kcachegrind - en to nl translation catalogue (182 entries)

en: (always)
nl: (altijd)

en: Choose Source Folder
nl: Kies broncodemap

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
nl: Configuratie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
nl: Algemeen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
nl: Maximaal aantal elementen in lijsten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
nl: Symbolen in tekstballonnen en contextmenu's afkorten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
nl: indien meer dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
nl: indien langer dan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
nl: Precisie van percentages:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
nl: Het maximum aantal elementen in lijsten dient lager te zijn dan 500.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
nl: Kostenelement-kleuren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
nl: Klasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
nl: Bestand:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
nl: Annotaties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
nl: Contextregels in annotaties:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
nl: Broncodemappen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
nl: Toevoegen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
nl: Verwijderen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
nl: Object / gerelateerde broncodebasis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
nl: Profielbronnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
nl: Doel

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
nl: Tijd

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
nl: Pad

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
nl: Doelcommando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
nl: Profiler-opties:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
nl: Optie

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
nl: Waarde

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
nl: Sprongen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
nl: Instructies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
nl: Gebeurtenissen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
nl: Volledige cache

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
nl: Aangepast

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
nl: Verzamelen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
nl: Bij het starten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
nl: Gedurende

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
nl: Overslaan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
nl: Functie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
nl: Profiel dumpen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
nl: Alle BBs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
nl: Bij binnengaan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
nl: Bij verlaten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
nl: Nul gebeurtenissen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
nl: Afzonderlijk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
nl: Recursies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
nl: Aanroepketting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
nl: Aangepaste Profiler-opties:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
nl: Maak nieuw profiel aan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
nl: Informatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
nl: Dump reden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
nl: Overzicht gebeurtenissen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
nl: Naam

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
nl: Som

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
nl: Overigen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
nl: Tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
nl: Vergelijken

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
nl: Status

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
nl: Bijwerken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
nl: Elke [s]:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
nl: Teller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
nl: Aantal uitgevoerde dumps

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
nl: Bezig met verzamelen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
nl: Uitgevoerd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
nl: Basisblokken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
nl: Aanroepen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
nl: Onderscheidend

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
nl: ELF objecten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
nl: Functies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
nl: Contexten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
nl: Stack-trace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
nl: Synchr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
nl: Aangeroepen

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
nl: Locatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
nl: Starten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
nl: Nul

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
nl: Meldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
nl: Stop uitvoering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
nl: Wissen

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nl: Beel&d

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
nl: Zijbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
nl: Toestandbalk

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
nl: KDE-schil voor Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
nl: Auteur/onderhouder

en: Show information of this trace
nl: Toon informatie van deze trace

en: [trace...]
nl: [traceren...]

en: Parts Overview
nl: Overzicht van delen

en: Top Cost Call Stack
nl: Aanroeplijst naar hoogste kosten

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
nl: <b>Aanroeplijst naar hoogste kosten</b> <p>Deze lijst is een lijst met fictieve, meest waarschijnlijke kosten. De lijst is opgebouwd, beginnend met de huidig geselecteerde functie en voegt de aanroepers/aangeroepenen met de hoogste kosten van boven naar beneden in.</p> <p>De kolommen voor <b>kosten</b> en <b>aanroepen</b> tonen de kosten die worden gebruikt voor alle aanroepen van de functie in de regel erboven.</p>

en: Flat Profile
nl: Kostenprofiel

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
nl: <b>Profielbronnen</b> <p>Dit venster toont in het bovenste gedeelte de lijst van laadbare profielbronnen in alle submappen van: <ul> <li>de huidige werkmap van KCachegrind, dus waarin het programma is gestart, en </li><li>de standaard profielbronnenmap die is opgegeven in de configuratie.</li></ul>De lijst is geordend op de door de betreffende profielbronnen aangevoerde commandoregel.</p><p>Door een profielbron te selecteren wordt de informatie in het onderste gedeelte van het venster getoond: <ul> <li><b>Opties</b> toont gedetailleerde informatie omtrent het commando dat is geprofileerd en de gebruikte opties bij het maken van het profielbestand. Door een element te wijzigen wordt een nieuw profileringssjabloon gemaakt. Door op <b>Profiel maken</b> te drukken start u een profileringsaktie met deze opties in de achtergrond.</li><li><b>Informatie</b> geeft gedetailleerde informatie betreffende de geselecteerde profielbron zoals een kostenoverzicht en de eigenschappen van de gesimuleerde cache.</li><li><b>Toestand</b> is alleen beschikbaar voor lopende profileringsakties. Druk op <b>Bijwerken</b> om verschillende tellers van de actie te zien en een stacktrace van de huidige uitvoerpositie in het geprofileerde programma. Selecteer de optie <b>Alles</b> om KCachegrind deze gegevens regelmatig bij te werken. Selecteer de optie <b>Synchroniseren</b> om het venster met de bovenste functie van de geladen profielbron te activeren.</li></ul></p>

en: &Duplicate
nl: &Dupliceren

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
nl: <b>Huidige layout dupliceren</b><p>Maak een kopie van de huidige layout.</p>

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
nl: <b>Huidige layout verwijderen</b> <p>Verwijder de huidige layout en maak de vorige actief.</p>

en: &Go to Next
nl: &Ga naar volgende

en: Go to Next Layout
nl: Ga naar volgende layout

en: &Go to Previous
nl: &Ga naar vorige

en: Go to Previous Layout
nl: Ga naar de vorige layout

en: &Restore to Default
nl: Te&rugzetten naar standaard

en: Restore Layouts to Default
nl: Layouts terugzetten naar standaard

en: &Save as Default
nl: Op&slaan als standaard

en: Save Layouts as Default
nl: Layouts opslaan als standaard

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
nl: <b>Nieuw</b><p>Opent een nieuw leeg venster.</p>

en: &Add...
nl: &Toevoegen...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
nl: <b>Voeg profiel gegevens toe</b> <p>Dit opent een additioneel profielbronbestand in het huidige venster.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
nl: He&rladen

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
nl: <b>Trace herladen</b><p>Dit laadt tevens alle nieuw-aangemaakte profielbronnen.</p>

en: &Export Graph
nl: Grafiek &exporteren

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
nl: <b>Aanroepgrafiek exporteren</b><p>Genereert een bestand met de extensie .dot, dat kan worden geopend met hulpprogramma's uit het pakket GraphViz.</p>

en: &Force Dump
nl: Dump &forceren

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
nl: <b>Dump forceren</b><p>Dit forceert een dump voor een Callgrind profileringsactie in de huidige map. Deze actie wordt gecontroleerd terwijl KCachegrind de dump zoekt. Als de dump klaar is wordt de trace automatisch herladen. Als dit er een is van de lopende Cachegrind, dan wordt de nieuwe trace part ook geladen.</p><p>Dump forceren maakt een bestand 'callgrind.cmd' en controleert elke seconde of dit bestand bestaat. Een lopende Callgrind zal dit bestand ontdekken, een trace dumpen en het bestand 'callgrind.cmd' verwijderen. Als het bestand is verwijderd zal KCachegrind dit ontdekken en herladen. Als er <em>geen</em> lopend Cachegrind proces bestaat drukt u nogmaals op 'Dump forceren' om het dumpverzoek af te breken. Dit verwijderd het bestand  'cachegrind.cmd' en beëindigt de controle op nieuwe dumps.</p><p>Opmerking: een Callgrind-run ontdekt het bestaan van het cachegrind.cmd' bestand <em>alleen</em> als het te profileren programma een aantal milliseconden loopt, dat is: <em>niet</em> slaapt. Tip: in een programma met een grafische gebruikersinterface kunt u Callgrind dwingen te lopen door bijvoorbeeld het venster van het programma van afmeting te veranderen.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
nl: <b>Trace openen</b><p> Dit opent een trace-bestand, waarbij eventuele bijhorende profielbronnen ook worden geopend.</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
nl: Overzicht van geladen Trace-profielbronnen tonen/verbergen

en: Call Stack
nl: Aanroeplijst

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
nl: Aanroeplijst tonen/verbergen

en: Function Profile
nl: Functieprofiel

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
nl: Functieprofieloverzicht tonen/verbergen

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
nl: Lijst met laadbare profielbronnen tonen/verbergen

en: Relative
nl: Relatief

en: Show relative instead of absolute costs
nl: Relatieve in plaats van absolute kosten tonen

en: Relative to Parent
nl: Relatief ten opzichte van hoger element

en: Show percentage costs relative to parent
nl: Procentuele kosten gebaseerd op de kosten van het hogere element tonen

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
nl: <b>Procentuele kosten ten opzichte van het hogere element tonen</b><p>Als dit uitgeschakeld is worden procentuele kosten alleen ten opzichte van de totale kosten van de profielbron of -bronnen getoond die momenteel worden geraadpleegd. Door deze optie aan te zetten worden de procentuele kosten ten opzichte van het hoger liggende element getoond.</p><ul><table><tr><td><b>Kostentype</b></td><td><b>Kosten hoger element</b></td></tr><tr><td>Cumulatief voor functie</td><td>Totaal</td></tr><tr><td>Alleen voor functie</td><td>Functiegroep (*) / Totaal</td></tr><tr><td>Aanroep</td><td>Cumulatief voor functie</td></tr><tr><td>Broncoderegel</td><td>Cumulatief voor functie</td></tr></table></ul><p>(*) Uitsluitend als functiegroepering is ingeschakeld (bijv. ELF-object groepering).</p>

en: Cycle Detection
nl: Cyclusbepaling

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
nl: <b>Cycli van recursieve aanroepen ontdekken</b><p>Als dit is uitgeschakeld zal de 'treemap'-tekening zwarte gebieden vertonen waar een recursieve aanroep wordt gedaan in plaats van de afzonderlijke aanroepen te tekenen. Merk op dat de zwarte gebieden vaak van een verkeerde afmeting zullen zijn omdat in recursieve cycli de kosten van een aanroep niet kunnen worden berekend. De fout is echter klein voor foute cycli (zie de documentatie).</p><p>De correcte afhandeling voor cycli is om ze te ontdekken en samen te voegen in een virtuele functie. Als deze optie aanstaat gebeurt dat. Helaas leidt dit bij programma's met een grafische gebruikersinterface vaak tot een groot aantal foute cycli waardoor een goede analyse niet kan worden gemaakt. Daarom bestaat de mogelijkheid om dit uit te schakelen.</p>

en: Shorten Templates
nl: Sjablonen voor verkleinen

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
nl: Sjabloonparameters in C++ Symbolen verbergen

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
nl: <b>Sjabloonparameters in C++ Symbolen verbergen</b><p>Als dit is ingeschakeld, dan zijn van elk getoond symbool alle C++ sjabloonparameters verborgen, alleen tonend &lt;&gt; in plaats van een potentieel geneste sjabloonparameter.</p><p>In this modus, kunt met de muiswijzer over het geactiveerde symboollabel gaan om een tekstballon te tonen met het niet afgekorte symbool.</p>

en: &Up
nl: &Omhoog

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
nl: <b>Ga omhoog</b><p>Ga naar de laatst geselecteerde aanroeper van de huidige functie. Als geen aanroeper is bezocht, gebruik dan degene met de hoogste kosten.</p>

en: Go back in function selection history
nl: Ga terug in functieselectiegeschiedenis

en: Go forward in function selection history
nl: Ga vooruit in functieselectiegeschiedenis

en: Primary Event Type
nl: Primair gebeurtenistype

en: Select primary event type of costs
nl: Primair gebeurtenistype van kosten selecteren

en: Secondary Event Type
nl: Secundair gebeurtenistype

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
nl: Secundair gebeurtenistype voor kosten bijvoorbeeld getoond in annotaties

en: Grouping
nl: Groepering

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
nl: Selecteer hoe functies worden gegroepeerd in hogere kostenelementen

en: (No Grouping)
nl: (Geen groepering)

en: Split
nl: Splitsen

en: Show two information panels
nl: Laat twee informatiepanelen zien

en: Split Horizontal
nl: Horizontaal splitsen

en: Change Split Orientation when main window is split.
nl: Wijzig de splitsingoriëntatie als het hoofdvenster gesplitst is.

en: Select Callgrind Profile Data
nl: Cachegrind-profielgegevens kiezen

en: Callgrind Profile Data (cachegrind.out* callgrind.out*);;All Files (*)
nl: Profielgegevens van Callgrind (cachegrind.out* callgrind.out*);;Alle bestanden (*)

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
nl: Kon het bestand "%1" niet openen. Controleer of het bestaat en of u genoeg rechten hebt om het te lezen.

en: Add Callgrind Profile Data
nl: Cachegrind profielgegevens toevoegen

en: (Hidden)
nl: (Verborgen)

en: Hide
nl: Verbergen

en: Show Absolute Cost
nl: Absolute kosten tonen

en: Show Relative Cost
nl: Relatieve kosten tonen

en: Go Back
nl: Ga terug

en: Go Forward
nl: Ga verder

en: Go Up
nl: Ga omhoog

en: Layout Count: %1
nl: Aantal layouts: %1

en: No profile data file loaded.
nl: Geen profielgegevensbestand geladen.

en: Total %1 Cost: %2
nl: Totaal %1 kosten %2

en: No event type selected
nl: Geen gebeurtenistype geselecteerd

en: Cannot determine receiver PID for dump request
nl: Kan de PID van de ontvanger voor het dumpverzoek niet bepalen

en: Error running callgrind_control
nl: Fout bij het uitvoeren van callgrind_control

en: (No Stack)
nl: (Geen stack)

en: (No next function)
nl: (Geen volgende functie)

en: (No previous function)
nl: (Geen vorige functie)

en: (No Function Up)
nl: (Geen bovenliggende functie)

en: Loading %1
nl: %1 wordt geladen

en: Error loading %1: %2
nl: Fout bij het laden van %1: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
nl: <p>de <em>Wat is dit?</em>-hulp bevat voor elk interface-element
    in KCachegrind gedetailleerde informatie omtrent het gebruik van het interface-element1
    Het is raadzaam om tenminste deze helpteksten te lezen voordat u het interface-element voor
     het eerst gebruikt. Gebruik <em>Wat is dit?</em> door Shift+F1 in te drukken en te klikken op het interface-element</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
nl: <p>U kunt profielinformatie op instructieniveau
    met Calltree krijgen met de optie <em>--dump-instr=yes</em>.
    Gebruik het Assembler-venster voor geannoteerde instructies.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
nl: <p>U kunt de toetsen Alt-Links en Alt-Rechts gebruiken om
    door de geschiedenis van actieve objecten te lopen.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
nl: <p>U kunt met de pijltjestoetsen navigeren in de aanroepenkaart en
    de aanroeperskaart met de pijltjestoetsen. Gebruik Links/Rechts om in
    het gelijke niveau te navigeren en Omhoog/Omlaag om het nestingniveau te
    wijzigen. Druk op Spatie om het huidige element te selecteren, druk op Return
    om het huidige element te activeren.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
nl: <p>U kunt in de aanroepengrafiek navigeren met de pijltjestoetsen.
    Gebruik Omhoog/Omlaag om het aanroepniveau te wijzigen terwijl u gelijktijdig
    afwisselt tussen aanroepen en functies. Gebruik Links/Rechts om te veranderen van
    aanroepen en functies op hetzelfde niveau. Om een huidig item te activeren
    drukt u op Return.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
nl: <p>U kunt snel een functie zoeken door een deel van de
    naam (niet hoofdlettergevoelig) in de invoerregel op de taakbals
    te tikken en op Return te drukken.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
nl: <p>U kunt eigen kleuren aan
    ELF objecten/C++ klassen/Broncodebestanden toekennen
    voor het gebruik in grafieken in 
    <em>Instellingen->Configureer KCachegrind..</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
nl: <p>U kunt zien of debug informatie aanwezig is voor een geselecteerde
    functie door te kijken naar de locatieaanduiding in het Informatie tabblad of
    de broncodelijst in het Broncode tabblad.</p>
    <p>Daar moet de naam van het broncodebestand (met extensie) aanwezig zijn.
    Als KCachegrind toch niet de broncode laat zien dient u te controleren of
    u de map met het broncodebestand hebt toegevoegd aan de
    <em>Broncodemappen</em> lijst in de configuratie.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
nl: <p>U kunt instellen of KCachegrind absolute of relatieve gebeurtenistellingen
    laat zien (percentageafbeelding).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
nl: <p>U kunt het maximum aantal elementen voor alle functielijsten in
    KCachegrind instellen. Het beperken van het maximum aantal elementen
    zorgt ervoor dat de gebruikersinterface sneller wordt. Het laatste element
    in de lijst beeld het aantal overgeslagen functies af, samen met een 
    kostenconditie voor deze overgeslagen functies.</p>
    <p>Om een functie met lage kosten te activeren kunt u naar 
    deze functie zoeken en in de platte profiel selecteren. Het selecteren
    van deze functies voegt hen tijdelijk toe aan het profiel.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
nl: Het tabblad Dekking - in tegenstelling tot tabblad Aanroepen - laat 
    <em>alle</em> functies zien die de geselecteerde functie-aanroepen (bovenste deel)
    en alle functies die aangeroepen worden door de geselecteerde functie (onderste deel),
    onafhankelijk van het aantal tussenliggende functies daartussen.
    <p>Voorbeelden:</p>
    <p>Een element in de bovenste lijst voor functie foo1() met een waarde van 50%
    met functie bar() geselecteerd betekent dat 50 van alle kosten van functie bar()
    gespendeerd zijn terwijl ze vanuit functie foo1() zijn aangeroepen.</p>
    <p>Een element in de onderste lijst voor functie foo2() met een waarde van 50%
    met functie bar() geselecteerd betekent dat 50% van alle kosten zijn gespendeerd
    in functie bar() terwijl deze functie foo2() aanriep.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
nl: <p>Als u met de muisaanwijzer boven een rechthoek in de treemap
    wacht krijgt u een tekstballon met alle namen van geneste rechthoeken op die positie.</p>
    <p>Elementen in deze lijst kunnen worden geselecteerd door
    de rechtermuisknop te bedienen.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
nl: <p>U kunt de kostentellingen beperken door het aantal geselecteerde
    profieldelen te beperken in de Trace Selectie venster.</p>
    <p>Om meerdere profieldelen te genereren met cachegrind kunt u de optie
    '--cachedumps=xxx' voor profieldelen met een lengte van xxx basisblokken
    gebruiken. Een basisblok is een aaneensluiting van niet vertakkende assembler
    statements binnen uw programma.</p>
