kbruch - en to eo translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

en: &Skip
eo: La&si

en: Click on this button to check your result.
eo: Klaku sur tiu butono por kontroli vian rezulton

en: Backspace
eo: Retropaŝo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
eo: Ebligi Adicion/Subtrahon por taska generado

en: Back
eo: Reen

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Percentage
eo: Elcentaĵo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
eo: Ŝanĝu la koloron de la nombroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
eo: Ŝanĝu la koloron de la operacia signo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
eo: Ŝanĝu la koloron de la dividaĵa streko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
eo: Ŝanĝu la tiparon de la nombroj
