kcachegrind - en to sl translation catalogue (187 entries)

en: (always)
sl: (vedno)

en: Choose Source Folder
sl: Izberite izvorno mapo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
sl: Nastavitve

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Maximum number of items in lists:
sl: Največje število postavk v seznamu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Truncate symbols in tooltips and context menus
sl: Okrajšaj simbole v namigih in kontekstnih menijih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: when more than:
sl: kadar je več kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: when longer than:
sl: kadar je daljše od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3)
en: Precision of percentage values:
sl: Natančnost odstotkovnih vrednosti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maxListEdit)
en: The Maximum Number of List Items should be below 500.
sl: Največje število elementov seznama mora biti pod 500.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Cost Item Colors
sl: Barve stroška elementa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
sl: Objekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
sl: Razred:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
sl: Datoteka:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
sl: Zabeležke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_3_2)
en: Context lines in annotations:
sl: Vrstice konteksta v zabeležkah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Source Folders
sl: Izvorne mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
sl: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
sl: Izbriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dirList)
en: Object / Related Source Base
sl: Predmet / sorodna osnova izvorne kode

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpSelectionBase)
en: Profile Dumps
sl: Posnetki stanja profila (Dump)

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
sl: Cilj

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
sl: Čas

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
sl: Pot

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target command:
sl: Ciljni ukaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Profiler options:
sl: Možnosti profilirnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
sl: Možnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
sl: Vrednost

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
sl: Sled

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Jumps
sl: Skoki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
sl: Navodila

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
sl: Dogodki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Full Cache
sl: Poln predpomnilnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
sl: Po meri

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
sl: Zberi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: At Startup
sl: Ob zagonu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: While In
sl: Ko je znotraj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
sl: Preskoči

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
sl: Funkcija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Dump Profile
sl: Posnemi stanje profila (dump)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Every BBs
sl: Vsak BB

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Entering
sl: Ob vstopu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: On Leaving
sl: Ob izstopu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Zero Events
sl: Ničelni dogodki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Separate
sl: Ločeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Threads
sl: Niti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Recursions
sl: Rekurzije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Call Chain
sl: Veriga klicev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Custom profiler options:
sl: Možnosti profilirnika po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2)
en: Run New Profile
sl: Poženi nov profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Dump reason:
sl: Razlog za posnetek stanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Event summary:
sl: Povzetek dogodka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
sl: Vsota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
sl: Razno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
sl: Prikaži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
sl: Primerjaj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
sl: Stanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
sl: Posodobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox1)
en: Every [s]:
sl: Vsakih [sek.]

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
sl: Števec

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Dumps Done
sl: Posnetki stanja opravljeni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Is Collecting
sl: Zbira

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Executed
sl: Izvedeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Basic Blocks
sl: Osnovni bloki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
sl: Klici

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
sl: Razločen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: ELF Objects
sl: Predmeti ELF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
sl: Funkcije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Contexts
sl: Konteksti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Stack trace:
sl: Sled sklada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox2)
en: Sync.
sl: Sinhr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Incl.
sl: Vklj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
sl: Je klical

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
sl: Lokacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
sl: Začetek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
sl: Nič

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
sl: Posnetek stanja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
sl: Sporočila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton9)
en: Kill Run
sl: Ubij izvajanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
sl: Počisti

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
sl: &Postavitev

note: i18n: ectx: Menu
en: Sidebars
sl: Stranske vrstice

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (stateToolBar)
en: State Toolbar
sl: Orodjarna stanja

en: KDE Frontend for Callgrind/Cachegrind
sl: Začelje KDE za Callgrind/Cachegrind

en: Author/Maintainer
sl: Avtor/Vzdrževalec

en: Show information of this trace
sl: Prikaži informacije o tem sledenju

en: [trace...]
sl: [sledenje…]

en: Parts Overview
sl: Pregled delov

en: Top Cost Call Stack
sl: Sklad klicev z najvišjimi stroški

en: <b>The Top Cost Call Stack</b><p>This is a purely fictional 'most probable' call stack. It is built up by starting with the current selected function and adds the callers/callees with highest cost at the top and to bottom.</p><p>The <b>Cost</b> and <b>Calls</b> columns show the cost used for all calls from the function in the line above.</p>
sl: <b>Sklad klicev z najvišjimi stroški</b><p>To je povsem izmišljen »najverjetnejši« sklad klicev. Zgrajen je tako, da se začne s trenutno izbrano funkcijo in dodaja klicalce/klicane z najvišjimi stroški na vrh in na dno.</p><p>Stolpca <b>Stroški</b> in <b>Klici</b> prikazujeta strošek, uporabljen za vse klice iz funkcije iz zgornje vrstice.</p>

en: Flat Profile
sl: Ploski profil

en: <b>Profile Dumps</b><p>This dockable shows in the top part the list of loadable profile dumps in all subdirectories of: <ul><li>current working directory of KCachegrind, i.e. where it was started from, and </li><li>the default profile dump directory given in the configuration.</li></ul> The list is sorted according to the target command profiled in the corresponding dump.</p><p>On selecting a profile dump, information for it is shown in the bottom area of the dockable: <ul><li><b>Options</b> allows you to view the profiled command and profile options of this dump. By changing any item, a new (yet unexisting) profile template is created. Press <b>Run Profile</b> to start a profile run with these options in the background. </li><li><b>Info</b> gives detailed info on the selected dump like event cost summary and properties of the simulated cache. </li><li><b>State</b> is only available for current happening profiles runs. Press <b>Update</b> to see different counters of the run, and a stack trace of the current position in the program profiled. Check the <b>Every</b> option to let KCachegrind regularly poll these data. Check the <b>Sync</b> option to let the dockable activate the top function in the current loaded dump.</li></ul></p>
sl: <b>Profilni posnetki stanja</b><p>Ta sidrljivi gradnik prikazuje v zgornjem delu seznam naložljivih posnetkov stanja profila v vseh podmapah: <ul><li>trenutna delovna mapa KCachegrind, torej od koder je bil zagnan, in </li><li>privzeta mapa za posnetke stanja profila, ki je podan v prilagoditvah.</li></ul> Seznam je razvrščen po ciljnem ukazu, profiliranem v ustreznem posnetku stanja.</p><p>Pri izbiri profilnega posnetka stanja so informacije zanje prikazane v spodnjem delu sidrljivega gradnika: <ul><li> <b>Možnosti</b> omogočajo ogled profiliranega ukaza in možnosti profila tega posnetka stanja. S spreminjanjem poljubnega elementa se ustvari nova (še neobstoječa) predloga profila. Pritisnite <b>Zaženi profil</b>, da zaženete profil s temi možnostmi v ozadju.</li><li> <b>Informacije</b> podaja podrobne informacije o izbranem posnetku stanja, kot je povzetek stroškov dogodka in lastnosti simuliranega predpomnilnika.</li><li> <b>Stanje</b> je na voljo le za tekoče profile. Pritisnite <b>Posodobi</b>, da vidite različne števce izvajanja in sledenje sklada trenutnega položaja v profiliranem programu. Potrdite Možnost <b>Vsaka</b>, da KCachegrind redno anketira te podatke. Preverite možnost <b>Sinhronizacija</b>, če želite dovoliti, da sidrljivi gradnik aktivira vrh funkcije v trenutnem naloženem posnetku stanja.</li></ul></p>

en: &Duplicate
sl: Po&dvoji

en: <b>Duplicate Current Layout</b><p>Make a copy of the current layout.</p>
sl: <b>Podvoji trenutno postavitev</b><p>Naredite kopijo trenutne postavitve.</p>

en: &Remove
sl: O&dstrani

en: <b>Remove Current Layout</b><p>Delete current layout and make the previous active.</p>
sl: <b>Odstrani trenutno postavitev</b><p>Izbrišite trenutno postavitev in naredite prejšnjo dejavno.</p>

en: &Go to Next
sl: &Pojdi na naslednjega

en: Go to Next Layout
sl: Pojdi na naslednjo postavitev

en: &Go to Previous
sl: &Pojdi na prejšnjo

en: Go to Previous Layout
sl: Pojdi na prejšnjo postavitev

en: &Restore to Default
sl: &Obnovi privzeto

en: Restore Layouts to Default
sl: Obnovi postavitve na privzete

en: &Save as Default
sl: &Shrani kot privzeto

en: Save Layouts as Default
sl: Shrani postavitve kot privzete

en: <b>New</b><p>Open new empty KCachegrind window.</p>
sl: <b>Novo</b><p>Odpre nov prazno okno KCachegrinda.</p>

en: &Add...
sl: &Dodaj ...

en: <b>Add Profile Data</b><p>This opens an additional profile data file in the current window.</p>
sl: <b>Dodaj podatke profila</b><p>S tem odprete dodatno podatkovno datoteko profila v trenutnem oknu.</p>

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
sl: Pono&vno naloži

en: <b>Reload Profile Data</b><p>This loads any new created parts, too.</p>
sl: <b>Ponovno naloži podatke profila</b><p>To naloži tudi vse nove ustvarjene dele.</p>

en: &Export Graph
sl: &Izvozi graf

en: <b>Export Call Graph</b><p>Generates a file with extension .dot for the tools of the GraphViz package.</p>
sl: <b>Izvozi graf klicev</b><p>Ustvari datoteko s pripono .dot za orodja paketa GraphViz.</p>

en: &Force Dump
sl: &Vsili posnetek stanja

en: <b>Force Dump</b><p>This forces a dump for a Callgrind profile run in the current directory. This action is checked while KCachegrind looks for the dump. If the dump is finished, it automatically reloads the current trace. If this is the one from the running Callgrind, the new created trace part will be loaded, too.</p><p>Force dump creates a file 'callgrind.cmd', and checks every second for its existence. A running Callgrind will detect this file, dump a trace part, and delete 'callgrind.cmd'. The deletion is detected by KCachegrind, and it does a Reload. If there is <em>no</em> Callgrind running, press 'Force Dump' again to cancel the dump request. This deletes 'callgrind.cmd' itself and stops polling for a new dump.</p><p>Note: A Callgrind run <em>only</em> detects existence of 'callgrind.cmd' when actively running a few milliseconds, i.e. <em>not</em> sleeping. Tip: For a profiled GUI program, you can awake Callgrind e.g. by resizing a window of the program.</p>
sl: <b>Vsili posnetek stanja</b><p>To vsili posnetek stanja za profil Callgrind, ki se izvaja v trenutni mapi. To dejanje se preverja, medtem ko KCachegrind išče posnetek stanja. Če je posnetek stanja končan, samodejno ponovno naloži trenutno sledenje. Če je to tisti iz tekočega Callgrind, bo naložen tudi nov ustvarjeni del za sledenje.</p><p>Vsili posnetek stanja ustvari datoteko »callgrind.cmd« in vsako sekundo preveri, ali obstaja. Tekoči Callgrind bo zaznal to datoteko, izločil del za sledenje in izbrisal »callgrind.cmd«. Brisanje zazna KCachegrind in izvede ponovno nalaganje. Če Callgrind <em>ne</em> teče, znova pritisnite »Vsili posnetek stanja«, da prekličete zahtevo za posnetek stanja. S tem se izbriše sam »callgrind.cmd«.</p><p>Opomba: izvajanje Callgrind zazna obstoj »callgrind.cmd« <em>samo</em> pri aktivnem izvajanju nekaj milisekund, torej ko <em>ni</em> v spanju. Nasvet: za profilni program z grafičnim vmesnikom lahko zbujate Callgrind npr. s spreminjanjem velikosti okna programa.</p>

en: <b>Open Profile Data</b><p>This opens a profile data file, with possible multiple parts</p>
sl: <b>Odpri podatke profila</b><p>S tem se odpre podatkovna datoteka profila z možnimi več deli</p>

en: Show/Hide the Parts Overview Dockable
sl: Pokaži/skrij pregled delov s podporo sidranja

en: Call Stack
sl: Sklad klicev

en: Show/Hide the Call Stack Dockable
sl: Pokaži/skrij sklad klicev s podporo sidranja

en: Function Profile
sl: Profil funkcije

en: Show/Hide the Function Profile Dockable
sl: Pokaži/skrij profil funkcije s podporo sidranja

en: Show/Hide the Profile Dumps Dockable
sl: Pokaži/skrij posnetke stanja profila s podporo sidranja

en: Relative
sl: Relativno

en: Show relative instead of absolute costs
sl: Prikaži relativne namesto absolutne stroške

en: Relative to Parent
sl: Relativno glede na nadrejenega

en: Show percentage costs relative to parent
sl: Prikaži deleže stroškov glede na nadrejene

en: <b>Show percentage costs relative to parent</b><p>If this is switched off, percentage costs are always shown relative to the total cost of the profile part(s) that are currently browsed. By turning on this option, percentage cost of shown cost items will be relative to the parent cost item.</p><ul><table><tr><td><b>Cost Type</b></td><td><b>Parent Cost</b></td></tr><tr><td>Function Cumulative</td><td>Total</td></tr><tr><td>Function Self</td><td>Function Group (*) / Total</td></tr><tr><td>Call</td><td>Function Inclusive</td></tr><tr><td>Source Line</td><td>Function Inclusive</td></tr></table></ul><p>(*) Only if function grouping is switched on (e.g. ELF object grouping).</p>
sl: <b>Prikaz odstotnih stroškov glede na nadrejene</b><p>Če je to izklopljeno, se odstotek stroškov vedno prikaže glede na skupne stroške profilnih delov, po katerih trenutno brskate. Če vklopite to možnost, bo odstotek stroškov prikazanih stroškovnih elementov v primerjavi s stroškom nadrejenega elementa.</p><ul><table><tr><td><b>Vrsta stroška</b></td><td><b>Nadrejeni stroški</b></td></tr><tr><td>Funkcija kumulativno</td><td>Skupno</td></tr><tr><td>Lastna funkcija</td><td>Skupina funkcij (*) / Skupaj</td></tr><tr><td>Klicati</td><td>Vključujoče funkcije</td></tr><tr><td>Vrstica izvorne kode</td><td>Vključujoče funkcije</td></tr></table></ul><p>(*) Samo če je vklopljeno združevanje funkcij (npr. združevanje predmetov ELF).</p>

en: Cycle Detection
sl: Zaznava ciklov

en: <b>Detect recursive cycles</b><p>If this is switched off, the treemap drawing will show black areas when a recursive call is made instead of drawing the recursion ad infinitum. Note that the size of black areas often will be wrong, as inside recursive cycles the cost of calls cannot be determined; the error is small, however, for false cycles (see documentation).</p><p>The correct handling for cycles is to detect them and collapse all functions of a cycle into an artificial function, which is done when this option is selected. Unfortunately, with GUI applications, this often will lead to huge false cycles, making the analysis impossible; therefore, there is the option to switch this off.</p>
sl: <b>Odkrij rekurzivne cikle</b><p>Če je ta možnost izklopljena, bo risba drevesa prikazala črna področja, ko se opravi rekurzivni klic, namesto da bi risba risala rekurzijo ad infinitum. Upoštevajte, da bo velikost črnih območij pogosto napačna, saj znotraj rekurzivnih ciklov stroškov klicev ni mogoče določiti; vendar je napaka majhna za lažne cikle (glej dokumentacijo).</p><p>Pravilno ravnanje za cikle je, da jih odkrijete in strnete vse funkcije cikla v umetno funkcijo, ki se opravi, ko je izbrana ta možnost. Na žalost bo to pri programih GUI pogosto vodilo v ogromne napačne cikle, kar bo naredilo analizo nemogočo; zato obstaja možnost, da to izklopite.</p>

en: Shorten Templates
sl: Skrajšaj predloge

en: Hide Template Parameters in C++ Symbols
sl: Skrij predloge parametrov v simbole C++

en: <b>Hide Template Parameters in C++ Symbols</b><p>If this is switched on, every symbol displayed will have any C++ template parameters hidden, just showing &lt;&gt; instead of a potentially nested template parameter.</p><p>In this mode, you can hover the mouse pointer over the activated symbol label to show a tooltip with the unabbreviated symbol.</p>
sl: <b>Skrij parametre predlog v simbolih C++</b><p>Če je ta možnost vklopljena, bodo imeli vsi prikazani simboli skrite parametre predlog C++ in prikazovale le &lt;&gt; namesto potencialno gnezdenega parametra predloge.</p><p>V tem načinu lahko s kazalcem miške postojite nad aktivirano oznako simbola, da prikažete namig orodja z neokrajšanim simbolom.</p>

en: &Up
sl: Gor

en: <b>Go Up</b><p>Go to last selected caller of current function. If no caller was visited, use that with highest cost.</p>
sl: <b>Pojdi gor</b><p>Pojdite na zadnji izbrani klicalnik trenutne funkcije. Če klicalnik ni bil obiskan, ga uporabite z najvišjimi stroški.</p>

en: Go back in function selection history
sl: Pojdi nazaj v zgodovini izbora funkcij

en: Go forward in function selection history
sl: Pojdi naprej v zgodovini izbora funkcij

en: Primary Event Type
sl: Vrsta primarnega dogodka

en: Select primary event type of costs
sl: Izberite vrsto stroškov primarnega dogodka

en: Secondary Event Type
sl: Vrsta drugotnega dogodka

en: Select secondary event type for cost e.g. shown in annotations
sl: Izberite sekundarno vrsto dogodka za stroške, npr. prikazano v opombah

en: Grouping
sl: Združevanje

en: Select how functions are grouped into higher level cost items
sl: Izberite, kako so funkcije združene v postavke stroškov višje ravni

en: (No Grouping)
sl: (Brez združevanja)

en: Split
sl: Razdeli

en: Show two information panels
sl: Pokaži dve informacijski plošči

en: Split Horizontal
sl: Razdeli vodoravno

en: Change Split Orientation when main window is split.
sl: Spremenite usmerjenost razdelka, ko je glavno okno razdeljeno.

en: Select Callgrind Profile Data
sl: Izberite podatke profila Callgrind

en: Callgrind Profile Data (cachegrind.out* callgrind.out*);;All Files (*)
sl: Podatki profila Callgrind (cachegrind.out* callgrind.out*);; Vse datoteke (*)

en: Could not open the file "%1". Check it exists and you have enough permissions to read it.
sl: Datoteke »%1« ni bilo mogoče odpreti. Preverite, ali obstaja in če imate ustrezne pravice za branje.

en: Add Callgrind Profile Data
sl: Dodaj podatke profila Callgrind

en: (Hidden)
sl: (skrito)

en: Hide
sl: Skrij

en: Show Absolute Cost
sl: Pokaži absolutni strošek

en: Show Relative Cost
sl: Pokaži relativni strošek

en: Go Back
sl: Pojdi nazaj

en: Go Forward
sl: Pojdi naprej

en: Go Up
sl: Pojdi gor

en: Layout Count: %1
sl: Število postavitev: %1

en: No profile data file loaded.
sl: Podatkovna datoteka profila ni bila naložena.

en: Total %1 Cost: %2
sl: Skupno %1  Strošek: %2

en: No event type selected
sl: Vrsta dogodka ni izbrana

en: Cannot determine receiver PID for dump request
sl: PiD sprejemnika ni mogoče določiti za zahtevo za posnetek stanja

en: Error running callgrind_control
sl: Napaka pri izvajanju callgrind_control

en: (No Stack)
sl: (Ni sklada)

en: (No next function)
sl: (Ni naslednje funkcije)

en: (No previous function)
sl: (Ni prejšnje funkcije)

en: (No Function Up)
sl: (Ni višje funkcije)

en: Loading %1
sl: Nalaganje %1

en: Error loading %1: %2
sl: Napaka pri nalaganju %1: %2

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the <em>What's this...</em> help for every GUI widget
    in KCachegrind contains detailed usage information for this widget?
    It is highly recommend to read at least these help texts on first
    use. Request <em>What's this...</em> help by pressing
    Shift-F1 and clicking on the widget.</p>
sl: <p>... da vsebuje pomoč <em>kaj je to ...</em> za vsak gradnik
     up. vmesnika v KCachegrind podrobne informacije o njegovi rabi?
    Zelo priporočljivo je prebrati vsaj ta besedila pomoči ob prvi
    uporabi. Prikličite pomoč <em>kaj je to ...</em> s pritiskom
    dvigalka+F1 in kliknite gradnik.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can get profile information at instruction level
    with Calltree when you provide the option <em>--dump-instr=yes</em>?
    Use the Assembler View for the instruction annotations.
    </p>
sl: <p>... da lahko pridobite informacije o profilu na ravni ukazov
    z Calltree, ko podate možnost <em>--dump-instr=yes</em>?
    Za opombe z navodili uporabite pogled zbirnika.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use Alt-Left/Right keys of your keyboard to go
    back/forward in the active object history ?</p>
sl: <p>... da lahko uporabite kombinacijo tipk izmenjalka+levo/desno za
    pomik nazaj/naprej v zgodovini aktivnih predmetov?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Callee/Caller Map View using
    arrow keys? Use Left/Right to change to siblings of the current
    item; use Up/Down to go one nesting level up/down. To select
    the current item, press Space, and to activate it, press Return.
    </p>
sl: <p>... da lahko krmarite v pogledu zemljevida klicanega/klicalca
    z uporabo smernih tipk? Uporabite levo/desno, če želite pomik na
    enakovredne elemente trenutnega elementa; uporabite navzgor/navzdol
    za pomik za eno raven gnezdanja navzgor/navzdol. Če želite izbrati
    trenutni element, pritisnite preslednico, za aktiviranje pritisnite vračalko.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can navigate in the Call Graph View using
    arrow keys? Use Up/Down to go one calling level up/down, alternating
    between calls and functions. Use Left/Right to change to siblings of a current
    selected call. To activate the current item, press Return.
    </p>
sl: <p>... da lahko krmarite v pogledu grafa klicev s pomočjo
    smernih tipk? Uporabite tipko navzgor/navzdol za pomik eno raven klicanja 
    navzgor/navzdol, izmenično med klici in funkcijami. Uporabite levo/desno za
    pomikanje po isti ravni trenutno izbranega klica izbrani klic.
    Če želite aktivirati trenutni element, pritisnite vračalko.
    </p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can rapidly locate a function by entering part of its
    name (case-insensitive) into the edit line of the toolbar
    and hit return?</p>
sl: <p>... da lahko hitro poiščete funkcijo tako, da vnesete del
    imena (velike ali male črke) v vrstico za urejanje orodne vrstice
    in pritisnete vračalko?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can assign custom colors to 
    ELF objects/C++ Classes/Source Files for graph coloring
    in <em>Settings->Configure KCachegrind...</em>?</p>
sl: <p>... da lahko dodelite barve po meri 
    predmetom ELF/razredom C++/izvornim datotekam za barvanje grafov
    v <em>Nastavitve->Prilagodi KCachegrind ...</em>?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can see if debug info is available for a selected 
    function by looking at the location label in the Info tab or
    the source listing header in the source tab?</p>
    <p>There must be the name of the source file (with extension).
    If KCachegrind still does not show the source, make sure that you
    have added the directory of the source file to the
    <em>Source Directories</em> list in the configuration.
sl: <p>... da lahko vidite, ali so informacije o napakah na voljo za
    izbrano funkcijo, tako da si ogledate oznako mesta na zavihku
    ali glavo izpisa izvorne kode na zavihku izvorne kode?</p>
    <p>Obstajati mora ime izvorne datoteke (s pripono).
    Če KCachegrind še vedno ne prikaže kode, se prepričajte, da
    ste dodali mapo izvorne datoteke na seznam
    <em>map izvorne kode</em> v prilagoditvah.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure whether KCachgrind should
    show absolute event counts or relative ones (percentage display)?</p>
sl: <p>... da lahko nastavite, ali naj KCachgrind
    prikaže absolutno število dogodkov ali relativno (prikaz odstotka)?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can configure the maximum number of items
    for all function lists in KCachegrind? Limiting the number
    of items is done to get a fast reacting GUI. The last item in
    the list will show you the number of skipped functions, together
    with a cost condition for these skipped functions.</p>
    <p>To activate a function with small costs, search for it and select
    it in the flat profile. Selecting functions with small cost will
    temporarily add them to the flat profile list.</p>
sl: <p>... da lahko prilagodite največje število elementov
    za vse sezname funkcij v KCachegrind? Omejitev števila
    elementov prinese hitro odzivanje vmesnika. Zadnji element v
    na seznamu prikaže število preskočenih funkcij, skupaj s
    pogojem stroškov za te preskočene funkcije.</p>
    <p>Če želite aktivirati funkcijo z majhnimi stroški, jo poiščite in izberite
    v ploskem profilu. Izbira funkcij z majhnimi stroški jih bo
    začasno dodala na seznam ploskega profila.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that the Coverage tab - in contrast to the Call Lists tab -
    shows <em>all</em> functions that are calling the selected function
    (upper part) / are called by the selected function (bottom part),
    no matter how many function are between them on the stack?</p>
    <p>Examples:</p>
    <p>An entry in the upper list for function foo1() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while called from function foo1().</p>
    <p>An entry in the bottom list for function foo2() with a value of 50%
    with function bar() selected means that 50% of all the cost of function
    bar() happened while calling foo2() from bar().</p>
sl: <p>... da zavihek Pokritost - v nasprotju z zavihkom Seznami klicev -
    prikaže <em>vse</em> funkcije, ki kličejo izbrano funkcijo
    (zgornji del) / so klicane z izbrano funkcijo (spodnji del),
    ne glede na to, koliko funkcij je med njimi na skladu?</p>
    <p>Primeri:</p>
    <p>Vnos na zgornjem seznamu za funkcijo foo1() z vrednostjo 50 %
    z izbrano funkcijo bar() pomeni, da je 50 % vseh stroškov % funkcije
    bar() nastalo med klicem iz funkcije foo1().</p>
    <p>Vnos na spodnjem seznamu za funkcijo foo2() z vrednostjo 50 %
    z izbrano funkcijo bar() pomeni, da je 50 % vseh stroškov funkcije
    bar() nastalo med klicem foo2() iz bar().</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that waiting for the tool tip inside of a tree map
    shows the list of names of the nested rectangles the mouse
    pointer is over?</p>
    <p>Items from this list can be selected by pressing the right
    mouse button.</p>
sl: <p>... čakanje na namig znotraj zemljevida drevesa
    prikazuje seznam imen gnezdenih pravokotnikov, nad katerim
    se nahaja kazalec miške?</p>
    <p>Elemente s tega seznama lahko izberete tako, da pritisnete desno
    tipko miške.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can constrain the cost counts shown to only a
    few parts of the whole trace by selecting these parts in the
    "Trace Selection" Dockable?</p>
    <p>To generate multiple parts in a profiling run with
    cachegrind, use e.g. option --cachedumps=xxx for parts
    of a length of xxx basic blocks (A basic block is a run
    of not-branching assembler statements inside of your program
    code).</p>
sl: <p>... da lahko omejite prikazano število stroškov samo na
    nekaj delov celotne sledi, tako da izberete te dele v
    gradniku vmesnika »Sledi izboru«?</p>
    <p>Za ustvarjanje več delov v profiliranju, ki se izvaja s
    cachegrind, uporabite npr. možnost --cachedumps=xxx za dele
    dolžine xxx osnovnih blokov (osnovni blok je izvajanje
    ne-razvejanih ukazov zbirnika znotraj vaše programske
    kode).</p>
