kcachegrind - en to pl translation catalogue (186 entries)

en: (always)
pl: (zawsze)

en: Choose Source Folder
pl: Wybierz katalog źródłowy

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
pl: Graniczna liczba wierszy na listach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
pl: Obetnij symbole w podpowiedziach i podręcznych menu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
pl: gdy więcej niż:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
pl: gdy dłuższe niż:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
pl: Dokładność wartości procentowych:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
pl: Graniczna liczba wierszy na listach nie powinna przekraczać 500.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
pl: Kolory elementów kosztu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
pl: Sam wybierz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
pl: Obiekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
pl: Klasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
pl: Plik:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
pl: Uwagi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
pl: Wierszy otoczenia w uwagach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
pl: Katalogi źródłowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
pl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
pl: Usuń

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
pl: Baza źródeł obiektów / pokrewnych

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
pl: Zrzuty profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
pl: Cel

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
pl: Czas

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
pl: Ścieżka

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
pl: Komenda docelowa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
pl: Ustawienia programu profilującego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
pl: Opcja

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
pl: Wartość

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
pl: Ślad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
pl: Skoki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
pl: Instrukcje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
pl: Zdarzenia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
pl: Pełen cache

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
pl: Własne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
pl: Zbierz

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
pl: Przy uruchomieniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
pl: Gdy w

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
pl: Pomiń

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
pl: Funkcja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
pl: Profil zrzutu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
pl: Wszystkie podstawowe bloki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
pl: Przy wchodzeniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
pl: Przy wychodzeniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
pl: Zero zdarzeń

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
pl: Oddziel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
pl: Wątki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
pl: Rekursje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
pl: Łańcuch wywołań

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
pl: Własne ustawienia programu profilującego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
pl: Uruchom nowy profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
pl: Powód zrzutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
pl: Podsumowanie zdarzeń:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
pl: Nazwa

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
pl: Suma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
pl: Różne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
pl: Pokaż

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
pl: Porównaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
pl: Stan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
pl: Uaktualnij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
pl: Każde [s]:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
pl: Licznik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
pl: Wykonane zrzuty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
pl: Zbiera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
pl: Wykonane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
pl: Podstawowe bloki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
pl: Wywołania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
pl: Odrębne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
pl: Obiekty ELF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
pl: Funkcje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
pl: Konteksty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
pl: ślad stosu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
pl: Synch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
pl: Zaw.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
pl: Wywołane

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
pl: Lokalizacja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
pl: Początek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
pl: Zrzut

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
pl: Komunikaty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
pl: Zabij uruchomienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
pl: Wyczyść

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
pl: &Układ

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
pl: Paski boczne

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
pl: Pasek stanu

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
pl: Interfejs graficzny KDE programu Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
pl: Autor/Opiekun

en: Show information of this trace
pl: Pokaż informację o tym śladzie

en: [trace...]
pl: [ślad...]

en: Parts Overview
pl: Przegląd części

en: Top Cost Call Stack
pl: Stos najbardziej kosztownych wywołań

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
pl: <b>Stos najbardziej kosztownych wywołań</b><p>Jest to czysto fikcyjny, najbardziej prawdopodobny stos wywołań. Jest on budowany zaczynając od aktualnie wybranej funkcji poprzez dodawanie wywołujących/wywoływanych z najwyższym kosztem na górę i na dół.</p><p>Kolumny <b>kosztów</b> i <b>wywołań</b> ukazują koszt zużyty dla wszystkich wywołań z funkcji w wyższej linii.</p>

en: Flat Profile
pl: Profil płaski

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
pl: <b>Zrzuty profilu</b><p>Panel ten przedstawia w górnej części listę wczytywalnych zrzutów profilu we wszystkich podkatalogach wewnątrz: <ul><li>aktualnego katalogu roboczego programu KCachegrind, tzn. skąd został uruchomiony, oraz </li><li>domyślnego katalogu zrzutów z profilu podanego w konfiguracji.</li></ul> Lista jest posortowana według docelowej komendy wyprofilowanej w odpowiadającym zrzucie.</p><p>Przy wyborze zrzutu profilu, informacje o nim są pokazywane w dolnym obszarze panelu: <ul><li><b>Opcje</b> pozwalają na przegląd wyprofilowanej komendy oraz opcji profilu dla tego zrzutu. Zmieniając którykolwiek element tworzy się nowy (dotychczas nieistniejący) szablon profilu. Naciśnij <b>Wykonaj profil</b> aby rozpocząć wykonywanie profilu z tymi opcjami w tle. </li><li><b>Informacje</b> podają dokładne informacje o wybranym zrzucie, jak na przykład podsumowanie kosztów zdarzeń symulowanego cache'a. </li><li><b>Stan</b> jest dostępny tylko dla aktualnie wykonywanych profilów. Naciśnij <b>Uaktualnij</b> aby obejrzeć odmienne zliczenia wykonań oraz ślad stosu aktualnej pozycji w profilowanym programie. Zaznacz <b>Wszystkie</b> opcje aby KCachegrind mógł regularnie sprawdzać te dane. Zaznacz opcję <b>Sync.</b> aby panele mogły aktywować górną funkcję aktualnie wczytanego zrzutu.</li></ul></p>

en: &Duplicate
pl: &Powiel

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
pl: <b>Powiel bieżący układ</b><p>Tworzy kopię bieżącego układu.</p>

en: &Remove
pl: &Usuń

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
pl: <b>Usuń bieżący układ</b><p>Usuwa bieżący układ i ustawia poprzedni jako aktywny.</p>

en: &Go to Next
pl: &Idź do następnego

en: Go to Next Layout
pl: Idź do następnego układu

en: &Go to Previous
pl: &Idź do poprzedniego

en: Go to Previous Layout
pl: Idź do poprzedniego układu

en: &Restore to Default
pl: &Przywróć domyślny

en: Restore Layouts to Default
pl: Przywróć domyślny układ

en: &Save as Default
pl: &Zapisz jako domyślny

en: Save Layouts as Default
pl: Zapisz jako układ jako domyślny

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
pl: <b>Nowe</b><p>Otwórz nowe puste okno KCachegrind.</p>

en: &Add...
pl: &Dodaj...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
pl: <b>Dodaj dane profilu</b><p>Ta opcja otwiera dodatkowy plik danych profilu w bieżącym oknie.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
pl: Wczytaj &ponownie

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
pl: <b>Odśwież dane profilu</b><p>Ta opcja wczytuje również stworzone nowe części.</p>

en: &Export Graph
pl: Wy&eksportuj graf

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
pl: <b>Eksportuj graf wywołań</b><p>Generuje plik o rozszerzeniu .dot dla narzędzi pakietu GraphViz.</p>

en: &Force Dump
pl: &Wymuś zrzut

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
pl: <b>Wymuś zrzut</b><p>Opcja ta wymusza zrzut dla wykonanego profilu Callgrinda w bieżącym katalogu. Czynność ta jest sprawdzana gdy KCachegrind szuka zrzutu. Jeśli zrzut jest gotowy, wczytuje on ponownie automatycznie aktualny ślad. Jeśli pochodzi on z działającego Callgrinda, nowo stworzony ślad części również zostanie wczytany.</p><p>Wymuszenie zrzutu tworzy plik 'callgrind.cmd' i sprawdza jego obecność co sekundę. Działający Callgrind wykryje ten plik, zrzuci ślad części i usunie 'callgrind.cmd'. Usunięcie pliku jest wykrywane przez KCachegrind, który wówczas dokonuje ponownego wczytania. Jeśli <em>nie ma</em> działającego Callgrinda naciśnij ponownie 'Wymuś zrzut' aby zaniechać żądanie zrzutu. Powoduje to usunięcie 'callgrind.cmd' i zatrzymanie poszukiwania nowego zrzutu.</p><p>Zauważ, że uruchomiony Callgrind wykrywa obecność pliku 'cachegrind.cmd' <em>tylko</em> gdy aktywnie pracuje przez kilka milisekund, np. <em>nie</em> śpi. Porada: przy profilowaniu programu z graficznym interfejsem możesz obudzić Callgrind, np. poprzez zmianę wielkości okna.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
pl: <b>Otwórz dane profilu</b><p>Otwiera plik danych profilu z wszystkimi ewentualnymi częściami</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
pl: Pokaż/ukryj dokowalny panel Przeglądu części

en: Call Stack
pl: Stos wywołań

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
pl: Pokaż/ukryj dokowalny panel Stosu wywołań

en: Function Profile
pl: Profil funkcji

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
pl: Pokaż/ukryj dokowalny panel Profilu funkcji

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
pl: Pokaż/ukryj dokowalny panel Zrzutów profilu

en: Relative
pl: Względny

en: Show relative instead of absolute costs
pl: Pokaż koszty względne zamiast bezwzględnych

en: Relative to Parent
pl: Względem elementu nadrzędnego

en: Show percentage costs relative to parent
pl: Pokaż koszty procentowe względem rodzica

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
pl: <b>Pokaż koszty procentowe względem rodzica</b><p>Jeśli to pole jest odznaczone, koszty procentowe są zawsze pokazywane względem całkowitych kosztów obecnie przeglądanych(nej) części profilu. Po zaznaczeniu tego pola, koszt procentowy pokazanych elementów kosztów będzie względem rodzica elementu kosztu.</p><ul><table><tr><td><b>Rodzaj kosztu</b></td><td><b>Koszt rodzica</b></td></tr><tr><td>Funkcje skumulowane</td><td>Łącznie</td></tr><tr><td>Funkcje własne</td><td>Grupa funkcji (*) / Łącznie</td></tr><tr><td>Wywołanie</td><td>Funkcje skumulowane</td></tr><tr><td>Wiersz kodu źródłowego</td><td>Funkcje skumulowane</td></tr></table></ul><p>(*) Włączone jest tylko grupowanie funkcji (np. grupowanie obiektów ELF).</p>

en: Cycle Detection
pl: Wykrywanie cykli

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
pl: <b>Wykryj cykle rekurencyjne</b><p>Gdy ta opcja jest wyłączona, rysunek drzewa pokazuje czarne obszary w miejscach gdzie zachodzą wywołania rekurencyjne, zamiast rysować nieskończenie długą rekurencję. Zauważ, że rozmiary czarnych obszarów często będą błędne, ponieważ koszt wywołań nie może zostać określony wewnątrz cykli rekurencyjnych. Błąd ten jest jednak niewielki dla fałszywych cykli (zobacz dokumentację).</p><p>Poprawnym sposobem obchodzenia się z cyklami jest ich wykrycie i zwinięcie wszystkich funkcji cyklu do wirtualnej funkcji, co ma miejsce gdy ta opcja jest zaznaczona. Niestety, w przypadku programów z graficznym interfejsem, często będzie to prowadzić do ogromnych błędnych cykli uniemożliwiających analizę. Dlatego właśnie istnieje opcja wyłączenia wykrywania cykli rekurencyjnych.</p>

en: Shorten Templates
pl: Skrócone szablony

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
pl: Ukryj parametry szablonu w symbolach C++

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
pl: <b>Ukryj parametry szablonu w symbolach C++</b><p>Jeśli zostało to włączone, każdy wyświetlany symbol będzie miał wszystkie parametry szablonu C++ ukryte, pokazując tylko &lt;&gt; zamiast potencjalnie zagnieżdżonego parametru szablonu.</p><p>W tym trybie, możesz lewitować wskaźnikiem myszy nad aktywowaną etykietą symbolu, aby pokazać podpowiedź z nieskróconym symbolem.</p>

en: &Up
pl: W &górę

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
pl: <b>Idź do góry</b><p>Idź do ostatnio wybranego wywołującego aktualną funkcję. Jeśli nie został odwiedzony żaden wywołujący, użyj tego o najwyższym koszcie.</p>

en: Go back in function selection history
pl: Cofnij się w historii wyboru funkcji

en: Go forward in function selection history
pl: Idź do przodu w historii wyboru funkcji

en: Primary Event Type
pl: Podstawowy rodzaj zdarzenia

en: Select primary event type of costs
pl: Wybierz podstawowy rodzaj zdarzenia kosztów

en: Secondary Event Type
pl: Rodzaj zdarzenia drugorzędnego

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
pl: Wybierz rodzaj zdarzenia drugorzędnego dla kosztu, np. pokazywanie w uwagach

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
pl: Wybierz sposób grupowania funkcji w elementy kosztów wyższego poziomu

en: (No Grouping)
pl: (Brak grupowania)

en: Split
pl: Podziel

en: Show two information panels
pl: Pokaż dwa panele informacyjne

en: Split Horizontal
pl: Podziel poziomo

en: Change Split Orientation when main window is split.
pl: Zmień orientację podziału gdy główne okno jest podzielone.

en: Select Callgrind Profile Data
pl: Wybierz dane profilu Callgrinda

en: Callgrind Profile Data (cachegrind.out* callgrind.out*);;All Files (*)
pl: Dane profilu Callgrinda (cachegrind.out* callgrind.out*);;Wszystkie pliki (*)

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
pl: Nie można otworzyć pliku "%1". Sprawdź czy istniej i czy masz wystarczające uprawnienia do jego odczytu.

en: Add Callgrind Profile Data
pl: Dodaj dane profilu Callgrinda

en: (Hidden)
pl: (Ukryte)

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show Absolute Cost
pl: Pokaż koszt bezwzględny

en: Show Relative Cost
pl: Pokaż koszt względny

en: Go Back
pl: Idź wstecz

en: Go Forward
pl: Idź wprzód

en: Go Up
pl: Idź do góry

en: Layout Count: %1
pl: Liczba układów: %1

en: No profile data file loaded.
pl: Nie wczytano żadnego pliku danych profilu.

en: Total %1 Cost: %2
pl: Łącznie %1 koszt: %2

en: No event type selected
pl: Nie wybrano żadnego rodzaju zdarzenia

en: Cannot determine receiver PID for dump request
pl: Nie można określić odbiornika PID dla żądania zrzutu

en: Error running callgrind_control
pl: Błąd uruchamiania callgrind_control

en: (No Stack)
pl: (Brak stosu)

en: (No next function)
pl: (Brak następnej funkcji)

en: (No previous function)
pl: (Brak poprzedniej funkcji)

en: (No Function Up)
pl: (Brak funkcji w górę)

en: Loading %1
pl: Wczytywanie %1

en: Error loading %1: %2
pl: Błąd wczytywania %1: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
pl: <p>...pomoc <em>Co to jest...</em> dla każdego elementu
    interfejsu graficznego w KCachegrind zawiera dokładne informacje
    o sposobie wykorzystania tego elementu? Zaleca się aby przy
    pierwszym użyciu  przeczytać przynajmniej te teksty pomocy.
    Pomoc <em>Co to jest...</em> możesz włączyć poprzez wciśnięcie
    Shift-F1 oraz kliknięcie na wybranym elemencie.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
pl: <p>...możesz uzyskać informacje o profilu na poziomie instrukcji
    za pomocą Calltree kiedy podasz opcję <em>--dump-instr=yes</em>?
    Użyj widoku asemblera dla opisu instrukcji.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
pl: <p>...możesz użyć lewego/prawego przycisku Alt swojej
    klawiatury aby przejść do przodu/cofnąć podczas przeglądania
    historii aktywnych obiektów?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
pl: <p>...możesz poruszać się w widoku mapy
    wywoływanych/wywołujących używając klawiszy strzałek?
    Użyj lewo/prawo aby zmienić elementy z tego samego poziomu
    co wybrany element (elementy siostrzane), oraz góra/dół by
    przejść o jeden poziom zagnieżdżenia w górę/dół. Aby wybrać
    bieżący element naciśnij spację. Aby go aktywować enter.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
pl: <p>...możesz poruszać się w widoku grafu wywołań używając
    klawiszy strzałek? Użyj góra/dół aby przenieść się o jeden poziom
    wywołań w górę/dół, zmieniając pomiędzy wywołaniami i funkcjami.
    Użyj lewo/prawo aby zmienić na wywołania siostrzane (z tego
    samego poziomu) bieżącego wywołania. Aby aktywować zaznaczony
    element naciśnij enter.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
pl: <p>...możesz błyskawicznie odnaleźć funkcję wpisując
    część jest nazwy (bez rozróżniania dużych liter) w linii
    edycji paska zadań i wciskając enter?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
pl: <p>...możesz przypisać własne kolory do
    obiektów ELF/klas C++/plików źródłowych przy kolorowaniu
    grafów w <em>Ustawienia->Ustawienia KCachegrind...</em>?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
pl: <p>...możesz zobaczyć czy dla wybranej funkcji jest dostępna
    informacja debugowania sprawdzając etykietę lokalizacji
    w zakładce informacyjnej lub nagłówek wydruku źródeł
    w zakładce źródeł?</p>
    <p>Musi się tam znajdować nazwa pliku źródłowego (wraz
    z rozszerzeniem). Jeśli KCachegrind wciąż nie pokazuje źródła
    upewnij się czy dodałeś katalog pliku źródłowego do listy
    <em> katalogów źródłowych</em> w ustawieniach.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
pl: <p>...możesz ustawić czy KCachegrind powinien pokazywać
    liczbę zdażeń bezwzględnych czy względnych (widok procentowy)?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
pl: <p>...możesz ustawić graniczną liczbę wierszy dla
    wszystkich list funkcji w KCachegrind? Ograniczenia liczby
    wierszy dokonuje się w celu otrzymania szybko reagującego
    interfejsu graficznego. Ostatni wiersz na liście pokazuje liczbę
    pominiętych funkcji wraz ze stanem ich kosztów.</p>
    <p>Aby włączyć funkcję o małych kosztach należy ją odnaleźć
    i wybrać w profilu płaskim. Wybranie funkcji o małych kosztach
    tymczasowo doda ją do listy profilu płaskiego.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
pl: <p>...zakładka Pokrycia - w przeciwieństwie do zakładki List
    wywołań - przedstawia <em>wszystkie</em> funkcje, które wywołują
    (górna część) lub są wywoływane (dolna część) przez wybraną
    funkcję, bez względu na to, jak wiele funkcji znajduje się pomiędzy
    nimi w stosie?</p>
    <p>Przykłady:</p>
    <p>Wpis, na górnej liście, funkcji foo1() z wartością 50% dla wybranej
    funkcją bar() oznacza, że 50% wszystkich kosztów funkcji bar() miało
    miejsce podczas wywoływania z funkcji foo1().</p>
    <p>Wpis, na dolnej liście, funkcji foo2() z wartością 50% dla wybranej
    funkcji bar() oznacza, że 50% wszystkich kosztów funkcji bar() miało
    miejsce podczas wywoływania funkcji foo2() z bar().</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
pl: <p>...w podpowiedzi wewnątrz mapy drzewa przedstawiona jest
    lista nazw zagnieżdżonych prostokątów, nad którymi znajduje się
    wskaźnik myszki?</p>
    <p>Elementy tej listy mogą zostać wybrane poprzez naciśnięcie
    prawego przycisku myszy.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
pl: <p>...możesz ograniczyć pokazywaną liczbę kosztów do tylko
    kilku części z całego śladu wybierając te części w dokowalnym
    panelu "wyboru śladów"?</p>
    <p>Aby wygenerować wiele części podczas profilowania
    za pomocą cachegrind użyj np. opcji --cachedumps=xxx
    dla części o długości xxx podstawowych bloków (Podstawowy
    blok jest to wykonanie nierozgałęzionych instrukcji asemblera
    wewnątrz kodu twojego programu).</p>
