kcachegrind - en to oc translation catalogue (37 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
oc: Configuracion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
oc: Objècte :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
oc: Fichièr :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
oc: Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
oc: Cibla

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
oc: Ora

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
oc: Camin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
oc: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
oc: Opcion

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
oc: Valor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
oc: França

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
oc: Instruccions

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
oc: Eveniments

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
oc: Personalizat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
oc: Sautar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
oc: Foncion

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
oc: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
oc: Soma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
oc: Visualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
oc: Comparar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
oc: Estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
oc: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
oc: Foncions

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
oc: Emplaçament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
oc: Aviar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
oc: Zerò

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
oc: Messatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
oc: Netejar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: &Remove
oc: &Suprimir

en: &Add...
oc: &Apondre...

en: Call Stack
oc: Rampèl d'empilada

en: Split
oc: Dividir

en: Hide
oc: Amagar

en: Go Back
oc: Tornar
