kcachegrind - en to ug translation catalogue (64 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ConfigDlgBase)
en: Configuration
ug: سەپلىمە

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fileCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectCheck)
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Object:
ug: نەڭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2_2)
en: Class:
ug: تىپ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: File:
ug: ھۆججەت:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Annotations
ug: ئىزاھات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirButton)
en: Add
ug: قوش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteDirButton)
en: Delete
ug: ئۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Target
ug: نىشان

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Time
ug: ۋاقىت

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView1)
en: Path
ug: يول

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3)
en: Option
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Value
ug: قىممەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Trace
ug: ئىزلا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Instructions
ug: پەرمانلار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Events
ug: ھادىسە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Custom
ug: ئىختىيارى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Collect
ug: توپلا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3)
en: Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView3) i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Function
ug: فۇنكسىيە

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2)
en: Info
ug: ئۇچۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Name
ug: ئاتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4)
en: Sum
ug: يىغىندا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Miscellaneous:
ug: باشقىلار:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6)
en: Show
ug: كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton5)
en: Compare
ug: سېلىشتۇر

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab3)
en: State
ug: ھالەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1)
en: Update
ug: يېڭىلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Counter
ug: سانىغۇچ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Calls
ug: چاقىرىشلار

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Distinct
ug: ئايرىم

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (Q3ListView, listView4_3)
en: Functions
ug: فۇنكسىيىلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Called
ug: چاقىرىلدى

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, listView7)
en: Location
ug: ئورنى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton7)
en: Start
ug: باشلاش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton6_2)
en: Zero
ug: نۆل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton4)
en: Dump
ug: ئالماشتۇرۇپ ساقلاش

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab4)
en: Messages
ug: ئۇچۇرلار

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton8)
en: Clear
ug: تازىلا

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ug: كۆرۈنۈش(&V)

note: i18n: ectx: Menu (layouts)
en: &Layout
ug: جايلاشتۇر(&L)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: Author/Maintainer
ug: ئاپتور/مەسئۇل

en: Parts Overview
ug: بۆلەكلەر قىسقىچە مەزمۇنى

en: &Duplicate
ug: كۆچۈر(&D)

en: &Remove
ug: چىقىرىۋەت(&R)

en: &Add...
ug: قوش(&A)…

[ctx: Reload a document]
en: &Reload
ug: قايتا يۈكلە(&R)

en: Call Stack
ug: ئويۇق چاقىر

en: Relative
ug: نىسپىي

en: Shorten Templates
ug: قىسقارتىلغان قېلىپلار

en: &Up
ug: يۇقىرىغا (&U)

en: Grouping
ug: گۇرۇپپىلاش

en: (No Grouping)
ug: (گۇرۇپپىلانمىغان)

en: Split
ug: پارچىلا

en: Split Horizontal
ug: توغرا يۆنىلىشتە پارچىلاش

en: Hide
ug: يوشۇر

en: Go Back
ug: كەينىگە

en: Go Forward
ug: ئالدىغا

en: Go Up
ug: يۇقىرىغا يۆتكەل

en: Loading %1
ug: ئوقۇۋاتىدۇ %1
