kbruch - en to km translation catalogue (172 entries)

en: KBruch modes:
km: របៀប KBruch ៖

en: Open standard KBruch
km: បើក​ KBruch ស្តង់ដារ

en: Exercise
km: លំហាត់

en: Open learning KBruch
km: ការ​សិក្សា​បើក​ចំហ KBruch

en: Learning
km: ការ​សិក្សា

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

en: Click on this button to select the 'greater than' sign.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បីជ្រើស​សញ្ញា 'ធំជាង' ។

en: Click on this button to select the 'less than' sign.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​ជ្រើស​សញ្ញា 'តូ​ច​ជា' ។

en: Click on this button to select the 'equals' sign.
km: ចុច​​ប៊ូតុង​ដើម្បី​ជ្រើស​សញ្ញា 'សញ្ញា' ។

en: &Skip
km: រំលង

en: Click on this button to skip this question.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​រំលង​សំណួរ​នេះ ។

en: In this exercise you have to compare two given fractions.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវតែ​ប្រៀបធៀប​ប្រភាគ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ឲ្យ​​ពីរ ។

en: In this exercise you have to compare two given fractions and choose the correct comparison sign.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវតែ​ប្រៀបធៀប​ប្រភាគ​ដែល​បាន​ផ្ដល់ឲ្យ​ពីរ ហើយ​ជ្រើស​សញ្ញា​ប្រៀបធៀប​ដែល​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Click on this button to check your result.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បីពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល​របស់អ្នក ។

en: &Next
km: បន្ទាប់

en: Enter the numerator of your result
km: បញ្ចូល​ភាគយក​នៃ​លទ្ធផល​របស់​អ្នក​

en: Enter the denominator of your result
km: បញ្ចូល​ភាគ​បែង​នៃ​លទ្ធផល​របស់​អ្នក​

en: &Check
km: ពិនិត្យ​មើល

en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល​របស់អ្នក ។ ប៊ូតុង​នេះ​នឹង​មិន​ដំណើរការទេ ប្រសិន​បើអ្នក​មិនទាន់​បាន​បញ្ចូល​លទ្ធ​ផល​ទេនោះ ។

en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ​អ្នកត្រូវ​បម្លែង​លេខ​ទៅជា​ប្រភាគ ។

en: In this exercise you have to convert a given number into a fraction by entering a numerator and denominator. Do not forget to reduce the result.
km: ក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវ​តែ​បម្លែង​លេខ​ដែលបាន​ឲ្យ​ទៅជា​ប្រភាគ​ដោយ​បញ្ចូល ភាគយក និង​ភាគ​បែង ។ កុំភ្លេច​សម្រួល​លទ្ធផល​ផងណា ។

en: Click on this button to get to the next question.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ទៅ​សំណួរ​បន្ទាប់ ។

en: You entered a 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល ០ ជា​ភាគ​បែង ។ នេះ​មាន​ន័យ​ថា​ចែក​នឹង​សូន្យ ដែលមិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ទេ ។ សំណួរ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រាប់​ ព្រោះ​ថា​មិន​បាន​ដោះស្រាយ​​ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You entered the correct result, but not reduced.
    Always enter your results as reduced. This question will be counted as not correctly solved.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល​លទ្ធផល​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​សម្រួល ។
    បញ្ចូល​លទ្ធផល​ដែល​បាន​កាត់​បន្ថយ​របស់អ្នក​ជានិច្ច ។ លំហាត់​នេះ​នឹង​ត្រូវបាន​រាប់​បញ្ចូល​ថា​ជា​លំហាត់​ដែល​មិនបាន​ដោះស្រាយ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: N&ext
km: បន្ទាប់

en: Backspace
km: ថយក្រោយ

en: Add prime factor 2.
km: ដាក់ 2 ជា​កត្តា​ដំបូង ។

en: Add prime factor 3.
km: ដាក់ 3 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 5.
km: ដាក់ 5 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 7.
km: ដាក់ 7 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 11.
km: ដាក់ 11 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 13.
km: ដាក់ 13 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 17.
km: ដាក់ 17 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Add prime factor 19.
km: ដាក់ 19 ជា​កត្តា​ដំបូង​គេ​ ។

en: Removes the last entered prime factor.
km: យក​កត្តា​ដំបូង​ដែលបាន​បញ្ចូល​ចុងក្រោយ​ចេញ ។

en: In this exercise you have to factorize a given number.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវតែ​ដាក់លេខ​ដែល​បានឲ្យ​ជា​ភាគ​រាយ ។

en: In this exercise you have to factorize a given number. You have to enter all prime factors of the number. You can add a prime factor by clicking on the corresponding button. The chosen prime factors will be shown in the input field. Do not forget to enter all prime factors, even when a prime factor repeats several times. Click the 'Backspace' button to remove the last entered prime factor.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ​ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ដាក់​លេខ​ដែល​បាន​ឲ្យ​ជា​ភាគរាយ ។ អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​កត្តា​លេខ​ដំបូង​ទាំងអស់ ។ អ្នក​អាច​បន្ថែម​កត្តា​ដំបូង​ដោយ​ចុច​នៅលើប៊ូតុងទាក់ទងគ្នា ។ កត្តា​ដំបូង​ដែលបានជ្រើស នឹងត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅក្នុងវាល​បញ្ចូល ។ សូម​កុំភ្លេច​បញ្ចូល​កត្តា​ដំបូងទាំងអស់ នៅពេលដែល​ធ្វើ​កត្តា​ដំបូង​ឡើងវិញ​ពជាច្រើន​ដង ។

en: Enter the integer part of the fraction
km: បញ្ចូល​ផ្នែក​ចំនួន​គត់​របស់​ប្រភាគ

en: Enter the numerator of the fraction
km: បញ្ចូល​ផ្នែក​ចំនួន​គត់​របស់​ប្រភាគ

en: Enter the denominator of the fraction
km: បញ្ចូល​ផ្នែក​ចំនួន​គត់​របស់​ប្រភាគ

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ​អ្នកត្រូវ​បម្លែង​លេខ​ទៅជា​ប្រភាគ ។

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa. Do not forget to reduce the result.
km: ក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវ​តែ​បម្លែង​លេខ​ដែលបាន​ឲ្យ​ទៅជា​ប្រភាគ​ដោយ​បញ្ចូល ភាគយក និង​ភាគ​បែង ។ កុំភ្លេច​សម្រួល​លទ្ធផល​ផងណា ។

en: Click this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
km: ចុច​​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​ពិនិត្យ​មើល​លទ្ធផល ។ ប៊ូតុង​នឹង​មិន​ដំណើរការ​ទេ​ ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិនបាន​បញ្ចូល​លទ្ធផល ។

en: Click this button to get the next question.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ទៅ​សំណួរ​បន្ទាប់ ។

en: You entered 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល ០ ជា​ភាគ​បែង ។ នេះ​មាន​ន័យ​ថា​ចែក​នឹង​សូន្យ ដែលមិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ទេ ។ សំណួរ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រាប់​ ព្រោះ​ថា​មិន​បាន​ដោះស្រាយ​​ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You entered the correct result, but not in the mixed number notation. This question will be counted as not correctly solved.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល​លទ្ធផល​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​សម្រួល ។ បញ្ចូល​លទ្ធផល​ដែល​បាន​កាត់​បន្ថយ​របស់អ្នក​ជានិច្ច ។ លំហាត់​នេះ​នឹង​ត្រូវបាន​រាប់​បញ្ចូល​ថា​ជា​លំហាត់​ដែល​មិនបាន​​ដោះស្រាយ​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You entered the correct result, but not reduced. This question will be counted as not correctly solved.
km: អ្នក​បាន​បញ្ចូល​លទ្ធផល​ត្រឹមត្រូវ ប៉ុន្តែ​មិន​បាន​សម្រួល ។ បញ្ចូល​លទ្ធផល​ដែល​បាន​កាត់​បន្ថយ​របស់អ្នក​ជានិច្ច ។ លំហាត់​នេះ​នឹង​ត្រូវបាន​រាប់​បញ្ចូល​ថា​ជា​លំហាត់​ដែល​មិនបាន​ដោះស្រាយ​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: %1 percentage of %2]
en: %1% of %2 =
km: %1% នៃ %2 =

en: Enter the result of percentage question
km: បញ្ចូល​លទ្ធផល​របស់​សំណួរ​ភាគរយ

en: In this exercise you have to work with percentage questions.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ​ អ្នក​ត្រូវ​ធ្វើការ​ជា​មួយ​នឹង​សំណួរ​ភាគ​រយ ។

en: In this exercise you have to enter the fraction of the given number.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នកត្រូវតែ​ដាក់លេខ​ដែល​បានឲ្យ​ជា​ភាគ​រាយ ។

[ctx: Expands the ratio shown on the left by the given factor. Please note, expanding is not the same as multiplying. For example, expanding a ratio by 2 basically means multiplying the ratio with 2/2 and not with 2/1!]
en: Expand
km: ពង្រីក

en: New
km: ថ្មី

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
km: ថ្មី

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
km: ថយក្រោយ

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
km: ជំនួយ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
km: ពណ៌​

en: Now the parts of the inside ring and outside ring have the same size, and we can add the fractions!
    
    This is called finding the main denominator. The main denominator divides the rings into equal parts.
km: ឥឡូវ​ផ្នែក​របស់​រង្វង់​ខាង​ក្នុង​ និង​ខាង​ក្រៅ​មាន​ទំហំ​ដូច​គ្នា ហើយយើង​អាច​បន្ថែម​ប្រភាគ​បាន !
    
    នេះ​ហៅ​ថា​កា​ររក​ភាគបែង​សំខាន់ ។ ភាគបែង​សំខាន់​ចែក​រង្វង់​ជា​ពីរ​ផ្នែក​ស្មើៗគ្នា ។

en: There is a smaller main denominator. Can you find it?
km: មាន​ភាគបែង​សំខាន់​តូចជាង​ ។ តើ​អ្នក​អាច​រក​វា​ឬទេ ?

en: You have just expanded the first fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
km: អ្នក​បានគុណ​ប្រភាគ​ទី ១ នឹង %1 ។ សមីការ​សំខាន់​របស់យើង​គឺ​បង្កើត​ផ្នែក​ទាំងអស់​ឲ្យ​មានទំហំ​ដូច​គ្នា ។ ព្យាយាម​គុណ​ប្រភាគ​ទី ១ នឹង %2 និង​ប្រភាគ​ទីពីរ នឹង %3 ។

en: You have just expanded the second fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
km: អ្នក​បានគុណ​ប្រភាគទីពីរ​នឹង %1 ។ សមីការ​សំខាន់​របស់​យើង​គឺ​ត្រូវ​បង្កើត​ផ្នែក​ទាំងអស់​ឲ្យ​មាន​ទំហំ​ស្មើគ្នា ។ ព្យាយាម​គុណ​ប្រភាគទីមួយ នឹង %2 និង​ប្រភាគ​ទីពីរ​នឹង %3 ។

[ctx: Inserted as %1 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
km[0]: ផ្នែក​ដែល​បានគូរ​របស់ %2 នៃ %1 ។

[ctx: Inserted as %2 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
km[0]: ផ្នែក​ដែល​បាន​គូរ %2 នៃ %1 ។

[ctx: %1 and %2 are the two messages translated above.]
en: The outside ring represents the left fraction. %1
    
    The inside ring represents the right fraction. %2
    
    The 'Expand' spinboxes expand each fraction. Try to change one of the spinbox values!
km: រង្វង់​ខាង​ក្រៅ​តំណាង​ឲ្យ​ប្រភាគ​ខាង​ឆ្វេង។ %1
    
    រង្វង់​ខាង​ក្នុង​តំណាង​ឲ្យ​ប្រភាគ​ខាង​ស្ដាំ ។ %2
    
    ប៊ូតុង 'គុណ' គុណ​ប្រភាគ​នីមួយៗ ។ ព្យាយាម​មួយ​ក្នុង​ចំណោមពួកវា !

en: Learn calculating with fractions
km: សិក្សាពី​ការគណនា​ប្រភាគ

en: Current maintainer, original author
km: អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន អ្នកនិពន្ធដើម

en: New interface design and usability improvements
km: ការ​រចនា​ចំណុច​ប្រទាក់​ថ្មី និង​​បង្កើន​កា​រប្រើ​ប្រាស់

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
km: លំហាត់​សកម្ម ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
km: រក្សាទុក​ប្រភេទ​របស់​លំហាត់​ដែលសកម្ម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Addition
km: អនុញ្ញាត ប្រមាណវិធីបូក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition for task generation.
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​បូក​​សម្រាប់​ការ​បង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Subtraction
km: អនុញ្ញាត ប្រមាណវិធីដក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណវិធី​បូក/ប្រមាណវិធី​ដក​សម្រាប់​ការ​បង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Division
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​ចែក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Division for task generation.
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​ចែក​សម្រាប់​បង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​គុណ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication for task generation.
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​គុណ​សម្រាប់​កា​របង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​គុណ/ប្រមាណ​វិធី​ដក

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
km: អនុញ្ញាត​ប្រមាណ​វិធី​គុណ/ប្រមាណ​វិធី​ដក​សម្រាប់​ការបង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
km: ចំនួន​ប្រភាគ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
km: កំណត់​ចំនួន​ប្រភាគ​សម្រាប់​ការបង្កើត​លំហាត់ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
km: ភាគបែង​រួម​អតិបរមា

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
km: កំណត់​តម្លៃ​ភាគបែង​រួម​អតិបរមា ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Answer reduced fractions
km: ចម្លើយ​កាត់​បន្ថយ​ប្រភាគ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions need to be reduced.
km: កំណត់ បើ​ប្រភាគ​ត្រូវ​ការ​កាត់​បន្ថយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Mixed number
km: លេខ​ចម្រុះ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not on solution.
km: កំណត់ ប្រើប្រភាគ​នឹងលេចឡើងក្នុង​សំណុំបែបបទលាយ ឬ​មិន​នៅ​លើដំណោះស្រាយ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will need answers in mixed form or not on solution.
km: កំណត់ បើ​ប្រភាគ​នឹង​ត្រូវ​ការចម្លើយក្នុង​​សំណុំបែបបទលាយ ឬ​មិន​នៅលើ​ដំណោះស្រាយ ។

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not in questions.
km: កំណត់ ប្រើ​ប្រភាគ​នឹង​លេច​ឡើងក្នុង​សំណុំ​បែបបទ​លាយ ឬ​មិន​នៅ​លើដំណោះស្រាយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
km: ចំនួន​លំហាត់​ដែលបានដោះស្រាយ​ត្រឹមត្រូវ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
km: ចំនួន​លំហាត់​ដែលបាន​ដោះស្រាយ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
km: ចំនួន​លំហាត់​ដែល​បានដោះស្រាយ​សរុប

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of skipped tasks
km: ចំនួន​លំហាត់​ដែល​បាន​រំលង

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
km: ពណ៌​លេខ​នៅក្នុង​ទិដ្ឋភាពលំហាត់

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
km: ពណ៌​សញ្ញា​ប្រមាណវិធី​ នៅក្នុង​ទិដ្ឋភាព​លំហាត់

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
km: ពណ៌​របារ​ប្រភាគ​នៅក្នុង​ទិដ្ឋភាព​លំហាត់

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
km: ពុម្ព​អក្សរ​ដែលបាន​ប្រើ​សម្រាប់​ទិដ្ឋភាព​លំហាត់

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ជា​លេខ​លាយគ្នា

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
km: អនុញ្ញាត​/​មិនអនុញ្ញាត​ឲ្យបង្ហាញ​លទ្ធផលជា​ការកំណត់​លេខ​ដែលលាយគ្នា​ពិសេស ។

en: Question:
km: សំណួរ ៖

en: Answer:
km: ចម្លើយ ៖

en: Operations:
km: ប្រមាណវិធី​ ៖

en: Arithmetic
km: លេខ​គណិត

en: Options:
km: ជម្រើស ៖

en: Set the options to solve the exercises.
km: កំណត់​ជម្រើស​ដើម្បី​ដោះស្រាយ​លំហាត់ ។

en: This part of the window shows the options to solve the exercises. Use the handle between the options and main window to change the size of this window part or to hide it by moving the handle to the left border of the main window.
km: ផ្នែក​របស់បង្អួច​នេះ​បង្ហាញ​នូវ​ជម្រើស​ ដើម្បី​ដោះស្រាយ​លំហាត់ ។ ប្រើ​ចំណុច​ទាញ រវាង​​ជម្រើស និងបង្អួច​មេ​ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​របស់​ផ្នែក​បង្អួច ឬ​ត្រូវ​លាក់​វា​ ដោយ​ផ្លាស់ទី​ចំណុច​ទាញ​ទៅ​ស៊ុម​ឆ្វេង​របស់​បង្អួច​មេ ។

en: Mixed number:
km: លេខ​ចម្រុះ ៖

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the question expression (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
km: កំណត់ ប្រសិន​បើ​ប្រភាគ​នឹង​បង្ហាញ​ជា​ចំនួន​លាយ​ ឬក៏អត់នៅ​ក្នុង​កន្សោម​សំណួរ (គំរូ​ចំនួន​លាយ ៖ 1 4/5 = 9/5 ) ។

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the answer (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
km: កំណត់ បើ​ប្រភាគ​នឹង​លេច​ឡើង​ក្នុង​ចំនួន​លាយ ឬមិន​នៅក្នុង​ចម្លើយ ( ឧទាហរណ៍​ចំនួន​លាយ ៖ 1 4/5 = 9/5 ) ។

en: Addition:
km: បូក ៖

en: Check this to use addition operator.
km: ធីក​នេះ​ដើម្បី​ប្រើ​ប្រមាណ​វិធីបន្ថែម ។

en: Subtraction:
km: ដក ៖

en: Check this to use subtraction operator.
km: ធីក​នេះ​ដើម្បី​ប្រើ​ប្រមាណ​វិធី​ដក ។

en: Multiplication:
km: ​គុណ ៖

en: Check this to use multiplication operator.
km: ធីក​នេះដើម្បីប្រើ​ប្រមាណវិធី​គុណ ។

en: Division:
km: ចែក ៖

en: Check this to use division operator.
km: ធីកនេះដើម្បី​ប្រើប្រមាណវិធី​ចែក ។

en: Reduced form:
km: ទម្រង់​ខ្លី ៖

en: Check this to force the use of the reduced form.
km: ធីក​នេះដើម្បី​បង្ខំ​ការ​ប្រើ​សំណុំបែបបទ​កាត់បន្ថយ ។

en: Number of terms:
km: ចំនួន​អង្គ ៖

en: The number of 
    terms you want
km: ចំនួន​អង្គ​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន

en: Choose the number of terms (2, 3, 4 or 5) you 
    want for calculating fractions.
km: ជ្រើស​ចំនួន​អង្គ​ (2, 3, 4 ឬ 5) ដែលអ្នក​ចង់យក​មកធ្វើការ​គណនា​ប្រភាគ ។

en: Maximum denominator:
km: ភាគបែង​អតិបរមា ៖

en: The maximum number you can have as main denominator
km: ចំនួន​អតិបរមា​ដែលអ្នក​អាច​មាន​ភាគបែង​រួម

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
km: ជ្រើស​ចំនួន​ដែល​នឹង​ជា​ចំនួន​អតិបរមា​សម្រាប់​ភាគបែង​រួម ៖ 10, 20, 30, 40 ឬ 50 ។

en: Reset statistics and set a new task.
km: កំណត់​ស្ថិតិ​ឡើង​វិញ ហើយ​កំណត់​ភារកិច្ច​ថ្មី ។

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Go back to Modes screen.
km: ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​អេក្រង់​របៀប ។

en: 
    
    Arithmetic
km: 
    
    លេខ​គណិត

en: In this exercise you have to solve a given question with fractions.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ​អ្នក​ត្រូវ​ដោះស្រាយសំណួរ​​ដែលបាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ដោយ​ប្រភាគ ។

en: 
    
    Comparison
km: 
    
    ប្រៀបធៀប

en: 
    
    Conversion
km: 
    
    ការបម្លែង​

en: 
    
    Mixed Numbers
km: 
    
    លេខ​ចម្រុះ

en: 
    
    Factorization
km: 
    
    ការបំបែក​ជា​ភាគរាយ

en: 
    
    Percentage
km: 
    
    ភាគរយ

[ctx: @action opens a new question]
en: New
km: ថ្មី

[ctx: @action go to the main screen]
en: &Back
km: ថយក្រោយ

[ctx: Arithmetic Exercise]
en: Arithmetic
km: លេខ​គណិត

[ctx: Comparison Exercise]
en: Comparison
km: ប្រៀបធៀប

[ctx: Conversion Exercise]
en: Conversion
km: ការបម្លែង​

[ctx: Mixed Numbers Exercise]
en: MixedNumbers
km: លេខ​ចម្រុះ

[ctx: Factorization Exercise]
en: Factorization
km: ការ​បំបែក​ជា​ភាគរាយ

[ctx: Percentage Exercise]
en: Percentage
km: ភាគរយ

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ

en: Percentage
km: ភាគរយ

en: Comparison
km: ប្រៀបធៀប

en: Conversion
km: ការបម្លែង​

en: Mixed Numbers
km: លេខ​ចម្រុះ

en: Factorization
km: ការបំបែក​ជា​ភាគរាយ

en: Solution:
km: ដំណោះស្រាយ ៖

en: Correct!
km: ត្រឹមត្រូវ​!

en: Incorrect!
km: មិនត្រឹមត្រូវ!

en: This is the current total number of solved tasks.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​លំហាត់សរុប​ដែលបាន​ដោះស្រាយ​បច្ចុប្បន្ន​ ។

en: Questions:
km: សំណួរ ៖

[ctx: @info:status the number of correct answers]
en: Correct:
km: ត្រឹមត្រូវ​ ៖

[ctx: @info:status the number of incorrect answers]
en: Incorrect:
km: មិនត្រឹមត្រូវ​ ៖

[ctx: @info:status the number of skipped answers]
en: Skipped:
km: បាន​រំលង ៖

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​លំហាត់​សរុប​ដែលបាន​ដោះស្រាយ​បាន​ត្រឹមត្រូវក្នុង​ពេល​បច្ចុប្បន្ន ។

en: This is the current total number of unsolved tasks.
km: នេះ​ជា​ចំនួន​លំហាត់​សរុប​ដែល​មិនបាន​ដោះស្រាយ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: This is the current total number of skipped tasks.
km: នេះ​គឺជា​ចំនួន​ភារកិច្ច​ដែលបាន​រំលង​សរុប ។

en: This part of the window shows the statistics.
km: ផ្នែក​នៃ​បង្អួច​នេះ​បង្ហាញ​ស្ថិតិ ។

en: &Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Click this button to reset the statistics.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ​ ដើម្បី​កំណត់​ស្ថិតិ​ឡើងវិញ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: &Number:
km: លេខ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌លេខ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationLabel)
en: &Operation sign:
km: សញ្ញា​ប្រមាណវិធី ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌​នៃ​សញ្ញា​ប្រមាណវិធី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fractionBarLabel)
en: &Fraction bar:
km: របាប្រភាគ​ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពណ៌​នៃ​របារ​ប្រភាគ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ពុម្ព​អក្សរ​លេខ​

en: Click this button to skip this question.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​រំលង​សំណួរ​នេះ ។

en: In this exercise you have to solve the generated question. You have to enter the integer part of the fraction and the numerator and the denominator. You can adjust the difficulty of the question in the options window part. Do not forget to reduce the result, if the use of the reduced form is forced.
km: នៅក្នុង​លំហាត់​នេះ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ដោះស្រាយ​លំហាត់​ដែល​បាន​បង្កើត ។ អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​​ភាគ​យក​ និង​ភាគបែង ។ អ្នក​អាច​លៃតម្រូវ​លំហាត់​ដែល​លំបាកបាន ​ដោយ​ប្រើ​ប្រអប់​នៅក្នុង​របារ​ឧបករណ៍ ។ កុំភ្លេច​សម្រួល​លទ្ធផល​ផងណា ។
