kcachegrind - en to nds translation catalogue (171 entries)

en: (always)
nds: (för all)

en: Choose Source Folder
nds: Bornorner utsöken

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
nds: Instellen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
nds: Allgemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
nds: Hööchsttall för Listenindrääg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
nds: Symbolen in Kortinformatschonen un Rechtsklickmenüs afsnieden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
nds: wenn mehr as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
nds: wenn länger as:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
nds: Nauigkeit vun Perzentweerten:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
nds: De Hööchsttall vun Listindrääg mutt lütter as 500 wesen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
nds: Klören för Verbruukelementen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
nds: Automaatsch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
nds: Objekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
nds: Klass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
nds: Datei:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
nds: Anmarken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
nds: Kontextregen in Anmarken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
nds: Bornornern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
nds: Tofögen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
nds: Wegdoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
nds: Objekt / Tohören Born-Basis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
nds: Profilutgaven

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
nds: Teel

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
nds: Tiet

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
nds: Padd

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
nds: Teelbefehl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
nds: Profilopstell-Optschonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
nds: Optschoon

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
nds: Weert

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
nds: Spoor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
nds: Jumpen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
nds: Anwiesen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
nds: Begeefnissen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
nds: Heel Twischenspieker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
nds: Topasst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
nds: Sammeln

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
nds: Bi't Starten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
nds: Wielt binnen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
nds: Övergahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
nds: Funkschoon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
nds: Profil utgeven

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
nds: All BBs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
nds: Bi't Ringahn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
nds: Bi't Verlaten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
nds: Null-Begeefnissen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
nds: Aftrennen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
nds: Utföhrsträng

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
nds: Rekurschonen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
nds: Oproopkeed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
nds: Egen Profilopstell-Optschonen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
nds: Nieg Profil opstellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
nds: Grund för't Utgeven:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
nds: Begeefnis-Tosamenfaten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
nds: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
nds: Summ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
nds: Anner Saken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
nds: Wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
nds: Verglieken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
nds: Tostand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
nds: Opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
nds: All [s]:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
nds: Teller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
nds: Utgaav afslaten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
nds: An't sammeln

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
nds: Utföhrt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
nds: Basisblöck

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
nds: Oprööp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Ir
nds: Ah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
nds: Verscheden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
nds: "ELF"-Objekten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
nds: Funkschonen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
nds: Kontexten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
nds: Oproopstapel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
nds: Synkroniseren

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: #
nds: Nr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
nds: Ümfaten

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
nds: Oprööp

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
nds: Steed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
nds: Null

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
nds: Utgaav

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
nds: Mellen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
nds: Utföhren afscheten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
nds: Leddig maken

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
nds: &Anornen

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
nds: Andockpaneels

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
nds: Status-Warktüüchbalken

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
nds: KDE-Böversiet för Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
nds: Autor/Pleger

en: Show information of this trace
nds: Informatschonen ut disse Spoor bruken

en: Parts Overview
nds: Delen-Översicht

en: Top Cost Call Stack
nds: Hööchstverbruuk-Oproopstapel

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
nds: <b>Hööchstverbruuk-Oproopstapel</b><p>Dit is de wohrschienlichst, man bloots annahmen Oproopstapel. Sien Opbuu start mit de opstunns utsöchte Funkschoon, denn warrt de Opropers un opropen Funkschonen mit den hööchsten Verbruuk baven un nerrn toföögt.</p><p>De Striepen <b>Verbruuk</b> un <b>Oprööp</b> wiest den Verbruuk bi all Oprööp ut de Funkschoon in de Reeg dor över.</p>

en: Flat Profile
nds: Even Profil

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
nds: <b>Profilutgaven</b><p>Dit Andockfinster wiest binnen dat böverst Rebeet en List mit laadbor Profildateien in all Ünnerornern vun: <ul><li>KCachgrind sien aktuell Arbeitorner, d.h. vun wo ut dat utföhrt warrt, un </li><li>den binnen de Instellen angeven Standard-Profilutgavenorner.</li></ul> De List is na de Befehlen ornt, för de de Profilen opstellt wöörn.</p><p>Bi't Utsöken vun en Profildatei warrt nerrn Informatschonen dor över wiest: <ul><li><b>Optschonen</b> wiest den Befehl, för den dat Profil opstellt wöör, un de Profiloptschonen vun disse Utgaav. Wenn Du en Indrag ännerst, warrt en nieg Profilvörlaag opstellt. Klick op <b>Profil opstellen</b>, wenn Du in'n Achtergrund en Profilloop mit disse Optschonen utföhren wullt.</li><li><b>Info</b> wiest utföhrlich Informatschonen över de utsöchte Utgaav, as a.B. Tosamenfaten över Tietverbruuk un Egenschappen vun den simuleerten Twischenspieker.</li><li><b>Status</b> is bloots för opstunns utföhrte Profillööp verföögbor. Klick op <b>Opfrischen</b>, wenn Du en Reeg Tellers vun den Loop un den Oproopstapel vun de aktuelle Positschoon binnen dat beluerte Programm ankieken wullt. Över de Optschoon <b>All</b> kannst Du KCachegrind disse Daten perioodsch opfrischen laten. Mit <b>Synkroniseren</b> kannst Du de böverste Funkschoon vun de opstunns laadte Utgaav aktiveren.</li></ul></p>

en: &Duplicate
nds: &Verdubbeln

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
nds: <b>Aktuell Anornen verdubbeln</b><p>Stellt en Kopie vun de aktuelle Anornen op.</p>

en: &Remove
nds: &Wegmaken

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
nds: <b>Aktuelle Anornen wegdoon</b><p>Aktuelle Anornen wegdoon un de verleden bruken.</p>

en: &Go to Next
nds: &Na nakamen gahn

en: Go to Next Layout
nds: Geiht na de nakamen Anornen

en: &Go to Previous
nds: Na &verleden gahn

en: Go to Previous Layout
nds: Geiht na de verleden Anornen

en: &Restore to Default
nds: Standard &wedderherstellen

en: Restore Layouts to Default
nds: Anornen wedder op Standard setten

en: &Save as Default
nds: As Standard &sekern

en: Save Layouts as Default
nds: Anornen as Standard sekern

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
nds: <b>Nieg</b><p>Maakt en nieg, leddig KCachegrind-Finster op.</p>

en: &Add...
nds: &Tofögen...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
nds: <b>Profildatei tofögen</b><p>Dit maakt noch en Profildatendatei binnen dat aktuelle Finster op.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
nds: &Nieg laden

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
nds: <b>Profildaten nieg laden</b><p>Dit laadt ok all nieg opstellte Delen.</p>

en: &Export Graph
nds: &Diagramm exporteren

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
nds: <b>Oproopdiagramm exporteren</b><p>Stellt en Datei mit de Verwiedern ".dot" för de Warktüüch vun dat Paket "GraphViz" op.</p>

en: &Force Dump
nds: &Utgaav verdwingen

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
nds: <b>Utgaav verdwingen</b><p>Dit verdwingt en Utgaav för en Callgrind-Profilloop binnen den aktuellen Orner. Disse Optschoon is aktiveert, wielt KCachegrind na de Utgaav söcht. Wenn de Utgaav fardig is, warrt de aktuelle Spoor automaatsch nieg laadt. Wenn se de vun dat lopen Callgrind is, warrt de nieg opstellte Spoordeel ok laadt.</p><p>"Utgaav verdwingen" stellt en Datei mit den Naam "callgrind.cmd" op, un kiekt elk Sekunn, wat ehr dat noch gifft. En lopen Callgrind warrt disse Datei finnen, en Spoordeel utgeven, un "callgrind.cmd" wegdoon. KCachegrind kriegt dat Wegdoon in de Künn, un laadt nieg. Wenn dat <em>keen</em> lopen Callgrind gifft, klick nochmaal op "Utgaav verdwingen", de Utgaavanfraag warrt denn afbraken. Dit deit "'callgrind.cmd" weg un höllt dat Kieken na en nieg Utgaav an.</p><p>Henwies: Callgrind stellt <em>bloots</em> fast, wat dat "callgrind.cmd" gifft, wenn dat en poor Millisekunnen löppt, d.h. <em>nich</em> slöppt. Tipp:Wenn Du en Profil för en Programm mit graafsche Böversiet opstellst, lett sik Callgrind a.B. dör dat Ännern vun de Programmfinstergrött opwecken.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
nds: <b>Profildatei opmaken</b><p>Dit maakt en Profildatendatei op, mit all tohören Delen.</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
nds: Delenöversicht wiesen/versteken

en: Call Stack
nds: Oproopstapel

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
nds: Oproopstapel wiesen/versteken

en: Function Profile
nds: Funkschoonprofil

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
nds: Funkschoonprofil wiesen/versteken

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
nds: Profilutgaven wiesen/versteken

en: Relative
nds: Relatiev

en: Show relative instead of absolute costs
nds: Relativ Verbruuk ansteed vun afsoluten wiesen

en: Relative to Parent
nds: Relatiev to Böverelement

en: Show percentage costs relative to parent
nds: Verbruuk in Perzent vun't överornte Element wiesen

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
nds: <b>Tietverbruuk in Perzent vun't överornte Element wiesen</b><p>Is dit utmaakt, warrt de Verbruukperzenten jümmers relativ to den helen Verbruuk vun de opstunns utsöchten Profildelen wiest. Wenn disse Optschoon anmaakt is, warrt de Perzenten relativ to dat överornte tietverbruken Element wiest.</p><ul><table><tr><td><b>Verbruuk-Typ</b></td><td><b>Överornt Verbruuk</b></td></tr><tr><td>Funkschoon (ümfaten)</td><td>Heel Verbruuk</td></tr><tr><td>Funkschoon (egen)</td><td>Funkschoon-Koppel (*) / Heel Verbruuk</td></tr><tr><td>Oproop</td><td>Funkschoon (ümfaten)</td></tr><tr><td>Bornreeg</td><td>Funkschoon (ümfaten)</td></tr></table></ul><p>(*) Bloots, wenn en Funkschoonkoppel utsöcht is (a.B. "ELF"-Objektenkoppel).</p>

en: Cycle Detection
nds: Lööp opdecken

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
nds: <b>Rekursive Lööp opdecken</b><p>Is dit anmaakt, wiest de Boomkoort swatte Rebeden för rekursive Oprööp, ansteed vun en Dorstellen ahn Enn. Beacht, dat de Grött vun de swatte Rebeden faken verkehrt is, wiel sik de Tietverbruuk binnen rekursive Oprööp nich faststellen lett. Man för falsche Lööp (kiek binnen de Dokmentatschoon) is de Fehler lütt.</p><p>De richtig Behanneln vun Dörlööp is, dat Een se faststellt un all Funkschonen binnen en Dörloop na en annahmen Funkschoon tosamenfooldt, wat passeert, wenn Een disse Optschoon anmaakt. Leider föhrt dat in Böversiet-Anwennen faken to grote falsche Lööp, so dat en Analyse nich mööglich is. Ut dissen Grund lett sik disse Funkschoon utmaken.</p>

en: Shorten Templates
nds: Vörlagen afkörten

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
nds: Vörlaag-Parameters in "C++"-Symbolen versteken

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
nds: <b>Vörlaag-Parameters in "C++"-Symbolen versteken</b><p>Is dit anmaakt, warrt vun elk wiest Symbolen de "C++"-Parameters versteken un bloots &lt;&gt; ansteed vun villicht inbett Vörlaag-Parameters wiest.</p><p>Warrt in disse Bedriefoort de aktiev Symboolbeteker mit de Muus anröögt, rullt en Opduker ut un wiest dat nich afkört Symbool.</p>

en: &Up
nds: &Na baven

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
nds: <b>Na baven</b><p>Na den tolest utsöchten Oproper vun de aktuelle Funkschoon gahn. Wenn keen Oproper ankeken wöör, na den mit den hööchsten Verbruuk gahn.</p>

en: Go back in function selection history
nds: In de Vörgeschicht vun utsöchte Funkschonen torüchgahn

en: Go forward in function selection history
nds: In de Vörgeschicht vun utsöchte Funkschonen vörutgahn

en: Primary Event Type
nds: Eerst Begeefnistyp

en: Select primary event type of costs
nds: Eerst Begeefnistyp för Verbruuk utsöken

en: Secondary Event Type
nds: Tweet Begeefnistyp

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
nds: Tweet Begeefnistyp för Verbruuk utsöken, wiest a.B. in Anmarken

en: Grouping
nds: Koppeltyp

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
nds: Fastleggen, wodennig Funkschonen to högerstoopsche Verbruukelementen tosamenkoppelt warrt

en: (No Grouping)
nds: (keen Koppeltyp)

en: Split
nds: Opdelen

en: Show two information panels
nds: Twee Informatschoonpaneels wiesen

en: Split Horizontal
nds: Kimmrecht opdelen

en: Change Split Orientation when main window is split.
nds: Opdelenricht för't Hööftfinster ännern.

en: Select Callgrind Profile Data
nds: Callgrind-Profildatei utsöken

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
nds: De Datei "%1" lett sik nich opmaken. Prööv, wat dat dat gifft un wat Du dor Leesverlöven för hest.

en: Add Callgrind Profile Data
nds: Callgrind-Profildatei tofögen

en: (Hidden)
nds: (Versteken)

en: Hide
nds: Versteken

en: Show Absolute Cost
nds: Afsoluut Verbruuk wiesen

en: Show Relative Cost
nds: Relativ Verbruuk wiesen

en: Go Back
nds: Torüch

en: Go Forward
nds: Vörut gahn

en: Go Up
nds: Na baven

en: Layout Count: %1
nds: Tall vun Anornen: %1

en: No profile data file loaded.
nds: Keen Profildatendatei laadt.

en: Total %1 Cost: %2
nds: Heel Verbruuk för "%1": %2

en: No event type selected
nds: Keen Begeefnistyp utsöcht

en: (No Stack)
nds: (Keen Stapel)

en: (No next function)
nds: (Keen nakamen Funkschoon)

en: (No previous function)
nds: (Keen verleden Funkschoon)

en: (No Function Up)
nds: (Keen Oproper)

en: Loading %1
nds: An't Laden vun %1

en: Error loading %1: %2
nds: An't Laden vun %1: %2
