kbruch 0 - en to hr translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
hr: Boje

en: Learn calculating with fractions
hr: Vježbajte računanje s razlomcima

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
hr: Aktivna vježba.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
hr: Spremanje vrste aktivne vježbe.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
hr: Omogući izradu zadataka sa zbrajanje i oduzimanjem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
hr: Omogući množenje i dijeljenje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
hr: Omogući izradu zadataka s množenjem i dijeljenem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
hr: Broj razlomaka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
hr: Zadajte broj izrađenih zadatak s razlomcima

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
hr: Najveći glavni nazivnik

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
hr: Zadajte najveću vrijednost glavnog nazivnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
hr: Broj točno rješenih zadataka

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
hr: Broj rješenih zadataka

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
hr: Ukupni broj rješenih zadataka

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
hr: Boja brojeva u prikazu zadatka

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
hr: Boja znaka operacije u prikazu zadatka

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
hr: Boja razlomkovih crta u prikazu zadatka

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
hr: Boja u prikazu zadatka

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
hr: Omogući prikazivanje rezultata kao kombiniranog broja

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
hr: Omogućavanje ili onemogućavanje prikazivanje rezultata i kao kombiniranog broja.

en: Operations:
hr: Operacije:

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
hr: Odaberite broj koji će biti najveća vrijednost glavnog nazivnika: 10, 20, 30, 40 ili 50.

en: This is the current total number of solved tasks.
hr: Ovo je trenutno ukupan broj rješenih zadataka.

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
hr: Ovo je trenutno ukupan broj točno rješenih zadataka.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
hr: Ovo je trenutno ukupan broj nerješenih zadataka.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
hr: Promjena broje brojeva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
hr: Promjena boja znakova operacija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
hr: Promjena boje razlomkove crte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
hr: Promjena fonta brojeva
