kbruch - en to ka translation catalogue (171 entries)

en: KBruch modes:
ka: KBruch -ს რეჟიმები:

[ctx: @info:tooltip]
en: Open standard KBruch
ka: სტანდარტული KBruch-ის გახსნა

en: Exercise
ka: ვარჯიში

[ctx: @info:tooltip]
en: Open learning KBruch
ka: KBruch-ის სწავლის გახსნა

en: Learning
ka: სწავლა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to select the 'greater than' sign.
ka: 'მეტია, ვიდრე' ნიშნის ასარჩევად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to select the 'less than' sign.
ka: 'ნაკლებია, ვიდრე' ნიშნის ასარჩევად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to select the 'equals' sign.
ka: 'უდრის' ნიშნის ასარჩევად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to skip this question.
ka: კითხვის გამოსატოვებლად ამ ღილაკს დააწკაპუნეთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to compare two given fractions.
ka: ამ სავარჯიშოში ორ მოცემულ წილადს შეადარებთ.

en: In this exercise you have to compare two given fractions and choose the correct comparison sign.
ka: ამ სავარჯიშოში ორი მოცემული წილადი უნდა შეადაროთ და შესაბამისი შედარების ნიშანი დასვათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to check your result.
ka: თქვენი შედეგის შესამოწმებლად ამ ღილაკზე დააწკაპუნეთ.

en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the numerator of your result
ka: შეიყვანეთ თქვენი შედეგის მრიცხველი

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the denominator of your result
ka: შეიყვანეთ თქვენი შედეგის მნიშვნელი

en: &Check
ka: &შემოწმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
ka: თქვენი შედეგის შესამოწმებლად დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე. თუ შედეგი არ შეგიყვანიათ, ღილაკი არ იმუშავებს.

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
ka: ამ სავარჯიშოში რიცხვი წილადში უნდა გადაიყვანოთ.

en: In this exercise you have to convert a given number into a fraction by entering a numerator and denominator. Do not forget to reduce the result.
ka: ამ სავარჯიშოში მოცემული რიცხვი წილადში უნდა გადაიყვანოთ, მისი მრიცხველისა და მნიშვნელის შეყვანით. არ დაგავიწყდეთ, ნაშთი დაამრგვალოთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on this button to get to the next question.
ka: შემდეგი კითხვის მისაღებად ღილაკს დააწკაპუნეთ.

en: You entered a 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
ka: მნიშვნელად 0 შეიყვანეთ, რაც ნულზე გაყოფას ნიშნავს, რაც დაშვებული არაა. ეს კითხვა ჩაფლავებულად ჩაითვლება.

en: You entered the correct result, but not reduced.
    Always enter your results as reduced. This question will be counted as not correctly solved.
ka: თქვენი შეყვანილი პასუხი სწორია, მაგრამ ის არ დაგიმრგვალებიათ.
    შეყვანამდე პასუხები ყოველთვის დაამრგვალეთ. ეს პასუხი არასწორად ჩაითვლება.

en: N&ext
ka: &შემდეგი

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 2.
ka: მამრავლის დამატება: 2.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 3.
ka: მამრავლის დამატება: 3.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 5.
ka: მამრავლის დამატება: 5.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 7.
ka: მამრავლის დამატება: 7.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 11.
ka: მამრავლის დამატება: 11.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 13.
ka: მამრავლის დამატება: 13.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 17.
ka: მამრავლის დამატება: 17.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add prime factor 19.
ka: მამრავლის დამატება: 19.

[ctx: @info:tooltip]
en: Removes the last entered prime factor.
ka: ბოლოს შეყვანილი მამრავლის წაშლა.

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to factorize a given number.
ka: ამ სავარჯიშოში მითითებული რიცხვი მარტივ მამრავლებად უნდა დაშალოთ.

en: In this exercise you have to factorize a given number. You have to enter all prime factors of the number. You can add a prime factor by clicking on the corresponding button. The chosen prime factors will be shown in the input field. Do not forget to enter all prime factors, even when a prime factor repeats several times. Click the 'Backspace' button to remove the last entered prime factor.
ka: ამ სავარჯიშოში მითითებული რიცხვი მარტივ მამრავლებად უნდა დაშალოთ. უნდა შეიყვანოთ ამ რიცხვის ყველა მარტივი მამრავლი. მარტივი მამრავლის დამატება შესაბამის ღილაკზე დაწკაპუნებით შეგიძლიათ. არჩეული მარტივი მამრავლები შეყვანის ველში გამოჩნდება. არ დაგავიწყდეთ, შეიყვანოთ ყველა მარტივი მამრავლი მაშინაც კი, როცა ის რამდენჯერმე ღილაკდება. ბოლოს შეყვანილი მარტივი მამრავლის წასაშლელად გამოიყენეთ ღილაკი 'Backspace'.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the integer part of the fraction
ka: შეიყვანეთ წილადის მთელი ნაწილი

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the numerator of the fraction
ka: შეიყვანეთ წილადის მრიცხველი

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the denominator of the fraction
ka: შეიყვანეთ წილადის მნიშვნელი

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa.
ka: ამ სავარჯიშოში მითითებული რიცხვი წილადში უნდა გადაიყვანოთ და პირიქით.

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa. Do not forget to reduce the result.
ka: ამ სავარჯიშოში მითითებული რიცხვი წილადში უნდა გადაიყვანოთ და პირიქით. არ დაგავიწყდეთ, დაამრგვალოთ შედეგი.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
ka: თქვენი შედეგის შესამოწმებლად დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე. თუ შედეგი არ შეგიყვანიათ, ღილაკი არ იმუშავებს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click this button to get the next question.
ka: შემდეგი კითხვის მისაღებად ღილაკს დააწკაპუნეთ.

en: You entered 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
ka: მნიშვნელად 0 შეიყვანეთ, რაც ნულზე გაყოფას ნიშნავს, რაც დაშვებული არაა. ეს კითხვა ჩაფლავებულად ჩაითვლება.

en: You entered the correct result, but not in the mixed number notation. This question will be counted as not correctly solved.
ka: შეყვანილი პასუხი სწორია, მაგრამ ის შერეული რიცხვის ფორმატში არაა. ამ კითხვის პასუხი სწორად არ ჩაითვლება.

en: You entered the correct result, but not reduced. This question will be counted as not correctly solved.
ka: შეყვანილი პასუხი სწორია, მაგრამ ის დამრგვალებული არაა. ამ კითხვის პასუხი სწორად არ ჩაითვლება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the result of percentage question
ka: შეიყვანეთ პროცენტის კითხვის შედეგი

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to work with percentage questions.
ka: ამ სავარჯიშოში პროცენტების გამოთვლას გასწავლით.

en: In this exercise you have to enter the fraction of the given number.
ka: ამ სავარჯიშოში რიცხვი წილადში უნდა გადაიყვანოთ.

[ctx: Expands the ratio shown on the left by the given factor. Please note, expanding is not the same as multiplying. For example, expanding a ratio by 2 basically means multiplying the ratio with 2/2 and not with 2/1!]
en: Expand
ka: გაფართოება

en: New
ka: ახალი

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
ka: უკან

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
ka: მინიშნება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
ka: ფერები

en: Now the parts of the inside ring and outside ring have the same size, and we can add the fractions!
    
    This is called finding the main denominator. The main denominator divides the rings into equal parts.
ka: ახლა შიდა რგოლისა და გარე რგოლის ნაწილებს ტოლი ზომა აქვთ და შეგვიძლია, წილადები მივუმატოთ!
    
    ამას საერთო მნიშვნელის პოვნა ეწოდება. საერთოდ მნიშვნელი რგოლებს ტოლ ნაწილებად დაჰყოფს.

en: There is a smaller main denominator. Can you find it?
ka: არსებობს უფრო მცირე საერთო მნიშვნელიც. იპოვით?

en: You have just expanded the first fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
ka: პირველი წილადი %1-ით გაზარდეთ. ჩვენი მიზანია, ყველა ნაწილი ტოლი ზომის გავხადოთ. სცადეთ, პირველი წილადი %2-ით გაზარდოთ, მეორე კი %3-ით.

en: You have just expanded the second fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
ka: მეორე წილადი %1-ით გაზარდეთ. ჩვენი მიზანია, ყველა ნაწილი ტოლი ზომის გავხადოთ. სცადეთ, პირველი წილადი %2-ით გაზარდოთ, მეორე კი %3-ით.

[ctx: Inserted as %1 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
ka[0]: %2 1 დახატული ნაწილიდან.
ka[1]: %2 %1 დახატული ნაწილიდან.

[ctx: Inserted as %2 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
ka[0]: %2 1 დახატული ნაწილიდან.
ka[1]: %2 %1 დახატული ნაწილიდან.

[ctx: %1 and %2 are the two messages translated above.]
en: The outside ring represents the left fraction. %1
    
    The inside ring represents the right fraction. %2
    
    The 'Expand' spinboxes expand each fraction. Try to change one of the spinbox values!
ka: გარე რგოლი მარცხენა წილადს წარმოადგენს. %1
    
    შიდა რგოლი კი მარჯვენა წილადს. %2
    
    'გაფართოების' დასატრიალებლები თითოეულ წილადს გაზრდის. სცადეთ, ერთი დასატრიალებლის მნიშვნელობა შეცვალოთ!

en: Learn calculating with fractions
ka: ისწავლეთ წილადების ანგარიში

en: Current maintainer, original author
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი, საწყისი ავტორი

en: New interface design and usability improvements
ka: ინტერფეისის ახალი დიზაინი და გაუმჯობესებული ერგონომიკა

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
ka: მიმდინარე დავალება.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
ka: ინახავს აქტიური სავარჯიშოს ტიპს.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Addition
ka: დამატების ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition for task generation.
ka: მიმატების ჩართვა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Subtraction
ka: გამოკლების ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
ka: მიმატების/გამოკლების ჩართვა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Division
ka: გაყოფის ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Division for task generation.
ka: გაყოფის ჩართვა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication
ka: გამრავლების ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication for task generation.
ka: გამრავლების ჩართვა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
ka: გამრავლება/გაყოფის ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
ka: გამრავლების/გაყოფის ჩართვა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
ka: ფრაქციების რაოდენობა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
ka: დააყენეთ წილადების რაოდენობა ამოცანის გენერაციისთვის.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
ka: მაქს. საერთო მნიშვნელი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
ka: დააყენეთ საერთო მნიშვნელის მაქსიმალური მნიშვნელობა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Answer reduced fractions
ka: უპასუხეთ დამრგვალებული წილადებით

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions need to be reduced.
ka: დააყენეთ, თუ საჭიროა წილადის დამრგვალება.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Mixed number
ka: შერეული რიცხვი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not on solution.
ka: დააყენეთ, გნებავთ თუ არა ამოხსნაში წილადებს შერეული სახით გამოჩენა.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will need answers in mixed form or not on solution.
ka: დააყენეთ, სჭირდება თუ არა წილადს პასუხებს შერეული სახით გამოჩენა.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not in questions.
ka: დააყენეთ, გნებავთ თუ არა ამოხსნაში წილადებს შერეული სახით გამოჩენა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
ka: სწრად ამოხსნილი ამოცანების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
ka: ამოხსნილი ამოცანების რაოდენობა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
ka: ამოხსნილი ამოცანების სრული რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of skipped tasks
ka: გამოტოვებული ამოცანების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
ka: ამოცანის ხედში არსებული რიცხვების ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
ka: ამოცანის ხედში არსებული ოპერატორის ნიშნების ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
ka: ამოცანის ხედში არსებული წილადის პანელის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
ka: ამოცანის ხედში გამოყენებული ფონტ

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
ka: პასუხის დამატებით შერეული სახით ჩვენების ჩართვა

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
ka: ჩართავს/გამორთავს შედეგის, ასევე, სპეციალურ, შერეულ ფორმატში გამოტანას.

en: Question:
ka: კითხვა:

en: Answer:
ka: პასუხი:

en: Operations:
ka: ოპერაციები:

en: Arithmetic
ka: არითმეტიკა

en: Options:
ka: პარამეტრები:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the options to solve the exercises.
ka: სავარჯიშოების ამოსახსნელად დააყენეთ პარამეტრები.

en: This part of the window shows the options to solve the exercises. Use the handle between the options and main window to change the size of this window part or to hide it by moving the handle to the left border of the main window.
ka: ეს ფანჯრის ნაწილი აჩვენებს ვარიანტებს, როგორ შეგიძლიათ, სავარჯიშოები ამოხსნათ. გამოიყენეთ სახელური პარამეტრებსა და მთავარ ფანჯარას შორის, რათა ამ ფანჯრის ნაწილის ზომა შეცვალოთ მარჯვნივ ან მარცხნივ, ან დამალოთ ის.

en: Mixed number:
ka: შერეული რიცხვი:

[ctx: @info:tooltip]
en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the question expression (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
ka: დაყენება, გამოჩნდება თუ არა წილადები შერეული რიცხვების სახით კითხვის გამოსახულებაში (შერეული რიცხვის მაგალითი: 1 4/5 = 9/5).

[ctx: @info:tooltip]
en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the answer (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
ka: დაყენება, გამოჩნდება თუ არა წილადები შერეული რიცხვების სახით პასუხში (შერეული რიცხვის მაგალითი: 1 4/5 = 9/5).

en: Addition:
ka: დამატება:

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this to use addition operator.
ka: დააწკაპუნეთ მიმატების ოპერატორის გამოსაყენებლად.

en: Subtraction:
ka: გამოკლება:

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this to use subtraction operator.
ka: დააწკაპუნეთ გამოკლების ოპერატორის გამოსაყენებლად.

en: Multiplication:
ka: გამრავლება:

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this to use multiplication operator.
ka: დააწკაპუნეთ გამრავლების ოპერატორის გამოსაყენებლად.

en: Division:
ka: გაყოფა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this to use division operator.
ka: დააწკაპუნეთ გაყოფის ოპერატორის გამოსაყენებლად.

en: Reduced form:
ka: შემცირებული ფორმა:

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this to force the use of the reduced form.
ka: ჩართეთ დამრგვალებული ფორმის იძულებით გამოსაყენებლად.

en: Number of terms:
ka: პირობების რაოდენობა:

[ctx: @info:tooltip]
en: The number of 
    terms you want
ka: თქვენთვის სასურველი
    პირობების რაოდენობა

en: Choose the number of terms (2, 3, 4 or 5) you 
    want for calculating fractions.
ka: აირჩიეთ მძიმის შემდეგ ციფრების რაოდენობა (2, 3, 4 ან 5),
    რომლითაც გნებავთ, წილადების გამოთვლისას გამოიყენოთ.

en: Maximum denominator:
ka: მაქსიმალური მნიშვნელი:

[ctx: @info:tooltip]
en: The maximum number you can have as main denominator
ka: მაქსიმალური რიცხვი, რომელიც საერთო მამრავლად შეგიძლიათ, იქონიოთ

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
ka: აირჩიეთ რიცხვი, რომელიც მაქსიმუმი იქნება საერთო მამრავლისთვის: 10, 20, 30, 40 ან 50.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset statistics and set a new task.
ka: სტატისტიკის განულება და ახალი ამოცანის დაყენება.

en: Back
ka: უკან

[ctx: @info:tooltip]
en: Go back to Modes screen.
ka: რეჟიმების გვერდზე დაბრუნება.

en: 
    
    Arithmetic
ka: 
    
    არითმეტიკა

[ctx: @info:tooltip]
en: In this exercise you have to solve a given question with fractions.
ka: ამ სავარჯიშოში მოცემული კითხვა წილადებით უნდა ამოხსნათ.

en: 
    
    Comparison
ka: 
    
    შედარება

en: 
    
    Conversion
ka: 
    
    გადაყვანა

en: 
    
    Mixed Numbers
ka: 
    
    შერეული რიცხვები

en: 
    
    Factorization
ka: 
    
    ფაქტორიზაცია

en: 
    
    Percentage
ka: 
    
    პროცენტულობა

[ctx: @action opens a new question]
en: New
ka: ახალი

[ctx: @action go to the main screen]
en: &Back
ka: &უკან

[ctx: Arithmetic Exercise]
en: Arithmetic
ka: არითმეტიკა

[ctx: Comparison Exercise]
en: Comparison
ka: შედარება

[ctx: Conversion Exercise]
en: Conversion
ka: გადაყვანა

[ctx: Mixed Numbers Exercise]
en: MixedNumbers
ka: შერეული რიცხვები

[ctx: Factorization Exercise]
en: Factorization
ka: ფაქტორიზაცია

[ctx: Percentage Exercise]
en: Percentage
ka: პროცენტი

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Percentage
ka: პროცენტი

en: Comparison
ka: შედარება

en: Conversion
ka: გადაყვანა

en: Mixed Numbers
ka: შერეული რიცხვები

en: Factorization
ka: ფაქტორიზაცია

en: Solution:
ka: გადაწყვეტა:

en: Correct!
ka: სწორია!

en: Incorrect!
ka: არასწორია!

en: This is the current total number of solved tasks.
ka: ეს ამოხსნილი ამოცანების მიმდინარე რაოდენობაა.

en: Questions:
ka: კითხვები:

[ctx: @info:status the number of correct answers]
en: Correct:
ka: სწორი:

[ctx: @info:status the number of incorrect answers]
en: Incorrect:
ka: არასწორი:

[ctx: @info:status the number of skipped answers]
en: Skipped:
ka: გამოტოვებული:

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
ka: ეს სწორად ამოხსნილი ამოცანების მიმდინარე რაოდენობაა.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
ka: ეს ამოუხსნელი ამოცანების მიმდინარე რაოდენობაა.

en: This is the current total number of skipped tasks.
ka: ეს გამოტოვებული ამოცანების მიმდინარე რაოდენობაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: This part of the window shows the statistics.
ka: ფანჯრის ეს ნაწილი სტატისტიკას აჩვენებს.

en: This part of the window shows the statistics. Each exercise you do is counted. You can reset the statistics by clicking on the 'New' button in the toolbar or by selecting 'New' from the 'File' menu
ka: ფანჯრის ეს ნაწილი სტატისტიკას აჩვენებს. თითოეული სავარჯიშო, რომელსაც გააკეთებთ, ითვლება. სტატისტიკის განულება ხელსაწყოების პანელზე 'ახალზე' დაწკაპუნებით ან მენიუში 'ფაილი' 'ახლის' არჩევით შეგძლიათ

en: &Reset
ka: &საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

[ctx: @info:tooltip]
en: Click this button to reset the statistics.
ka: დააწკაპუნეთ ამ ღილაკზე სტატისტიკის გასანულებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: &Number:
ka: &რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
ka: რიცხვების ფერის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationLabel)
en: &Operation sign:
ka: &ოპერაციის ნიშანი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
ka: ოპერატრის ნიშნების ფერის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fractionBarLabel)
en: &Fraction bar:
ka: &წილადის გამყოფი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
ka: წილადის გამყოფის ფერის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
ka: რიცხვების ფონტის შეცვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Click this button to skip this question.
ka: კითხვის გამოსატოვებლად ამ ღილაკს დააწკაპუნეთ.

en: In this exercise you have to solve the generated question. You have to enter the integer part of the fraction and the numerator and the denominator. You can adjust the difficulty of the question in the options window part. Do not forget to reduce the result, if the use of the reduced form is forced.
ka: ამ სავარჯიშოში გენერირებულ კითხვებს უნდა უპასუხოთ. უნდა შეიყვანოთ წილადის მთელი ნაწილი, მრიცხველი და მნიშვნელი. კითხვის სირთულის მორგება პარამეტრების ფანჯრის ნაწილში შეგიძლიათ. არ დაგავიწყდეთ, დაამრგვალოთ შედეგი, თუ ეს პარამეტრი ჩართულია.
