kcachegrind - en to gl translation catalogue (190 entries)

en: (always)
gl: (sempre)

en: Choose Source Folder
gl: Escolla o cartafol coas fontes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
gl: Configuración

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
gl: Número máximo de elementos nas listas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
gl: Truncar os símbolos nos tooltips e menús contextuais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
gl: cando sexan máis de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
gl: cando ocupen máis de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
gl: Precisión dos valores porcentuais:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
gl: A lista non debería superar os 500 elementos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
gl: Cores dos elementos de custo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
gl: Automático

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
gl: Obxecto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
gl: Clase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
gl: Ficheiro:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
gl: Anotacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
gl: Liñas de contexto nas anotacións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
gl: Cartafoles das fontes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
gl: Base do obxecto ou da fonte relacionada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
gl: Resultados do perfilado

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
gl: Obxectivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
gl: Hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
gl: Ruta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
gl: Orde de obxectivo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
gl: Resultados do perfilador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
gl: Opción

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
gl: Valor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
gl: Trazado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
gl: Saltos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
gl: Instrucións

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
gl: Eventos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
gl: Toda a caché

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
gl: Personalizado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
gl: Colectar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
gl: No inicio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
gl: Mentres está dentro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
gl: Omitir

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
gl: Función

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
gl: Envorcar o perfil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
gl: Todos os BB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
gl: Ao entrar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
gl: Ao saír

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
gl: Cero eventos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
gl: Separar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
gl: Fíos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
gl: Recursións

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
gl: Pila de chamadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
gl: Opcións personalizadas do perfilador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
gl: Executar un novo perfil

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
gl: Información

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
gl: Causa do envorcado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
gl: Resumo dos eventos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
gl: Nome

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
gl: Suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
gl: Diversos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
gl: Mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
gl: Comparar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
gl: Estado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
gl: Cada [s]:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
gl: Contador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
gl: Envorcados feitos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
gl: Está a recoller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
gl: Executado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
gl: Bloques básicos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
gl: Chamadas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Ir
gl: Ir a

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
gl: Distinto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
gl: Obxectos ELF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
gl: Funcións

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
gl: Contextos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
gl: Trazado da pila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
gl: Sinc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: #
gl: N.º

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
gl: Chamado

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
gl: Lugar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
gl: Comezar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
gl: Cero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
gl: Envorcar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
gl: Mensaxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
gl: Matar a execución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
gl: Limpar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
gl: &Disposición

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
gl: Barras laterais

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Estado

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
gl: Interface de KDE para Callgrind/Cachegrind

en: (C) 2002 - 2016
gl: © 2002-2016

en: Author/Maintainer
gl: Autor e mantedor

en: Show information of this trace
gl: Mostrar a información deste tracexamento

en: [trace...]
gl: [trazas…]

en: Parts Overview
gl: Resumo das partes

en: Top Cost Call Stack
gl: Custo máximo da pila de chamadas

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
gl: <b>Custo máximo da pila de chamadas</b><p>Esta é unha pila de chamadas «máis probábeis» ficticia. Constrúese comezando coa función escollida e engadindo as funcións chamadoras/chamadas con maior custo por cima e por baixo.</p><p>As columnas <b>Custo</b> e <b>Chamadas</b> mostran o custo usado por todas as chamadas da función na liña de acima.</p>

en: Flat Profile
gl: Perfil simple

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
gl: <b>Resultados do perfilado</b><p>Este acople mostra na parte superior a lista de resultados dos perfís en todos os subcartafoles de: <ul><li>o directorio actual de traballo de KCachegrind, i.e., onde este se iniciou, e </li><li>o cartafol predeterminado dos resultados do perfilado.</li></ul> A lista está ordenada de acordo coa orde perfilada no resultado correspondente.</p><p>Ao escoller un resultado, móstrase información sobre este na parte inferior do acople: <ul><li><b>Opcións</b> permítelle ver a orde perfilado e as opcións de análise deste envorcado. Se cambia calquera elemento, crearase un novo modelo de perfilado (se non existir). Prema<b>Executar perfilado</b> para iniciar, en segundo plano, o proceso de análise con estas opcións.</li> <li><b>Información</b> fornece datos detallados sobre o resultado escollido, como un resumo do custo dos eventos e as propiedades da caché simulada.</li> <li><b>Estado</b> só está dispoñíbel para as execucións das análises en curso. Prema <b>Actualizar</b> para ver os distintos contadores da execución, así como unha traza da pila na posición actual do programa en análise. Marque a opción <b>Todo</b> para deixar que KCachegrind extraia regularmente estes datos. Marque a opción <b>Sincronizar</b> para que o acople active a función de cume no resultado cargado no momento.</li></ul></p>

en: &Duplicate
gl: &Duplicar

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
gl: <b>Duplicar a disposición actual</b><p>Crea unha copia da disposición actual.</p>

en: &Remove
gl: &Retirar

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
gl: <b>Retirar a disposición actual</b><p>Eliminar a disposición actual e activar a anterior.</p>

en: &Go to Next
gl: Ir á &seguinte

en: Go to Next Layout
gl: Ir á próxima disposición

en: &Go to Previous
gl: &Ir á anterior

en: Go to Previous Layout
gl: Ir á disposición anterior

en: &Restore to Default
gl: &Repor a predeterminada

en: Restore Layouts to Default
gl: Repor a disposición predeterminada

en: &Save as Default
gl: &Gardar como a predeterminada

en: Save Layouts as Default
gl: Garda as disposicións como predeterminada

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
gl: <b>Novo</b><p>Mostra unha nova xanela baleira de KCachegrind.</p>

en: &Add...
gl: &Engadir…

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
gl: <b>Engadir datos de perfilado</b><p>Isto abre un ficheiro adicional de datos de perfilado na xanela actual.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
gl: &Cargar de novo

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
gl: <b>Recargar os datos do perfilado</b><p>Isto tamén caga as novas partes creadas.</p>

en: &Export Graph
gl: &Exportar o gráfico

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
gl: <b>Exportar o gráfico</b><p>Xera un ficheiro coa extensión .dot para as ferramentas do paquete GraphViz.</p>

en: &Force Dump
gl: &Forzar o resultado

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
gl: <b>Forzar o resultado</b><p>Isto forza a envorcar o resultado dun perfilado de Callgrind no directorio actual. Esta acción compróbase mentres KCachegrind espera o resultado. Se o resultado estivese listo, cargará de novo automaticamente o tracexamento actual. Se fose o resultado do Callgrind en execución, o novo parte de tracexamento creado tamén se cargará.</p><p>O resultado forzado crea un ficheiro «callgrind.cmd», e comproba cada segundo a súa existencia. Un Callgrind en execución detectará este ficheiro, xerará un parte de tracexamento, e eliminará «callgrind.cmd». A eliminación é detectada por KCachegrind, quen fará unha nova lectura. Se <em>non</em> existise ningún Callgrind a correr, prema «Forzar o resultado» de novo para cancelar o pedido do resultado. Isto eliminará o propio «callgrind.cmd» e parará a pesquisa dun novo resultado.</p><p>Nota: unha execución de Callgrind <em>só</em> detecta a existencia de «callgrind.cmd» cando está en execución activa durante algúns milisegundos, i.e., cando <em>non</em> está parado. Suxestión: Se está a analizar un programa da GUI, pode espertar a Callgrind, por exemplo, cambiando o tamaño dunha xanela do programa.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
gl: <b>Abrir os datos do perfilado</b><p>Isto abre ficheiro con datos dun perfilado, que posibelmente teña varias partes</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
gl: Mostrar/Agochar o acople de resumo das partes

en: Call Stack
gl: Pila de chamadas

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
gl: Mostrar/Agochar o acople da pila de chamadas

en: Function Profile
gl: Perfil da función

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
gl: Mostrar/Agochar o acople de perfil da función

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
gl: Mostrar/Agochar o acople dos resultados do perfilado

en: Relative
gl: Relativo

en: Show relative instead of absolute costs
gl: Mostrar os custos relativos en vez dos absolutos

en: Relative to Parent
gl: Relativa ao pai

en: Show percentage costs relative to parent
gl: Mostrar os custos porcentuais relativos ao «pai»

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
gl: <b>Mostrar os custos porcentuais relativos ao «pai»</b><p>Se esta opción non estivese sinalada, os custos porcentuais mostraranse en relación ao custo total das partes do perfilado que estea a examinar nese momento. Se sinala esta opción, o custo porcentual dos elementos de custo mostrados han ser relativos ao «elemento-pai» do custo.</p><ul><table><tr><td><b>Tipo de Custo</b></td><td><b>Custo do Pai</b></td></tr><tr><td>Acumulación da función</td><td>Total</td></tr><tr><td>Función en si</td><td>Grupo da Función (*) / Total</td></tr><tr><td>Chamada</td><td>Acumulado da Función</td></tr><tr><td>Liña de código</td><td>Acumulado da función</td></tr></table></ul><p>(*) Só se o agrupamento de funcións estivese activado (p.ex., agrupamento de obxectos ELF).</p>

en: Cycle Detection
gl: Detección de ciclos

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
gl: <b>Detectar os ciclos recursivos</b><p>Se isto non está activado, na árbore móstranse áreas negras cando se fai unha chamada recursiva en vez de representar a recursividade «ad infinitum». Lembre que o tamaño das áreas negras moitas veces será incorrecto, dado que dentro de ciclos recursivos, non se pode determinar o custo das chamadas. Con todo, o erro é pequeno para os ciclos falsos (consulte a documentación).</p><p>O tratamento correcto dos ciclos é detectalos e pregar todas as funcións dun ciclo nunha función artificial, que é o que se fai cando esta opción está seleccionada. Por desgraza, con aplicacións con interface gráfica, isto levará a ciclos falsos enormes, imposibilitando a análise; por iso se dá a posibilidade de desactivar esta opción.</p>

en: Shorten Templates
gl: Reducir os modelos

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
gl: Agochar os parámetros dos modelos en símbolos de C++.

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
gl: <b>Agochar os parámetros dos modelos en símbolos de C++</b> <p>Active esta opción para que se agochen parámetros dos modelos en C++ ao mostrar os símbolos, de xeito que no seu lugar se mostre &lt;&gt;, e non un parámetro de modelo probablemente de varios niveis de sangrado.</p> <p>Neste modo, pode cubrir co punteiro do rato a etiqueta do símbolo activado para mostrar un tooltip co símbolo completo.</p>

en: &Up
gl: S&ubir

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
gl: <b>Subir</b><p>Ir ao último chamador da función actual. Se non se visitou ningún destes chamadores, úsase o que teña o custo máis alto.</p>

en: Go back in function selection history
gl: Volver atrás no historial da selección das funcións

en: Go forward in function selection history
gl: Avanzar no historial da selección das funcións

en: Primary Event Type
gl: Tipo primario de evento

en: Select primary event type of costs
gl: Escolla o tipo primario do evento dos custos

en: Secondary Event Type
gl: Tipo secundario de evento

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
gl: Escoller o tipo secundario de eventos para o custo p.ex., mostrados en anotacións

en: Grouping
gl: Grupos

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
gl: Escolla como agrupar as funcións en elementos de custo de maior nivel

en: (No Grouping)
gl: (Sen grupos)

en: Split
gl: Dividir

en: Show two information panels
gl: Mostrar dous paneis de información

en: Split Horizontal
gl: Dividir horizontalmente

en: Change Split Orientation when main window is split.
gl: Cambiar a orientación da división cando a xanela principal está dividida.

en: Select Callgrind Profile Data
gl: Escoller os datos de perfil de Callgrind

en: Callgrind Profile Data (cachegrind.out* callgrind.out*);;All Files (*)
gl: Datos de perfilado de Callgrind (cachegrind.out* callgrind.out*);;Todos os ficheiros (*)

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
gl: Non se puido abrir o ficheiro «%1». Comprobe que exista e que ten permiso para lelo.

en: Add Callgrind Profile Data
gl: Engadir datos de perfil de Callgrind

en: (Hidden)
gl: (Agochado)

en: Hide
gl: Agochar

en: Show Absolute Cost
gl: Mostrar o custo absoluto

en: Show Relative Cost
gl: Mostrar o custo relativo

en: Go Back
gl: Ir cara atrás

en: Go Forward
gl: Avanzar

en: Go Up
gl: Subir

en: Layout Count: %1
gl: Reconto de disposición: %1

en: No profile data file loaded.
gl: Non se cargou ningún ficheiro de datos de perfil.

en: Total %1 Cost: %2
gl: Total %1 Custo: %2

en: No event type selected
gl: Non se escolleu ningún tipo de evento

en: Cannot determine receiver PID for dump request
gl: Non se pode determinar o identificador do proceso receptor para a solicitude de vertido.

en: Error running callgrind_control
gl: Erro ao executar calgrind_control

en: (No Stack)
gl: (Sen pila)

en: (No next function)
gl: (Non hai próxima función)

en: (No previous function)
gl: (Non hai función anterior)

en: (No Function Up)
gl: (Non hai función enriba)

en: Loading %1
gl: Cargando %1

en: Error loading %1: %2
gl: Erro ao cargar %1: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
gl: <p>…a axuda <em>Que é isto?</em> para cada elemento da interface de
    KCachegrind contén datos detallados sobre como usar tal elemento?
    Recoméndase que lea, polo menos, estes textos a primeira vez que o use.
    Faga uso da axuda <em>Que é isto?</em> premendo Maiúscula-F1
    e despois no trebello.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
gl: <p>…pode obter informacións de perfilado ao nivel de instrución coa
    Árbore de chamadas cando fornece a opción <em>--dump-instr=yes</em>?
    Utilice a vista do «Ensamblador» para as anotacións das instrucións.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
gl: <p>…pode usar as teclas Alt-Esquerda/Dereita do seu teclado para
    retroceder/avanzar no historial do obxecto activo?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
gl: <p>…pode moverse polo Mapa de chamadores/chamados mediante
    as teclas de frechas? Use Esquerda/Dereita para cambiar aos elementos no mesmo
    nivel que o actual; use Riba/Baixo para subir/baixar un nivel de aniñamento.
    Para escollerr o elemento actual, prema Espazo, e para activalo, «enter».
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
gl: <p>…pode navegar no Gráfico de chamadas usando as teclas
    de frecha? Use Esquerda/Dereita para cambiar ás chamadas/funcións
    co mesmo nivel que a chamada actual; use Riba/Baixo para subir/baixar
    un nivel de chamada, alternando entre chamadas e funcións. Para activar
    o elemento actual, prema «Intro».
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
gl: <p>…pode atopar rapidamente unha función se insire parte do seu nome
    (sen distinción das maiúsculas) na liña de edición da barra
    de ferramentas e preme Intro?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
gl: <p>…pode asignar cores personalizadas aos
    obxectos ELF/Clases de C++/Ficheiros de fontes para a coloración do gráfico
    en <em>Configuración->Configurar KCachegrind…</em>?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
gl: <p>…pode ver se hai información de depuración dispoñíbel para
    unha función dada ollando a etiqueta da localización no separador de
    Información ou na cabeceira da lista de código no separador do código?</p>
    <p>Esta deberá ser o nome do ficheiro de fontes (coa extensión).
    Se KCachegrind non mostrar o código, verifique que engadiu o directorio
    do ficheiro de código fonte á lista dos <em>Directorios das fontes</em> na
    configuración.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
gl: <p>…pode configurar se KCachegrind debe mostrar as cantidades
    absolutas dos eventos ou as relativas (versión porcentual)?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
gl: <p>…pode configurar o número máximo de elementos para todas as listas
    de funcións de KCachegrind? Este límite do número de elementos estabelécese para
    non enlentecer interface. O último elemento da lista mostraralle
    o número de funcións ignoradas, xunto cunha condición de custo para
    esas funcións ignoradas.</p>
    <p>Para activar unha función con custos baixos, búsquea e escóllaa
    no perfilado simples. Se escolle as funcións con custo baixo engadiraas
    temporalmente á lista de perfilados simples.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
gl: <p>…o separador de Cobertura - en contraste co separador de Listas de
    Chamadas - mostra <em>todas</em> as funcións que están a chamar á función
    escollida (parte superior) ou que son chamadas pola mesma función
    (parte inferior), independentemente de cantas funcións existen entre
    elas na pila?</p>
    <p>Exemplos:</p>
    <p>Unha entrada na lista superior para a función proba1() cun valor do 50%
    coa función testada() escollida, significa que o 50% do custo total da
    función testada() ocorreu mentres se chamou desde a función proba1().</p>
    <p>Unha entrada na lista inferior para a función proba2() cun valor do 50%
    coa función testada() escollida, significa que 50% do custo total da
    función testada() ocorreu mentres se chamaba a proba2() desde testada().</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
gl: <p>…se espera a axuda da ferramenta, nun mapa da árbore
    mostrarase a lista dos nomes dos rectángulos aniñados sobre os
    que está o rato?</p>
    <p>Os elementos desta lista poden escollerse se preme co
    botón dereito do rato.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
gl: <p>…pode restrinxir as cantidades de custos mostradas só
    a algunhas partes do tracexamento completo se escolle esas partes
    no acople de «Selección do Tracexamento»?</p>
    <p>Para xerar varias partes na execución dunha análise de rendemendo con
    «cachegrind», use p.ex. a opción --cachedumps=xxx para as partes
    cunha lonxitude de xxxx bloques básicos (Un bloque básico é a execución
    dun conxunto de instrucións de linguaxe de ensamblaxe sen saltos,
    dentro do código do seu programa).</p>
