kcachegrind - en to pa translation catalogue (71 entries)

en: (always)
pa: (ਹਮੇਸ਼ਾ)

en: Choose Source Folder
pa: ਸੋਰਸ ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
pa: ਸੰਰਚਨਾ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
pa: ਆਬਜੈਕਟ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
pa: ਕਲਾਸ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
pa: ਫਾਇਲ:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
pa: ਸੋਰਸ ਫੋਲਡਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
pa: ਨਿਯਤ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
pa: ਸਮਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
pa: ਮਾਰਗ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
pa: ਚੋਣਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
pa: ਚੋਣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
pa: ਮੁੱਲ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
pa: ਟਰੇਸ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
pa: ਜੰਪ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
pa: ਹਦਾਇਤਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
pa: ਘਟਨਾ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
pa: ਪੂਰਾ ਕੈਂਚੇ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
pa: ਸੋਧ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਸਮੇਂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
pa: ਛੱਡੋ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
pa: ਜ਼ੀਰੋ ਈਵੈਂਟ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
pa: ਵੱਖ-ਵੱਖ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
pa: ਥਰਿੱਡ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
pa: ਕਾਲ ਚੇਨ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
pa: ਈਵੈਂਟ ਸੰਖੇਪ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
pa: ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
pa: ਜੋੜ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
pa: ਫੁਟਕਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
pa: ਵੇਖਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
pa: ਤੁਲਨਾ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
pa: ਹਾਲਤ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
pa: ਕਾਊਂਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
pa: ਚਲਾਇਆ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
pa: ਕਾਲ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
pa: ਫੰਕਸ਼ਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
pa: ਸਟੈਕ ਟਰੇਸ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
pa: ਜ਼ੀਰੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
pa: ਡੰਪ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
pa: ਸੁਨੇਹੇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਵੇਖੋ(&V)

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
pa: ਖਾਕਾ(&L)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pa: ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
pa: ਹਾਲਤ ਟੂਲਬਾਰ

en: KCachegrind
pa: ਕੇ-ਕੈਚੇਗਰਿੰਡ

en: Author/Maintainer
pa: ਲੇਖਕ/ਮੇਨਟੇਨਰ

en: Show information of this trace
pa: ਇਹ ਟਰੇਸ ਲਈ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖਾਓ

en: &Remove
pa: ਹਟਾਓ(&R)

en: &Save as Default
pa: ਮੂਲ ਤੌਰ 'ਤੇ ਸੰਭਾਲੋ(&S)

en: &Add...
pa: ਸ਼ਾਮਿਲ(&A)...

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
pa: ਮੁੜ-ਲੋਡ(&R)

en: Call Stack
pa: ਕਾਲ ਸਟਾਕ

en: Relative
pa: ਅਨੁਸਾਰੀ

en: &Up
pa: ਉੱਪਰ(&U)

en: Split
pa: ਵੰਡੋ

en: Hide
pa: ਓਹਲੇ

en: Go Back
pa: ਪਿੱਛੇ ਜਾਓ

en: Go Up
pa: ਉੱਪਰ ਜਾਓ

en: Total %1 Cost: %2
pa: ਕੁੱਲ %1 ਕੀਮਤ: %2

en: Loading %1
pa: %1 ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ
