kcachegrind_qt - en to gl translation catalogue (395 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
gl: Filtro de importación de ficheiros de datos de seguimento xerados por Cachegrind/Callgrind

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
gl: Contexto incorrecto

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
gl: Contexto descoñecido

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
gl: Liña de fonte da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
gl: Liña da fonte

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
gl: Chamada a liña da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
gl: Chamada a liña

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
gl: Salto á parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
gl: Saltar

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
gl: Instrución da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
gl: Instrución

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
gl: Salto a instrución da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
gl: Salto a instrución

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
gl: Chamada a instrución da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
gl: Chamada a instrución

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
gl: Chamada a parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
gl: Chamada

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
gl: Función da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
gl: Ficheiro de fontes da función

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
gl: Función

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
gl: Ciclo da función

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
gl: Clase da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
gl: Clase

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
gl: Ficheiro de fonte da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
gl: Ficheiro de orixe

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
gl: Obxecto ELF da parte

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
gl: Obxecto ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
gl: Trazar a parte

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
gl: Traza do programa

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
gl: %1 de %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
gl: Alcance da instrución

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
gl: Acceso de lectura aos datos

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
gl: Acceso de escritura aos datos

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
gl: Fallo na obtención de instrucións do L1

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
gl: Fallo na lectura de datos do L1

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
gl: Fallo de escritura de datos do L1

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
gl: Fallo na obtención de instrucións do L2

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
gl: Fallo na lectura de datos do L2

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
gl: Fallo de escritura de datos do L2

[ctx: QObject|]
en: LL Instr. Fetch Miss
gl: Fallo na obtención de instrucións do LL

[ctx: QObject|]
en: LL Data Read Miss
gl: Fallo na lectura de datos do LL

[ctx: QObject|]
en: LL Data Write Miss
gl: Fallo de escritura de datos do LL

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
gl: Suma de fallos do L1

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
gl: Suma de fallos do L2

[ctx: QObject|]
en: Last-level Miss Sum
gl: Suma de fallos do último nivel

[ctx: QObject|]
en: Indirect Branch
gl: Rama indirecta

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Ind. Branch
gl: Rama indirecta inesperada

[ctx: QObject|]
en: Conditional Branch
gl: Rama condicional

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Cond. Branch
gl: Rama condicional inesperada

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Branch
gl: Rama inesperada

[ctx: QObject|]
en: Global Bus Event
gl: Evento global do bus

[ctx: QObject|]
en: Samples
gl: Mostras

[ctx: QObject|]
en: System Time
gl: Hora do sistema

[ctx: QObject|]
en: User Time
gl: Hora do usuario

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
gl: Estimación de ciclos

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
gl: (sen chamador)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
gl: %1 mediante %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
gl: (sen chamado)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
gl: (non atopado)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
gl: Estanse a recalcular os ciclos das funcións…

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
gl: Chamada(s) desde %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
gl: Chamada(s) a %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
gl: (chamada descoñecida)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
gl: Exportar o gráfico

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
gl: <b>Gráfico de chamadas arredor da función activa</b><p>Dependendo da configuración, esta vista mostra o gráfico do ambiente de chamadas da función activa. Nota: o custo que se amosa é <b>só</b> o despendido durante a execución real da función activa, é dicir, o custo que se mostraría para main() -de ser visíbel- debería ser o mesmo que o da función activa, xa que é a parte do custo inclusivo de main() despendido mentres a función activa estaba en execución.</p> <p>Para os ciclos, as frechas azuis de chamadas indican que esta é unha chamada artificial engadida para facer correctamente o debuxo, aínda que non ocorreu realmente.</p><p>Se o gráfico for maior do que a área do trebello, amosarase unha panorámica de resumo nunha aresta. Hai opción de visualización similares ás a árbore de chamadas, e a función escollida está realzada.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
gl: Aviso: está a facerse unha representación gráfica que require de moito tempo.
    Reduza os límites de vértices/arestas para facela máis axiña.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
gl: Detívose a disposición.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
gl: O gráfico de chamadas ten %1 vértices e %2 arestas.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
gl: Non hai ningún gráfico dispoñíbel porque fallou o proceso de representación.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
gl: Non funcionou o intentar executar esta orde:
    «%1»

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
gl: Comprobe que «dot» está instalado (paquete GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
gl: Non hai activado ningún elemento do que debuxar o gráfico de chamadas.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
gl: Non é posíbel debuxar o gráfico de chamadas do elemento activo.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
gl: Produciuse un erro ao executar a ferramenta de distribución do gráfico.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
gl: Non hai gráfico de chamadas dispoñíbel para a función
    	«%1»
    porque non ten custo do tipo de evento escollido.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
gl: Profundidade do chamador

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
gl: Sen límite

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
gl: Profundidade 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 1
gl: máx. 1

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
gl: máx. 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
gl: máx. 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
gl: máx. 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
gl: máx. 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
gl: Profundidade do chamado

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
gl: Custo mínimo do vértice

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
gl: Sen mínimo

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 %
gl: 50%

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 %
gl: 20%

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 %
gl: 10%

[ctx: CallGraphView|]
en: 5 %
gl: 5%

[ctx: CallGraphView|]
en: 2 %
gl: 2%

[ctx: CallGraphView|]
en: 1 %
gl: 1%

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
gl: Custo mínimo da chamada

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
gl: Igual ao do vértice

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
gl: 50% do vértice

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
gl: 20% do vértice

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
gl: 10% do vértice

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
gl: Vista de paxaro

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
gl: Arriba esquerda

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
gl: Arriba dereita

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
gl: Fondo esquerda

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
gl: Fondo dereita

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
gl: Automático

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
gl: Disposición

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
gl: De riba cara abaixo

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
gl: Da esquerda á dereita

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
gl: Deter a disposición

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
gl: Exportar o gráfico

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
gl: Como ficheiro DOT…

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
gl: Como imaxe…

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
gl: Gráfico

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
gl: Frechas para as chamadas saltadas

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
gl: Chamadas de ciclo interior

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
gl: Grupos repregados

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
gl: Visualización

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
gl: Compacto

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
gl: Ampliada

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
gl: Exportar o gráfico como unha imaxe

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
gl: Imaxes (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
gl: (activo)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
gl: O nome dunha cousa

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: CallMapView|]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
gl: Chamadas

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
gl: <b>Mapa de chamadores</b><p>Este gráfico mostra a xerarquía aniñada de todos os chamadores da función activada. Cada rectángulo colorado representa unha función. O tamaño intenta ser proporcional ao custo despendido nela mentres a función está en execución (porén, hai restricións no debuxo).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
gl: <b>Mapa de chamadas</b><p>Este gráfico mostra a xerarquía aniñada de todas as chamadas da función activada. Cada rectángulo colorado representa unha función. O tamaño intenta ser proporcional ao custo despendido nela mentres a función está en execución (porén, hai restricións no debuxo).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <p>Appearance options can be found in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
gl: <p>Pode atopar opcións da aparencia no menú contextual. Para ter proporcións de tamaño exactas escolla «Agochar os bordos incorrectos». Dado que este modo pode requirir <em>moito</em> tempo, pode limitar antes o nivel máximo de aniñamento do debuxo. «Mellor» determina a dirección de división dos fillos con base nas proporcións do pai. «Sempre o mellor» decide o espazo restante para cada irmán. «Ignorar as proporcións» quita espazo para debuxar o nome da función <em>antes</em> de debuxar os fillos. Lembre que as proporcións de tamaño pode chagar a estar <em>moi</em> equivocadas.</p> <p>Este é un trebello <em>TreeMap</em>. A navegación por teclado está dispoñíbel coas teclas esquerda/dereita para circular polos irmáns, e as teclas de frecha de arriba/abaixo para subir ou baixar un nivel de aniñamento. <em>Intro</em> activa o elemento actual.</p>

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
gl: Ir a

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
gl: Parar na profundidade

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
gl: Sen límite de profundidade

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
gl: Profundidade 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
gl: Profundidade 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
gl: Profundidade 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
gl: Profundidade de «%1» (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
gl: Diminuír a profundidade (a %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
gl: Aumentar a profundidade (a %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
gl: Deter na función

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
gl: Sen límites de funcións

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
gl: Parar na área

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
gl: Sen límite de área

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
gl: 100 píxeles

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
gl: 200 píxeles

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
gl: 500 píxeles

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
gl: 1000 píxeles

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
gl: Área de «%1» (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
gl: Límite duplo da área (para %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
gl: Metade do límite da área (para %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
gl: Visualización

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
gl: Dirección da división

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
gl: Omitir os bordos incorrectos

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
gl: Anchura do bordo

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
gl: Bordo 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
gl: Bordo 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
gl: Bordo 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
gl: Bordo 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
gl: Amosar os nomes dos símbolos

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
gl: Amosar o custo

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
gl: Amosar o lugar

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
gl: Amosar as chamadas

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
gl: Ignorar as proporcións

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
gl: Permitir a rotación

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
gl: Sombreado

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
gl: Mapa de chamadas: a actual é «%1»

[ctx: QObject|]
en: (no function)
gl: (sen función)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
gl: (sen chamada)

[ctx: CallView|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
gl: Custo por chamada

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
gl: Custo 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
gl: Custo 2 por chamada

[ctx: CallView|]
en: Count
gl: Cantidade

[ctx: CallView|]
en: Caller
gl: Chamador

[ctx: CallView|]
en: Callee
gl: Chamado

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
gl: <b>Lista de chamadores directos</b> <p>Esta lista mostra todas as funcións que chaman directamente á escollida xunto cunha cantidade de chamadas e o custo despendido nela mentres fose chamada pola función na lista.</p> <p>Unha icona no canto do custo inclusivo indicará que esta é unha chamada no interior dun ciclo recursivo, neste caso o custo inclusivo non ten sentido.</p> <p>Se escolle unha función fará que sexa a escollida neste panel informativo. Se hai dous paneis (modo dividido) cambiarase a do outro panel.</p>

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
gl: <b>Lista de chamadas directas</b><p>Esta lista mostra todas as funcións que son chamadas directamente pola que está escollida, xunto coa cantidade de chamadas e o custo despendido nesta función mentres se está a chamarse pola función escollida.</p> <p>Se escolle unha función fará que sexa a escollida neste panel informativo. Se hai dous paneis (modo dividido) cambiarase a do outro panel.</p>

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
gl: %1 por chamada

[ctx: QObject|]
en: Control-flow graph requires running callgrind with option --dump-instr=yes
gl: O gráfico de fluxo de control require executar callgrind coa opción «--dump-instr=yes».

[ctx: QObject|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed
        '%1'
    This file cannot be found.
gl: Para ver o código-máquina anotado precísase ademais o seguinte ficheiro:
    «%1»
    Non é posíbel atopar o ficheiro.

[ctx: QObject|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
gl: Se se usa compilación cruzada, defina a variábel SYSROOT.

[ctx: QObject|]
en: There is an error trying to execute the command
        '%1'
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package
gl: Prodúcese un erro ao intentar executar a orde
        «%1»
    Comprobe que instalou «objdump».
    A utilidade está no paquete «binutils».

[ctx: QObject|]
en: There are %1 cost line(s) without machine code.
    This happens because the code of %2 does not seem to match the profile data file.
    Are you using an old profile data file or is the abovementioned
    ELF object from an updated installation/another machine?
gl: Hai %1 liñas de custo sen código máquina.
    Débese a que o código de%2 non parece coincidir co ficheiro de datos de perfil.
    Pode ser que estea a usar un ficheiro de datos de perfil vello, ou que o obxecto
    ELF mencionado antes sexa dunha instalación actualizada ou dunha máquina distinta?

[ctx: QObject|]
en: There seems to be an error trying to execute the command '%1'.
    Check that the ELF object used in the command exists.
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package.
gl: Parece producirse un erro ao intentar executar a orde «%1».
    Comprobe que o obxecto ELF que se usa na orde existe.
    Comprobe que instalou «objdump».
    A utilidade está no paquete «binutils».

[ctx: QObject|]
en: This is Control Flow Graph by KetchuppOfficial
gl: Isto é o gráfico de fluxo de control de KetchupOfficial

[ctx: QObject|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
gl: Aviso: está a facerse unha representación gráfica que require de moito tempo.
    Reduza os límites de vértices/arestas para facela máis axiña.

[ctx: QObject|]
en: Layouting stopped.
gl: Detívose a disposición.

[ctx: QObject|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
gl: O gráfico de chamadas ten %1 vértices e %2 arestas.

[ctx: QObject|]
en: No graph available because the layouting process failed.
gl: Non hai ningún gráfico dispoñíbel porque fallou o proceso de representación.

[ctx: QObject|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
gl: Non funcionou o intentar executar esta orde:
    «%1»

[ctx: QObject|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
gl: Comprobe que «dot» está instalado (paquete GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: Error running the graph layouting tool.
    Please check that 'dot' is installed (package Graphviz).
gl: Produciuse un erro ao executar a ferramenta de disposición de gráfico.
    Comprobe que «dot» está instalado (paquete Graphviz).

[ctx: QObject|]
en: This basic block
gl: Este bloque básico

[ctx: QObject|]
en: PC only
gl: Só PC

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' PC
gl: Amosar o PC das instrucións

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' cost
gl: Amosar o custo das instrucións

[ctx: QObject|]
en: Intel ASM Syntax
gl: Sintaxe de ASM de Intel

[ctx: QObject|]
en: As DOT file...
gl: Como ficheiro DOT…

[ctx: QObject|]
en: As Image...
gl: Como imaxe…

[ctx: QObject|]
en: Export Graph as Image
gl: Exportar o gráfico como unha imaxe

[ctx: QObject|]
en: Images (*.png *.jpg)
gl: Imaxes (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: No trace data
gl: Non hai datos de trazado.

[ctx: QObject|]
en: No item activated for which to draw the control-flow graph.
gl: Non hai activado ningún elemento do que debuxar o gráfico de fluxo de control.

[ctx: QObject|]
en: No control-flow graph can be drawn for the active item.
gl: Non é posíbel debuxar o gráfico de fluxo de control do elemento activo.

[ctx: QObject|]
en: Stop Layouting
gl: Deter a disposición

[ctx: QObject|]
en: Birds-eye View
gl: Vista de paxaro

[ctx: QObject|]
en: Top Left
gl: Arriba esquerda

[ctx: QObject|]
en: Top Right
gl: Arriba dereita

[ctx: QObject|]
en: Bottom Left
gl: Fondo esquerda

[ctx: QObject|]
en: Bottom Right
gl: Fondo dereita

[ctx: QObject|]
en: Automatic
gl: Automático

[ctx: QObject|]
en: Hide
gl: Agochar

[ctx: QObject|]
en: Layout
gl: Disposición

[ctx: QObject|]
en: Top to Down
gl: De riba cara abaixo

[ctx: QObject|]
en: Left to Right
gl: Da esquerda á dereita

[ctx: QObject|]
en: Min. basic block cost
gl: Custo mínimo de bloque básico

[ctx: QObject|]
en: Undefined
gl: Sen definir

[ctx: QObject|]
en: (%n item(s) skipped) | (%n item(s) skipped)
gl[0]: (saltouse %n elemento)
gl[1]: (saltouse %n elementos)

[ctx: QObject|]
en: (%n function(s) skipped) | (%n function(s) skipped)
gl[0]: (saltouse %n función)
gl[1]: (saltáronse %n funcións)

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
gl: Distancia

[ctx: CoverageView|]
en: Called
gl: Chamado

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
gl: Chamador

[ctx: CoverageView|]
en: Self
gl: Propio:

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
gl: Chamando

[ctx: CoverageView|]
en: Callee
gl: Chamado

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
gl: <b>Lista de todos os chamadores</b><p>Esta lista mostra todas as funcións que ha chamar pola escollida, tanto directamente como con intermediarias na pila. Ao número de intermediarias máis un chámaselle a <em>Distancia</em> (p.ex. para a función A,B,C hai unha chamada de A a C onde A chama por B e B a C, é dicir, A => B => C. Aquí a distancia é de 2).</p> <p>O custo absoluto que se amosa é o despendido na función escollida mentres algunha das funcións listadas está activa, o custo relativo é a porcentaxe do custo total despendido na función escollida mentres a listada está activa. O gráfico de custo mostra a porcentaxe logarítmica cunha cor distinta para cada distancia.</p> <p>Xa que pode haber varias chamadas desde a mesma función, a columna de distancia ás veces mostra todas as distancias para todas as chamadas que están a ocorrer, é dicir, a distancia onde está a ocorrer a maioría do custo das chamadas.</p> <p>Ao escoller unha función convértese na escollida neste panel de información. Se houbese dous paneis (Modo dividido), cambiaríase no canto a función do outro panel.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
gl: <b>Lista das chamadas</b><p>Esta lista mostra todas as funcións chamadas pola escollida, tanto directamente como con varias intermediarias na pila, o número de funcións intermedias máis un chámase a <em>Distancia</em> (p.ex. se para as funcións A,B,C hai unha chamada de A a C cando A chama a B e B chama a C, isto é A => B => C. A distancia é de 2).</p> <p>O custo absoluto amosado é o despendido na función listada mentres a escollida está activa, o custo relativo é a porcentaxe de todo o custo despendido na función listada mentres a escollida estaba activa. O gráfico do custo sempre mostra a porcentaxe logarítmica cunha cor distinta para cada distancia.</p> <p>Xa que pode haber varias chamadas á mesma función, a columna da distancia ás veces mostra todas as distancias de todas as chamadas a ocorrer, logo, entre parénteses, está a distancia media, que é a distancia á que ocorreu a maioría do custo das chamadas.</p> <p>Ao escoller unha función convértese na escollida neste panel de información. Se houbese dous paneis (Modo dividido), cambiaríase no canto a función do outro panel.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: QObject|]
en: Unknown Type
gl: Tipo descoñecido

[ctx: EventTypeView|]
en: Event Type
gl: Tipo de evento

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
gl: Propio:

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
gl: Curto

[ctx: EventTypeView|]
en: Formula
gl: Fórmula

[ctx: EventTypeView|]
en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
gl: <b>Lista de tipos de custo</b><p>Esta lista mostra os tipos de custo dispoñíbeis e o custo inclusivo/exclusivo da función escollida para tal tipo de custo.</p> <p>Se escolle un tipo de custo na lista pode cambiar o tipo de custo que se amosa por todo KCachegrind.</p>

[ctx: EventTypeView|]
en: Set as Secondary Event Type
gl: Definir como tipo de evento secundario

[ctx: EventTypeView|]
en: Hide Secondary Event Type
gl: Agochar o tipo de evento secundario

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
gl: Editar o nome longo

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
gl: Editar o nome curto

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
gl: Editar a fórmula

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
gl: Novo tipo de evento…

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
gl: Novo%1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
gl: Novo tipo de evento %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
gl: Propio:

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
gl: Chamado

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
gl: Función

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
gl: Lugar

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
gl: (saltáronse %1 funcións)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
gl: Perfil da función

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
gl: &Buscar:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Search Query
gl: Busca

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
gl: Propio:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
gl: (Sen grupos)

[ctx: FunctionSelection|]
en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
gl: <b>O perfil simple</b><p>O perfil simple contén unha lista de grupos e unha de escolla de función. A lista de grupos contén todos os grupos onde se despenden os custos, en función do tipo do grupo escollido. Esta lista de grupos agóchase de escoller o tipo de grupo «Función».</p><p>A lista de funcións contén as funcións do grupo escollido (ou todas para o tipo de grupo «Función»), ordenadas segundo o custo despendido nelas. As funcións con custo menor do 1% agóchanse de maneira predeterminada.</p>

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
gl: Agrupar

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
gl: Sen agrupar

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
gl: Activar a chamada a «%1»

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
gl: Chamada a «%1»

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
gl[0]: %n chamada a «%2»
gl[1]: %n chamadas a «%2»

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
gl: Saltar %1 de %2 veces a 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
gl: Saltar %1 veces a 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
gl: (ciclo)

[ctx: InstrView|]
en: #
gl: N.º

[ctx: InstrView|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
gl: Custo 2

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
gl: Instrucións en ensamblador

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
gl: Posición da fonte

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
gl: <b>Código-máquina anotado</b><p>A lista de código-máquina anotado mostra as instrucións en ensamblador da función escollida xunto co custo (propio) despendido na execución dunha instrución. De ser unha instrución de chamada, insírense liñas con detalles da chamada na fonte: o custo distendido na chamada, o número de chamadas que se produciron e o destino da chamada.</p> <p>O código-máquina que se amosa xérase coa ferramenta «objdump» do paquete «binutils».</p> <p>Escolla unha liña con información de chamada para facer a actual a función de destino desa chamada.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
gl: Ir ao enderezo %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
gl: Código hex

[ctx: InstrView|]
en: Intel Syntax
gl: Sintaxe de Intel

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
gl: Non hai información da instrución no ficheiro de datos do trazado.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
gl: Axuda: con Callgrind, execúteo de novo coa opción

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
gl: Para ver os saltos (condicionais), indique ademais

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
gl: Para ver o código-máquina anotado precísase ademais o seguinte ficheiro:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
gl: Non é posíbel atopar ese ficheiro.

[ctx: InstrView|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
gl: Se se usa compilación cruzada, defina a variábel SYSROOT.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
gl: Produciuse un erro ao intentar executar a orde

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
gl: Comprobe que instalou «objdump».

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
gl: Esta utilidade atópase no paquete «binutils».

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
gl: (Sen instrución)

[ctx: InstrView|]
en: There are %n cost line(s) without machine code. | There are %n cost line(s) without machine code.
gl[0]: Hai %n liña con custo sen código máquina.
gl[1]: Hai %n liñas con custo sen código máquina.

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
gl: Isto ocorre porque o código de

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
gl: non semella coincidir co ficheiro de datos do trazado.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
gl: Está a usar un ficheiro de datos de trazado vello ou é que tal

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
gl: obxecto ELF dunha instalación actualizada ou doutra máquina?

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
gl: Semella haber un erro ao intentar executar a orde

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
gl: Comprobe que exista o obxecto ELF empregado na orde.

[ctx: QObject|]
en: Profile Part %1
gl: Parte %1 do perfil

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
gl: (sen trazado)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
gl: (sen partes)

[ctx: QObject|]
en: (none)
gl: (ningún)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
gl: Resumo das partes

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
gl: (non hai partes do trazado)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
gl: <b>O resumo das partes</b><p>Un trazado consta de varias partes de traza cando hai varios ficheiros de datos de perfilado derivados dunha execución de trazado. O acople de Resumo das partes do trazado amósaas, ordenadas segundo o tempo de execución. Os tamaños dos rectángulos son proporcionais ao custo total despendido nas partes. Pode escoller unha ou varias parte para restrinxir os custos que se amosan a só os desas partes.</p><p>A partes están subdivididas á súa vez: hai un modo de división segundo a partición e segundo o chamado:<ul> <li>Partición: Verá a partición en grupos dunha parte de trazado, segundo o tipo de grupo escollido. P. ex. se escolle grupos de obxectos ELF verá rectángulos colorados para cada obxecto ELF empregado (biblioteca compartida ou executábel), cun tamaño proporcional ao custo gastado nel.</li> <li>Chamado: Amósase un rectángulo que mostra o custo inclusivo da función que teña escollida na parte do trazado. Estará dividida en rectángulos máis pequenos para amosar o custo das súas chamadas.</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
gl: Resumo das partes do perfil: a actual é «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
gl: Anular a selección de «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
gl: Seleccionar «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
gl: Escoller todas as partes

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
gl: Partes visíbeis

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
gl: Agochar as partes escollidas

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
gl: Amosar as partes agochadas

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
gl: Visualización

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
gl: Modo de partición

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
gl: Función de ampliación

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
gl: Amosar as chamadas directas

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
gl: Aumentar os niveis de chamada amosados

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
gl: Modo diagrama

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
gl: Amosar os nomes

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
gl: Amosar os custos

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
gl: Ignorar as proporcións

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
gl: Permitir a rotación

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
gl: Debuxar os marcos

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
gl: Agochar a información

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
gl: Amosar a información

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
gl: (non hai ningún trazado cargado)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
gl: Trazar a parte

[ctx: PartView|]
en: Self
gl: Propio:

[ctx: PartView|]
en: Called
gl: Chamado

[ctx: PartView|]
en: Comment
gl: Comentario

[ctx: PartView|]
en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
gl: <b>Lista de partes do trazado</b><p>Esta lista mostra todas as partes do trazado cargado. Para cada parte amósase o custo propio/inclusivo da función escollida despendido na parte. As porcentaxes do custo son sempre relativos ao custo total <em>da parte</em> (non do total do trazado como no Resumo de partes da traza). Tamén se amosan as chamadas que se fan desde/ata a función actual dentro da parte da traza.</p> <p>Se escolle unha ou máis partes da traza na lista, os custos amosados por todo KCachegrind só serán os despendidos nas partes escollidas. Se non se mostra ningunha selección da lista escolleranse implicitamente todas as partes do trazado.</p> <p>Esta é unha lista de selección múltipla. Pode escoller intervalos arrastrando o rato ou usando MAIÚSC/CTRL. A selección/anulación da escolla de partes da traza tamén se pode facer usando o acople de resumo de partes da traza. Este tamén permite facer seleccións múltiplas.</p> <p>Lembre que esta lista agóchase se só se cargou unha parte de traza.</p>

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
gl: Saltar %1 de %2 veces a %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
gl: Saltar %1 veces a %2

[ctx: SourceView|]
en: #
gl: N.º

[ctx: SourceView|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
gl: Custo 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: SourceView|]
en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
gl: <b>Fontes anotadas</b><p>A lista de fontes anotadas mostra as liñas de fontes da función escollida xunto co custo (propio) despendido durante a execución do código desta liña de fontes. Se houber unha chamada nunha liña das fontes inseriríanse nas fontes liñas con detalles das chamadas a ocorrer: o custo despendido na chamada, o número de chamadas ocorridas, e o destino da chamada.</p> <p>Escolla unha liña de información de chamada para facer actual a función de destino.</p>

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
gl: Ir a «%1»

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
gl: Ir á liña %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
gl: Non hai custo do tipo asociado escollido

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
gl: con calquera liña de fontes desta función no ficheiro

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
gl: Polo tanto, non se pode amosar ningunha fonte anotada.

[ctx: SourceView|]
en: --- From '%1' ---
gl: --- De «%1» ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from '%1' ---
gl: --- Inserido en liña desde «%1» ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from unknown source ---
gl: --- Inserido en liña desde unha fonte descoñecida ---

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
gl: Non hai ningunha fonte dispoñíbel para a seguinte función:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
gl: Isto débese a que non hai información de depuración presente.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
gl: Recompila a fonte e refai o trazado.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
gl: A función atópase neste obxecto ELF:

[ctx: SourceView|]
en: This is because its source file cannot be found:
gl: Isto débese a que non se pode atopar o seu ficheiro fonte:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
gl: Engade o cartafol deste ficheiro á lista de cartafoles fonte.

[ctx: SourceView|]
en: The list can be found in the configuration dialog.
gl: A lista pode atoparse no diálogo de configuración.

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
gl: Escolla de pila

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
gl: Custo

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
gl: Custo2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
gl: Chamadas

[ctx: StackSelection|]
en: Function
gl: Función

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
gl: Mover para arriba

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
gl: Cume

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
gl: Mover á dereita

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
gl: Mover ao fondo

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
gl: Fondo

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
gl: Mover ao fondo esquerda

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
gl: Fondo esquerda

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
gl: Mover a área a

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
gl: Agochar este separador

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
gl: Agochar a área

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
gl: Cume

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
gl: Fondo

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
gl: Fondo esquerda

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
gl: Amosar os agochados en

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
gl: (Non se cargou ningún ficheiro de datos de perfil)

[ctx: TabView|]
en: Types
gl: Tipos

[ctx: TabView|]
en: Callers
gl: Chamadores

[ctx: TabView|]
en: All Callers
gl: Todos os chamadores

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
gl: Mapa de chamadas

[ctx: TabView|]
en: Source Code
gl: Código fonte

[ctx: TabView|]
en: Control Flow Graph
gl: Gráfico de fluxo de control

[ctx: TabView|]
en: Parts
gl: Partes

[ctx: TabView|]
en: Callees
gl: Chamadas

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
gl: Gráfico de chamadas

[ctx: TabView|]
en: All Callees
gl: Todos os chamados

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
gl: Mapa de chamadores

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
gl: Código-máquina

[ctx: TabView|]
en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
gl: <b>Separadores informativos</b><p>Este trebello mostra información da función escollida en distintos separadores: <ul><li>O separador de custo mostra unha lista de tipos de eventos dispoñíbeis e os custos inclusivo e propio relativos a estes tipos.</li><li>O separador de partes mostra unha lista de partes de trazado se o trazado consta de máis dunha parte (en caso contrario, non se mostraría este separador). Amósase o custo despendido pola función nas distintas partes xunto coas chamadas a ocorrer.</li> <li>O separador de lista de chamadas mostra os chamadores directos e as chamadas pola función con máis detalles.</li> <li>O separador de cobertura mostra o mesmo que as listas de chamadas, pero tamén mostra os chamadores e chamados indirectos, non só os directos.</li> <li>O separador do gráfico de chamadas mostra unha visualización gráfica das chamadas que fai esta función.</li> <li>O separador de código fonte presenta o código fonte anotado se hai dispoñíbel información de depuración e se dispón do ficheiro das fontes.</li> <li>O separador de código-máquina mostra instrución de ensamblador anotadas se hai dispoñíbel información de perfilado a nivel de instrución.</li></ul> Para máis información, consulte a axuda <em>Que é isto?</em> do separador correspondente.</p>

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
gl: (Non hai ningunha función escollida)

[ctx: QObject|]
en: No description available
gl: Non hai ningunha descrición dispoñíbel

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Text %1
gl: Texto %1

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
gl: Bisección recursiva

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
gl: Columnas

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
gl: Fileiras

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
gl: Sempre o mellor

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
gl: O mellor

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
gl: Alternar (V)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
gl: Alternativo (H)
