kbruch - en to cs translation catalogue (169 entries)

en: KBruch modes:
cs: Režimy KBruch:

en: Open standard KBruch
cs: Otevřít standardní KBruch

en: Exercise
cs: Cvičení

en: Open learning KBruch
cs: Otevřít učení s KBruch

en: Learning
cs: Učení se

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: Sou&bor

en: Click on this button to select the 'greater than' sign.
cs: Kliknutím na tlačítko vyberte znaménko 'větší než'.

en: Click on this button to select the 'less than' sign.
cs: Kliknutím na tlačítko vyberte znaménko 'menší než'.

en: Click on this button to select the 'equals' sign.
cs: Kliknutím na tlačítko vyberte znaménko 'rovná se'.

en: &Skip
cs: Pře&skočit

en: Click on this button to skip this question.
cs: Pro přeskočení úlohy klikněte na tlačítko.

en: In this exercise you have to compare two given fractions.
cs: V tomto cvičení máte za úkol porovnávat dva zlomky.

en: In this exercise you have to compare two given fractions and choose the correct comparison sign.
cs: V tomto cvičení máte za úkol porovnávat dva zlomky a vybrat porovnávací znaménko.

en: Click on this button to check your result.
cs: Kliknutím na toto tlačítko překontrolujete výsledek.

en: &Next
cs: &Následující

en: Enter the numerator of your result
cs: Zadejte čitatele výsledku

en: Enter the denominator of your result
cs: Zadejte jmenovatele výsledku

en: &Check
cs: &Kontrola

en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
cs: Kliknutím na toto tlačítko překontrolujete výsledek. Pokud jste nezadali žádné řešení, tlačítko nebude fungovat.

en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
cs: V tomto cvičení máte číslo převést na zlomek.

en: In this exercise you have to convert a given number into a fraction by entering a numerator and denominator. Do not forget to reduce the result.
cs: V tomto cvičení máte zadané číslo převést na zlomek vyplněním čitatele a jmenovatele. Nezapomeňte převést výsledek do základního tvaru.

en: Click on this button to get to the next question.
cs: Kliknutím na toto tlačítko přejdete k následující úloze.

en: You entered a 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
cs: Zadali jste 0 jako jmenovatel. Dělení nulou však není povoleno. Tato úloha bude započítána jako řešená nesprávně.

en: You entered the correct result, but not reduced.
    Always enter your results as reduced. This question will be counted as not correctly solved.
cs: Zadali jste správný výsledek, ale ne v základním tvaru.
    Zadávejte výsledky vždy v základním tvaru. Tato úloha nebude brána jako správně vyřešená.

en: N&ext
cs: Násl&edující

en: Backspace
cs: Zpět

en: Add prime factor 2.
cs: Přidat prvočíslo 2.

en: Add prime factor 3.
cs: Přidat prvočíslo 3.

en: Add prime factor 5.
cs: Přidat prvočíslo 5.

en: Add prime factor 7.
cs: Přidat prvočíslo 7.

en: Add prime factor 11.
cs: Přidat prvočíslo 11.

en: Add prime factor 13.
cs: Přidat prvočíslo 13.

en: Add prime factor 17.
cs: Přidat prvočíslo 17.

en: Add prime factor 19.
cs: Přidat prvočíslo 19.

en: Removes the last entered prime factor.
cs: Odstraní poslední zadané prvočíslo.

en: In this exercise you have to factorize a given number.
cs: V tomto cvičení máte rozložit zadané číslo na prvočísla.

en: Enter the integer part of the fraction
cs: Zadejte část zlomku, která je představována celým číslem

en: Enter the numerator of the fraction
cs: Zadejte čitatel zlomku

en: Enter the denominator of the fraction
cs: Zadejte jmenovatel zlomku

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa.
cs: V tomto cvičení musíte převést smíšené číslo do poměru a obráceně.

en: Click this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
cs: Pro kontrolu výsledku klikněte na toto tlačítko. Pokud jste ještě nezadali žádné řešení, tlačítko nebude fungovat.

en: Click this button to get the next question.
cs: Klikněte na toto tlačítko pro obdržení následující úlohy.

en: You entered 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
cs: Zadali jste 0 jako jmenovatel. Dělení nulou však není povoleno. Tato úloha bude započítána jako vyřešená nesprávně.

en: You entered the correct result, but not reduced. This question will be counted as not correctly solved.
cs: Zadali jste správný výsledek, ale ne v základním tvaru. Tato úloha nebude brána jako nesprávně vyřešená.

[ctx: %1 percentage of %2]
en: %1% of %2 =
cs: %1% z %2 =

en: Enter the result of percentage question
cs: Zadejte výsledek úlohy na procenta

en: In this exercise you have to work with percentage questions.
cs: V tomto cvičení máte řešit úlohy s procenty.

en: In this exercise you have to enter the fraction of the given number.
cs: V tomto cvičení musíte zadat zlomek daného čísla.

[ctx: Expands the ratio shown on the left by the given factor. Please note, expanding is not the same as multiplying. For example, expanding a ratio by 2 basically means multiplying the ratio with 2/2 and not with 2/1!]
en: Expand
cs: Rozvinout

en: New
cs: Nový

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
cs: &Nový

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
cs: Rada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
cs: Barvy

en: Now the parts of the inside ring and outside ring have the same size, and we can add the fractions!
    
    This is called finding the main denominator. The main denominator divides the rings into equal parts.
cs: Nyní mají části vnitřního a vnějšího kruhu stejnou velikost, a proto můžeme přidat zlomky!
    
    Tomu se říká najít společného jmenovatele. Společný jmenovatel rozděluje kruhy na stejné části.

en: There is a smaller main denominator. Can you find it?
cs: Je zde i menší společný jmenovatel. Můžete jej najít?

en: You have just expanded the first fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
cs: Právě jste rozšířili první zlomek pomocí %1. Náš hlavní cíl je, mít všechny části stejně velké. Rozšířením prvního zlomku pomocí %2 a druhého pomocí %3.

en: You have just expanded the second fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
cs: Právě jste rozšířili druhý zlomek pomocí %1. Náš hlavní cíl je, mít všechny části stejně velké. Rozšířením prvního zlomku pomocí %2 a druhého pomocí %3.

[ctx: Inserted as %1 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
cs[0]: %2 z 1 nakreslené části.
cs[1]: %2 z %1 nakreslených částí.
cs[2]: %2 z %1 nakreslených částí.

[ctx: Inserted as %2 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
cs[0]: %2 z 1 nakreslené části.
cs[1]: %2 z %1 nakreslených částí.
cs[2]: %2 z %1 nakreslených částí.

en: Learn calculating with fractions
cs: Učte se počítáním se zlomky

en: Current maintainer, original author
cs: Současný správce, původní autor

en: New interface design and usability improvements
cs: Nové uživatelské rozhraní a vylepšení použitelnosti

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
cs: Prováděné cvičení.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
cs: Uloží druh prováděného cvičení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Addition
cs: Povolit sčítání

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition for task generation.
cs: Povolit sčítání při vytváření úlohy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Subtraction
cs: Povolit odčítání

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
cs: Povolit sčítání/odčítání pro vytváření úlohy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Division
cs: Povolit dělení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Division for task generation.
cs: Povolit dělení při vytváření úlohy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication
cs: Povolit násobení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication for task generation.
cs: Povolit násobení při vytváření úlohy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
cs: Povolit násobení/dělení

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
cs: Povolit pro vytváření násobení/dělení.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
cs: Počet zlomků

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
cs: Nastavit počet zlomků při vytváření úlohy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
cs: Největší společný jmenovatel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
cs: Nastavit největší hodnotu společného jmenovatele.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Answer reduced fractions
cs: Řešit zlomky v základním tvaru

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions need to be reduced.
cs: Nastavte, zda je potřeba, aby zlomky byly uvedeny v základním tvaru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Mixed number
cs: Smíšené číslo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not on solution.
cs: Nastavte, zda se zlomky v řešení budou nebo nebudou objevovat v podobě smíšeného čísla.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will need answers in mixed form or not on solution.
cs: Nastavte, zda zlomky v řešení budou nebo nebudou potřebovat odpověď v podobě smíšeného čísla.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not in questions.
cs: Nastavte, zda se zlomky v otázkách budou nebo nebudou objevovat v podobě smíšeného čísla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
cs: Počet správně vyřešených úloh

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
cs: Počet vyřešených úloh

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
cs: Celkový počet vyřešených úloh

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of skipped tasks
cs: Počet přeskočených úloh

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
cs: Barva čísel použitá v pohledu na úlohy

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
cs: Barva operačních znamének v pohledu na úlohy

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
cs: Barva zlomkových čar v pohledu na úlohy

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
cs: Písmo použité v pohledu na úlohy

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
cs: Povolit zobrazení výsledku i jako smíšeného čísla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
cs: Povolí/zakáže zobrazení výsledku i ve zvláštním způsobu zápisu smíšeného čísla.

en: Question:
cs: Úloha:

en: Answer:
cs: Odpověď:

en: Operations:
cs: Operace:

en: Arithmetic
cs: Výpočty

en: Options:
cs: Volby:

en: Set the options to solve the exercises.
cs: Nastavte volby pro řešení cvičení.

en: This part of the window shows the options to solve the exercises. Use the handle between the options and main window to change the size of this window part or to hide it by moving the handle to the left border of the main window.
cs: Tato část okna ukazuje nastavení pro výpočty cvičení. Použijte úchyt mezi tímto oknem a hlavním oknem ke změně velikosti okna nebo jej úplně schovejte tažením úchytu k levému okraji okna.

en: Mixed number:
cs: Smíšené číslo:

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the question expression (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
cs: Nastavte, zda se zlomky budou nebo nebudou objevovat ve smíšeném čísle v zadání úlohy (příklad smíšeného čísla: 1 4/5 = 9/5).

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the answer (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
cs: Nastavte, zda se zlomky budou nebo nebudou objevovat ve smíšeném čísle v odpovědi (příklad smíšeného čísla: 1 4/5 = 9/5).

en: Addition:
cs: Sčítání:

en: Check this to use addition operator.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si použít sčítací operátor.

en: Subtraction:
cs: Odčítání:

en: Check this to use subtraction operator.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si použít odčítací operátor.

en: Multiplication:
cs: Násobení:

en: Check this to use multiplication operator.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si použít operátor násobení.

en: Division:
cs: Dělení:

en: Check this to use division operator.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si použít operátor dělení.

en: Reduced form:
cs: Podoba v základním tvaru:

en: Check this to force the use of the reduced form.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si vynutit použití podoby výsledku v základním tvaru.

en: Number of terms:
cs: Počet členů:

en: The number of 
    terms you want
cs: Počet členů v úloze,
    který si přejete

en: Choose the number of terms (2, 3, 4 or 5) you 
    want for calculating fractions.
cs: Zvolte počet členů v úloze (2, 3, 4 nebo 5),
    který si přejete pro počítání zlomků.

en: Maximum denominator:
cs: Největší dělitel:

en: The maximum number you can have as main denominator
cs: Největší číslo, které můžete mít jako společného jmenovatele

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
cs: Zvolte číslo, které bude největším společným jmenovatelem: 10, 20, 30, 40 nebo 50.

en: Reset statistics and set a new task.
cs: Vynulovat statistiky a nastavit novou úlohu.

en: Back
cs: Zpět

en: Go back to Modes screen.
cs: Jdi zpět na obrazovku režimu.

en: 
    
    Arithmetic
cs: 
    
    Výpočty

en: In this exercise you have to solve a given question with fractions.
cs: V tomto cvičení máte vyřešit zadané úlohy na zlomky.

en: 
    
    Comparison
cs: 
    
    Porovnání

en: 
    
    Conversion
cs: 
    
    Převod

en: 
    
    Mixed Numbers
cs: 
    
    Smíšená čísla

en: 
    
    Factorization
cs: 
    
    Rozklad

en: 
    
    Percentage
cs: 
    
    Procentní podíl

[ctx: @action opens a new question]
en: New
cs: Nový

[ctx: @action go to the main screen]
en: &Back
cs: &Zpět

[ctx: Arithmetic Exercise]
en: Arithmetic
cs: Výpočty

[ctx: Comparison Exercise]
en: Comparison
cs: Srovnání

[ctx: Conversion Exercise]
en: Conversion
cs: Převod

[ctx: Mixed Numbers Exercise]
en: MixedNumbers
cs: Smíšená čísla

[ctx: Factorization Exercise]
en: Factorization
cs: Rozklad

[ctx: Percentage Exercise]
en: Percentage
cs: Procentní podíl

en: Fonts
cs: Písma

en: Percentage
cs: Procentní podíl

en: Comparison
cs: Srovnání

en: Conversion
cs: Převod

en: Mixed Numbers
cs: Smíšená čísla

en: Factorization
cs: Rozklad

en: Solution:
cs: Řešení:

en: Correct!
cs: Správně

en: Incorrect!
cs: Špatně

en: This is the current total number of solved tasks.
cs: Toto je aktuální celkový počet vyřešených úloh.

en: Questions:
cs: Úlohy:

[ctx: @info:status the number of correct answers]
en: Correct:
cs: Správně:

[ctx: @info:status the number of incorrect answers]
en: Incorrect:
cs: Špatně:

[ctx: @info:status the number of skipped answers]
en: Skipped:
cs: Vynecháno:

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
cs: Toto je aktuální celkový počet správně vyřešených úloh.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
cs: Toto je aktuální celkový počet nevyřešených úloh.

en: This is the current total number of skipped tasks.
cs: Toto je aktuální celkový počet vynechaných úloh.

en: This part of the window shows the statistics.
cs: Část okna zobrazující statistiky.

en: This part of the window shows the statistics. Each exercise you do is counted. You can reset the statistics by clicking on the 'New' button in the toolbar or by selecting 'New' from the 'File' menu
cs: Tato část okna zobrazuje statistiky. Započítáváno je každé cvičení. Vynulovat statistiku můžete kliknutím na tlačítko níže. Pokud si statistiku nepřejete sledovat, použijte svislý panel na levé straně, abyste zmenšili velikost této okenní části.

en: &Reset
cs: O&bnovit

en: Click this button to reset the statistics.
cs: Klikněte na toto tlačítko pro resetování statistik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: &Number:
cs: Čís&lo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
cs: Změnit barvu čísel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationLabel)
en: &Operation sign:
cs: &Operační znaménko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
cs: Změnit barvu operačního znaménka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fractionBarLabel)
en: &Fraction bar:
cs: &Zlomková čára:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
cs: Změnit barvu zlomkové čáry

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
cs: Změnit písmo čísel

en: Click this button to skip this question.
cs: Pro přeskočení této úlohy klikněte na toto tlačítko.

en: In this exercise you have to solve the generated question. You have to enter the integer part of the fraction and the numerator and the denominator. You can adjust the difficulty of the question in the options window part. Do not forget to reduce the result, if the use of the reduced form is forced.
cs: V tomto cvičení máte řešit vytvořené úlohy. Zadat musíte čitatel i jmenovatel. Přizpůsobit obtížnost úlohy lze pomocí okének v liště nad zadáním. Nezapomeňte zadat výsledek v základním tvaru, pokud je toto vyžadováno.
