sed 4.1.1 - en to nl translation catalogue (79 entries)

en: multiple `!'s
nl: meerdere `!'s

en: unexpected `,'
nl: onverwachte `,'

en: invalid usage of +N or ~N as first address
nl: ongeldig gebruik van +N of ~N als eerste adres

en: unmatched `{'
nl: ongepaarde `{'

en: unexpected `}'
nl: onverwachte `}'

en: extra characters after command
nl: extra tekens na opdracht

en: expected \ after `a', `c' or `i'
nl: verwachtte \ na `a', `c' of `i'

en: `}' doesn't want any addresses
nl: `}' wil geen adressen

en: : doesn't want any addresses
nl: : wil geen adressen

en: comments don't accept any addresses
nl: opmerkingen accepteren geen adres

en: missing command
nl: ontbrekende opdracht

en: command only uses one address
nl: opdracht gebruikt slechts één adres

en: unterminated address regex
nl: onafgemaakte reguliere expressie voor adres

en: unterminated `s' command
nl: onafgemaakte `s'-opdracht

en: unterminated `y' command
nl: onafgemaakte `y'-opdracht

en: unknown option to `s'
nl: onbekende optie voor `s'

en: multiple `p' options to `s' command
nl: meerdere `p'-opties voor `s'-opdracht

en: multiple `g' options to `s' command
nl: meerdere `g'-opties voor `s'-opdracht

en: multiple number options to `s' command
nl: meerdere getalopties voor `s'-opdracht

en: number option to `s' command may not be zero
nl: getaloptie voor `s'-opdracht mag niet nul zijn

en: strings for `y' command are different lengths
nl: tekenreeksen voor `y'-opdracht zijn van verschillende lengte

en: delimiter character is not a single-byte character
nl: scheidingsteken is geen enkel-byte-teken

en: expected newer version of sed
nl: verwachtte een nieuwere versie van sed

en: invalid usage of line address 0
nl: ongeldig gebruik van regel-adres 0

en: unknown command: `%c'
nl: onbekende opdracht: `%c'

en: %s: file %s line %lu: %s
nl: %s: bestand %s regel %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
nl: %s: -e expressie #%lu, teken %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
nl: kan label voor sprong naar `%s' niet vinden

en: %s: can't read %s: %s
nl: %s: kan %s niet lezen: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
nl: kon %s niet bewerken: is een terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
nl: kon %s niet bewerken: geen gewoon bestand

en: couldn't open temporary file %s: %s
nl: kon tijdelijk bestand %s niet openen: %s

en: error in subprocess
nl: fout in deelproces

en: option `e' not supported
nl: optie `e' wordt niet ondersteund

en: `e' command not supported
nl: `e'-opdracht wordt niet ondersteund

en: no previous regular expression
nl: geen eerdere reguliere expressie

en: cannot specify modifiers on empty regexp
nl: kan geen veranderaars opgeven bij een lege reguliere expressie

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
nl: ongeldige verwijzing \%d op rechterhandzijde van `s'-opdracht

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
nl:   -R, --regexp-perl
                     de syntaxis van Perl 5 voor reguliere expressie gebruiken in het script.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... {script-alleen-als-geen-ander-script} [invoerbestand]...

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
nl:   -e script, --expression=SCRIPT
                     het SCRIPT toevoegen aan uit te voeren opdrachten

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
nl:   -f script-file, --file=SCRIPTBESTAND
                     de inhoud van SCRIPTBESTAND toevoegen aan uit te voeren opdrachten

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if extension supplied)
nl:   -i[ACHTERVOEGSEL], --in-place[=ACHTERVOEGSEL]
                     bestanden ter plekke bewerken (maakt reservekopie als extensie gegeven)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
nl:   -l AANTAL, --line-length=AANTAL
                     gewenste regelafbreeklengte opgeven voor `l'-opdracht

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
nl:   --posix
                     alle GNU-uitbreidingen uit zetten.

en:   -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
nl:   -r, --regexp-extended
                     uitgebreide reguliere expressies gebruiken in het script.

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
nl:   -s, --separate
                     bestanden als losstaand beschouwen i.p.v. als enkele continue stroom.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
nl:   -u, --unbuffered
                     minimale hoeveelheid gegevens laden uit invoerbestanden en
                     uitvoerbuffers vaker leegmaken

en:       --help     display this help and exit
nl:       --help     deze hulp weergeven en afsluiten

en:       --version  output version information and exit
nl:       --version  versie-informatie weergeven en afsluiten

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
nl: 
    Als geen -e, --expression, -f of --file optie gegeven is, wordt het
    eerste niet-optie argument genomen als het te interpreteren sed-script.
    Alle overblijvende argumenten zijn namen van invoerbestanden; als geen
    invoerbestanden opgegeven zijn, wordt standaardinvoer gelezen.

en: E-mail bug reports to: %s .
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
nl: Stuur foutrapporten naar: %s .
    Zorg ervoor dat het woord ``%s'' ergens in het ``Onderwerp:''-veld staat.
    Rapporteer fouten in de vertalingen bij <vertaling@vrijschrift.org>.

en: super-sed version %s
nl: super-sed versie %s

en: based on GNU sed version %s
nl: gebaseerd op GNU sed versie %s

en: GNU sed version %s
nl: GNU sed versie %s

en: %s
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
nl: %s
    Dit is vrije software; zie de bron voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN
    garantie; zelfs niet voor VERHANDELBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR
    EEN BEPAALD DOEL, tot het uiterste dat door de wet wordt toegestaan.

en: cannot remove %s: %s
nl: kan %s niet verwijderen: %s

en: couldn't open file %s: %s
nl: kon bestand %s niet openen: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
nl[0]: kon niet %d item naar %s schrijven: %s
nl[1]: kon niet %d items naar %s schrijven: %s

en: read error on %s: %s
nl: leesfout op %s: %s

en: cannot rename %s: %s
nl: kon %s niet hernoemen: %s

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomst

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig sorteerteken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het einde

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [ or [^
nl: Ongepaarde [ of [^

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie
