kcachegrind - en to eo translation catalogue (41 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
eo: Agordo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
eo: Ĝeneralo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
eo: Klaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
eo: Dosiero:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
eo: Komentarioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
eo: Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
eo: Vojo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
eo: Opcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
eo: Instrukcioj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
eo: Propra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
eo: Pasigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
eo: Funkcio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
eo: Fadenojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
eo: Informo

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
eo: Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
eo: Sumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
eo: Montri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
eo: Stato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
eo: Unika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
eo: Funkcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
eo: Loko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
eo: Lanĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
eo: Nulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
eo: Forigi

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: &Add...
eo: &Aldonu

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
eo: &Reŝargi

en: Call Stack
eo: Vokstako

en: &Up
eo: &Supren

en: Grouping
eo: Grupado

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Go Back
eo: Malantaŭen

en: Go Forward
eo: Antaŭen
