KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (186 entries)

en: (always)
hu: (mindig)

en: Choose Source Folder
hu: A forráskönyvtár kiválasztása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
hu: A listákban szereplő elemek max. száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
hu: Szimbólumok rövidítése a tippekben és a kontextusmenükben

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
hu: ha több mint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
hu: ha hosszabb mint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
hu: A százalékos értékek pontossága:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
hu: A listaelemek maximális számának célszerű 500 alatt maradnia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
hu: Költségelem-színek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
hu: Automatikus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
hu: Objektum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
hu: Osztály:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
hu: Fájl:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
hu: Megjegyzések

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
hu: A kontextussorok száma a megjegyzésekben:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
hu: Forráskönyvtárak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
hu: Hozzáadás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
hu: Törlés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
hu: Objektum / a kapcsolódó forrás

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
hu: Profilozási dumpfájlok

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
hu: Cél

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
hu: Idő

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
hu: Elérési út

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
hu: Opciók

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
hu: Célparancs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
hu: A profilozó beállításai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
hu: Opció

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
hu: Érték

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
hu: Nyomvonal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
hu: Ugrások

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
hu: Utasítások

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
hu: Események

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
hu: Teljes gyorstár

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
hu: Egyéni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
hu: Gyűjtés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
hu: Induláskor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
hu: Közben

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
hu: Kihagyás

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
hu: Függvény

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
hu: Dump-profil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
hu: Minden BB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
hu: Belépéskor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
hu: Kilépéskor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
hu: Null események

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
hu: Önálló

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
hu: Szálak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
hu: Rekurziók

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
hu: Hívási lánc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
hu: A profilozó egyéni argumentumai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
hu: Új profil futtatása

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
hu: Jellemzők

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
hu: A dump oka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
hu: Az esemény összegzése:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
hu: Név

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
hu: Összeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
hu: Egyéb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
hu: Megjelenítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
hu: Összehasonlítás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
hu: Állapot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
hu: Ennyi másodpercenként:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
hu: Számláló

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
hu: A kiírások megtörténtek

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
hu: Adatgyűjtés

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
hu: Végrehajtva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
hu: Alapblokkok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
hu: Hívások

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
hu: Önálló

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
hu: ELF objektumok

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
hu: Függvények

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
hu: Kontextus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
hu: Verem-nyomvonal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
hu: Szinkr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
hu: Beleértve.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
hu: Meghívott

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
hu: Hely

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
hu: Kezdés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
hu: Null

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
hu: Kiírás

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
hu: Üzenetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
hu: 'Kill Run'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
hu: Törlés

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
hu: &Elrendezés

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
hu: Oldalsávok

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
hu: Állapot eszköztár

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
hu: KDE-s felület a Callgrind/Cachegrind programhoz

en: Author/Maintainer
hu: Szerző/karbantartó

en: Show information of this trace
hu: A nyomvonal jellemzőinek megjelenítése

en: Parts Overview
hu: A nyomvonalrészek áttekintése

en: Top Cost Call Stack
hu: A legnagyobb költségű hívások verme

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
hu: <b>A legnagyobb költségű hívások verme</b><p>Ez csak egy képzeletbeli struktúra, 'a legvalószínűbb' hívások verme. Kiindulva a kijelölt függvényből, a program a legnagyobb költségű hívó ill. meghívott függvényeket adja hozzá felülre és alulra.</p><p>A <b>Költség</b> és <b>Hívások</b> oszlopban jelennek meg a hívási költségek a vonalon felül álló függvényhez.</p>

en: Flat Profile
hu: Egyszerű profil

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
hu: <b>Profilozási dumpfájlok</b><p>Ennek a dokkolható elemnek a felső részén jelennek meg azok a betölthető dumpok, melyek az alábbi mappák almappáiban találhatók: <ul><li>a KCachegrind aktuális munkamappájában, tehát ahonnan a program el lett indítva</li><li>a beállításoknál megadott alapértelmezett profilozási dumpmappában.</li></ul> A lista azon parancsok szerint lesz rendezve, amelyek a dumpfájlban szerepelnek.</p><p>Egy dump kiválasztásakor az elem alsó részében megjelennek annak jellemzői: <ul><li>Az <b>Opciók</b> segítségével megtekinthetők a profilozott parancs és a profilozási opciók. Ha megváltoztatja az egyik elemet, egy új profilsablon jön létre. Kattintson <b>A profilozás elkezdése</b> gombra új profilozás elindításához a háttérben, a módosított opciókkal. </li><li>A <b>Jellemzők</b> kiírja a dumpfájl részletes adatait, például az események költségáttekintését és a szimulált gyorsítótár tulajdonságait. </li><li>Az <b>Állapot</b> csak az éppen futó profilozásoknál érhető el. Kattintson a <b>Frissítés</b> gombra a különféle számlálók és a program veremállapotának megjelenítéséhez. Jelölje be a <b>Minden</b> opciót, ha azt szeretné, hogy a KCachegrind rendszeres mintavételt végezzen az adatokból. Jelölje be a <b>Szinkronizálás</b> opciót, ha azt szeretné, hogy a megjelenítőelem aktiválja a betöltött dumpban a legfelső függvényt.</li></ul></p>

en: &Duplicate
hu: &Duplikálás

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
hu: <b>Az aktuális elrendezés duplikálása</b><p>Másolat készítése az aktuális elrendezésről.</p>

en: &Remove
hu: &Eltávolítás

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
hu: <b>Az aktuális elrendezés eltávolítása</b><p>Az aktuális elrendezés eltávolítása, az előző aktiválása.</p>

en: &Go to Next
hu: Ugrás a &következőre

en: Go to Next Layout
hu: Ugrás a következő elrendezésre

en: &Go to Previous
hu: Ugrás az &előző elrendezésre

en: Go to Previous Layout
hu: Ugrás az előző elrendezésre

en: &Restore to Default
hu: Az &alapértelmezés visszaállítása

en: Restore Layouts to Default
hu: Az elrendezés visszaállítása az alapértelmezettre

en: &Save as Default
hu: Menté&s alapértelmezettként

en: Save Layouts as Default
hu: Az elrendezések elmentése alapértelmezésnek

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
hu: <b>Új</b><p>Új, üres KCachegrind-ablak megnyitása.</p>

en: &Add...
hu: &Hozzáadás...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
hu: <b>Profilfájl hozzáadása</b><p>Megnyit egy újabb profilfájlt az aktuális ablakban.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
hu: Új&ratöltés

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
hu: <b>A profilfájl újratöltése</b><p>Betölti az újonnan létrehozott részeket is.</p>

en: &Export Graph
hu: Grafikon e&xportálása

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
hu: <b>A hívási grafikon exportálása</b><p>Létrehoz egy .dot kiterjesztésű fájlt a GraphViz csomag eszközeihez.</p>

en: &Force Dump
hu: Dump &kikényszerítése

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
hu: <b>Dump kikényszerítése</b><p>Ez kikényszeríti dump létrehozását az aktuális mappában futó Callgrind-alapú profilozás esetén. A program a dump keresése közben figyelembe veszi ennek az opciónak az értékét. A dump elkészítése után a program automatikusan újratölti az aktuális nyomvonalat. Ha a dump az éppen futó Cachegrindból származik, az újonnan létrehozott nyomkövetési elem is be lesz töltve.</p><p>Az opció hatására létrejön egy "callgrind.cmd" fájl, és a program másodpercenként ellenőrzi, hogy a fájl létezik-e. A futó Cachegrind példány érzékeli ezt a fájlt, elkészíti a dumpot, majd törli a "callgrind.cmd" fájlt. A KCachegrind érzékeli, hogy a fájlt törölték, és elvégez egy újratöltést. Ha <em>nincs</em> futó Cachegrind példány, kattintson újból "Dump kikényszerítése" gombra a kérés törléséhez. Ennek hatására törlődik a "callgrind.cmd" fájl és megszűnik a dumpok figyelése.</p><p>Megjegyzés: a Callgrind <em>csak akkor</em> érzékeli a "callgrind.cmd" létezését, ha legalább egy pár ezredmásodpercig aktívan fut, tehát <em>nem</em> alszik. Egy tipp: profilozott grafikus felületű program esetében a Callgrind "felébreszthető" például a program ablakának átméretezésével.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
hu: <b>Profilfájl megnyitása</b><p>Megnyit egy profilfájlt, amely akár több részből is állhat</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
hu: Megjeleníti/elrejti A nyomvonalrészek áttekintése dokkolható elemet

en: Call Stack
hu: A hívási verem

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
hu: Megjeleníti/elrejti A hívási verem dokkolható elemet

en: Function Profile
hu: Függvényprofil

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
hu: Megjeleníti/elrejti a Függvényprofil dokkolható elemet

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
hu: Megjeleníti/elrejti a Dump profilozása dokkolható részt

en: Relative
hu: Relatív

en: Show relative instead of absolute costs
hu: Abszolút helyett relatív költségek jelenjenek meg

en: Relative to Parent
hu: Relatív a szülőhöz képest

en: Show percentage costs relative to parent
hu: A szülőhöz relatív költségek százalékos megjelenítése

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
hu: <b>Százalékos költségek megjelenítése (a szülőhöz képest)</b><p>Ha ez nincs bejelölve, a százalékos költségek relatívak lesznek az éppen böngészett részek összesített költségéhez. Ha be van jelölve, az elemek százalékos költsége relatív lesz a szülőelemek költségéhez képest.</p><ul><table><tr><td><b>Költségtípus</b></td><td><b>A szülő költsége</b></td></tr><tr><td>Függvény - kumulatív</td><td>Összesen</td></tr><tr><td>Függvény - önmaga</td><td>Függvénycsoport (*) / Összesen</td></tr><tr><td>Hívás</td><td>Függvény - tartalmazva</td></tr><tr><td>Forrássor</td><td>Függvény - tartalmazva</td></tr></table></ul><p>(*) Csak ha a függvények csoportosítása be van kapcsolva (pl. ELF objektumcsoportok esetén).</p>

en: Cycle Detection
hu: Ciklusdetektálás

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
hu: <b>A rekurzív ciklusok detektálása</b><p>Ha nincs bejelölve, akkor a fastruktúra-kirajzoló fekete színű területeket rajzol rekurzív hívások esetén (végtelen kirajzolás helyett). A fekete területek mérete gyakran nem lesz megfelelő, mert rekurzív hívások belsejében nem lehet megállapítani a hívások költségét. Nem valódi rekurzió esetén a hiba azonban általában kicsi (lásd a dokumentációt).</p><p>A ciklusok helyes kezelése érdekében a program detektálja a ciklusokat és a ciklus függvényeit egy virtuális függvénybe vonja össze, ha be van jelölve ez az opció. Grafikus felületű alkalmazásoknál ennek hatására hatalmas hamis ciklusok keletkezhetnek; ilyenkor az elemzés lehetetlenné válik. Ezért lehet ezt az opciót kikapcsolni.</p>

en: Shorten Templates
hu: Sablonok rövidítése

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
hu: Sablonparaméterek elrejtése a C++ szimbólumokban

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
hu: <b>Sablonparaméterek elrejtése a C++ szimbólumokban</b><p>Ha ez be van kapcsolva, minden megjelenített szimbólum sablonparaméterei el lesznek rejtve, csak &lt;&gt; jelek fognak látszódni az esetlegesen egymásba ágyazott sablonparaméterek helyett.</p><p>Ebben a módban az egérmutatót az aktív szimbólumcímke fölé húzva egy buboréksúgó fog megjelenni a teljes, rövidítés nélküli szimbólummal.</p>

en: &Up
hu: &Fel

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
hu: <b>Fel</b><p>Visszalépés az aktuális függvény utolsó meghívási pontjára. Ha nem volt meglátogatva hívó függvény, akkor a legmagasabb költségűt kell választani.</p>

en: Go back in function selection history
hu: Visszafelé lépés a függvénykijelölési naplóban

en: Go forward in function selection history
hu: Eggyel előre lépés a függvénykijelölési naplóban

en: Primary Event Type
hu: Elsődleges eseménytípus

en: Select primary event type of costs
hu: Válassza ki a költségek elsődleges típusát

en: Secondary Event Type
hu: Másodlagos eseménytípus

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
hu: Válassza ki a költség másodlagos eseménytípusát (pl. a magyarázó szövegekhez)

en: Grouping
hu: Csoportosítás

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
hu: Válassza ki, hogy a függvények hogyan legyenek költségcsoportokba szervezve

en: (No Grouping)
hu: (Nincs csoportosítás)

en: Split
hu: Felosztás

en: Show two information panels
hu: Két tájékoztató panel megjelenítése

en: Split Horizontal
hu: Vízszintes felbontás

en: Change Split Orientation when main window is split.
hu: A felbontás irányának megváltoztatása a főablak felosztásakor.

en: Select Callgrind Profile Data
hu: Callgrind-profiladatok kiválasztása

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
hu: A fájl (%1) nem nyitható meg. Ellenőrizze, hogy a megnyitni próbált fájl létezik-e, és hogy rendelkezik-e olvasási jogosultsággal.

en: Add Callgrind Profile Data
hu: Callgrind-profiladatok hozzáadása

en: (Hidden)
hu: (Rejtett)

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Show Absolute Cost
hu: Az abszolút költségek megjelenítése

en: Show Relative Cost
hu: A relatív költségek megjelenítése

en: Go Back
hu: Vissza

en: Go Forward
hu: Előre

en: Go Up
hu: Fel

en: Layout Count: %1
hu: Elrendezés-szám: %1

en: No profile data file loaded.
hu: Nincs betöltve profilfájl.

en: Total %1 Cost: %2
hu: Összesen: %1, költség: %2

en: No event type selected
hu: Nincs kiválasztva eseménytípus

en: Cannot determine receiver PID for dump request
hu: Nem lehet meghatározni a fogadó PID-jét a kiírási kéréshez

en: Error running callgrind_control
hu: Hiba történt a callgrind_control futtatásakor

en: (No Stack)
hu: (Nincs verem)

en: (No next function)
hu: (Nincs következő függvény)

en: (No previous function)
hu: (Nincs előző függvény)

en: (No Function Up)
hu: (Nincs felfelé függvény)

en: Loading %1
hu: %1 betöltése

en: Error loading %1: %2
hu: Hiba %1 betöltése közben: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
hu: <p>...részletes leírás kérhető a KCachegrind minden grafikus
    eleméhez a <em>Mi ez?</em> funkcióval?
    Érdemes ezeket a tippeket elolvasni a program használatba vétele
    előtt. A <em>Mi ez?</em> tippek előhívásához
    nyomja meg a Shift+F1-et és kattintson a kívánt elemre.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
hu: <p>...a profil adatai utasításszinten is megnézhetők
    a hívási fastruktúrában, ha megadja a <em>--dump-instr=yes</em> opciót?
    Használja az Assembly nézetet az utasításokhoz fűzött megjegyzések megtekintéséhez.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
hu: <p>...az Alt+balra/jobbra billentyűparanccsal lehet
    előre-hátra mozogni az aktív objektumok naplójában?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
hu: <p>...a kiinduló és beérkező hívások térképén a kurzorbillentyűkkel is
    lehet navigálni? A jobbra/balra gombokkal lehet az egy szinten található elemekre,
    a fel/le gombokkal pedig magasabb ill. alacsonyabb szintre lépni. Az aktuális elem
    kijelöléséhez a szóközre, az aktiválásához az Enterre kell kattintani.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
hu: <p>...a függvényhívások grafikonjában a kurzorbillentyűkkel is lehet
    mozogni? A fel/le nyilakkal lehet felsőbb ill. alsóbb szintre lépni, felváltva
    a hívások és a függvények között. A balra/jobbra nyilakkal lehet a mostanival
    egy szinten álló elemekre lépni.
    Az aktuális elem aktiválásához nyomja meg az Entert.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
hu: <p>...gyorsan megkereshető egy függvény, ha beírja a nevének egy darabját
    (nem nagybetűérzékeny) az eszköztár megfelelő szövegmezőjébe,
    és lenyomja az Entert?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
hu: <p>...egyéni színeket lehet rendelni
    az ELF objektumokhoz, a C++-osztályokhoz és a forrásfájlokhoz a grafikonszínezés
    beállításainál, a <em>Beállítások->A KCachegrind beállításai...</em> menüpontban?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
hu: <p>...látható, hogy rendelkezésre áll-e nyomkövetési információ
    a kiválasztott függvényhez a helycímkén az Információ lapon vagy
    a forráslista fejlécében a Forrás lapon?</p>
    <p>Ott kell lennie a forrásfájl nevének (kiterjesztéssel).
    Ha a KCachegrindban még mindig nem látszik a forrás, ellenőrizze, hogy
    a forrásfájl mappáját valóban hozzáadta-e a
    <em>Forrásmappák</em> listához a beállításoknál.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
hu: <p>...beállítható, hogy a KCachgrindban abszolút vagy
    relatív eseményszámlálók jelenjenek meg (százalékos formában)?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
hu: <p>...a KCachegrind összes függvénylistájánál be lehet állítani
    az elemek maximális számát? A korlátozási lehetőség azért van beépítve a
    programba, hogy a grafikus felület mindig használható maradjon. A lista utolsó
    eleme megmutatja a kihagyott elemek számát, azok
    kumulatív költségével együtt.</p>
    <p>Alacsony költségű függvény aktiválásához először jelölje ki a függvényt,
    és válassza ki egy sima profilban. Alacsony költségű függvények kijelölésekor
    azok átmenetileg bekerülnek a sima profilok listájába.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
hu: <p>...a Lefedés lapon - a Hívási listák lappal ellentétben -
    az <em>összes</em> olyan függvény megjelenik, melyek a kijelölt függvényt hívják
    (a felső részen) / ill. amelyeket a kijelölt függvény hív (az alsó részen),
    függetlenül a közbeeső függvények számától?</p>
    <p>Néhány példa:</p>
    <p>Ha a felső listában a foo1() függvény neve áll 50%-os értékkel,
    a bar() függvény kiválasztása mellett, az azt jelenti, hogy a bar() függvény költségének 50%-a
    azalatt történt, míg a foo1()-ből induló hívás tartott.</p>
    <p>Ha az alsó listában a foo2() függvény neve áll 50%-os értékkel,
    a bar() függvény kiválasztása mellett, az azt jelenti, hogy a bar() függvény költségének 50%-a
    azalatt történt, míg a foo2() meghívása tartott.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
hu: <p>...fastruktúra-térképen belül a tippekben megjelennek
    azon egymásba ágyazott téglalapok nevei, amelyek fölött
    áll éppen az egérmutató?</p>
    <p>A lista elemeinek kijelöléséhez kattintson a
    jobb egérgombbal.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
hu: <p>...hogy a költségeket a kívánt nyomvonaldarabokra szorítkozva is
    meg lehet tekinteni? Elég kijelölni a kívánt darabokat a
    "Nyomvonalválasztás" nevű grafikus elemben.</p>
    <p>ha egy profilozási menetben több nyomvonaldarabot szeretne
    létrehozatni a Cachegrinddal, használja pl. a --cachedumps=xxx opciót,
    ha xxx hosszú blokkokat szeretne (blokknak nem elágazó assembly
    utasítások egy csoportját nevezzük a programkódon
    belül).</p>
