цветове

en: Learn calculating with fractions
bg: Изучаване на действия с дроби

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
bg: Текущо упражнение.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
bg: Запис на типа на текущото упражнение.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
bg: Включване на действията събиране и изваждане при генериране на задачата.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
bg: Включване на умножение и деление

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
bg: Включване на действията умножение и деление при генериране на задачата.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
bg: Брой дроби

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
bg: Избор на брой дроби при генериране на задачата.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
bg: Най-голям общ делител

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
bg: Избор на максимална стойност на общия знаменател.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
bg: Брой верни задачи

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
bg: Решени задачи

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
bg: Общ брой решени задачи

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
bg: Цвят на номерата на задачите

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
bg: Цвят на знака за действие

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
bg: Цвят на дробната черта

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
bg: Шрифт

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
bg: Показване на резултата като дробно число

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
bg: Показване на резултата като дробно число.

en: Operations:
bg: Действия:

en: The maximum number you can have as main denominator
bg: Максималното число, което можете да имате като общ множител

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
bg: Изберете максималното число за общ делител: 10, 20, 30, 40 или 50.

en: This is the current total number of solved tasks.
bg: Общ брой решени задачи.

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
bg: Общ брой верни задачи.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
bg: Общ брой грешно решени задачи.

en: This part of the window shows the statistics.
bg: Статистика на упражненията.

en: &Reset
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
bg: Промяна на цвета на числата

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
bg: Промяна на цвета на знака за действие

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
bg: Промяна на цвета на дробната черта

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
bg: Промяна на шрифта на числата
