kbruch - en to lv translation catalogue (172 entries)

en: KBruch modes:
lv: KBruch režīmi:

en: Open standard KBruch
lv: Atvērt standarta KBruch

en: Exercise
lv: Vingrinājums

en: Open learning KBruch
lv: Atvērt apmācības KBruch

en: Learning
lv: Mācīšanās

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lv: &Fails

en: Click on this button to select the 'greater than' sign.
lv: Nospiediet šo pogu, lai izvēlētos 'lielāks nekā' zīmi.

en: Click on this button to select the 'less than' sign.
lv: Nospiediet šo pogu, lai izvēlētos 'mazāks nekā' zīmi.

en: Click on this button to select the 'equals' sign.
lv: Nospiediet šo pogu, lai izvēlētos 'vienāds' zīmi.

en: &Skip
lv: Izlai&st

en: Click on this button to skip this question.
lv: Nospiediet šo pogu, lai izlaistu jautājumu.

en: In this exercise you have to compare two given fractions.
lv: Šajā uzdevumā jums jāsalīdzina divi dotie daļskaitļi.

en: In this exercise you have to compare two given fractions and choose the correct comparison sign.
lv: Šajā uzdevumā jums jāsalīdzina divi dotie daļskaitļi un jāizvēlas pareizā salīdzināšanas zīme.

en: Click on this button to check your result.
lv: Nospiediet šo pogu, lai pārbaudītu rezultātu.

en: &Next
lv: &Nākamais

en: Enter the numerator of your result
lv: Ievadiet skaitītāju

en: Enter the denominator of your result
lv: Ievadiet saucēju

en: &Check
lv: Pā&rbaudīt

en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
lv: Nospiediet šo pogu, lai pārbaudītu rezultātu. Poga nestrādās, ja nebūs ievadīts rezultāts.

en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
lv: Šajā uzdevumā jums skaitlis jāpārveido daļskaitlī.

en: In this exercise you have to convert a given number into a fraction by entering a numerator and denominator. Do not forget to reduce the result.
lv: Šajā uzdevumā jums skaitlis jāpārveido par daļskaitli, ievadot skaitītāju un saucēju. Neaizmirstiet saīsināt rezultātu.

en: Click on this button to get to the next question.
lv: Nospiediet šeit, lai saņemtu nākamo jautājumu.

en: You entered a 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
lv: Jūs kā saucēju ievadījāt 0. Dalīšana ar 0 nav atļauta, tāpēc jautājums netiks ieskaitīts kā pareizi atrisināts.

en: You entered the correct result, but not reduced.
    Always enter your results as reduced. This question will be counted as not correctly solved.
lv: Jūs ievadījāt pareizu rezultātu, bet nesaīsinājāt to.
    Vienmēr ievadiet savus rezultātus saīsinātus. Šis jautājums netiks ieskaitītskā pareizi atrisināts.

en: N&ext
lv: Nā&kamais

en: Backspace
lv: Dzēst

en: Add prime factor 2.
lv: Pievienot reizinātāju 2.

en: Add prime factor 3.
lv: Pievienot reizinātāju 3.

en: Add prime factor 5.
lv: Pievienot reizinātāju 5.

en: Add prime factor 7.
lv: Pievienot reizinātāju 7.

en: Add prime factor 11.
lv: Pievienot reizinātāju 11.

en: Add prime factor 13.
lv: Pievienot reizinātāju 13.

en: Add prime factor 17.
lv: Pievienot reizinātāju 17.

en: Add prime factor 19.
lv: Pievienot reizinātāju 19.

en: Removes the last entered prime factor.
lv: Nodzēš pēdējo ievadīto reizinātāju.

en: In this exercise you have to factorize a given number.
lv: Šajā uzdevumā jums dotais skaitlis jāsadala pirmreizinātājos.

en: In this exercise you have to factorize a given number. You have to enter all prime factors of the number. You can add a prime factor by clicking on the corresponding button. The chosen prime factors will be shown in the input field. Do not forget to enter all prime factors, even when a prime factor repeats several times. Click the 'Backspace' button to remove the last entered prime factor.
lv: Šajā uzdevumā jums dotais skaitlis jāsadala pirmreizinātājos. Jūs varat pievienot pirmreizinātājus, nospiežot uz atbilstošajām pogām. Izvēlētie reizinātāji tiks parādīti ievada laukā. Neaizmirstiet ievadīt visus reizinātājus, pat ja tie atkārtojas. Nospiediet 'Backspace' pogu, lai dzēstu pēdējo ievadīto pirmreizinātāju.

en: Enter the integer part of the fraction
lv: Ievadiet veselo daļskaitļa daļu

en: Enter the numerator of the fraction
lv: Ievadiet daļskaitļa skaitītāja daļu

en: Enter the denominator of the fraction
lv: Ievadiet daļskaitļa saucēja daļu

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa.
lv: Šajā uzdevumā jums jaukts skaitlis jāpārveido daļskaitlī un otrādi.

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa. Do not forget to reduce the result.
lv: Šajā uzdevumā jums jaukts skaitlis jāpārveido daļskaitlī un otrādi. Neaizmirstiet to saīsināt.

en: Click this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
lv: Nospiediet šo pogu, lai pārbaudītu rezultātu. Poga nestrādās, ja nebūsiet ievadījis savu rezultātu.

en: Click this button to get the next question.
lv: Nospiediet šeit, lai saņemtu nākamo jautājumu.

en: You entered 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
lv: Jūs kā saucēju ievadījāt 0. Dalīšana ar 0 nav atļauta, tāpēc uzdevums netiks ieskaitīts kā atrisināts.

en: You entered the correct result, but not in the mixed number notation. This question will be counted as not correctly solved.
lv: Jūs ievadījāt pareizu rezultātu, bet ne kā jauktu skaitli.Šis jautājums netiks ieskaitīts kā pareizi atrisināts.

en: You entered the correct result, but not reduced. This question will be counted as not correctly solved.
lv: Jūs ievadījāt pareizu rezultātu, bet nesaīsinājāt to. Šis jautājums netiks ieskaitīts kā pareizi atrisināts.

[ctx: %1 percentage of %2]
en: %1% of %2 =
lv: %1% no %2 =

en: Enter the result of percentage question
lv: Ievadiet aprēķināto rezultātu

en: In this exercise you have to work with percentage questions.
lv: Šajā uzdevumā jums jārēķina procentuālie uzdevumi.

en: In this exercise you have to enter the fraction of the given number.
lv: Šajā uzdevumā jums jāievada dotā skaitļa daļskaitlis.

[ctx: Expands the ratio shown on the left by the given factor. Please note, expanding is not the same as multiplying. For example, expanding a ratio by 2 basically means multiplying the ratio with 2/2 and not with 2/1!]
en: Expand
lv: Izvērst

en: New
lv: Jauns

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
lv: &Jauns

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
lv: Atpakaļ

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
lv: Padoms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
lv: Krāsas

en: Now the parts of the inside ring and outside ring have the same size, and we can add the fractions!
    
    This is called finding the main denominator. The main denominator divides the rings into equal parts.
lv: Tagad ārējā un iekšējā riņķa daļām ir vienāds izmērs, un mēs varam saskaitīt daļskaitļus!
    
    Šo sauc par kopsaucēja atrašanu. Kopsaucējs sadala riņķus vienādās daļās.

en: There is a smaller main denominator. Can you find it?
lv: Ir iespējams arī mazāks kopsaucējs. Vai variet to atrast?

en: You have just expanded the first fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
lv: Jūs tikko reizinājāt pirmo daļskaitli ar %1. Mūsu galvenais mērķis ir pārveidot riņķa daļas tā, lai tās būtu vienāda izmēra. Pamēģiniet reizināt pirmo daļskaitli ar %2 un otro daļskaitli ar %3.

en: You have just expanded the second fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
lv: Jūs tikko reizinājāt otro daļskaitli ar %1. Mūsu galvenais mērķis ir pārveidot riņķa daļas tā, lai tās būtu vienāda izmēra. Pamēģiniet reizināt pirmo daļskaitli ar %2 un otro daļskaitli ar %3.

[ctx: Inserted as %1 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
lv[0]: %2 no %1 daļas iekrāsotas.
lv[1]: %2 no %1 daļām iekrāsotas.
lv[2]: %2 no %1 daļām iekrāsotas.

[ctx: Inserted as %2 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
lv[0]: %2 no %1 daļas iekrāsotas.
lv[1]: %2 no %1 daļām iekrāsotas.
lv[2]: %2 no %1 daļām iekrāsotas.

[ctx: %1 and %2 are the two messages translated above.]
en: The outside ring represents the left fraction. %1
    
    The inside ring represents the right fraction. %2
    
    The 'Expand' spinboxes expand each fraction. Try to change one of the spinbox values!
lv: Ārējais riņķis attēlo kreiso daļskaitli. %1
    
    Iekšējais riņķis attēlo labo daļskaitli. %2
    
    Skaitļa rūtis 'Reizināt' reizina katru daļskaitli. Pamēģiniet izmainīt vienas no skaitļa rūtīm vērtību!

en: Learn calculating with fractions
lv: Mācīšanās rēķināt ar daļskaitļiem

en: Current maintainer, original author
lv: Pašreizējais uzturētājs, sākotnējais autors

en: New interface design and usability improvements
lv: Jauns saskarnes dizains un lietojamības uzlabojumi

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
lv: Pašreizējais uzdevums.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
lv: Saglabā pašreizējā uzdevuma tipu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Addition
lv: Ieslēgt saskaitīšanu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition for task generation.
lv: Ieslēgt saskaitīšanas uzdevumus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Subtraction
lv: Ieslēgt atņemšanu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
lv: Ieslēgt saskaitīšanas un atņemšanas uzdevumus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Division
lv: Ieslēgt dalīšanu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Division for task generation.
lv: Ieslēgt dalīšanas uzdevumus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication
lv: Ieslēgt reizināšanu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication for task generation.
lv: Ieslēgt reizināšanas uzdevumus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
lv: Ieslēgt reizināšanu/dalīšanu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
lv: Ieslēgt reizināšanas un dalīšanas uzdevumus.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
lv: Daļu skaits

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
lv: Iestatīt daļu skaitu uzdevuma ģenerēšanai.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
lv: Maks. galvenais saucējs

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
lv: Iestatīt maksimālo galvenā saucēja vērtību.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Answer reduced fractions
lv: Ieskaitīt tikai saīsinātos daļskaitļus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions need to be reduced.
lv: Ja ieslēgts, daļskaitļiem jābūt saīsinātiem.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Mixed number
lv: Jaukts skaitlis

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not on solution.
lv: Atzīmējiet šo, lai daļskaitļi atrisinājumā tiktu rakstīti jauktā formā.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will need answers in mixed form or not on solution.
lv: Atzīmējiet šo, lai daļskaitļi atrisinājumā tiktu rakstīti jauktā formā.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not in questions.
lv: Atzīmējiet šo, lai daļskaitļi jautājumos tiktu rakstīti jauktā formā.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
lv: Pareizi atrisināto uzdevumu skaits

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
lv: Atrisināto uzdevumu skaits

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
lv: Atrisināto uzdevumu kopskaits

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of skipped tasks
lv: Izlaisto uzdevumu skaits

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
lv: Skaitļu krāsa uzdevumu skatā

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
lv: Darbības zīmju krāsa uzdevumu skatā

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
lv: Daļas zīmes krāsa uzdevumu skatā

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
lv: Uzdevumu skatā izmantotais fonts

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
lv: Ieslēgt rezultāta parādīšanu arī kā jaukto daļu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
lv: Ieslēdz/izslēdz rezultāta parādīšanu arī kā jaukto daļu.

en: Question:
lv: Jautājums:

en: Answer:
lv: Atbilde:

en: Operations:
lv: Darbības:

en: Arithmetic
lv: Aritmētika

en: Options:
lv: Iestatījumi:

en: Set the options to solve the exercises.
lv: Uzstāda uzdevumu risināšanas iestatījumus.

en: This part of the window shows the options to solve the exercises. Use the handle between the options and main window to change the size of this window part or to hide it by moving the handle to the left border of the main window.
lv: Šī loga daļa parāda uzdevumu risināšanas opcijas. Izmantojiet rokturi starp opcijām un galveno logu, lai izmainītu šīs loga daļas izmēru vai paslēptu to, pārvietojot rokturi uz galvenā loga kreiso malu.

en: Mixed number:
lv: Jaukts skaitlis:

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the question expression (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
lv: Atzīmējiet šo, lai daļskaitļi jautājumā tiktu rakstīti kā jaukti skaitļi (jaukta skaitļa piemērs: 1 4/5 = 9/5).

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the answer (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
lv: Atzīmējiet šo, lai daļskaitļi atbildē tiktu rakstīti kā jaukti skaitļi (jaukta skaitļa piemērs: 1 4/5 = 9/5).

en: Addition:
lv: Saskaitīšana:

en: Check this to use addition operator.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties izmantot saskaitīšanas darbību.

en: Subtraction:
lv: Atņemšana:

en: Check this to use subtraction operator.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties izmantot atņemšanas darbību.

en: Multiplication:
lv: Reizināšana:

en: Check this to use multiplication operator.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties izmantot reizināšanas darbību.

en: Division:
lv: Dalīšana:

en: Check this to use division operator.
lv: Atzīmējiet šo, ja vēlaties izmantot dalīšanas darbību.

en: Reduced form:
lv: Saīsinātā forma:

en: Check this to force the use of the reduced form.
lv: Atzīmējiet šo, lai atļautu lietot tikai saīsināto formu.

en: Number of terms:
lv: Noteikumu skaits:

en: The number of 
    terms you want
lv: Jums vēlamais 
    noteikumu skaits

en: Choose the number of terms (2, 3, 4 or 5) you 
    want for calculating fractions.
lv: Izvēlieties noteikumu skaitu (2, 3, 4 vai 5) 
    rēķināšanai ar daļskaitļiem.

en: Maximum denominator:
lv: Maksimālā saucēja vērtība:

en: The maximum number you can have as main denominator
lv: Lielākais skaitlis, ko var izmantot kā galveno saucēju

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
lv: Izvēlieties galvenā saucēja maksimālo vērtību: 10, 20, 30, 40 vai 50.

en: Reset statistics and set a new task.
lv: Atstatīt statistikas datus un sākt jaunu uzdevumu.

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Go back to Modes screen.
lv: Iet atpakaļ uz 'Režīmi' ekrānu.

en: 
    
    Arithmetic
lv: 
    
    Aritmētika

en: In this exercise you have to solve a given question with fractions.
lv: Šajā uzdevumā jums jāatrisina problēma ar dotām daļām.

en: 
    
    Comparison
lv: 
    
    Salīdzināšana

en: 
    
    Conversion
lv: 
    
    Pārveidošana

en: 
    
    Mixed Numbers
lv: 
    
    Jaukti skaitļi

en: 
    
    Factorization
lv: 
    
    Pārv. pirmreizinātājos

en: 
    
    Percentage
lv: 
    
      Procenti

[ctx: @action opens a new question]
en: New
lv: Jauns

[ctx: @action go to the main screen]
en: &Back
lv: &Atpakaļ

[ctx: Arithmetic Exercise]
en: Arithmetic
lv: Aritmētika

[ctx: Comparison Exercise]
en: Comparison
lv: Salīdzināšana

[ctx: Conversion Exercise]
en: Conversion
lv: Pārveidošana

[ctx: Mixed Numbers Exercise]
en: MixedNumbers
lv: JauktiSkaitļi

[ctx: Factorization Exercise]
en: Factorization
lv: Pārv. pirmreizinātājos

[ctx: Percentage Exercise]
en: Percentage
lv: Procenti

en: Fonts
lv: Fonti

en: Percentage
lv: Procenti

en: Comparison
lv: Salīdzināšana

en: Conversion
lv: Pārveidošana

en: Mixed Numbers
lv: Jaukti skaitļi

en: Factorization
lv: Pārveidošana par daļskaitli

en: Solution:
lv: Atrisinājums:

en: Correct!
lv: Pareizi!

en: Incorrect!
lv: Nepareizi!

en: This is the current total number of solved tasks.
lv: Šis ir patreizējais atrisināto uzdevumu skaits.

en: Questions:
lv: Jautājumi:

[ctx: @info:status the number of correct answers]
en: Correct:
lv: Pareizi:

[ctx: @info:status the number of incorrect answers]
en: Incorrect:
lv: Nepareizi:

[ctx: @info:status the number of skipped answers]
en: Skipped:
lv: Izlaists:

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
lv: Šis ir patreizējais pareizi atrisināto uzdevumu skaits.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
lv: Šis ir patreizējais nepareizi atrisināto uzdevumu skaits.

en: This is the current total number of skipped tasks.
lv: Šis ir patreizējais izlaisto uzdevumu skaits.

en: This part of the window shows the statistics.
lv: Šī loga daļa rāda statistiku.

en: &Reset
lv: A&tstatīt

en: Click this button to reset the statistics.
lv: Nospiediet šo pogu, lai nodzēstu statistiku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: &Number:
lv: &Skaitlis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
lv: Izmaina skaitļu krāsu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationLabel)
en: &Operation sign:
lv: &Darbības zīme:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
lv: Izmaina darbības zīmju krāsu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fractionBarLabel)
en: &Fraction bar:
lv: &Daļas svītra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
lv: Izmaina daļas svītras krāsu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
lv: Izmaina skaitļu fontu

en: Click this button to skip this question.
lv: Nospiediet šo pogu, lai izlaistu jautājumu.

en: In this exercise you have to solve the generated question. You have to enter the integer part of the fraction and the numerator and the denominator. You can adjust the difficulty of the question in the options window part. Do not forget to reduce the result, if the use of the reduced form is forced.
lv: Jums jāatrisina dotais uzdevums, ievadot veselo daļskaitļa daļu, kā arī skaitītāju un saucēju. Varat regulēt uzdevuma grūtību loga opciju daļā. Neaizmirstiet saīsināt rezultātu, ja ir ieslēgta saīsinātās formas piespiedu lietošana.
