kdeedu - en to sq translation catalogue (10 entries)

en: KBruch modes:
sq: Mënyrat KBruch:

en: Open standard KBruch
sq: Hap Kbruch standart

en: Open learning KBruch
sq: Hap KBruch mësimor

en: Learning
sq: Mësimor

en: &Next
sq: &Tjetër

en: New
sq: I Ri

[ctx: @action opens a new question]
en: &New
sq: &I Ri

[ctx: @action go to the main screen]
en: Back
sq: Mbrapsht

[ctx: @action opens hint]
en: Hint
sq: Këshillë

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
sq: Ngjyrat
