kcachegrind - en to fa translation catalogue (167 entries)

en: (always)
fa: )همیشه(

en: Choose Source Folder
fa: انتخاب پوشه متن

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
fa: پیکربندی

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
fa: عمومی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
fa: بیشینه تعداد فقره‌ها در فهرستها:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
fa: دقت درصد مقادیر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
fa: رنگهای فقره هزینه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
fa: خودکار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
fa: شیء:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
fa: رده:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
fa: پرونده:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
fa: حاشیه‌نویسی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
fa: خطوط متن در حاشیه‌نویسی‌ها:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
fa: پوشه‌های متن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
fa: افزودن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
fa: حذف

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
fa: شیء / پایه متن وابسته

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
fa: تخلیه‌های Profile

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
fa: هدف

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
fa: زمان

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
fa: مسیر

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
fa: گزینه‌ها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
fa: فرمان هدف:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
fa: گزینه‌های گزارش‌گیر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
fa: گزینه

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
fa: مقدار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
fa: ردیابی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
fa: پرشها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
fa: دستورالعملها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
fa: رویدادها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
fa: نهانگاه کامل

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
fa: سفارشی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
fa: جمع‌آوری

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
fa: در راه‌اندازی

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
fa: در هنگام

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
fa: پرش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
fa: تابع

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
fa: تخلیه Profile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
fa: هر  BBs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
fa: هنگام ورود

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
fa: هنگام ترک کردن

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
fa: رویدادهای صفر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
fa: جدا کردن

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
fa: رشته‌ها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
fa: بازگشتها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
fa: زنجیر فراخوانی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
fa: گزینه‌های گزارش‌گیر سفارشی:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
fa: اجرای Profile جدید

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
fa: اطلاعات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
fa: دلیل تخلیه:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
fa: خلاصه رویداد:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
fa: نام

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
fa: جمع

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
fa: متفرقه:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
fa: نمایش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
fa: مقایسه

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
fa: حالت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
fa: به‌روزرسانی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
fa: هر ]s[:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
fa: شمارشگر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
fa: تخلیه‌ها انجام شد

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
fa: جمع‌آوری می‌شود

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
fa: اجراشده

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
fa: بلوکهای پایه‌ای

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
fa: فراخوانیها

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
fa: متمایز

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
fa: اشیای ELF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
fa: توابع

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
fa: متنها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
fa: ردیابی پشته:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
fa: همگام‌سازی

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
fa: شامل

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
fa: فراخوانی

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
fa: محل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
fa: آغاز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
fa: صفر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
fa: تخلیه

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
fa: پیامها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
fa: کشتن اجرا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
fa: پاک کردن

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
fa: &طرح‌بندی‌

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
fa: میله‌های جانبی

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
fa: میله ابزار وضعیت

en: Author/Maintainer
fa: نویسنده/نگه‌دارنده

en: Show information of this trace
fa: نمایش اطلاعات این ردیابی

en: Parts Overview
fa: خلاصه اجزا

en: Top Cost Call Stack
fa: بالای پشته فراخوانی هزینه

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
fa: <b>بالای پشته فراخوانی هزینه</b><p>این »محتمل‌ترین« پشته فراخوانی کاملاًًً ساختگی است، که با آغاز تابع برگزیده جاری ساخته می‌شود، و فراخوانها/فراخوانیها را با بالاترین هزینه در بالا و پایین می‌افزاید. ستونهای</p><p><b>هزینه</b> و <b>فراخوانیها</b> هزینه مورد استفاده برای همه فراخوانیها را از تابع در خط بالا نمایش می‌دهد.</p>

en: Flat Profile
fa: Profile مسطح

en: &Duplicate
fa: &تکثیر کردن‌

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
fa: <b>تکثیر طرح‌بندی جاری </b><p>ایجاد یک رونوشت از طرح‌بندی جاری.</p>

en: &Remove
fa: &حذف‌

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
fa: <b>حذف طرح‌بندی جاری </b><p>حذف طرح‌بندی جاری و فعال ساختن قبلی.</p>

en: &Go to Next
fa: &برو به بعدی‌

en: Go to Next Layout
fa: برو به طرح‌بندی بعدی

en: &Go to Previous
fa: &برو به قبلی‌

en: Go to Previous Layout
fa: برو به طرح‌بندی قبلی

en: &Restore to Default
fa: &بازگرداندن به پیش‌فرض‌

en: Restore Layouts to Default
fa: بازگرداندن طرح‌بندیها به پیش‌فرض

en: &Save as Default
fa: &ذخیره به عنوان پیش‌فرض‌

en: Save Layouts as Default
fa: ذخیره کردن طرح‌بندی به عنوان پیش‌فرض

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
fa: <b>جدید</b><p>باز کردن پنجره KCachegrind خالی جدید.</p>

en: &Add...
fa: &افزودن...‌

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
fa: <b>افزودن داده Profile </b><p>یک پرونده داده profile اضافی را در پنجره جاری باز می‌کند.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
fa: &بارگذاری مجدد‌

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
fa: <b> بارگذاری مجدد داده Profile</b><p>هر یک از اجزای تازه ایجادشده را نیز بار می‌کند.</p>

en: &Export Graph
fa: &صادرات گراف‌

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
fa: <b>صادرات گراف فراخوانی</b><p>پرونده‌ای را با پسوند .dot برای ابزارهای بسته GraphViz تولید می‌کند.</p>

en: &Force Dump
fa: &تخلیه اجباری

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
fa: <b>باز کردن داده Profile </b><p>یک پرونده داده profile را با اجزای چندگانه ممکن باز می‌کند</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
fa: نمایش/مخفی کردن خلاصه اجزای قابل پیوند

en: Call Stack
fa: فراخوانی پشته

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
fa: نمایش/مخفی کردن فراخوانی پشته قابل پیوند

en: Function Profile
fa: Profile تابع

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
fa: نمایش/مخفی کردن Profile تابع قابل پیوند

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
fa: نمایش/مخفی کردن تخلیه‌های Profile قابل پیوند

en: Relative
fa: نسبی

en: Show relative instead of absolute costs
fa: نمایش هزینه‌های نسبی به جای مطلق

en: Show percentage costs relative to parent
fa: نمایش درصد هزینه‌های نسبی نسبت به پدر

en: &Up
fa: &بالا‌

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
fa: <b>برو بالا</b><p>به آخرین فراخوان برگزیده تابع جاری برو. اگر فراخوانی بازدید نشده، آن را با بالاترین هزینه استفاده کنید.</p>

en: Go back in function selection history
fa: در تاریخچه گزینش تابع عقب برو

en: Go forward in function selection history
fa: در تاریخچه گزینش تابع پیش برو

en: Primary Event Type
fa: نوع رویداد اولیه

en: Select primary event type of costs
fa: برگزیدن نوع رویداد اولیه هزینه‌ها

en: Secondary Event Type
fa: نوع رویداد ثانویه

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
fa: برگزیدن نوع رویداد ثانویه برای هزینه، مثلاًً نمایش داده‌شده در حاشیه‌نویسیها

en: Grouping
fa: گروهی

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
fa: برگزیدن چگونگی گروه شدن توابع در فقره‌های هزینه سطح بالاتر

en: (No Grouping)
fa: )گروهی نیست(

en: Split
fa: شکافتن

en: Show two information panels
fa: نمایش دو تابلوی اطلاعات

en: Split Horizontal
fa: شکافتن افقی

en: Change Split Orientation when main window is split.
fa: تغییر جهت شکافتن، هنگام شکافته شدن پنجره اصلی.

en: Select Callgrind Profile Data
fa: برگزیدن داده Profile Callgrind

en: Add Callgrind Profile Data
fa: افزودن داده Callgrind Profile

en: (Hidden)
fa: (مخفی)

en: Hide
fa: مخفی کردن

en: Show Absolute Cost
fa: نمایش هزینه مطلق

en: Show Relative Cost
fa: نمایش هزینه نسبی

en: Go Back
fa: برو عقب

en: Go Forward
fa: برو پیش

en: Go Up
fa: برو بالا

en: Layout Count: %1
fa: شمارش طرح‌بندی: %1

en: No profile data file loaded.
fa: پرونده داده profile بارگذاری نشده است.

en: Total %1 Cost: %2
fa: کل %1 هزینه: %2

en: No event type selected
fa: نوع رویداد برگزیده نشده است

en: (No Stack)
fa: )بدون پشته(

en: (No next function)
fa: )تابع بعدی وجود ندارد(

en: (No previous function)
fa: )تابع قبلی وجود ندارد(

en: (No Function Up)
fa: )تابعی در بالا نیست(

en: Loading %1
fa: در حال بارگذاری %1

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
fa: <p>...که کمک <em>این چیست؟</em> برای هر عنصر ونک
    در KCachegrind شامل کاربرد اطلاعات جزئی برای این عنصر است؟
    خواندن این متنهای کمکی، حداقل در اولین استفاده شدیداً توصیه می‌شود.
    کمک <em>این چیست</em> را با فشار
    تبدیل-F1 و فشار روی عنصر درخواست کنید.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
fa: <p>...که اطلاعات profile را در سطح دستورالعمل،
    توسط Calltree، هنگام فراهم کردن گزینه <em>--dump-instr=yes</em> به دست آورید؟
    از نمای همگذار برای حاشیه‌نویسیهای دستورالعمل استفاده کنید.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
fa: <p>...که برای رفتن به پس/پیش در تاریخچه شیء فعال
    از دگرساز چپ/راست صفحه کلید خود می‌توانید استفاده کنید ؟</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
fa: <p>...که با استفاده از کلیدهای جهت‌نما، در نمای نگاشت فراخوان/فراخوانی 
    می‌توانید ناوش کنید؟ برای تغییر برادرهای فقره جاری، از کلیدهای چپ/راست
     استفاده کنید؛ برای بالا/پایین رفتن یک سطح تودرتویی از کلیدهای بالا/پایین استفاده نمایید. برای برگزیدن فقره جاری، کلید فاصله را فشار داده، و برای فعال‌سازی آن، کلید بازگشت را فشار دهید.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
fa: <p>...که با استفاده از کلیدهای جهت‌نما، در نمای گراف فراخوانی می‌توانید ناوش کنید؟
    برای بالا/پایین رفتن یک سطح فراخوانی، تغییر 
    بین فراخوانیها و توابع، از کلیدهای بالا/پایین استفاده کنید. از کلیدهای چپ/راست برای تغییر برادرهای یک فراخوانی برگزیده جاری استفاده نمایید..
    برای فعال کردن فقره جاری، کلید بازگشت را فشار دهید.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
fa: <p>...که تابعی را با وارد کردن جزئی از نام آن 
    )حساس به حالت( در خط ویرایش میله ابزار و زدن کلید ورود، 
    به سرعت محل‌یابی کنید.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
fa: <p>...که می‌توانید رنگهای سفارشی را به 
    اشیای ELF/رده‌های ++C/پرونده‌های متن برای رنگ‌بندی گراف
    در <em>تنظیمات->پیکربندی KCachegrind...</em>  انتساب کنید؟</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
fa: <p>...که می‌توانید پیکربندی کنید که KCachgrind باید
    شمارش رویدادهای مطلق را نمایش دهد، یا رویداهای نسبی را )نمایش درصدی(؟</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
fa: <p>...که تعداد بیشینه فقره‌ها را برای همه توابع فهرست‌شده 
    در KCachegrind می‌توانید پیکربندی کنید؟ محدود کردن تعداد
    فقره‌ها، برای بازکنش سریع ونک انجام می‌شود. آخرین فقره در
    فهرست، تعداد توابع پرش‌یافته را توسط یک شرط هزینه
    برای این توابع پرش‌یافته با هم به شما نشان می‌دهد.</p>
    <p>برای فعال کردن یک تابع با هزینه‌های کوچک، آن را جستجو کرده و
    و در profile مسطح برگزینید. گزینش توابع با هزینه‌های کوچک، آنها را
     موقتاً به فهرست profile مسطح می‌افزاید.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
fa: <p>...که تب پوشش - در مقابل تب فهرستهای فراخوانی -
    <em>همه</em> توابعی که تابع برگزیده جاری را فراخوانی می‌کنند
    )جزء بالایی( / توسط تابع برگزیده فراخوانی می‌شود )جزء پایینی( را نمایش می‌دهد؟
    مهم نیست که چند تابع بین آنها در پوشه است.</p>
    <p>مثال:</p>
    <p>مدخلی در فهرست بالایی برای تابع foo1() توسط یک مقدار ۵۰٪ با تابع برگزیده bar() یعنی ۵۰٪ همه هزینه تابع
    bar() در هنگام فراخوانی از تابع  foo1()روی می‌دهد.</p>
    <p>یک مدخل در فهرست پایین از تابع foo2() با یک مقدار ۵۰٪
    توسط تابع برگزیده bar() یعنی ۵۰٪ همه هزینه تابع
    bar() هنگام فراخوانی foo2() از bar()روی می‌دهد.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
fa: <p>...که انتظار برای نکته ابزار درون یک نگاشت درخت،
    فهرست نام مستطیلهای تودرتو که اشاره‌گر موشی روی آن است را نمایش می‌دهد؟</p>
    <p>فقره‌ها با فشار دکمه راست موشی از این فهرست
    انتخاب می‌شوند.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
fa: <p>...که شمارشهای هزینه نمایش داده‌شده فقط برای 
    چند جزء از کل ردیابی را با گزینش این اجزا در 
    بخش قابل پیوند »گزینش ردیابی« می‌توانید محدود کنید؟</p>
    <p>برای تولید اجزای چندگانه در یک اجرای profiling توسط
    cachegrind، مثلاًً از گزینه cachedumps=xxx برای اجزا
    یک طول بلوکهای پایه‌ای xxx استفاده کنید )یک بلوک پایه، اجرای 
    دستور همگذار بدون شاخه درون کد برنامه
     شماست(.</p>
