kcachegrind - en to mai translation catalogue (44 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
mai: बिन्यास

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
mai: स्वचालित

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
mai: वर्गः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
mai: फाइल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
mai: मेटाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
mai: लक्ष्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
mai: समय

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
mai: पथ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
mai: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
mai: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
mai: मान

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
mai: ट्रेस

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
mai: निर्देश

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
mai: घटना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
mai: पसंदीदा

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
mai: संग्रह करू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
mai: छोड़ू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
mai: फंक्शन

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
mai: सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
mai: नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
mai: जोड़

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
mai: देखाबू

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
mai: तुलना करू

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
mai: स्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
mai: अद्यतन

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
mai: गणक

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
mai: प्रकार्यसभ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
mai: स्थान

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
mai: प्रारंभ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
mai: खाली

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: &Remove
mai: हटाबू (&R)

en: &Restore to Default
mai: मूलभूतमे वापस होउ (&R)

en: &Add...
mai: जोड़ू (&A)...

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
mai: फिनु लोड करू (&R)

en: Call Stack
mai: कॉल स्टैक

en: Relative
mai: सापेक्ष

en: &Up
mai: उप्पर (&U)

en: Grouping
mai: समूहन

en: Split
mai: अलगाबू

en: Hide
mai: नुकाबू
