GNU sed 4.8.44 - en to ka translation catalogue (134 entries)

en: write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: preserving permissions for %s
ka: %s-ის წვდომების შენახვა

en: unbalanced [
ka: დაუბალანსებელი [

en: invalid character class
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
ka: სიმბოლოების კლასის სწორი სინტაქსია [[:space:]] და არა [:space:]

en: unfinished \ escape
ka: დაუსრულებელი დასრულების სიმბოლო \

en: ? at start of expression
ka: ? გამოსახულების დასაწყისში

en: * at start of expression
ka: * გამოსახულების დასაწყისში

en: + at start of expression
ka: + გამოსახულების დასაწყისში

en: {...} at start of expression
ka: {...} გამოსახულების დასაწყისში

en: invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცველობა

en: regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: stray \ before unprintable character
ka: უცხო \ დაუბეჭდავად  სიმბოლომდე

en: stray \ before white space
ka: უცხო \ თეთრ გამოტოვებამდე

en: stray \ before %lc
ka: უცხო \ %lc-მდე

en: stray \
ka: უცხო \

en: unbalanced (
ka: დაუბალანსებელი (

en: no syntax specified
ka: სინტაქსი მითითებული არაა

en: unbalanced )
ka: დაუბალანსებელი )

en: Unknown system error
ka: სისტემის უცნობი შეცდომა

en: memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Success
ka: წარმატება

en: No match
ka: არ ემთხვევა

en: Invalid regular expression
ka: არასწორი რეგულარული გამოსახულება

en: Invalid collation character
ka: კოლაციის არასწორი სიმბოლო

en: Invalid character class name
ka: სიმბოლოების არასწორი კლასი

en: Trailing backslash
ka: ბოლო Backslash

en: Invalid back reference
ka: არასწორი უკუბმა

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ka: არ ემთხვევა [, [^, [:, [., ან [=

en: Unmatched ( or \(
ka: არ ემთხვევა ( ან \(

en: Unmatched \{
ka: არ ემთხვევა \{

en: Invalid content of \{\}
ka: \{\}-ის არასწორი შემცელობა

en: Invalid range end
ka: დიაპაზონის არასწორი დასასრული

en: Memory exhausted
ka: მეხსიერება გადავსებულია

en: Invalid preceding regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების არასწორი საწყისი

en: Premature end of regular expression
ka: რეგულარული გამოსახულების მოულოდნელი დასასრული

en: Regular expression too big
ka: რეგულარული გამოსახულება ძალიან დიდია

en: Unmatched ) or \)
ka: არ ემთხვევა ) ან \)

en: No previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: setting permissions for %s
ka: %s-ის წვდომების დაყენება

en: Packaged by %s (%s)
ka: აწყობილია %s-ის მიერ (%s)

en: Packaged by %s
ka: აწყობილია %s-ის მიერ

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
ka: ავტორი: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
ka: ავტორები: %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s
    და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s და %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ka: ავტორები: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    %s, %s და სხვ.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: Report %s bugs to: %s
ka: %s-ის შეცდომების შესახებ მისაწერი ელფოსტა: %s

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
ka: GNU-ის პროგრამული უზრუნველყოფის საერთო დახმარება: <%s >

en: multiple `!'s
ka: ბევრი '!'-ები

en: unexpected `,'
ka: მოულოდნელი ','

en: invalid usage of +N or ~N as first address
ka: პირველ მისამართად +N ან -N-ის არასწორი გამოყენება

en: unmatched `{'
ka: '{' არ ემთხვევა

en: unexpected `}'
ka: მოულოდნელი '}'

en: extra characters after command
ka: დამატებითი სიმბოლო ბრძანების შემდეგ

en: expected \ after `a', `c' or `i'
ka: \-ის შემდეგ მოველოდი 'a'-ს, 'c'-ს ან 'i'-ს

en: `}' doesn't want any addresses
ka: '}'-ს არცერთი მისამართი არ უნდა

en: : doesn't want any addresses
ka: : -ს არცერთი მისამართი არ უნდა

en: comments don't accept any addresses
ka: კომენტარები მისამართებს არ იღებენ

en: missing command
ka: ნაკლული ბრძანება

en: command only uses one address
ka: ბრძანება მხოლოდ ერთ მისამართს იყენებს

en: unterminated address regex
ka: მისამართის დაუსრულებელი რეგულარული გამოსახულება

en: unterminated `s' command
ka: დაუსრულებელი 's' ბრძანება

en: unterminated `y' command
ka: დაუსრულებელი 'y' ბრძანება

en: unknown option to `s'
ka: 's'-ის უცნობი პარამეტრი

en: multiple `p' options to `s' command
ka: 's' ბრძანების მრავალი 'p' პარამეტრი

en: multiple `g' options to `s' command
ka: 's' ბრძანების მრავალი 'g' პარამეტრი

en: multiple number options to `s' command
ka: 's' ბრძანების ბევრი რიცხვობრივი პარამეტრი

en: number option to `s' command may not be zero
ka: 's' ბრძანების პარამეტრები ნული ვერ იქნება

en: strings for `y' command are different lengths
ka: 'y' ბრძანების პარამეტრებს განსხვავებული სიგრძე აქვთ

en: delimiter character is not a single-byte character
ka: გამყოფი სიმბოლო ერთბაიტიანი არაა

en: expected newer version of sed
ka: მოსალოდნელი იყო sed-ის უფრო ახალი ვერსია

en: invalid usage of line address 0
ka: ნულოვანი ხაზის არასწორი გამოყენება

en: unknown command: `%c'
ka: უცნობი ბრძანება: '%c'

en: incomplete command
ka: დაუსრულებელი ბრძაება

en: ":" lacks a label
ka: ":"-ს ჭდე აკლია

en: recursive escaping after \c not allowed
ka: \c-ის შემდეგ რეკურსიული დაბოლოება შეუძლებელია

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
ka: e/r/w ბრძანებები მიუწვდომელია sandbox-ის რეჟიმში

en: %s: file %s line %lu: %s
ka: %s: ფაილი %s ხაზი %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
ka: %s: -e გამოსახულება #%lu, char %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
ka: ჭდის პოვნა '%s'-ზე გადასახტომად შეუძლებელია

en: case conversion produced an invalid character
ka: სიმბოლოს სიდიდის გარდაქმნით არასწორი სიმბოლო მიიღება

en: %s: can't read %s: %s
ka: %s: %s-ის წაკითხვა შეუძლებელია: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
ka: %s-ის ჩასწორება შეუძლებელია. წარმოადგენს საბოლოო წერტილს

en: couldn't edit %s: not a regular file
ka: %s-ის ჩასწორება შეუძლებელია. არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
ka: %s: გაფრთხილება: %s-ზე ფაილის შექმნის ნაგულისხმები კონტექსტის დაყენების შეცდომა: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
ka: %s: გაფრთხილება: %s-ის უსაფრთხოების კონტექსტის მიღების შეცდომა: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
ka: დროებითი ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %s

en: error in subprocess
ka: ქვეპროცესის შეცდომა

en: option `e' not supported
ka: პარამეტრი 'e' მხარდაუჭერელია

en: `e' command not supported
ka: ბრძანება 'e' მხარდაუჭერელია

en: no input files
ka: შეყვანის ფაილების გარეშე

en: no previous regular expression
ka: წინა რეგულარული გამოსახულება არ არსებობს

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
ka: არასწორი ბმა \%d 's'-ის ბრძანების RHS-ზე

en: regex input buffer length larger than INT_MAX
ka: რეგულარული გამოსახულების ბაფერის სიგრძე INT_MAX-ზე დიდია

en: E-mail bug reports to: <%s>.
ka: შეცდომის ანგარიშები გააგზავნეთ მისამართზე: <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
ka: Sed-ის ეს ვერისა აგებულია SELinux_ის მხარდაჭერით.

en: SELinux is enabled on this system.
ka: ამ სისტემაზე SELnux ჩართულია.

en: SELinux is disabled on this system.
ka: ამ სისტემაზე SELnux გამორთულია.

en: This sed program was built without SELinux support.
ka: Sed-ის ეს ვერსია აგებულია SELinux-ის მხარდაჭერის გარეშე.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]...{script-only-if-no-other-script} [შეყვანის-ფაილიკი]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
ka:   -n, --quiet, --silent
               შაბლონების სივრცის ავტომატური გამოტანის გამორთვა

en:       --debug
                     annotate program execution
ka:      --debug
                 პროგრამის გაშვების ანოტაცა

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
ka:   -e script, --expression=script
             ბრძანებებისთვის შესასრულებელი სკრიპტის დამატება

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
ka:     -f script-file, --file=script-file
                 სკრიპტის ფაილის შინაარსის შესასრულებელი ბრძანებებისთვის მიმატება

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
ka:    --follow-symlinks
                მდებარეობის დამუშავებისას სიმბმულების მიყოლა

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
ka:    -I[სუფიქსი], --in-place=[სუფიქსი]
               ფაილების ადგილზე ჩასწორება (თუ მითითებულია სუფიქსი, ასევე შეიქმნება შესაცვლელი მარქაფიც)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
ka:     -b --binary
              ფაილების ორობით რეჟიმში გახსნა(CR/LF არ მუშავდება)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
ka:    -l N -line-length=N
                 'l' ბრძანების ხაზის გადატანის სიგრძე

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
ka:    --posix
               GNU-ის ყველა გაფართოების გამორთვა

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
ka:     -E, -r, --regexp-extended
              სკრიპტში გაფართოებული რეგულარული გამოსახულებების გამოყენება
              (თუ აპირებთ, სკრიპტი სხვა პლატფორმაზეც გადაიტანოთ, გამოიყენეთ POSiX -E .

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
ka:   -s, --separate
             ფაილების ცალცალკე დამუშავება და არა, როგორც ერთი
             უწყვეტი ნაკადი.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
ka:      --sandbox
               სენდბოქსის რეჟიმი (e/w/r ბრძანებების გამორთვა).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
ka:   -u, --unbuffered
              შესატანი ფაილებიდან მინიმალური რაოდენობის ინფორმაციის წაკითხვა
              და გამოტანის ბაფერების უფრო ხშირად ჩაწერა დისკზე

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
ka:   -z, --null-data
               სტრიქონების NUL სიმბოლოების დაშორება

en:       --help     display this help and exit
ka:      --help        ამ დახმარების გამოტანა და გამოსვლა

en:       --version  output version information and exit
ka:      --version ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en: failed to set binary mode on STDIN
ka: stdin-ზე ბინარული რეჟიმის დაყენების შეცდომა

en: failed to set binary mode on STDOUT
ka: stdout-ზე ბინარული რეჟიმის დაყენების შეცდომა

en: couldn't open file %s: %s
ka: %s-ის გახსნა შეუძლებელია: %s

en: couldn't attach to %s: %s
ka: %s-ის მიბმა შეუძლებელია: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
ka: '%s'-ზე ბინალური რეჟიმის დაყენების შეცდომა

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
ka[0]: %llu ჩანაწერის %s-ში ჩაწერის უფლება არ გაქვთ: %s

en: read error on %s: %s
ka: %s-დან წაკითხვის შეცდომა: %s

en: couldn't readlink %s: %s
ka: %s-ის სიმბმულის გაყოლის პრობლემა: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
ka: %s-ის სიმბმულის გაყოლის პრობლემა: %s

en: cannot rename %s: %s
ka: %s-ის გადარქმევის შეცდომა: %s
