kcachegrind_qt - en to eo translation catalogue (393 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
eo: Importfiltrilo por Cachegrind/Callgrind-generitaj profildatumaj dosieroj

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
eo: Nevalida Kunteksto

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
eo: Nekonata Kunteksto

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
eo: Parta Fontlinio

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
eo: Fontlinio

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
eo: Parta Liniovoko

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
eo: Linia Voko

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
eo: Parta Salto

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
eo: Salto

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
eo: Parta Instrukcio

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
eo: Instrukcio

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
eo: Parta Instrukciosalto

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
eo: Instrukciosalto

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
eo: Parta Instrukciovoko

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
eo: Instrukciovoko

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
eo: Parta Voko

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
eo: Voko

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
eo: Parta Funkcio

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
eo: Funkcia Fontdosiero

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
eo: Funkcio

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
eo: Funkcia Ciklo

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
eo: Parta Klaso

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
eo: Klaso

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
eo: Parta Fontdosiero

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
eo: Fontdosiero

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
eo: Parta ELF-Objekto

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
eo: ELF-Objekto

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
eo: Profila Parto

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
eo: Programo-Spuro

[ctx: ProfileContext|]
en: BasicBlock
eo: BazaBloko

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
eo: %1 el %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
eo: Instrukciakiro

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
eo: Datumlega Aliro

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
eo: Datumskriba Aliro

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
eo: L1 Instr.-Akira Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
eo: L1 Datumlega Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
eo: L1 Datumskriba Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
eo: L2 Instr.-Akira Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
eo: L2 Datumlega Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
eo: L2 Datumskriba Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: LL Instr. Fetch Miss
eo: LL Instr.-Akira Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: LL Data Read Miss
eo: LL Datumlega Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: LL Data Write Miss
eo: LL Datumskriba Maltrafo

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
eo: L1 Maltrafosumo

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
eo: L2 Maltrafosumo

[ctx: QObject|]
en: Last-level Miss Sum
eo: Lastnivela Maltrafosumo

[ctx: QObject|]
en: Indirect Branch
eo: Nerekta Branĉo

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Ind. Branch
eo: Misprognozita Ind. Branĉo

[ctx: QObject|]
en: Conditional Branch
eo: Kondiĉa Branĉo

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Cond. Branch
eo: Misprognozita Kond. Branĉo

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Branch
eo: Misprognozita Branĉo

[ctx: QObject|]
en: Global Bus Event
eo: Ĉiea Bus-Evento

[ctx: QObject|]
en: Samples
eo: Specimenoj

[ctx: QObject|]
en: System Time
eo: Sistemtempo

[ctx: QObject|]
en: User Time
eo: Uzantotempo

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
eo: Ciklotakso

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
eo: (neniu alvokanto)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
eo: %1 per %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
eo: (neniu vokita)

[ctx: QObject|]
en: (global)
eo: (ĉiea)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
eo: (ne trovita)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
eo: Rekalkulante Funkciajn Ciklojn...

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
eo: Voko(j) de %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
eo: Voko(j) al %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
eo: (nekonata voko)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
eo: Eksporti Grafeon

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
eo: <b>Alvoko-grafeo ĉirkaŭ aktiva Funkcio</b><p>Depende de agordo, ĉi tiu vido montras la alvokan grafeon de la aktiva funkcio. Noto: la montrata kosto estas <b>nur</b> la kosto kiu estas elspezita dum la aktiva funkcio efektive funkciis; t.e. la kosto montrita por main() - se ĝi estas videbla - devus esti la sama kiel la kosto de la aktiva funkcio, ĉar tio estas la parto de inkluziva kosto de main() elspezita dum la aktiva funkcio funkciis.</p> <p>Por cikloj, bluaj alvokaj sagoj indikas, ke ĉi tio estas artefarita alvoko aldonita por ĝusta desegnaĵo, kiu fakte neniam okazis.</p><p>Se la grafeo estas pli granda ol la fenestraĵareo, superrigarda pano estas montrita en unu eĝo. Estas similaj bildigaj opcioj al la Voka Arbomapo; la elektita funkcio estas reliefigita.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
eo: Averto: longdaŭra grafea aranĝado estas en progreso.
    Malpligrandigu nodajn/eĝajn limojn por akcelo.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
eo: Aranĝado ĉesis.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
eo: La voka grafeo havas %1 nodojn kaj %2 eĝojn.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
eo: Neniu grafeo havebla ĉar la aranĝa procezo malsukcesis.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
eo: Provo ruli la jenan komandon ne funkciis:
    '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
eo: Bonvolu kontroli, ke 'punkto' estas instalita (pako GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
eo: Neniu aĵo aktivigita por kiu desegni la alvokan grafeon.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
eo: Neniu voka grafeo povas esti desegnita por la aktiva ero.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
eo: Eraro pri funkciado de la grafea aranĝo.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
eo: Ne estas alvoka grafeo disponebla por funkcio
    	'%1'
    ĉar ĝi ne havas koston de la elektita eventospeco.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
eo: Alvokanto Profundo

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
eo: Senlima

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
eo: Profundo 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 1
eo: maks. 1

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
eo: maks. 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
eo: maks. 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
eo: maks. 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
eo: maks. 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
eo: Callee Profundo

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
eo: Min. Noda Kosto

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
eo: Neniu Minimumo

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
eo: Min. Voko Kosto

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
eo: Same kiel Nodo

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
eo: 50 % de Nodo

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
eo: 20 % de Nodo

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
eo: 10 % de Nodo

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
eo: Birdokula Vido

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
eo: Supre Maldekstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
eo: Supre Dekstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
eo: Malsupre Dekstre

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
eo: Aspekto

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
eo: Supre al Malsupre

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
eo: Cirkulero

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
eo: Ĉesi Aranĝigon

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
eo: Eksporti Grafeon

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
eo: Kiel DOT-dosiero...

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
eo: Kiel Bildo...

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
eo: Grafeo

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
eo: Sagoj por Saltitaj Vokoj

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
eo: Interna-ciklo Vokoj

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
eo: Aretgrupoj

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
eo: Bildigo

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
eo: Kunpremita

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
eo: Alta

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
eo: Eksporti Grafeon Kiel Bildon

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
eo: Bildoj (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
eo: (aktiva)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
eo: Nomo de afero

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: CallMapView|]
en: Location
eo: Loko

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
eo: Vokoj

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
eo: <b>Alvokanto-Mapo</b><p>Ĉi tiu grafeo montras la nestitan hierarkion de ĉiuj alvokantoj de la nuna aktivigita funkcio. Ĉiu kolora rektangulo reprezentas funkcion; ĝia grandeco provas esti proporcia al la kosto elspezita en ĝi dum la aktiva funkcio funkcias (tamen ekzistas desegnaj limoj).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
eo: <b>Voka Mapo</b><p>Ĉi tiu grafeo montras la nestitan hierarkion de ĉiuj alvokitoj de la nuna aktivigita funkcio. Ĉiu kolora rektangulo reprezentas funkcion; ĝia grandeco provas esti proporcia al la kosto elspezita en ĝi dum la aktiva funkcio funkcias (tamen ekzistas desegnaj limoj).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <p>Appearance options can be found in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
eo: <p>Elektebloj pri apero troviĝas en la kunteksta menuo. Por akiri precizajn grandoproporciojn, elektu 'Kaŝi malĝustajn randojn'. Ĉar ĉi tiu reĝimo povas esti <em>tre</em> tempopostula, vi eble volas limigi la maksimuman desegnitan nestannivelon antaŭe. "Plej bona" determinas la disdividan direkton por infanoj de la proporcio de la gepatro. 'Ĉiam Plej Bona' decidas pri restanta spaco por ĉiu gefrato. 'Ignori Proporciojn' prenas spacon por desegno de funkcionomoj <em>antaŭ</em> desegnado de infanoj. Notu, ke grandecoproporcioj povas esti <em>tre</em> malĝustaj.</p><p>Ĉi tio estas fenestraĵo de <em>Arbomapo</em>. Klavarnavigado disponeblas per la maldekstra/dekstra sagoklavoj por trairi gefratojn, kaj supren/malsupren sagoklavoj por iri nestannivelon supren/malsupren. <em>Reveno</em> aktivigas la nunan eron.</p>

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
eo: Iri al

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
eo: Halti ĉe Profundo

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
eo: Neniu Profundo Limo

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
eo: Profundo 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
eo: Profundo 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
eo: Profundo 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
eo: Profundo de '%1' (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
eo: Malpliigi Profundon (al %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
eo: Pliigi Profundon (al %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
eo: Halti ĉe Funkcio

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
eo: Neniu Funkcia Limo

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
eo: Halti ĉe Areo

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
eo: Neniu Areo-Limo

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
eo: 100 rastrumeroj

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
eo: 200 rastrumeroj

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
eo: 500 rastrumeroj

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
eo: 1000 rastrumeroj

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
eo: Areo de '%1' (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
eo: Duobla AreoLimo (al %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
eo: Duona Areo Limo (al %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
eo: Bildigo

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
eo: Dividita Direkto

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
eo: Salti Malĝustajn Limojn

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
eo: Bordo-Larĝo

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
eo: Limo 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
eo: Limo 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
eo: Limo 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
eo: Limo 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
eo: Desegni Simbolnomojn

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
eo: Desegni Koston

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
eo: Desegni Lokon

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
eo: Desegni Vokojn

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
eo: Ignori Proporciojn

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
eo: Permesi Rotacion

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
eo: Volvado

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
eo: Voka Mapo: Nuna estas '%1'

[ctx: QObject|]
en: (no function)
eo: (neniu funkcio)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
eo: (neniu voko)

[ctx: CallView|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
eo: Kosto por voko

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
eo: Kosto 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
eo: Kosto 2 por voko

[ctx: CallView|]
en: Count
eo: Nombro

[ctx: CallView|]
en: Caller
eo: Alvokanto

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
eo: <b>Listo de rektaj Alvokantoj</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn funkciojn vokantajn la nunan elektitan rekte, kune kun voknombro kaj la kosto elspezita en la nuna elektita funkcio dum oni vokas el la funkcio el la listo. </p><p>Ikono anstataŭ inkluziva kosto precizigas, ke tio estas voko ene de rekursiva ciklo. Inkluziva kosto ne havas sencon ĉi tie.</p><p>Selektante funkcion, ĝi estas la nuna elektita el ĉi tiu informpanelo. Se estas du paneloj (Split-reĝimo), la funkcio de la alia panelo estas ŝanĝita anstataŭe.</p>

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
eo: <b>Listo de rektaj vokitoj</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn funkciojn nomitajn de la nuna elektita rekte, kune kun voknombro kaj la kosto elspezita en ĉi tiu funkcio dum oni vokas de la elektita funkcio.</p> ><p>La elekto de funkcio faras ĝin la nuna elektita el ĉi tiu informpanelo. Se estas du paneloj (Split-reĝimo), la funkcio de la alia panelo estas ŝanĝita anstataŭe.</p>

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
eo: %1 per voko

[ctx: QObject|]
en: Control-flow graph requires running callgrind with option --dump-instr=yes
eo: Stirflua grafeo postulas, ke callgrind estu rulata kun opcio --dump-instr=yes

[ctx: QObject|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed
        '%1'
    This file cannot be found.
eo: Por komentita maŝinkodo, la sekva objektodosiero estas bezonata
        '%1'
    Tiun dosieron ne eblas trovi.

[ctx: QObject|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
eo: Se kruce kompilita, agordu SYSROOT-variablon.

[ctx: QObject|]
en: There is an error trying to execute the command
        '%1'
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package
eo: Estas eraro provante efektivigi la komandon
        '%1'
    Kontrolu, ke vi instalis objdump'.
    Ĉi tiu utilaĵo troviĝas en la pako 'binutils'

[ctx: QObject|]
en: There are %1 cost line(s) without machine code.
    This happens because the code of %2 does not seem to match the profile data file.
    Are you using an old profile data file or is the abovementioned
    ELF object from an updated installation/another machine?
eo: Estas %1 kostlinio(j) sen maŝinkodo.
    Ĉi tio okazas ĉar la kodo de %2 ŝajnas ne kongrui kun la profildatuma dosiero.
    Ĉu vi uzas malnovan profil-datumdosieron aŭ ĉu la supre menciita
    ELF-objekto el ĝisdatigita instalaĵo/alia maŝino?

[ctx: QObject|]
en: There seems to be an error trying to execute the command '%1'.
    Check that the ELF object used in the command exists.
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package.
eo: Ŝajnas okazi eraro provante plenumi la komandon '%1'.
    Kontrolu ke la ELF-objekto ozita en la komando akzistas.
    Kontrolu ke vi instalis 'objdump'.
    Ĉi utilaĵo povas esti trovata en la pako 'binutils'.

[ctx: QObject|]
en: This is Control Flow Graph by KetchuppOfficial
eo: Jen Control Flow Graph fare de KetchuppOfficial

[ctx: QObject|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
eo: Averto: longdaŭra grafea aranĝado estas en progreso.
    Malpligrandigu nodajn/eĝajn limojn por akcelo.

[ctx: QObject|]
en: Layouting stopped.
eo: Aranĝado ĉesis.

[ctx: QObject|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
eo: La voka grafeo havas %1 nodojn kaj %2 eĝojn.

[ctx: QObject|]
en: No graph available because the layouting process failed.
eo: Neniu grafeo havebla ĉar la aranĝa procezo malsukcesis.

[ctx: QObject|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
eo: Provo ruli la jenan komandon ne funkciis:
    '%1'

[ctx: QObject|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
eo: Bonvolu kontroli, ke 'punkto' estas instalita (pako GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: Error running the graph layouting tool.
    Please check that 'dot' is installed (package Graphviz).
eo: Eraro rulante la grafeo-aranĝilon.
    Bonvolu kontroli, ke 'dot' estas instalita (pako GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: This basic block
eo: Ĉi tiu baza bloko

[ctx: QObject|]
en: PC only
eo: Nur PC

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' PC
eo: Montri PC de instrukcioj

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' cost
eo: Montri koston de instrukcioj

[ctx: QObject|]
en: As DOT file...
eo: Kiel DOT-dosiero...

[ctx: QObject|]
en: As Image...
eo: Kiel Bildo...

[ctx: QObject|]
en: Export Graph as Image
eo: Elporti Grafeon kiel Bildo

[ctx: QObject|]
en: Images (*.png *.jpg)
eo: Bildoj (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: No trace data
eo: Neniu spurdatumo

[ctx: QObject|]
en: No item activated for which to draw the control-flow graph.
eo: Neniu ero aktivigita por kiu desegni la stirfluan grafeon.

[ctx: QObject|]
en: No control-flow graph can be drawn for the active item.
eo: Neniu stirflua grafeo povas esti desegnita por la aktiva ero.

[ctx: QObject|]
en: Stop Layouting
eo: Ĉesi Aranĝigon

[ctx: QObject|]
en: Birds-eye View
eo: Birdokula Vido

[ctx: QObject|]
en: Top Left
eo: Supre Maldekstre

[ctx: QObject|]
en: Top Right
eo: Supre Dekstre

[ctx: QObject|]
en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

[ctx: QObject|]
en: Bottom Right
eo: Malsupre Dekstre

[ctx: QObject|]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: QObject|]
en: Hide
eo: Kaŝi

[ctx: QObject|]
en: Layout
eo: Aspekto

[ctx: QObject|]
en: Top to Down
eo: Supre al Malsupre

[ctx: QObject|]
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

[ctx: QObject|]
en: Min. basic block cost
eo: Min. kosto de baza bloko

[ctx: QObject|]
en: Undefined
eo: Nedifinita

[ctx: QObject|]
en: (%n item(s) skipped) | (%n item(s) skipped)
eo[0]: (%n ero(j) preterlasita(j))
eo[1]: (%n ero(j) preterlasita(j))

[ctx: QObject|]
en: (%n function(s) skipped) | (%n function(s) skipped)
eo[0]: (%n funkcio(j) preterlasita(j))
eo[1]: (%n funkcio(j) preterlasita(j))

[ctx: CoverageView|]
en: Incl.
eo: Inkl.

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
eo: Distanco

[ctx: CoverageView|]
en: Called
eo: Vokita

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
eo: Alvokanto

[ctx: CoverageView|]
en: Self
eo: Mem

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
eo: Vokado

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
eo: <b>Listo de ĉiuj Vokintoj</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn funkciojn vokantajn la nunan elektitan, ĉu rekte aŭ kun pluraj funkcioj intere sur la stako; la nombro da funkcioj inter pli unu estas nomata <em>Distanco</em> (ekz. por funkcio A,B,C ekzistas voko de A al C kiam A vokas B kaj B vokas C, t.e. A => B => C. La distanco ĉi tie estas 2).</p><p>La absoluta kosto montrita estas la kosto elspezita en la elektita funkcio dum listigita funkcio estas aktiva; relativa kosto estas la procento de la tuta kosto elspezita en la elektita funkcio dum la listigita estas aktiva. La kostgrafiko montras logaritman procenton kun malsama koloro por ĉiu distanco.</p><p>Ĉar povas esti multaj vokoj de la sama funkcio, la distanckolumno foje montras la gamon de distancoj por ĉiuj vokoj okazantaj; tiam, en krampoj, estas la meza distanco, t.e. la distanco kie okazis la plej multaj el la alvokostoj.</p><p>Elekti funkcion faras ĝin la nuna elektita el ĉi tiu informpanelo. Se estas du paneloj (Split-reĝimo), la funkcio de la alia panelo estas ŝanĝita anstataŭe.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
eo: <b>Listo de ĉiuj alvokoj</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn funkciojn nomitajn de la nuna elektita, ĉu rekte aŭ kun pluraj funkcioj intere sur la stako; la nombro de funkcioj inter pli unu estas nomata <em>Distanco</em> (ekz. por funkcio A,B,C ekzistas voko de A al C kiam A vokas B kaj B vokas C, t.e. A => B => C. La distanco ĉi tie estas 2).</p><p>La absoluta kosto montrita estas la kosto elspezita en la listigita funkcio dum la elektita estas aktiva; relativa kosto estas la procento de la tuta kosto elspezita en la listigita funkcio dum la elektita estas aktiva. La kostografiko ĉiam montras logaritman procenton kun malsama koloro por ĉiu distanco.</p><p>Ĉar povas esti multaj vokoj al la sama funkcio, la distanckolumno foje montras la gamon de distancoj por ĉiuj vokoj okazantaj; tiam, en krampoj, estas la meza distanco, t.e. la distanco kie okazis la plej multaj el la alvokkostoj.</p><p>Elekti funkcion faras ĝin la nuna elektita el ĉi tiu informpanelo. Se estas du paneloj (Split-reĝimo), la funkcio de la alia panelo estas ŝanĝita anstataŭe.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: QObject|]
en: Unknown Type
eo: Nekonata Tipo

[ctx: EventTypeView|]
en: Event Type
eo: Eventa Tipo

[ctx: EventTypeView|]
en: Incl.
eo: Inkl.

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
eo: Mem

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
eo: Mallonga

[ctx: EventTypeView|]
en: Formula
eo: Formulo

[ctx: EventTypeView|]
en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
eo: <b>Listo de Kostotipoj</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn kostspecojn disponeblajn kaj kia estas la mem/inkluziva kosto de la nuna elektita funkcio por tiu kostotipo.</p><p>Elektante kostospecon. el la listo, vi ŝanĝas la kostspecon de kostoj montritaj ĉie en KCachegrind por esti la elektita.</p>

[ctx: EventTypeView|]
en: Set as Secondary Event Type
eo: Meti kiel Malĉefa Eventotipo

[ctx: EventTypeView|]
en: Hide Secondary Event Type
eo: Kaŝi Duarangan Eventotipon

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
eo: Redakti Longan Nomon

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
eo: Redakti Mallongan Nomon

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
eo: Redakti Formulon

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
eo: Nova Eventa Tipo...

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
eo: Nova%1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
eo: Nova Eventa Tipo %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Incl.
eo: Inkl.

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
eo: Mem

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
eo: Vokita

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
eo: Funkcio

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
eo: Loko

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
eo: (%1 funkcio(j) preterlasis)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
eo: Funkcia Profilo

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
eo: &Serĉi:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Search Query
eo: Serĉa Demando

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
eo: Mem

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
eo: (Neniu grupigo)

[ctx: FunctionSelection|]
en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
eo: <b>La Ebena Profilo</b><p>La plata profilo enhavas grupon kaj funkcio-elektoliston. La gruplisto enhavas ĉiujn grupojn en kiuj kostoj estas elspezitaj, depende de la elektita gruptipo. La gruplisto estas kaŝita kiam grupo-tipo 'Funkcio' estas elektita.</p><p>La funkciolisto enhavas la funkciojn de la elektita grupo (aŭ ĉiujn por 'Funkcio' grupo-tipo), ordonitaj laŭ la kostoj elspezitaj en ĝi. Funkcioj kun kostoj malpli ol 1% estas kaŝitaj defaŭlte.</p>

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
eo: Grupado

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
eo: Neniu Grupiĝo

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
eo: Aktiva voko al '%1'

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
eo: Voki al '%1'

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
eo[0]: %n voko(j) al '%2'
eo[1]: %n voko(j) al '%2'

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
eo: Salti %1 el %2 fojojn al 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
eo: Salti %1 fojojn al 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
eo: (ciklo)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
eo: Kosto 2

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
eo: Asembleaj Instrukcioj

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
eo: Fonta Pozicio

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
eo: <b>Annotata Maŝina Kodo</b><p>La komentita maŝinkodolisto montras la kunveninstrukciojn de la nuna elektita funkcio kune kun (mem) kosto elspezita dum plenumado de instrukcio. Se ĉi tio estas voka instrukcio, linioj kun detaloj pri la voko okazanta estas enmetitaj en la fonton: la kosto elspezita ene de la voko, la nombro da vokoj okazantaj, kaj la voka celo.</p><p>La maŝinkodo montrita. estas generita per la ilo 'objdump' el la pako 'binutils'.</p><p>Elektu linion kun informoj pri alvoko por ke la cela funkcio de ĉi tiu alvoko aktuala.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
eo: Iri al Adreso %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
eo: Hekskodo

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
eo: Ne estas instrukciaj informoj en la profildatumdosiero.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
eo: Konsileto: Por Callgrind, rerulu kun elekteblo

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
eo: Por vidi (kondiĉajn) saltojn, aldone precizigu

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
eo: Por komentita maŝinkodo, la sekva objektodosiero estas bezonata:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
eo: Ĉi tiu dosiero ne troveblas.

[ctx: InstrView|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
eo: Se kruce kompilita, agordu SYSROOT-variablon.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
eo: Estas eraro provante lanĉi la komandon

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
eo: Kontrolu, ke vi instalis 'objdump'.

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
eo: Ĉi tiu ilo troviĝas en la pako 'binutils'.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
eo: (Neniu Instrukcio)

[ctx: InstrView|]
en: There are %n cost line(s) without machine code. | There are %n cost line(s) without machine code.
eo[0]: Estas %n kostlinio(j) sen maŝinkodo.
eo[1]: Estas %n kostlinio(j) sen maŝinkodo.

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
eo: Ĉi tio okazas ĉar la kodo de

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
eo: ŝajnas ne kongrui kun la profildatumdosiero.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
eo: Ĉu vi uzas malnovan profil-datumdosieron aŭ ĉu la supre menciita

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
eo: ELF-objekto de ĝisdatigita instalaĵo/alia maŝino?

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
eo: Ŝajnas esti eraro provante lanĉi la komandon

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
eo: Kontrolu, ke la ELF-objekto uzata en la komando ekzistas.

[ctx: QObject|]
en: Profile Part %1
eo: Profila Parto %1

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
eo: (neniu spuro)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
eo: (neniu parto)

[ctx: QObject|]
en: (none)
eo: (neniu)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
eo: Partoj Superrigardo

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
eo: (sen spurpartoj)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
eo: <b>La Superrigardo de Partoj</b><p>Spuro konsistas el pluraj spurpartoj kiam estas pluraj profilaj datumdosieroj de unu profila kuro. La Trace Part Overview aldokebla montras ĉi tiujn, horizontale ordigitajn en rultempo; la rektangulgrandecoj estas proporciaj al la totalkosto elspezita en la partoj. Vi povas elekti unu aŭ plurajn partojn por limigi ĉiujn kostojn montritajn al ĉi tiuj partoj nur.</p><p>La partoj estas plue subdividitaj: ekzistas dispartigo kaj disigo de alvokanto: <ul><li>Dispartigo: Vi vidas la dispartigo en grupojn por spurparto, laŭ la grupo-tipo elektita. ekz. se ELF-objektogrupoj estas elektitaj, vi vidas kolorajn rektangulojn por ĉiu uzata ELF-objekto (kundividita biblioteko aŭ rulebla), grandigitaj laŭ la kosto elspezita en ĝi.</li><li>Alvoko: Rektangulo montranta la inkluzivan koston de la nuna elektita. funkcio en la spurparto estas montrita. Ĉi tio estas dividita en pli malgrandajn rektangulojn por montri la kostojn de siaj alvokantoj.</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
eo: Superrigardo de Profila Parto: Nuna estas '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
eo: Malelekti '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
eo: Elekti '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
eo: Elekti Ĉiujn Partojn

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
eo: Videblaj Partoj

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
eo: Kaŝi Elektitajn Partojn

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
eo: Montri Kaŝitajn Partojn

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
eo: Bildigo

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
eo: Dispartiga Reĝimo

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
eo: Zoom Funkcio

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
eo: Montri Rektajn Vokojn

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
eo: Pliigi Montritajn Voknivelojn

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
eo: Diagramreĝimo

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
eo: Desegni Nomojn

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
eo: Desegni Kostojn

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
eo: Ignori Proporciojn

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
eo: Permesi Rotacion

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
eo: Desegni Kadrojn

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
eo: Kaŝi Informojn

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
eo: Montri Informojn

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
eo: (neniu spuro ŝargita)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
eo: Profila Parto

[ctx: PartView|]
en: Incl.
eo: Inkl.

[ctx: PartView|]
en: Self
eo: Mem

[ctx: PartView|]
en: Called
eo: Vokita

[ctx: PartView|]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: PartView|]
en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
eo: <b>Spuroparta Listo</b><p>Ĉi tiu listo montras ĉiujn spurpartojn de la ŝargita spuro. Por ĉiu parto, la mem/inkluziva kosto de la nuna elektita funkcio, elspezita en la parto, estas montrita; procentaj kostoj estas ĉiam relativaj al la totalkosto <em>de la parto</em> (ne al la tuta spuro kiel en la Superrigardo de Trace Part). Ankaŭ montriĝas la alvokoj okazantaj al/de la nuna funkcio ene de la spurparto.</p><p>Elektante unu aŭ plurajn spurpartojn el la listo, la kostoj montritaj ĉie en KCachegrind estos nur tiuj elspezitaj en la elektita(j) parto(j). Se neniu listelekto montriĝas, fakte ĉiuj spurpartoj estas implicite elektitaj.</p><p>Ĉi tio estas plur-elekta listo. Vi povas elekti intervalojn trenante la muson aŭ uzi SHIFT/CTRL-modifiloj. Elekto/Malelekto de spurpartoj ankaŭ povas esti farita per la Trace Part Overview Dockable. Ĉi tiu ankaŭ subtenas multoblan elekton.</p><p>Rimarku, ke la listo estas kaŝita se nur unu spurparto estas ŝargita.</p>

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
eo: Salti %1 el %2 fojojn al %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
eo: Salti %1 fojojn al %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
eo: Kosto 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: SourceView|]
en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
eo: <b>Kootita Fonto</b><p>La komentita fontlisto montras la fontliniojn de la nuna elektita funkcio kune kun (mem) kosto elspezita dum plenumado de la kodo de ĉi tiu fontlinio. Se estis voko en fontlinio, linioj kun detaloj pri la okazanta voko estas enmetitaj en la fonton: la kosto elspezita ene de la voko, la nombro da vokoj okazantaj, kaj la vokocelloko.</p><p>Elektu enigitan vokinformlinion por igi la celfunkcion aktuala.</p>

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
eo: Iri al '%1'

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
eo: Iri al Linio %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
eo: Ne estas kosto de nuna elektita tipo asociita

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
eo: kun iu ajn fontlinio de ĉi tiu funkcio en dosiero

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
eo: Tiel, neniu komentita fonto povas esti montrita.

[ctx: SourceView|]
en: --- From '%1' ---
eo: --- De '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from '%1' ---
eo: --- Enliniita de '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from unknown source ---
eo: --- Enliniita el nekonata fonto ---

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
eo: Ne ekzistas fonto disponebla por la sekva funkcio:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
eo: Ĉi tio estas ĉar neniu senarariga informo ĉeestas.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
eo: Rekompilu fonton kaj refari la profilan kuron.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
eo: La funkcio situas en ĉi tiu ELF-objekto:

[ctx: SourceView|]
en: This is because its source file cannot be found:
eo: Ĉi tio estas ĉar ĝia fontdosiero ne troveblas:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
eo: Aldonu la dosierujon de ĉi tiu dosiero al la fonta dosierlisto.

[ctx: SourceView|]
en: The list can be found in the configuration dialog.
eo: La listo troveblas en la agorda dialogo.

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
eo: Staka Elekto

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
eo: Kostoj

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
eo: Kosto2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
eo: Vokoj

[ctx: StackSelection|]
en: Function
eo: Funkcio

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
eo: Movi al la supro

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
eo: Supro

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
eo: Movi dekstren

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
eo: Dekstra

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
eo: Movi al Malsupro

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
eo: Malsupre

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
eo: Movi al Malsupro Maldekstren

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
eo: Movi Areon Al

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
eo: Kaŝi Ĉi tiun Langeton

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
eo: Kaŝi Areon

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
eo: Supro

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
eo: Dekstra

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
eo: Malsupre

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
eo: Malsupre Maldekstre

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
eo: Montri Kaŝitan Sur

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
eo: (Neniu profildatumdosiero ŝargita)

[ctx: TabView|]
en: Types
eo: Tipoj

[ctx: TabView|]
en: Callers
eo: Alvokantoj

[ctx: TabView|]
en: All Callers
eo: Ĉiuj Vokantoj

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
eo: Mapo de Alvokatoj

[ctx: TabView|]
en: Source Code
eo: Fontkodo

[ctx: TabView|]
en: Control Flow Graph
eo: Stirflua Grafeo

[ctx: TabView|]
en: Parts
eo: Partoj

[ctx: TabView|]
en: Callees
eo: Alvokatoj

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
eo: Voka Grafeo

[ctx: TabView|]
en: All Callees
eo: Ĉiuj Alvokatoj

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
eo: Mapo de Alvokantoj

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
eo: Maŝinkodo

[ctx: TabView|]
en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
eo: <b>Informlangetoj</b><p>Tiu ĉi fenestraĵo montras informojn pri la nuntempe elektita funkcio en malsamaj langetoj: <ul><li>La langeto Kostoj montras liston de disponeblaj eventospecoj kaj la inkluzivajn kaj memkostojn rilatajn al ĉi tiuj tipoj.</li><li>La langeto Partoj montras liston de spurpartoj se la spuro konsistas el pli ol unu parto (alie, ĉi tiu langeto estas kaŝita). La kosto de la elektita funkcio elspezita en la malsamaj partoj kune kun la alvokoj okazantaj estas montrata.</li><li>La langeto Vokaj Listo montras rektajn alvokantojn kaj alvokantojn de la funkcio pli detale.</li><li>La Kovrado-langeto montras same kiel la langeto Vokaj Listo, sed ankaŭ montras nerektajn alvokantojn kaj alvokitojn, ne nur rektajn.</li><li>La langeto Voka Grafeo montras grafean bildigon de la alvokoj faritaj per ĉi tiu funkcio.</li><li>La langeto Fontkodo prezentas komentitajn fontkodon se sencimigaj informoj kaj la fontdosiero disponeblas.</li><li>La langeto Maŝina Kodo prezentas komentitajn kunigo-instrukciojn se disponeblas profilinformoj ĉe instrukcinivelo.</li> </ul>Por pliaj informoj, vidu la helpon <em>Kio ĉi tio?</em> de la responda langeta fenestraĵo.</p>

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
eo: (Neniu funkcio elektita)

[ctx: QObject|]
en: No description available
eo: Neniu priskribo uzebla

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Text %1
eo: Teksto %1

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
eo: Rekursiva Bisekcio

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
eo: Kolumnoj

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
eo: Vicoj

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
eo: Ĉiam Plej Bona

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
eo: Plej bona

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
eo: Alterna (V)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
eo: Alterna (H)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Horizontal
eo: Horizontala

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Vertical
eo: Vertikala
