kcachegrind - en to sk translation catalogue (186 entries)

en: (always)
sk: (vždy)

en: Choose Source Folder
sk: Vybrať zdrojový priečinok

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
sk: Nastavenie

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
sk: Maximálny počet položiek v zoznamoch:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
sk: Orezať symboly v nástrojových tipoch a kontextových ponukách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
sk: ak viac ako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
sk: ak dlhšie ako:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
sk: Presnosť percentuálnych hodnôt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
sk: Maximálny počet položiek v zozname by mal byť nižší ako 500.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
sk: Farby nákladových položiek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
sk: Automatické

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
sk: Objekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
sk: Trieda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
sk: Súbor:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
sk: Vysvetlivky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
sk: Kontextové riadky v anotáciách:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
sk: Zdrojové priečinky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
sk: Pridať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
sk: Objekt / zdrojová základňa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
sk: Dumpy profilu

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
sk: Cieľ

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
sk: Čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
sk: Cesta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
sk: Cieľový príkaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
sk: Nastavenie profilov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
sk: Voľba

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
sk: Hodnota

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
sk: Stopovať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
sk: Skoky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
sk: Inštrukcie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
sk: Udalosti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
sk: Celá cache

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
sk: Vlastné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
sk: Zozbierať

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
sk: Pri štarte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
sk: Kým v

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
sk: Preskočiť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
sk: Funkcia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
sk: Dumpovať profil

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
sk: Každé BB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
sk: Pri vstupe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
sk: Pri výstupe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
sk: Nulové udalosti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
sk: Oddeliť

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
sk: Vlákna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
sk: Rekurzie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
sk: Reťazec volaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
sk: Vlastné nastavenia profilov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
sk: Spustiť nový profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
sk: Dôvod dumpu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
sk: Súhrn udalostí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
sk: Meno

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
sk: Spolu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
sk: Rôzne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
sk: Porovnať

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
sk: Stav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
sk: Aktualizovať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
sk: Každých [s]:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
sk: Počítadlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
sk: Dump hotový

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
sk: Zbiera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
sk: Spustený

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
sk: Základné bloky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
sk: Volania

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
sk: Rozdielne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
sk: ELF objekty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
sk: Funkcie

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
sk: Kontexty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
sk: Stopovanie stacku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
sk: Synch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
sk: Zahrn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
sk: Volaný

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
sk: Umiestnenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
sk: Nula

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
sk: Správy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
sk: Zabiť beh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
sk: Vyčistiť

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
sk: &Usporiadanie

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
sk: Postranné panely

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
sk: Stavový panel

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
sk: KDE rozhranie pre Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
sk: Autor/Správca

en: Show information of this trace
sk: Zobraziť informácie tohto trasovania

en: [trace...]
sk: [trasovať...]

en: Parts Overview
sk: Prehľad častí

en: Top Cost Call Stack
sk: Vrchol stacku nákladov volaní

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
sk: <b>Najdrahší zásobník volaní</b><p>Toto je čisto fiktívny 'najpravdepodobnejší' zásobník volaní. Je vytvorený spustením aktuálne vybranej funkcie a pridá volajúcich/volaných s najvyššími nákladmi navrchu a dolu.</p><p>Stĺpce <b>Náklady</b> a <b>Volania</b> zobrazujú náklady použité na všetky volania z funkcie na riadku vyššie.</p>

en: Flat Profile
sk: Plochý profil

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
sk: <b>Výpisy profilu</b><p>Tento panel zobrazuje navrchu zoznam načítateľných výpisov profilu vo všetkých podadresároch: <ul><li>aktuálny pracovný adresár KCachegrind, teda odkiaľ bol spustený, a </li><li>predvolený adresár výpisu profilu zadaný v nastavení.</li></ul> Zoznam je zoradený podľa cieľového príkazu profilovaného v danom výpise.</p><p>Na výber výpisu profilu, informácie k nemu sú zobrazené dolu v paneli: <ul><li><b>Voľby</b> vám umožnia zobraziť profilovaný príkaz a voľby profilu tohto výpisu. Zmenou nejakej položky sa vytvorí nová (ešte neexistujúca) šablóna profilu. Stlačte <b>Spustiť profil</b> na spustenie behu profilu s týmito voľbami v pozadí. </li><li><b>Info</b> dáva detailné informácie o vybranom výpise ako súhrn nákladov udalosti a vlastnosti simulovanej cache. </li><li><b>Stav</b> je dostupný iba pre aktuálne bežiaci profil. Stlačte <b>Aktualizovať</b> na zobrazenie iných počítadiel behu, trasovanie hromady aktuálnej polohy v profilovanom programe. Skontrolujte <b>každú</b> možnosť na ponechanie KCachegrind správne vybrať tieto dáta. Skontrolujte možnosť <b>Synchronizácia</b> na ponechanie panela aktivovať vrchnú funkciu v aktuálne načítanom výpise.</li></ul></p>

en: &Duplicate
sk: &Duplikovať

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
sk: <b>Duplikovať súčasný layout</b><p>Urobiť kópiu aktuálneho layoutu.</p>

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
sk: <b>Odstrániť súčasný layout</b><p>Vymazať aktuálny layout a urobiť z predchádzajúceho aktívny.</p>

en: &Go to Next
sk: &Prejsť na nasledujúci

en: Go to Next Layout
sk: Prejsť na ďalší layout

en: &Go to Previous
sk: &Prejsť na predchádzajúci

en: Go to Previous Layout
sk: Prejsť na predchádzajúci layout

en: &Restore to Default
sk: &Obnoviť pôvodné

en: Restore Layouts to Default
sk: Obnoviť layouty zo štandardných

en: &Save as Default
sk: &Uložiť ako predvolené

en: Save Layouts as Default
sk: Uložiť layouty ako štandardné

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
sk: <b>Nový</b><p>Otvorí nové prázdne okno KCachegrind.</p>

en: &Add...
sk: &Pridať...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
sk: <b>Pridať dáta profilu</b><p>Toto otvorí súbor dodatočných dát profilu v aktuálnom okne.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
sk: Znovu &načítať

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
sk: <b>Znovunačítať dáta profilu</b><p>Toto rovnako načíta všetky novovytvorené časti.</p>

en: &Export Graph
sk: &Exportovať graf

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
sk: <b>Exportovať graf volaní</b><p>Vygeneruje súbor s príponou .dot pre nástroje balíka GraphViz.</p>

en: &Force Dump
sk: &Vynútený dump

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
sk: <b>Vynútiť výpis</b><p>Toto vynúti vypis pre profil behu Callgrind v aktuálnom adresári. Táto akcia je označená keď KCachegrind hľadá výpis. Ak je výpis ukončený, automaticky znovu načíta aktuálnu trasu. Ak je toto jeden z bežiacich Callgrind, načíta sa aj novovytvorená časť trasy.</p><p>Vynútiť výpis vytvorí súbor 'callgrind.cmd', a každú sekundu kontroluje jeho existenciu. Bežiaci Callgrind detekuje tento súbor, vypíše čast trasy a vymaže 'callgrind.cmd'. Vymazanie detekuje KCachegrind, a urobí nové načítanie. Ak <em>nebeží</em> Callgrind, stlačte 'Vynútiť výpis' znova a zrušte požiadavku výpisu. Toto vymaže 'callgrind.cmd' a zastaví dotazovanie pre nový výpis.</p><p>Poznámka: Beh Callgrind <em>iba</em> deteuke existenciu 'callgrind.cmd' ak aktívne beží niekoľko milisekúnd, teda <em>nespí</em>. Tip: Pre zadaný GUI program, môžete prebudiť Callgrind napríklad zmenou veľkosti okna programu.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
sk: <b>Otvoriť dáta profilu</b><p>Toto otvorí súbor dát profilu s možnými viacnasobnými časťami</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
sk: Zobraziť/skryť dokovateľné prehľady častí

en: Call Stack
sk: Volanie stacku

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
sk: Zobraziť/skryť dokovateľné volania stacku

en: Function Profile
sk: Funkcia Profil

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
sk: Zobraziť/skryť dokovateľnú funkciu profilu

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
sk: Zobraziť/skryť dokovateľné dumpy profilu

en: Relative
sk: Relatívne

en: Show relative instead of absolute costs
sk: Zobrazovať relatívne miesto absolútnych nákladov

en: Relative to Parent
sk: Relatívne k predkovi

en: Show percentage costs relative to parent
sk: Zobraziť percentuálne náklady relatívne k rodičovi

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
sk: <b>Zobraziť percentuálne náklady vo vzťahu k predkovi</b><p>Ak je toto vypnuté, percentuálne náklady sa vždy zobrazia relatívne k celkovým nákladom častí profilu, ktoré sa aktuálne prehliadajú. Zapnutím tejto možnosti sa percentuálne náklady zobrazených položiek budú relatívne k položke nákladov predka.</p><ul><table><tr><td><b>Typ nákladov</b></td><td><b>Náklady predka</b></td></tr><tr><td>Kumulatívna funkcia</td><td>Celkom</td></tr><tr><td>Funkcia sama</td><td>Skupina funkcií (*) / Celkom</td></tr><tr><td>Volanie</td><td>Funkcia inkluzívna</td></tr><tr><td>Riadok zdroja</td><td>Funkcia inkluzívna</td></tr></table></ul><p>(*) Iba ak je zapnuté zoskupovanie funkcií (napr. zoskupovanie objektov ELF).</p>

en: Cycle Detection
sk: Detekcia cyklu

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
sk: <b>Detekovať rekurzívne cykly</b><p>Ak je toto vypnuté, kresba stromovej mapy zobrazí čierne oblasti, kde sa robí rekurzívne volanie namiesto kresby rekurzie ad infinitum. Nezabudnite, že veľkosť čiernych oblastí bude často zlá, ako náklady volaní vnútorných rekurzívnych cyklov sa nedajú určiť; ale chyba je malá, pre falošné cykly (pozrite dokumentáciu).</p><p>Správne správanie pre cykly je detekovať ich a zbaliť všetky funkcie cyklu do umelej funkcie, ktorá sa robí, ak je táto voľba vybraná. Bohužiaľ, s GUI aplikáciami, toto často vedie k veľkým falošným cyklom, čím je analýza nemožná; teda, je možnosť toto vypnúť.</p>

en: Shorten Templates
sk: Skrátiť šablóny

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
sk: Skryť parametre šablón v C++ symboloch

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
sk: <b>Skryť parametre šablón v C++ symboloch</b><p>Ak je toto zapnuté, každý zobrazený symbol bude mať všetky C++ parametre šablóny skryté, zobrazené iba &lt;&gt; namiesto prípadne vnoreného parametra.</p><p>V tomto režime môžete prejsť myšou cez  activated symbol label štítok symbolu aktivácie na zobrazenie nástrojového tipu s neskráteným symbolom.</p>

en: &Up
sk: &Hore

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
sk: <b>Prejsť vyššie</b><p>Prejde na naposledny vybraného volajúceho aktuálnej funkcie. Ak nebol navštívený žiaden volajúci, bude použitý ten s najvyšším nákladom.</p>

en: Go back in function selection history
sk: Ísť späť v histórií výberu funkcií

en: Go forward in function selection history
sk: Ísť dopredu v histórií výberu funkcií

en: Primary Event Type
sk: Primárny typ udalosti

en: Select primary event type of costs
sk: Vybrať primárny typ nákladovej udalosti

en: Secondary Event Type
sk: Sekundárny typ udalosti

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
sk: Vybrať sekundárny typ nákladovej udalosti, zobrazený napr. v anotáciách

en: Grouping
sk: Zoskupovanie

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
sk: Vybrať spôsob, akým sú funkcie zoskupované do vyšších úrovní nákladových položiek

en: (No Grouping)
sk: (Žiadne zoskupovanie)

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Show two information panels
sk: Zobraziť dva informačné panely

en: Split Horizontal
sk: Rozdeliť horizontálne

en: Change Split Orientation when main window is split.
sk: Zmeniť orientáciu rozdelenia zobrazenia pri rozdelení hlavného okna.

en: Select Callgrind Profile Data
sk: Vybrať dáta Callgrind profilu

en: Callgrind Profile Data (cachegrind.out* callgrind.out*);;All Files (*)
sk: Dáta profilu Callgrind (cachegrind.out* callgrind.out*);;Všetky súbory (*)

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
sk: Nemôžem otvoriť súbor "%1". Skontrolujte, či existuje, a či máte práva na jeho čítanie.

en: Add Callgrind Profile Data
sk: Pridať dáta Callgrind profilu

en: (Hidden)
sk: (Skrytý)

en: Hide
sk: Skryť

en: Show Absolute Cost
sk: Ukázať absolútne náklady

en: Show Relative Cost
sk: Ukázať relatívne náklady

en: Go Back
sk: Návrat

en: Go Forward
sk: Dopredu

en: Go Up
sk: Nahor

en: Layout Count: %1
sk: Počet layoutov: %1

en: No profile data file loaded.
sk: Nebol načítaný súbor dát profilu.

en: Total %1 Cost: %2
sk: Celkom %1 Náklad: %2

en: No event type selected
sk: Nevybraný žiadny typ udalosti

en: Cannot determine receiver PID for dump request
sk: Nemôžem zistiť PID prijímateľa pre požiadavku výpisu

en: Error running callgrind_control
sk: Chyba behu callgrind_control

en: (No Stack)
sk: (Bez stacku)

en: (No next function)
sk: (Žiadna ďalšia funkcia)

en: (No previous function)
sk: (Žiadna predchádzajúca funkcia)

en: (No Function Up)
sk: (žiadna vyššia funkcia)

en: Loading %1
sk: Načítavanie %1

en: Error loading %1: %2
sk: Chyba načítavania %1: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
sk: <p>...že pomoc <em>Čo je to...</em> pre každý GUI widget
    v KCachegrind obsahuje detailné informácie o použití pre tento widget?
    Veľmi sa odporúča čítať aspoň tieto pomocné texty pri prvom
    použití. Vyžiadajte si pomoc <em>Čo je to...</em> stlačením
    Shift-F1 a kliknutím na widget.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
sk: <p>...že môžete získať informáciu profilu na úrovni inštrukcií
    so stromom volaní ak zadáre voľbu <em>--dump-instr=yes</em>?
    Použite prehliadač assemblera pre anotácie inštrukcií.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
sk: <p>...že môžete použiť Alt-Ľavá/Pravá šípka na vašej klávesnici pre pohyb
    späť/dopredu v histórii aktívnych objektov?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
sk: <p>...že sa môžete pohybovať v mape Volajúcich/Volaných pomocou
    šípok? Použite Vľavo/Vpravo na zmenu súrodencov aktuálnej
    položky; použite Hore/Dolu na prechod o jednu úroveň hore/dolu. Na výber
    aktuálnej položky, stlačte medzerník a na aktiváciu stlačte Enter.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
sk: <p>...že sa môžete pohybovať v zobrazení grafu volaní pomocou
    šípok? Použite Hore/Dolu na prechod jednej úrovne volania hore/dolu, striedanie
    medzi volaniami a funkciami. Použite Vľavo/Vpravo na zmenu súrodencov aktuálne
    vybraného volania. Na aktiváciu aktuálnej položky, stlačte Enter.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
sk: <p>...že môžete rýchlo nájsť funkciu zadaním časti jej názvu
    (nerozlišuje veľkosť písmen) do editačného riadku v paneli nástrojov
    a stlačiť enter?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
sk: <p>...že môžete priradiť vlastné farby pre
    ELF objekty/C++ triedy/zdrojové súbory pre grafické sfarbenie
    v <em>Nastavenia->Nastaviť KCachegrind...</em>?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
sk: <p>...že môžete vidieť či sú k dispozícii ladiace info pre vybranú 
    funkciu pohľadom na popis polohy v karte Info alebo
    hlavičku zoznamu zdroja v karte zdroja?</p>
    <p>Musí tam byť názov zdrojového súboru (s príponou).
    Ak KCachegrind stále nezobrazí zdroj, uistite sa, že
    ste pridali adresár zdrojových súborov do
    zoznamu <em>Zdrojové adresáre</em> v nastavení.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
sk: <p>...že môžete nastaviť, či by mal KCachgrind ukazovať
    absolútne počty udalostí alebo relatívne (v percentách)?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
sk: <p>...že môžete nastaviť maximálny počet položiek
    pre všetky zoznamu funkcií v KCachegrind? Obmedzenie počtu
    položiek sa robí na dosiahnutie rýchlejšieho GUI. Posledná položka v
    zozname zobrazí počet preskočených funkcií, spolu
    s podmienkou nákladov pre tieto preskočené funkcie.</p>
    <p>Na aktiváciu funkcie s malými nákladmi, nájdite ju a vyberte
    ju v plochom profile. Výber funkcií s malými nákladmi 
    ich dočasne pridá do zoznamu plochého profilu.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
sk: <p>...že karta Pokrytie - v kontraste s kartou Zoznamy volaní -
    zobrazí <em>všetky</em> funkcie ktoré volajú vybranú funkciu
    (horná časť) / sú volané vybranou funkciou (spodná časť),
    bez ohľadu na to, koľko funkcií je medzi nimi na hromade?</p>
    <p>Príklady:</p>
    <p>Položka v hornom zozname pre funkciu foo1() s hodnotou 50%
    s vybranou funkciou bar() znamená že 50% všetkých nákladov funkcie
    bar() nastala počas volania z funkcie foo1().</p>
    <p>Položka v dolnom zozname pre funkciu foo2() s hodnotou 50%
    s vybranou funkciou bar() znamená že 50% všetkých nákladov funkcie
    bar() nastala počas volania foo2() z bar().</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
sk: <p>...že čakanie na popisok vnútri stromovej mapy
    zobrazí zoznam názvov vnorených obdĺžnikov, na ktorých je
    ukazovateľ myši?</p>
    <p>Položky z tohto zoznamu sa môžu vybrať stlačením pravého
    tlačidla myši.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
sk: <p>...že môžete obmedziť počty zobrazených nákladov na iba
    niekoľko častí celého trasovania vybraním týchto častí v
    paneli "Výber trasy"?</p>
    <p>Na generovanie viacerých častí v behu profilovania s
    cachegrind, použite napr. voľbu --cachedumps=xxx pre časti
    s dĺžkou xxx základných blokov (základný blok je beh
    nevetviacich výrazov assemblera v kóde vášho
    programu).</p>
