sed 4.1.1 - en to ca translation catalogue (80 entries)

en: multiple `!'s
ca: múltiples «!»

en: unexpected `,'
ca: «,» inesperada

en: invalid usage of +N or ~N as first address
ca: no es pot utilitzar +N o ~N com a primera adreça

en: unmatched `{'
ca: «{» no emparellat

en: unexpected `}'
ca: «}» inesperat

en: extra characters after command
ca: hi ha caràcters extra després de l'ordre

en: expected \ after `a', `c' or `i'
ca: s'espera \ després de «a», «c» i «i»

en: `}' doesn't want any addresses
ca: «}» no accepta cap adreça

en: : doesn't want any addresses
ca: : no accepta cap adreça

en: comments don't accept any addresses
ca: els comentaris no accepten cap adreça

en: missing command
ca: cal una ordre

en: command only uses one address
ca: l'ordre utilitza només una adreça

en: unterminated address regex
ca: l'expressió regular d'adreça no està terminada

en: unterminated `s' command
ca: ordre «s» no terminada

en: unterminated `y' command
ca: ordre «y» no terminada

en: unknown option to `s'
ca: opció desconeguda per a «s»

en: multiple `p' options to `s' command
ca: múltiples opcions «p» per a l'ordre «s»

en: multiple `g' options to `s' command
ca: múltiples opcions «g» per a l'ordre «s»

en: multiple number options to `s' command
ca: múltiples opcions numèriques per a l'ordre «s»

en: number option to `s' command may not be zero
ca: l'opció numèrica per a l'ordre «s» no pot ser zero

en: strings for `y' command are different lengths
ca: les cadenes per a l'ordre «y» són de longituds diferents

en: delimiter character is not a single-byte character
ca: el caràcter delimitador no és un caràcter d'un byte

en: expected newer version of sed
ca: s'esperava una versió més nova de sed

en: invalid usage of line address 0
ca: ús de l'adreça de línia 0 invàlid

en: unknown command: `%c'
ca: ordre desconeguda: «%c»

en: %s: file %s line %lu: %s
ca: %s: fitxer %s línia %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
ca: %s: -e expressió #%lu, caràcter %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
ca: no es troba l'etiqueta per al salt a «%s»

en: %s: can't read %s: %s
ca: %s: no es pot llegir %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
ca: no s'ha pogut editar %s: és un terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
ca: no s'ha pogut editar %s: no és un fitxer regular

en: couldn't open temporary file %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer temporal %s: %s

en: error in subprocess
ca: s'ha produït un error en el subprocés

en: option `e' not supported
ca: l'opció «e» no està suportada

en: `e' command not supported
ca: l'ordre «e» no està suportada

en: no previous regular expression
ca: no hi ha una expressió regular prèvia

en: cannot specify modifiers on empty regexp
ca: no es poden especificar modificadors en expregs buides

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
ca: referència \%d no vàlida en el costat dret de l'ordre «s»

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
ca:   -R, --regexp-perl
                     usa la sintaxi d'expressions regulars de Perl 5 en aquesta
                     sequència.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... {script-només-si-no-hi-ha-altres-scripts}
                   [fitxer-entrada]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
ca:   -n, --quiet, --silent
                     suprimeix la impressió automàtica de l'espai de patrons

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
ca:   -e script, --expression=script
                     afegeix el script a les ordres a executar

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
ca:   -f fitxer-script, --file=fitxer-script
                     afegeix els continguts de fitxer-script a les ordres a executar

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
ca:   -i[SUFIX], --in-place[=SUFIX]
                     edita els mateixos fitxers (fa còpia de seguretat si es
                     proveeix una extensió)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
ca:   -l N, --line-length=N
                     especifica la longitud desitjada per a l'ajust de final de
                     línia per a l'ordre «l»

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
ca:   --posix
                     inhabilita totes les extensions GNU.

en:   -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
ca:   -r, --regexp-extended
                     usa expressions regulars exteses en el script.

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
ca:   -s, --separate
                     considera els fitxers com independents, en compte d'un
                     llarg flux continu.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
ca:   -u, --unbuffered
                     carrega una quantitat mínima de dades dels fitxers d'entrada
                     i buida els búfers d'eixida més sovint

en:       --help     display this help and exit
ca:       --help     mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en:       --version  output version information and exit
ca:       --version  mostra la informació de la versió i surt

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
ca: 
    Si no es donen cap de les opcions -e, --expression, -f o --file, el primer
    argument no-opció es pren com el script sed a interpretar. Tots els arguments
    restants són noms de fitxers d'entrada; si no s'especifiquen fitxers d'entrada,
    es llegeix l'entrada estàndard.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
ca: Envieu informes d'error a: %s.
    Assegureu-vos d'incloure la paraula «%s» en alguna part del camp «Assumpte:».

en: super-sed version %s
ca: super-sed versió %s

en: based on GNU sed version %s
ca: basat en GNU sed versió %s

en: GNU sed version %s
ca: GNU sed versió %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
ca: %s
    Aquest és programari lliure; vegeu el codi font per les condicions
    de còpia.  No hi ha CAP garantia; ni tan sols de COMERCIABILITAT o
    ADEQUACIÓ A UN PROPÒSIT PARTICULAR, fins on ho permeta la llei.

en: cannot remove %s: %s
ca: no es pot eliminar %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer %s: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
ca[0]: no s'ha pogut escriure %d element a %s: %s
ca[1]: no s'han pogut escriure %d elements a %s: %s

en: read error on %s: %s
ca: error de lectura en %s: %s

en: cannot rename %s: %s
ca: no es pot reanomenar %s: %s

en: Success
ca: Èxit

en: No match
ca: Sense parella

en: Invalid regular expression
ca: Expressió regular no vàlida

en: Invalid collation character
ca: El caràcter de comparació no és vàlid

en: Invalid character class name
ca: Nom de classe de caràcter no vàlid

en: Trailing backslash
ca: Barra invertida al final

en: Invalid back reference
ca: La referència cap enrere no és vàlida

en: Unmatched [ or [^
ca: [ o [^ no emparellat

en: Unmatched ( or \(
ca: «(» o \( no emparellat

en: Unmatched \{
ca: \{ no emparellat

en: Invalid content of \{\}
ca: El contingut de \{\} no és vàlid

en: Invalid range end
ca: El rang final no és vàlid

en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

en: Invalid preceding regular expression
ca: L'expressió regular precedent no vàlida

en: Premature end of regular expression
ca: Fi prematur de l'expressió regular

en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa gran

en: Unmatched ) or \)
ca: ) o \) no emparellat

en: No previous regular expression
ca: No hi ha una expressió regular prèvia
