kbruch - en to sk translation catalogue (172 entries)

en: KBruch modes:
sk: Režimy KBruch:

en: Open standard KBruch
sk: Otvoriť štandardný KBruch

en: Exercise
sk: Cvičenie

en: Open learning KBruch
sk: Otvoriť učenie s KBruch

en: Learning
sk: Učenie

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

en: Click on this button to select the 'greater than' sign.
sk: Kliknutím na tlačidlo vyberte znamienko 'väčší ako'.

en: Click on this button to select the 'less than' sign.
sk: Kliknutím na tlačidlo vyberte znamienko 'menší ako'.

en: Click on this button to select the 'equals' sign.
sk: Kliknutím na tlačidlo vyberte znamienko 'rovná sa'.

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: Click on this button to skip this question.
sk: Na preskočenie úlohy kliknite na tlačidlo.

en: In this exercise you have to compare two given fractions.
sk: V tomto cvičení porovnávate dva zlomky.

en: In this exercise you have to compare two given fractions and choose the correct comparison sign.
sk: V tomto cvičení porovnávate dva zlomky a vyberáte porovnávacie znamienko.

en: Click on this button to check your result.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo prekontrolujete výsledok.

en: &Next
sk: &Nasledujúca

en: Enter the numerator of your result
sk: Zadajte čitateľa výsledku

en: Enter the denominator of your result
sk: Zadajte menovateľa výsledku

en: &Check
sk: &Kontrola

en: Click on this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo prekontrolujete výsledok. Pokiaľ ste nezadali žiadne riešenie, tlačidlo nebude fungovať.

en: In this exercise you have to convert a number into a fraction.
sk: V tomto cvičení zapisujete číslo ako zlomok.

en: In this exercise you have to convert a given number into a fraction by entering a numerator and denominator. Do not forget to reduce the result.
sk: V tomto cvičení zapisujete číslo ako zlomok zadaním jeho čitateľa a menovateľa. Nezabudnite zadať výsledok v základnom tvare.

en: Click on this button to get to the next question.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo prejdete k nasledujúcej úlohe.

en: You entered a 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
sk: Zadali ste 0 ako menovateľ. To znamená delenie nulou, čo ale nie je dovolené. Táto úloha bude započítaná ako nesprávne vyriešená.

en: You entered the correct result, but not reduced.
    Always enter your results as reduced. This question will be counted as not correctly solved.
sk: Zadali ste síce správny výsledok, ale nie v základnom tvare.
    Vždy zadávajte výsledok v základnom tvare. Táto úloha bude započítaná ako nesprávne vyriešená.

en: N&ext
sk: Ďalej

en: Add prime factor 2.
sk: Pridať prvočíslo 2.

en: Add prime factor 3.
sk: Pridať prvočíslo 3.

en: Add prime factor 5.
sk: Pridať prvočíslo 5.

en: Add prime factor 7.
sk: Pridať prvočíslo 7.

en: Add prime factor 11.
sk: Pridať prvočíslo 11.

en: Add prime factor 13.
sk: Pridať prvočíslo 13.

en: Add prime factor 17.
sk: Pridať prvočíslo 17.

en: Add prime factor 19.
sk: Pridať prvočíslo 19.

en: Removes the last entered prime factor.
sk: Odstráni ostatné prvočíslo.

en: In this exercise you have to factorize a given number.
sk: V tomto cvičení rozkladáte číslo na prvočísla.

en: In this exercise you have to factorize a given number. You have to enter all prime factors of the number. You can add a prime factor by clicking on the corresponding button. The chosen prime factors will be shown in the input field. Do not forget to enter all prime factors, even when a prime factor repeats several times. Click the 'Backspace' button to remove the last entered prime factor.
sk: V tomto cvičení rozkladáte číslo na prvočísla. Musíte zadať všetky prvočísla, ktorých súčin je zadané číslo. Prvočíslo zadáte kliknutím na jeho tlačidlo. Prvočíslo sa potom objaví v textovom okne. Pokiaľ sa číslo opakuje, zadajte ho toľkokrát, koľkokrát je treba. Kliknite na Backspace na odstránenie posledného zadaného prvočísla.

en: Enter the integer part of the fraction
sk: Zadajte časť zlomku, ktorá je predstavovaná celým číslom

en: Enter the numerator of the fraction
sk: Zadajte čitateľa zlomku

en: Enter the denominator of the fraction
sk: Zadajte menovateľa zlomku

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa.
sk: V tomto cvičení musíte previesť zmiešané číslo do pomeru a naopak.

en: In this exercise you have to convert a mixed number into a ratio and vice versa. Do not forget to reduce the result.
sk: V tomto cvičení musíte previesť zmiešané číslo do pomeru a naopak. Nezabudnite zadať výsledok v základnom tvare.

en: Click this button to check your result. The button will not work if you have not entered a result yet.
sk: Na kontrolu výsledku kliknite na toto tlačidlo. Ak ste ešte nezadali žiadne riešenie, tlačidlo nebude fungovať.

en: Click this button to get the next question.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo prejdete k nasledujúcej úlohe.

en: You entered 0 as the denominator. This means division by zero, which is not allowed. This question will be counted as not correctly solved.
sk: Zadali ste 0 ako menovateľ. To znamená delenie nulou, čo ale nie je dovolené. Táto úloha bude započítaná ako nesprávne vyriešená.

en: You entered the correct result, but not in the mixed number notation. This question will be counted as not correctly solved.
sk: Zadali ste síce správny výsledok, ale nie ako zmiešané číslo. Táto úloha bude započítaná ako nesprávne vyriešená.

en: You entered the correct result, but not reduced. This question will be counted as not correctly solved.
sk: Zadali ste síce správny výsledok, ale nie v základnom tvare. Táto úloha bude započítaná ako nesprávne vyriešená.

[ctx: %1 percentage of %2]
en: %1% of %2 =
sk: %1% z %2 =

en: Enter the result of percentage question
sk: Zadajte výsledok úlohy na percentá

en: In this exercise you have to work with percentage questions.
sk: V tomto cvičení riešite úlohy s percentami.

en: In this exercise you have to enter the fraction of the given number.
sk: V tomto cvičení zapisujete číslo ako zlomok.

[ctx: Expands the ratio shown on the left by the given factor. Please note, expanding is not the same as multiplying. For example, expanding a ratio by 2 basically means multiplying the ratio with 2/2 and not with 2/1!]
en: Expand
sk: Rozvinúť

en: New
sk: Nové

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
sk: &Nové

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
sk: Späť

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
sk: Rada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sk: Farby

en: Now the parts of the inside ring and outside ring have the same size, and we can add the fractions!
    
    This is called finding the main denominator. The main denominator divides the rings into equal parts.
sk: Teraz majú časti vnútorného a vonkajšieho kruhu rovnakú veľkosť, a preto môžeme pridať zlomky!
    
    Tomu sa hovorí nájsť spoločného menovateľa. Spoločný menovateľ rozdeľuje kruhy na rovnaké časti.

en: There is a smaller main denominator. Can you find it?
sk: Je tu aj menší spoločný menovateľ. Môžete ho nájsť?

en: You have just expanded the first fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
sk: Práve ste rozšírili prvý zlomok pomocou %1. Náš hlavný cieľ je mať všetky časti rovnako veľké. Rozšírením prvého zlomku pomocou %2 a druhého pomocou %3.

en: You have just expanded the second fraction by %1. Our main goal is to make all parts be the same size. Try expanding the first fraction by %2 and the second fraction by %3.
sk: Práve ste rozšírili druhý zlomok pomocou %1. Náš hlavný cieľ je mať všetky časti rovnako veľké. Rozšírením prvého zlomku pomocou %2 a druhého pomocou %3.

[ctx: Inserted as %1 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
sk[0]: %2 z 1 nakreslenej časti.
sk[1]: %2 z %1 nakreslených častí.
sk[2]: %2 z %1 nakreslených častí.

[ctx: Inserted as %2 in the message below.]
en: %2 of 1 painted part. | %2 of %1 painted parts.
sk[0]: %2 z 1 nakreslenej časti.
sk[1]: %2 z %1 nakreslených častí.
sk[2]: %2 z %1 nakreslených častí.

[ctx: %1 and %2 are the two messages translated above.]
en: The outside ring represents the left fraction. %1
    
    The inside ring represents the right fraction. %2
    
    The 'Expand' spinboxes expand each fraction. Try to change one of the spinbox values!
sk: Vonkajší prstenec reprezentuje ľavý zlomok. %1
    
    Vnútorný prstenec reprezentuje pravý zlomok. %2
    
    Spinboxy 'Expandovať' expandujú každý zlomok. Skúste zmeniť jednu z hodnôt spinboxu!

en: Learn calculating with fractions
sk: Naučte sa počítať so zlomkami

en: Current maintainer, original author
sk: Pôvodný autor a aktuálny správca

en: New interface design and usability improvements
sk: Nové užívateľské rozhranie a vylepšenie použiteľnosti

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Active exercise.
sk: Aktivovať cvičenie.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Saves the active exercise's type.
sk: Uložení typ aktívneho cvičenia.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Addition
sk: Povoliť súčet

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition for task generation.
sk: Povoliť sčítanie pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Subtraction
sk: Povoliť rozdiel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Addition/Subtraction for task generation.
sk: Povoliť sčítanie/odčítanie pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Division
sk: Povoliť delenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Division for task generation.
sk: Povoliť delenie pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication
sk: Povoliť násobenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication for task generation.
sk: Povoliť násobenie pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division
sk: Povoliť násobenie/delenie

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Enable Multiplication/Division for task generation.
sk: Povoliť násobenie/delenie pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Number of fractions
sk: Počet zlomkov

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the number of fractions for task generation.
sk: Nastaví počet zlomkov pri vytváraní úloh.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Max. main denominator
sk: Najväčší hlavný menovateľ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set the maximum value of the main denominator.
sk: Nastaví najväčšiu hodnotu hlavného menovateľa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Answer reduced fractions
sk: Riešiť zlomky v základnom tvare

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions need to be reduced.
sk: Nastavte, či je potrebné, aby zlomky boli uvedené v základnom tvare.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Task)
en: Mixed number
sk: Zmiešané číslo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not on solution.
sk: Nastavte, či sa zlomky v riešení budú alebo nebudú objavovať v podobe zmiešaného čísla.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will need answers in mixed form or not on solution.
sk: Nastavte, či zlomky v riešení budú alebo nebudú potrebovať odpoveď v podobe zmiešaného čísla.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Task)
en: Set if the fractions will appear in mixed form or not in questions.
sk: Nastavte, či sa zlomky v otázkach budú alebo nebudú objavovať v podobe zmiešaného čísla.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of correctly solved tasks
sk: Počet správne vyriešených úloh

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics)
en: Number of solved tasks
sk: Počet vyriešených úloh

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Total number of solved tasks
sk: Celkový počet vyriešených úloh

note: i18n: ectx: label, entry, group (Statistics) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Statistics)
en: Number of skipped tasks
sk: Počet preskočených úloh

note: i18n: ectx: label, entry (numberColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (numberColor), group (TaskViewer)
en: Color of the numbers in the task view
sk: Farba čísel použitá v zobrazení úlohy

note: i18n: ectx: label, entry (operationColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (operationColor), group (TaskViewer)
en: Color of the operation signs in the task view
sk: Farba znamienka použitá v zobrazení úlohy

note: i18n: ectx: label, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry (fractionBarColor), group (TaskViewer)
en: Color of the fraction bars in the task view
sk: Farba zlomkovej čiary použitá v zobrazení úlohy

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer) i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Font used for the task view
sk: Písmo použité v zobrazení úlohy

note: i18n: ectx: label, entry, group (TaskViewer)
en: Enable showing the result also as a mixed number
sk: Povoliť zobrazenie výsledku ako zmiešaného čísla

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (TaskViewer)
en: Enables/disables showing the result also in the special mixed-number notation.
sk: Povoliť/zakázať zobrazenie výsledku ako zmiešaného čísla.

en: Question:
sk: Otázka:

en: Answer:
sk: Odpoveď

en: Operations:
sk: Operácie:

en: Arithmetic
sk: Aritmetické

en: Options:
sk: Možnosti:

en: Set the options to solve the exercises.
sk: Nastavte voľby pre riešenie cvičení.

en: This part of the window shows the options to solve the exercises. Use the handle between the options and main window to change the size of this window part or to hide it by moving the handle to the left border of the main window.
sk: Táto časť okna ukazuje nastavenie pre výpočty cvičení. Použite úchyt medzi týmto oknom a hlavným oknom na zmenu veľkosti okna alebo ho úplne schovajte ťahaním úchytu k ľavému okraju okna.

en: Mixed number:
sk: Zmiešané číslo:

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the question expression (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
sk: Nastavte, či sa zlomky budú alebo nebudú objavovať v zmiešanom čísle v zadaní úlohy (príklad zmiešaného čísla: 1 4/5 = 9/5).

en: Set if the fractions will appear as mixed numbers or not in the answer (mixed number example: 1 4/5 = 9/5 ).
sk: Nastavte, či sa zlomky budú alebo nebudú objavovať v zmiešanom čísle v odpovedi (príklad zmiešaného čísla: 1 4/5 = 9/5).

en: Addition:
sk: Súčet:

en: Check this to use addition operator.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť sčítací operátor.

en: Subtraction:
sk: Rozdiel:

en: Check this to use subtraction operator.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť odčítací operátor.

en: Multiplication:
sk: Násobenie:

en: Check this to use multiplication operator.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť operátor násobenia.

en: Division:
sk: Delenie:

en: Check this to use division operator.
sk: Zaškrtnite, ak chcete použiť operátor delenia.

en: Reduced form:
sk: Podoba v základnom tvare:

en: Check this to force the use of the reduced form.
sk: Zaškrtnite, ak chcete vynútiť použitie podoby výsledku v základnom tvare.

en: Number of terms:
sk: Počet členov:

en: The number of 
    terms you want
sk: Počet členov v úlohe,
    ktorý si prajete

en: Choose the number of terms (2, 3, 4 or 5) you 
    want for calculating fractions.
sk: Zvolte počet členov v úlohe (2, 3, 4 alebo 5),
    ktorý si prajete pre počítanie zlomkov.

en: Maximum denominator:
sk: Najväčší deliteľ:

en: The maximum number you can have as main denominator
sk: Najväčšie číslo, ktoré chcete ako hlavný menovateľ

en: Choose the number which will be the maximum for the main denominator: 10, 20, 30, 40 or 50.
sk: Zvoľte číslo, ktoré bude najväčší hlavný menovateľ: 10, 20, 30, 40 alebo 50.

en: Reset statistics and set a new task.
sk: Vynulovať štatistiky a nastaviť novú úlohu.

en: Back
sk: Späť

en: Go back to Modes screen.
sk: Prejsť späť na obrazovku režimu.

en: 
    
    Arithmetic
sk: 
    
    Arithmetické

en: In this exercise you have to solve a given question with fractions.
sk: V tomto cvičení máte vyriešiť zadané úlohy na zlomky.

en: 
    
    Comparison
sk: 
    
    Porovnanie

en: 
    
    Conversion
sk: 
    
    Prevod

en: 
    
    Mixed Numbers
sk: 
    
    Zmiešané čísla

en: 
    
    Factorization
sk: 
    
    Rozklad

en: 
    
    Percentage
sk: 
    
    Percentá

[ctx: @action opens a new question]
en: New
sk: Nové

[ctx: @action go to the main screen]
en: &Back
sk: &Späť

[ctx: Arithmetic Exercise]
en: Arithmetic
sk: Aritmetické

[ctx: Comparison Exercise]
en: Comparison
sk: Porovnanie

[ctx: Conversion Exercise]
en: Conversion
sk: Prevod

[ctx: Mixed Numbers Exercise]
en: MixedNumbers
sk: Zmiešané čísla

[ctx: Factorization Exercise]
en: Factorization
sk: Rozklad

[ctx: Percentage Exercise]
en: Percentage
sk: Percento

en: Fonts
sk: Písma

en: Percentage
sk: Percento

en: Comparison
sk: Porovnanie

en: Conversion
sk: Prevod

en: Mixed Numbers
sk: Zmiešané čísla

en: Factorization
sk: Rozklad

en: Solution:
sk: Riešenie:

en: Correct!
sk: Správne!

en: Incorrect!
sk: Nesprávne!

en: This is the current total number of solved tasks.
sk: Toto je celkový počet doteraz vyriešených úloh.

en: Questions:
sk: Otázky:

[ctx: @info:status the number of correct answers]
en: Correct:
sk: Správne:

[ctx: @info:status the number of incorrect answers]
en: Incorrect:
sk: Nesprávne:

[ctx: @info:status the number of skipped answers]
en: Skipped:
sk: Preskočené:

en: This is the current total number of correctly solved tasks.
sk: Toto je celkový počet správne vyriešených úloh.

en: This is the current total number of unsolved tasks.
sk: Toto je celkový počet nesprávne vyriešených úloh.

en: This is the current total number of skipped tasks.
sk: Toto je aktuálny celkový počet doteraz preskočených úloh.

en: This part of the window shows the statistics.
sk: Časť okna zobrazujúca štatistiku.

en: This part of the window shows the statistics. Each exercise you do is counted. You can reset the statistics by clicking on the 'New' button in the toolbar or by selecting 'New' from the 'File' menu
sk: Okno sa štatistikou. Započítava sa každé cvičenie. Vynulovať štatistiku môžete kliknutím na tlačidlo 'Nové' na nástrojovej lište alebo výberom 'Nové' z ponuky 'Súbor'.

en: &Reset
sk: Obno&viť

en: Click this button to reset the statistics.
sk: Kliknite na toto tlačidlo na vynulovanie štatistík.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: &Number:
sk: Čí&slo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_numberColor)
en: Change the color of the numbers
sk: Zmena farby čísel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, operationLabel)
en: &Operation sign:
sk: &Operačné znamienko:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_operationColor)
en: Change the color of the operation signs
sk: Zmena farby znamienka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fractionBarLabel)
en: &Fraction bar:
sk: &Zlomková čiara:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_fractionBarColor)
en: Change the color of the fraction bar
sk: Zmena farby zlomkovej čiary

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontChooser, kcfg_taskFont)
en: Change the font of the numbers
sk: Zmena písma čísel

en: Click this button to skip this question.
sk: Na preskočenie tejto úlohy kliknite na toto tlačidlo.

en: In this exercise you have to solve the generated question. You have to enter the integer part of the fraction and the numerator and the denominator. You can adjust the difficulty of the question in the options window part. Do not forget to reduce the result, if the use of the reduced form is forced.
sk: V tomto cvičení riešite generované úlohy. Musíte zadať čitateľa i menovateľa. Obtiažnosť úlohy môžete nastaviť tlačidlami v panel nástrojov. Nezabudnite zadať výsledok v základnom tvare, ak sa to vyžaduje.
