kcachegrind - en to pl translation catalogue (396 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
pl: Filtr importu plików danych profilu wygenerowanych przez Cachegrinda/Callgrinda

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
pl: Nieprawidłowy kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
pl: Nieznany kontekst

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
pl: Część wiersza kodu źródłowego

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
pl: Wiersz źródłowy

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
pl: Część wywołania wiersza

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
pl: Wywołanie wiersza

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
pl: Cześć skoku

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
pl: Skok

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
pl: Cześć instrukcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
pl: Instrukcja

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
pl: Cześć instrukcji skoku

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
pl: Skok od instrukcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
pl: Cześć instrukcji wywołania

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
pl: Wywołanie instrukcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
pl: Cześć wywołania

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
pl: Wywołanie

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
pl: Cześć funkcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
pl: Plik źródłowy funkcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
pl: Funkcja

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
pl: Cykl funkcji

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
pl: Cześć klasy

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
pl: Klasa

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
pl: Cześć pliku kodu źródłowego

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
pl: Plik źródłowy

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
pl: Cześć obiektu ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
pl: Obiekt ELF

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
pl: Cześć profilu

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
pl: Ślad programu

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
pl: %1 z %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
pl: (nieznany)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
pl: Pobranie instrukcji

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
pl: Dostęp do odczytu danych

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
pl: Dostęp do zapisu danych

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
pl: L1 Instr. Niezgodność pobrania

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
pl: L1 Niezgodność odczytu danych

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
pl: L1 Niezgodność zapisu danych

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
pl: L2 Instr. Niezgodność pobrania

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
pl: L2 Niezgodność odczytu danych

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
pl: L2 Niezgodność zapisu danych

[ctx: QObject|]
en: LL Instr. Fetch Miss
pl: LL Niezgodność pobrania instr.

[ctx: QObject|]
en: LL Data Read Miss
pl: LL Niezgodność odczytu danych

[ctx: QObject|]
en: LL Data Write Miss
pl: LL Niezgodność zapisu danych

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
pl: Suma nie trafienia w L1

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
pl: Suma nie trafienia w L2

[ctx: QObject|]
en: Last-level Miss Sum
pl: Suma nie trafienia ostatniego poziomu

[ctx: QObject|]
en: Indirect Branch
pl: Niebezpośrednia gałąź

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Ind. Branch
pl: Źle przewidziana bezpośrednia gałąź

[ctx: QObject|]
en: Conditional Branch
pl: Warunkowa gałąź

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Cond. Branch
pl: Źle przewidziana warunkowa gałąź

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Branch
pl: Źle przewidziana gałąź

[ctx: QObject|]
en: Global Bus Event
pl: Globalne zdarzenie szyny

[ctx: QObject|]
en: Samples
pl: Próbki

[ctx: QObject|]
en: System Time
pl: Czas systemowy

[ctx: QObject|]
en: User Time
pl: Czas użytkownika

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
pl: Oszacowanie cykli

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
pl: (brak wywołującej)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
pl: %1 przez %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
pl: (brak wywoływanej)

[ctx: QObject|]
en: (global)
pl: (globalna)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
pl: (nie znaleziono)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
pl: Ponowne przeliczanie cykli funkcji...

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
pl: Wywołanie(nia) z %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
pl: Wywołanie(nia) do %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
pl: (nieznane wywołanie)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
pl: Wyeksportuj graf

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
pl: <b>Graf wywołań wokół aktywnej funkcji</b><p>Zależnie od konfiguracji, widok ten przedstawia środowisko grafu wywołań aktywnej funkcji. Zauważ, że przedstawiony koszt jest kosztem wydanym <b>tylko</b> w trakcie faktycznego wykonywania aktywnej funkcji, np. koszt przedstawiony dla main() - jeśli jest widoczny - powinien być taki sam jak koszt aktywnej funkcji, jako, że jest to część łącznego kosztu main() wydanego w trakcie wykonywania aktywnej funkcji.</p><p>W przypadku cykli, niebieska strzałka wywołań wskazuje, że jest to sztuczne wywołanie dodane do właściwego rysunku, które faktycznie nigdy nie miało miejsca.</p><p>Jeśli graf jest większy niż obszar okna wówczas w jednym rogu pojawia się uchwyt przeciągania. Istnieją podobne opcje wizualizacyjne dla drzewa wywołań. Wyróżniana jest wybrana funkcja.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
pl: Uwaga: trwa przygotowywanie układu grafu.
    Zmniejsz granice węzłów/krawędzi, aby je przyspieszyć.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
pl: Zatrzymano przygotowywanie układu.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
pl: Graf wywołań składa się z %1 węzłów i %2 krawędzi.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
pl: Graf jest niedostępny ponieważ proces przygotowania układu zawiódł.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
pl: Próba uruchomienia następującego polecenia nie zadziałała:
    '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
pl: Upewnij się czy 'dot' został zainstalowany (pakiet GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
pl: Nie aktywowano żadnego elementu do narysowania grafu wywołań.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
pl: Nie można narysować żadnego grafu wywołań dla aktywnego elementu.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
pl: Błąd uruchomienia narzędzia przygotowywania układu.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
pl: Nie jest dostępny żaden graf wywołań dla funkcji
    	'%1'
    ponieważ nie posiada ona żadnego kosztu wybranego typu zdarzeń.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
pl: Głębokość wywołujących

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
pl: Nieograniczona

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
pl: Głębokość 0

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 1
pl: maks. 1

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 2
pl: maks. 2

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 5
pl: maks. 5

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 10
pl: maks. 10

[ctx: CallGraphView|]
en: max. 15
pl: maks. 15

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
pl: Głębokość wywoływanych

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
pl: Min. koszt węzła

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
pl: Brak minimum

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
pl: Min. koszt wywołań

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
pl: Taki sam jak węzeł

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
pl: 50 % węzła

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
pl: 20 % węzła

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
pl: 10 % węzła

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
pl: Widok z oczu ptaka

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
pl: Lewy górny róg

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
pl: Prawy górny róg

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
pl: Prawy dolny róg

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
pl: Układ

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
pl: Z góry na dół

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
pl: Z lewej do prawej

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
pl: Kołowy

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
pl: Zatrzymaj przygotowywanie układu

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
pl: Wyeksportuj graf

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
pl: Jako plik DOT...

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
pl: Jako obraz...

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
pl: Graf

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
pl: Strzałki dla pominiętych wywołań

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
pl: Wywołania wewnątrz cyklu

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
pl: Grupy klastrów

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
pl: Wizualizacja

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
pl: Zwarta

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
pl: Normalna

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
pl: Wysoka

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
pl: Wyeksportuj graf jako obraz

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
pl: Obrazy (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
pl: (aktywny)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
pl: Nazwa rzeczy

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: CallMapView|]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
pl: Wywołania

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
pl: <b>Mapa wywołujących</b><p>Graf ten przedstawia gniazdową hierarchię wszystkich wywołujących obecnie aktywnej funkcji. Każdy kolorowy prostokąt reprezentuje funkcję. Jego rozmiar stara się być proporcjonalny do kosztu tam wydanego podczas działania aktywnej funkcji (jednakże istnieją pewne ograniczenia rysunkowe).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
pl: <b>Mapa wywoływanych</b><p>Graf ten przedstawia gniazdową hierarchię wszystkich wywoływanych obecnie aktywnej funkcji. Każdy kolorowy prostokąt reprezentuje funkcję. Jego rozmiar stara się być proporcjonalny do kosztu tam wydanego podczas działania aktywnej funkcji (jednakże istnieją pewne ograniczenia rysunkowe).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <p>Appearance options can be found in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
pl: <p>Opcje wyglądu można znaleźć w menu kontekstowym. Aby otrzymać dokładne proporcje rozmiaru wybierz 'Tylko poprawne obramowania'. Jako, że ten tryb może być <em>bardzo</em> czasochłonny, możesz chcieć ograniczyć maksymalny poziom rysowania zagnieżdżeń. 'Najlepszy' określa kierunek podziału dla dzieci na podstawie współczynnika kształtu rodzica. 'Zawsze najlepszy' decyduje o pozostałej przestrzeni dla każdej funkcji siostrzanej. 'Ignoruj proporcje' wykorzystuje przestrzeń do narysowania nazwy funkcji <em>nim</em> narysuje dzieci. Zauważ, że proporcje rozmiaru mogą zostać <em>mocno</em> zachwiane.</p><p>Jest to element okna <em>drzewa</em>. Możliwa jest nawigacja za pomocą klawiszy lewej/prawej strzałki aby przeglądać elementy siostrzane, oraz górnej/dolnej aby zmienić poziom zagnieżdżenia w górę/w dół. <em>Enter</em> aktywuje bieżący element.</p>

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
pl: Idź do

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
pl: Zatrzymaj na głębokości

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
pl: Brak limitu głębokości

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
pl: Głębokość 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
pl: Głębokość 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
pl: Głębokość 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
pl: Głębokość '%1' (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
pl: Zmniejszenie głębokości (do %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
pl: Zwiększenie głębokości (do %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
pl: Zatrzymaj na funkcji

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
pl: Brak limitu funkcji

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
pl: Zatrzymaj na powierzchni

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
pl: Brak limitu powierzchni

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
pl: 100 pikseli

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
pl: 200 pikseli

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
pl: 500 pikseli

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
pl: 1000 pikseli

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
pl: Powierzchnia %1 (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
pl: Zwiększ powierzchnię dwukrotnie (do %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
pl: Zmniejsz o połowę limit obszarów (do %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
pl: Wizualizacja

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
pl: Kierunek podziału

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
pl: Pomiń niepoprawne obramowania

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
pl: Szerokość pasa

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
pl: Granica 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
pl: Granica 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
pl: Granica 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
pl: Granica 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
pl: Rysuj nazwy symboli

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
pl: Rysuj koszt

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
pl: Rysuj lokalizację

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
pl: Rysuj wywołania

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
pl: Pomijaj proporcje

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
pl: Zezwól na obrót

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
pl: Cieniowanie

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
pl: Mapa wywoływanych: bieżąca to '%1'

[ctx: QObject|]
en: (no function)
pl: (brak funkcji)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
pl: (brak wywołania)

[ctx: CallView|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
pl: Koszt za wywołanie

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
pl: Koszt 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
pl: Koszt 2 za wywołanie

[ctx: CallView|]
en: Count
pl: Liczba

[ctx: CallView|]
en: Caller
pl: Wywołujący

[ctx: CallView|]
en: Callee
pl: Wywoływany

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
pl: <b>Lista bezpośrednich wywołujących</b><p>Lista ta przedstawia wszystkie funkcje bezpośrednio wywołujące aktualnie wybraną wraz z liczbą wywołań oraz kosztem wydanym w aktualnie wybranej funkcji podczas wywoływania jej z funkcji z listy.</p><p>Ikona zamiast kosztu skumulowanego oznacza, że jest to wywołanie wewnątrz cyklu rekurencyjnego. W takim przypadku koszt skumulowany nie ma sensu.</p><p>Wybranie funkcji powoduje ustawienie jej jako aktualnie wybranej dla tego panelu informacyjnego. Jeśli są dwa panele (tryb podzielony), zmieniona zostaje funkcja drugiego panelu.</p>

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
pl: <b>Lista bezpośrednio wywoływanych</b><p>Lista ta przedstawia wszystkie funkcje bezpośrednio wywoływane przez aktualnie wybraną funkcję wraz z liczbą wywołań oraz kosztem wydanym w danej funkcji podczas wywoływania jej z wybranej funkcji.</p><p>Wybranie funkcji powoduje ustawienie jej jako aktualnie wybranej dla tego panelu informacyjnego. Jeśli są dwa panele (tryb podzielony), zmieniona zostaje funkcja drugiego panelu.</p>

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
pl: %1 na wywołanie

[ctx: QObject|]
en: Control-flow graph requires running callgrind with option --dump-instr=yes
pl: Graf obiegu kontroli wymaga uruchomienia callgrind z ustawieniem --dump-instr=yes

[ctx: QObject|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed
        '%1'
    This file cannot be found.
pl: Dla kodu maszynowego z przypisami, potrzebny jest następujący plik obiektowy
        '%1'
    Nie można znaleźć tego pliku.

[ctx: QObject|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
pl: Jeśli skompilowane krzyżowo, to ustaw zmienną SYSROOT.

[ctx: QObject|]
en: There is an error trying to execute the command
        '%1'
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package
pl: Wystąpił błąd przy próbie wykonania polecenia
        '%1'
    Upewnij się, że 'objdump' został wgrany.
    Narzędzie można znaleźć w pakiecie 'binutils'.

[ctx: QObject|]
en: There are %1 cost line(s) without machine code.
    This happens because the code of %2 does not seem to match the profile data file.
    Are you using an old profile data file or is the abovementioned
    ELF object from an updated installation/another machine?
pl: Istnieje %1 wierszy kosztu bez kodu maszynowego.
    Dzieje się tak, bo kod %2 nie odpowiada plikowi danych profilowania.
    Czy używasz starego pliku danych profilowania, czy może wyżej wymieniony
    obiekt ELF pochodzi z uaktualnienia/innego komputera?

[ctx: QObject|]
en: There seems to be an error trying to execute the command '%1'.
    Check that the ELF object used in the command exists.
    Check that you have installed 'objdump'.
    This utility can be found in the 'binutils' package.
pl: Napotkano błąd przy próbie wykonania polecenia '%1'.
    Upewnij się, że użyty w poleceniu obiekt ELF istnieje.
    Upewnij się, że 'objdump' został wgrany.
    Narzędzie można znaleźć w pakiecie 'binutils'.

[ctx: QObject|]
en: This is Control Flow Graph by KetchuppOfficial
pl: Oto graf obiegu kontroli autorstwa KetchuppOfficial

[ctx: QObject|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
pl: Uwaga: trwa przygotowywanie układu grafu.
    Zmniejsz granice węzłów/krawędzi, aby je przyspieszyć.

[ctx: QObject|]
en: Layouting stopped.
pl: Zatrzymano tworzenie układu.

[ctx: QObject|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
pl: Graf wywołań składa się z %1 węzłów i %2 krawędzi.

[ctx: QObject|]
en: No graph available because the layouting process failed.
pl: Graf jest niedostępny ponieważ proces przygotowania układu zawiódł.

[ctx: QObject|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
pl: Próba uruchomienia następującego polecenia nie zadziałała:
    '%1'

[ctx: QObject|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
pl: Upewnij się czy 'dot' został zainstalowany (pakiet GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: Error running the graph layouting tool.
    Please check that 'dot' is installed (package Graphviz).
pl: Błąd otwierania narzędzia do układu grafu.
    Upewnij się, że 'dot' został wgrany (pakiet GraphViz).

[ctx: QObject|]
en: This basic block
pl: Ten podstawowy blok

[ctx: QObject|]
en: PC only
pl: Tylko PC

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' PC
pl: Pokaż PC instrukcji

[ctx: QObject|]
en: Show instructions' cost
pl: Pokaż koszt instrukcji

[ctx: QObject|]
en: Intel ASM Syntax
pl: Składnia ASM Intela

[ctx: QObject|]
en: As DOT file...
pl: Jako plik DOT…

[ctx: QObject|]
en: As Image...
pl: Jako obraz…

[ctx: QObject|]
en: Export Graph as Image
pl: Wyeksportuj graf jako obraz

[ctx: QObject|]
en: Images (*.png *.jpg)
pl: Obrazy (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: No trace data
pl: Brak danych śladu

[ctx: QObject|]
en: No item activated for which to draw the control-flow graph.
pl: Nie aktywowano żadnego elementu do narysowania grafu obiegu kontroli.

[ctx: QObject|]
en: No control-flow graph can be drawn for the active item.
pl: Nie można narysować żadnego grafu obiegu kontroli dla aktywnego elementu.

[ctx: QObject|]
en: Stop Layouting
pl: Zatrzymaj przygotowywanie układu

[ctx: QObject|]
en: Birds-eye View
pl: Widok z lotu ptaka

[ctx: QObject|]
en: Top Left
pl: Lewy górny róg

[ctx: QObject|]
en: Top Right
pl: Prawy górny róg

[ctx: QObject|]
en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

[ctx: QObject|]
en: Bottom Right
pl: Prawy dolny róg

[ctx: QObject|]
en: Automatic
pl: Samoczynnie

[ctx: QObject|]
en: Hide
pl: Ukryj

[ctx: QObject|]
en: Layout
pl: Układ

[ctx: QObject|]
en: Top to Down
pl: Z góry na dół

[ctx: QObject|]
en: Left to Right
pl: Od lewej do prawej

[ctx: QObject|]
en: Min. basic block cost
pl: Min. podstawowy koszt bloku

[ctx: QObject|]
en: Undefined
pl: Nieokreślony

[ctx: QObject|]
en: (%n item(s) skipped) | (%n item(s) skipped)
pl[0]: (pominięto %n element)
pl[1]: (pominięto %n elementy)
pl[2]: (pominięto %n elementów)

[ctx: QObject|]
en: (%n function(s) skipped) | (%n function(s) skipped)
pl[0]: (pominięto %n funkcję)
pl[1]: (pominięto %n funkcje)
pl[2]: (pominięto %n funkcji)

[ctx: CoverageView|]
en: Incl.
pl: Zaw.

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
pl: Odległość

[ctx: CoverageView|]
en: Called
pl: Wywołane

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
pl: Wywołujący

[ctx: CoverageView|]
en: Self
pl: Własne

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
pl: Dzwonienie

[ctx: CoverageView|]
en: Callee
pl: Wywoływany

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
pl: <b>Lista wszystkich wywołujących</b><p>Lista ta przedstawia wszystkie funkcje wywołujące aktualnie wybraną, zarówno bezpośrednio jak i poprzez kilka funkcji znajdujących się pomiędzy nimi w stosie. Liczba funkcji pomiędzy zwiększona o 1 jest nazywana <em>odległością</em> (np. dla funkcji A,B,C istnieje wywołanie z A do C gdy A wywołuje B oraz B wywołuje C, np. A => B => C. Odległość tutaj wynosi 2).</p><p>Przedstawiony koszt bezwzględny jest kosztem wydanym w wybranej funkcji podczas gdy dana funkcja jest aktywna. Koszt względny stanowi procent wszystkich kosztów wydanych w wybranej funkcji podczas gdy przedstawiona jest aktywna. Grafika kosztów przedstawia procent logarytmiczny o odmiennym kolorze dla każdej odległości.</p><p>Jako że może być wiele wywołań z tej samej funkcji, kolumna odległości czasami przedstawia zakres odległości dla wszystkich mających miejsce wywołań. Wówczas w nawiasie okrągłym przedstawiona jest średnia odległość, np. odległość dla najbardziej kosztownych wywołań.</p><p>Wybranie funkcji powoduje ustawienie jej jako aktualnie wybranej dla tego panelu informacyjnego. Jeśli są dwa panele (tryb podzielony), zmieniona zostaje funkcja drugiego panelu.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
pl: <b>Lista wszystkich wywoływanych</b><p>Lista ta przedstawia wszystkie funkcje wywoływane przez aktualnie wybraną, zarówno bezpośrednio jak i poprzez kilka funkcji znajdujących się pomiędzy nimi w stosie. Liczba funkcji pomiędzy zwiększona o 1 jest nazywana <em>odległością</em> (np. dla funkcji A,B,C istnieje wywołanie z A do C gdy A wywołuje B oraz B wywołuje C, np. A => B => C. Odległość tutaj wynosi 2).</p><p>Przedstawiony koszt bezwzględny jest kosztem wydanym w funkcji podczas gdy wybrana funkcja jest aktywna. Koszt względny stanowi procent wszystkich kosztów wydanych w przedstawionej funkcji podczas gdy aktywna jest wybrana funkcja. Grafika kosztów zawsze przedstawia procent logarytmiczny o odmiennym kolorze dla każdej odległości.</p><p>Jako, że może być wiele wywołań do tej samej funkcji, kolumna odległości czasami przedstawia zakres odległości dla wszystkich mających miejsce wywołań. Wówczas w nawiasie okrągłym przedstawiona jest średnia odległość, np. odległość dla najbardziej kosztownych wywołań.</p><p>Wybranie funkcji powoduje ustawienie jej jako aktualnie wybranej dla tego panelu informacyjnego. Jeśli są dwa panele (tryb podzielony), zmieniona zostaje funkcja drugiego panelu.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: QObject|]
en: Unknown Type
pl: Nieznany rodzaj

[ctx: EventTypeView|]
en: Event Type
pl: Rodzaj zdarzenia

[ctx: EventTypeView|]
en: Incl.
pl: Zaw.

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
pl: Własne

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
pl: Krótki

[ctx: EventTypeView|]
en: Formula
pl: Wzór

[ctx: EventTypeView|]
en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
pl: <b>Lista typów kosztów</b><p>Lista ta pokazuje wszystkie dostępne typy kosztów oraz jaki jest koszt własny/łączny aktualnie zaznaczonej funkcji dla danego typu kosztów.</p><p>Wybierając typ kosztu z listy zmieniasz typ wszystkich kosztów widocznych w całym KCachegrind na zaznaczony.</p>

[ctx: EventTypeView|]
en: Set as Secondary Event Type
pl: Ustaw zdarzenie jako drugorzędnego rodzaju

[ctx: EventTypeView|]
en: Hide Secondary Event Type
pl: Ukryj zdarzenia rodzaju drugorzędnego

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
pl: Edytuj długą nazwę

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
pl: Edytuj krótką nazwę

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
pl: Edytuj wzór

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
pl: Nowy rodzaj zdarzenia...

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
pl: Nowy %1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
pl: Nowy rodzaj zdarzenia %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Incl.
pl: Zaw.

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
pl: Własne

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
pl: Wywołane

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
pl: Funkcja

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
pl: Położenie

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
pl: (pominięto %1 funkcję(e))

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
pl: Profil funkcji

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
pl: &Szukaj:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Search Query
pl: Wyszukiwanie

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
pl: Własne

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
pl: (Brak grupowania)

[ctx: FunctionSelection|]
en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
pl: <b>Profil płaski</b><p>Profil płaski zawiera listę wyboru grup i funkcji. Lista grup zawiera wszystkie grupy, w których są wydawane koszty, zależnie od wybranego typu grupy. Lista ta jest ukryta gdy wybrany jest typ grupy 'funkcja'.</p> <p>Lista funkcji zawiera funkcje wybranej grupy (lub wszystkie dla typu grupy 'funkcja'), uporządkowane według kosztów tam wydanych. Funkcje o kosztach mniejszych niż 1% są domyślnie ukryte.</p>

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
pl: Grupowanie

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
pl: (Brak grupowania)

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
pl: Aktywne wywołanie do '%1'

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
pl: Wywołanie do '%1'

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
pl[0]: %n wywołanie do '%2'
pl[1]: %n wywołania do '%2'
pl[2]: %n wywołań do '%2'

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
pl: Skok %1 z %2 razy do 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
pl: Skok %1 razy do 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
pl: (cykl)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
pl: Koszt 2

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
pl: Instrukcje Assembly

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
pl: Położenie źródła

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
pl: <b>Komentarz do kodu maszynowego</b><p>Lista komentarzy do kodu maszynowego przedstawia instrukcje kodu maszynowego obecnie wybranej funkcji wraz z (własnym) kosztem wydanym podczas wykonywania instrukcji. Jeśli jest to instrukcja wywołania, linie z informacjami na temat mającego miejsce wywołania zostają dołączone do kodu źródłowego: koszt wewnątrz wywołania, liczba mających miejsce wywołań oraz cel wywołania.</p><p>Wyjście deasemblera jest generowane za pomocą narzędzia 'objdump' z pakietu 'binutils'.</p><p>Wybierz linię z informacją wywołania, aby ustawić funkcję docelową tego wywołania jako bieżącą.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
pl: Idź do adresu %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
pl: Kod szesnastkowy

[ctx: InstrView|]
en: Intel Syntax
pl: Składnia Intela

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
pl: Nie ma żadnej informacji o instrukcjach w pliku danych profilu.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
pl: Podpowiedź: Dla Callgrind, uruchom ponownie z opcją

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
pl: Aby zobaczyć (warunkowe) skoki, określ dodatkowo

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
pl: Dla kodu maszynowego z przypisami, potrzebny jest następujący plik obiektowy:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
pl: Tego pliku nie można znaleźć.

[ctx: InstrView|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
pl: Jeśli skompilowane krzyżowo, to ustaw zmienną SYSROOT.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
pl: Wystąpił błąd przy próbie wykonania polecenia

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
pl: Sprawdź czy wgrano 'objdump'.

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
pl: To narzędzie można znaleźć w pakiecie 'binutils'.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
pl: (Brak instrukcji)

[ctx: InstrView|]
en: There are %n cost line(s) without machine code. | There are %n cost line(s) without machine code.
pl[0]: Istnieje %n wiersz kosztu bez kodu maszynowego.
pl[1]: Istnieją %n wiersze kosztu bez kodu maszynowego.
pl[2]: Istnieje %n wierszy kosztu bez kodu maszynowego.

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
pl: To miało miejsce z powodu kodu

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
pl: nie wydaje się pokrywać z plikiem danych profilu.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
pl: Czy używasz starego pliku danych profilu czy wspomniany powyżej

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
pl: obiekt ELF jest z uaktualnionej instalacji/innej maszyny?

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
pl: Wygląda no te, że występuje błąd przy próbie wykonania polecenia

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
pl: Sprawdź czy użyty w poleceniu obiekt ELF istnieje.

[ctx: QObject|]
en: Profile Part %1
pl: Część profilu %1

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
pl: (brak śladu)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
pl: (brak części)

[ctx: QObject|]
en: (none)
pl: (brak)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
pl: Przegląd części

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
pl: (brak śladu części)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
pl: <b>Przegląd części</b><p>W skład jednego śladu wchodzi wiele śladów części gdy z jednego wykonanego profilu uzyskano kilka plików danych profilu. Przedstawione są one w dokowalnym panelu Przeglądu części, uporządkowane poziomo w kolejności czasu wykonania. Rozmiary prostokątów są proporcjonalne do całkowitego kosztu wydanego w częściach. Możesz wybrać jedną lub kilka części, aby ograniczyć wykaz kosztów tylko do wybranych.</p><p>Części są dalej podzielone. Istnieje podział partycjonujący i podział ze względu na wywoływane: <ul><li>Podział partycjonujący: widoczne są grupy informacji partycjonowania dla śladu części, zgodnie z wybranym typem grupy. Np. jeśli wybrane są grupy obiektów ELF, widoczne są pokolorowane prostokąty dla każdego użytego obiektu ELF (współdzielona biblioteka lub plik wykonywalny) o rozmiarze proporcjonalnym do kosztu tam wydanego.</li><li>Podział ze względu na wywoływane: widoczny jest prostokąt przedstawiający koszt kumulacyjny aktualnie wybranej funkcji w części śladu. Widok ten jest znów podzielony, aby przedstawić koszt kumulacyjny funkcji przez nią wywoływanych..</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
pl: Przegląd części profilu: Bieżący to '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
pl: Odznacz '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
pl: Zaznacz '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
pl: Zaznacz wszystkie części

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
pl: Widoczne części

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
pl: Ukryj zaznaczone części

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
pl: Pokaż ukryte części

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
pl: Wizualizacja

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
pl: Tryb partycjonowania

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
pl: Funkcja powiększania

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
pl: Pokaż bezpośrednie wywołania

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
pl: Zwiększ pokazywane poziomy wywołań

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
pl: Tryb wykresu

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
pl: Rysuj nazwy

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
pl: Rysuj koszty

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
pl: Pomijaj proporcje

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
pl: Zezwól na obrót

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
pl: Rysuj ramki

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
pl: Ukryj informacje

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
pl: Pokaż informacje

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
pl: (nie wczytano żadnego śladu)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
pl: Cześć profilu

[ctx: PartView|]
en: Incl.
pl: Pliki dołączane

[ctx: PartView|]
en: Self
pl: Własne

[ctx: PartView|]
en: Called
pl: Wywołane

[ctx: PartView|]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: PartView|]
en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
pl: <b>Lista śladów części</b><p>Lista ta pokazuje wszystkie ślady części wczytanego śladu. Dla każdej części pokazywany jest, wydany w niej, koszt własny/skumulowany aktualnie wybranej funkcji. Koszty procentowe są zawsze pokazywane względem całkowitego kosztu <em>części</em> (nie całkowitego kosztu śladu tak jak w Przeglądzie części). Pokazywane są również wywołania do/z aktualnej funkcji wewnątrz śladu części.</p><p>Wybierając jeden lub więcej śladów części z listy, zmienia się koszty pokazywane w całym KCachegrind na tylko te wydane w wybranej części/częściach. Jeśli nie dokonano żadnego wyboru z listy wszystkie ślady części są, de facto, wybierane bez zastrzeżeń.</p><p>Lista śladów części jest listą wielokrotnego wyboru. Możesz wybrać cały przedział przeciągając myszką lub używając klawiszy SHIFT/CTRL. Zaznaczyć/odznaczyć ślady części możesz również używając dokowalnego panelu Przeglądu części. Element ten również posiada możliwość wielokrotnego wyboru.</p><p>Zauważ, że lista pozostaje ukryta jeśli wczytany jest tylko jeden ślad części.</p>

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
pl: Skok %1 z %2 razy do %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
pl: Skocz %1 razy do %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
pl: Koszt 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
pl: Źródło

[ctx: SourceView|]
en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
pl: <b>Przypis do kodu źródłowego</b><p>Lista przypisów do kodu źródłowego przedstawia linie kodu źródłowego aktualnie wybranej funkcji wraz z (własnym) kosztem wydanym podczas wykonywania kodu tej linii. Jeśli w linii kodu źródłowego znajdowało się wywołanie, wówczas linie z informacjami na temat mającego miejsce wywołania zostają dołączone do kodu źródłowego: koszt wewnątrz wywołania, liczba mających miejsce wywołań oraz cel wywołania.</p><p>Wybierz linię z informacją wywołania aby ustawić funkcję docelową tego wywołania jako bieżącą.</p>

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
pl: Przejdź do '%1'

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
pl: Idź do wiersza %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
pl: Nie skojarzono żadnego kosztu aktualnie wybranego rodzaju

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
pl: z jakimkolwiek wierszem kodu źródłowego tej funkcji w pliku

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
pl: Tym samym nie można pokazać żadnego przypisu do kodu źródłowego.

[ctx: SourceView|]
en: --- From '%1' ---
pl: --- Od '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from '%1' ---
pl: --- W wierszu z '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from unknown source ---
pl: --- W wierszu z nieznanego źródła ---

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
pl: Źródło jest niedostępne dla danej funkcji:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
pl: Ma to miejsce ponieważ nie istnieje żadna informacja diagnostyczna.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
pl: Skompiluj jeszcze raz źródło i ponownie wykonaj profil.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
pl: Funkcja znajduje się w tym obiekcie ELF:

[ctx: SourceView|]
en: This is because its source file cannot be found:
pl: To ma miejsce ponieważ nie można odnaleźć jego pliku źródłowego:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
pl: Dodaj katalog tego pliku do listy katalogów źródłowych.

[ctx: SourceView|]
en: The list can be found in the configuration dialog.
pl: Listę można znaleźć w oknie dialogowym ustawień.

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
pl: Wybór stosu

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
pl: Koszt

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
pl: Koszt2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
pl: Wywołania

[ctx: StackSelection|]
en: Function
pl: Funkcja

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
pl: Przenieś na górę

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
pl: Góra

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
pl: Przenieś na prawo

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
pl: Prawo

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
pl: Przenieś na dół

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
pl: Przenieś w lewy, dolny róg

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
pl: Przenieś obszar do

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
pl: Ukryj tę kartę

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
pl: Ukryj obszar

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
pl: Góra

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
pl: Prawo

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
pl: Lewy dolny róg

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
pl: Pokaż ukryte na

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
pl: (Nie wczytano żadnego pliku danych profilu)

[ctx: TabView|]
en: Types
pl: Rodzaje

[ctx: TabView|]
en: Callers
pl: Wywołujące

[ctx: TabView|]
en: All Callers
pl: Wszystkie wywołujące

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
pl: Mapa wywoływanych

[ctx: TabView|]
en: Source Code
pl: Kod źródłowy

[ctx: TabView|]
en: Control Flow Graph
pl: Graf obiegu kontroli

[ctx: TabView|]
en: Parts
pl: Części

[ctx: TabView|]
en: Callees
pl: Wywoływane

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
pl: Graf wywołań

[ctx: TabView|]
en: All Callees
pl: Wszystkie wywoływane

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
pl: Mapa wywołujących

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
pl: Kod maszynowy

[ctx: TabView|]
en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
pl: <b>Zakładki informacyjne</b><p>Ten element interfejsu pokazuje informacje o aktualnie wybranej funkcji w różnych zakładkach: <ul><li>Zakładka kosztów pokazuje listę dostępnych typów kosztów oraz skumulowany i własny koszt w stosunku do typów.</li><li>Zakładka części pokazuje listę części śladów w śladzie składającym się z więcej niż jednej części (w przeciwnym wypadku, zakładka ta jest ukryta). Pokazywany jest koszt wybranej funkcji wydany w różnych częściach wraz z mającymi miejsce wywołaniami.</li><li>Zakładka list wywołań wyświetla bardziej szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednio wywołujących i wywoływanych danej funkcji.</li><li>Zakładka pokrycia przedstawa to samo co zakładka list wywołań, lecz nie tylko bezpośrednio wywołujące i wywoływane, ale również pośrednio.</li><li>Zakładka grafu wywołań przedstawia graficzną wizualizację wywołań dokonanych przez tę funkcję.</li><li>Zakładka źródeł przedstawia kod źródłowy z komentarzami, jeśli jest dostępna informacja debugowania oraz plik źródłowy.</li><li>Zakładka asemblera przedstawia kodu asemblera z komentarzami, jeśli informacja o śladzie jest dostępna na poziomie instrukcji.</li></ul>Aby uzyskać więcej informacji sprawdź pomoc <em>Co to jest</em> dla odpowiedniego elementu interfejsu w zakładce.</p>

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
pl: (Nie wybrano funkcji)

[ctx: QObject|]
en: No description available
pl: Brak opisu

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Text %1
pl: Tekst %1

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
pl: Rekursywne dzielenie na pół

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
pl: Wiersze

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
pl: Zawsze najlepsze

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
pl: Najlepsza

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
pl: Naprzemienny (pionowo)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
pl: Naprzemienny (poziomo)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Horizontal
pl: Poziomy

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Vertical
pl: Pionowy
