kcachegrind_qt - en to sk translation catalogue (349 entries)

[ctx: QObject|]
en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
sk: Importovať filter pre dátové súbory profilu generované Cachegrind/Callgrind

[ctx: ProfileContext|]
en: Invalid Context
sk: Nesprávny kontext

[ctx: ProfileContext|]
en: Unknown Context
sk: Neznámy kontext

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source Line
sk: Zdrojový riadok časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Source Line
sk: Zdrojový riadok

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Line Call
sk: Volanie riadka časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Line Call
sk: Volanie riadku

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Jump
sk: Skok časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Jump
sk: Skočiť

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction
sk: Inštrukcia časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction
sk: Inštrukcia

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Jump
sk: Skok inštrukcie časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Jump
sk: Inštrukčný skok

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Instruction Call
sk: Volanie inštrukcie časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Instruction Call
sk: Volanie inštrukcie

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Call
sk: Volanie časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Call
sk: Volanie

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Function
sk: Funkcia časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Source File
sk: Zdrojový súbor funkcie

[ctx: ProfileContext|]
en: Function
sk: Funkcia

[ctx: ProfileContext|]
en: Function Cycle
sk: Cyklus funkcie

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Class
sk: Trieda časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Class
sk: Trieda

[ctx: ProfileContext|]
en: Part Source File
sk: Zdrojový súbor časti

[ctx: ProfileContext|]
en: Source File
sk: Zdrojový súbor

[ctx: ProfileContext|]
en: Part ELF Object
sk: ELF objekt časti

[ctx: ProfileContext|]
en: ELF Object
sk: ELF objekt

[ctx: ProfileContext|]
en: Profile Part
sk: Časť profilu

[ctx: ProfileContext|]
en: Program Trace
sk: Trasovanie programu

[ctx: QObject|]
en: %1 from %2
sk: %1 od %2

[ctx: QObject|]
en: (unknown)
sk: (neznáme)

[ctx: QObject|]
en: Instruction Fetch
sk: Načítanie inštrukcie

[ctx: QObject|]
en: Data Read Access
sk: Prístup na čítanie údajov

[ctx: QObject|]
en: Data Write Access
sk: Prístup na zápis údajov

[ctx: QObject|]
en: L1 Instr. Fetch Miss
sk: Chýbajúce načítanie inštrukcie L1

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Read Miss
sk: Chýbajúce čítanie údajov L1

[ctx: QObject|]
en: L1 Data Write Miss
sk: Chýbajúci zápis údajov L1

[ctx: QObject|]
en: L2 Instr. Fetch Miss
sk: Chýbajúce načítanie inštrukcie L2

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Read Miss
sk: Chýbajúce čítanie údajov L2

[ctx: QObject|]
en: L2 Data Write Miss
sk: Chýbajúci zápis údajov L2

[ctx: QObject|]
en: LL Instr. Fetch Miss
sk: Chýbajúce načítanie inštrukcie LL

[ctx: QObject|]
en: LL Data Read Miss
sk: Chýbajúce čítanie údajov LL

[ctx: QObject|]
en: LL Data Write Miss
sk: Chýbajúci zápis údajov LL

[ctx: QObject|]
en: L1 Miss Sum
sk: Chýbajúci súčet L1

[ctx: QObject|]
en: L2 Miss Sum
sk: Chýbajúci súčet L2

[ctx: QObject|]
en: Last-level Miss Sum
sk: Chýbajúci súčet poslednej úrovne

[ctx: QObject|]
en: Indirect Branch
sk: Nepriama vetva

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Ind. Branch
sk: Nepredpokladaná nepriama vetva

[ctx: QObject|]
en: Conditional Branch
sk: Podmienená vetva

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Cond. Branch
sk: Nepredpokladaná podmienená vetva

[ctx: QObject|]
en: Mispredicted Branch
sk: Nepredpokladaná vetva

[ctx: QObject|]
en: Global Bus Event
sk: Globálna udalosť zbernice

[ctx: QObject|]
en: Samples
sk: Vzorky

[ctx: QObject|]
en: System Time
sk: Systémový čas

[ctx: QObject|]
en: User Time
sk: Používateľský čas

[ctx: QObject|]
en: Cycle Estimation
sk: Odhad cyklu

[ctx: QObject|]
en: (no caller)
sk: (žiadny volajúci)

[ctx: QObject|]
en: %1 via %2
sk: %1 cez %2

[ctx: QObject|]
en: (no callee)
sk: (žiadny volaný)

[ctx: QObject|]
en: (global)
sk: (globálne)

[ctx: QObject|]
en: (not found)
sk: (nenájdené)

[ctx: TraceData|]
en: Recalculating Function Cycles...
sk: Prepočítavanie cyklov funkcie...

[ctx: QObject|]
en: Call(s) from %1
sk: Volanie(a) z %1

[ctx: QObject|]
en: Call(s) to %1
sk: Volanie(a) na %1

[ctx: QObject|]
en: (unknown call)
sk: (neznáme volanie)

[ctx: QObject|]
en: Export Graph
sk: Exportovať graf

[ctx: CallGraphView|]
en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
sk: <b>Graf volaní v okolí aktívnej funkcie</b><p>V závislosti na konfigurácii, tento pohľad ukazuje graf volaní okolia aktívnej funkcie. Poznámka: ukázané náklady sú <b>iba</b> náklady, ktoré sú použité, keď aktívna funkcia bola naozaj spustená; t.j. náklady ukázané  pre main() - ak je viditeľná - by mali byť rovnaké ako náklady aktívnej funkcie, keď tieto sú časťou zarátaných nákladov main() použitých, kým bežala aktívna funkcia.</p><p>Pre cykly, modré šípky volania označujú, že je to falošné volanie pridané pre správne vykreslenie, ktoré sa vlastne nikdy nestalo.</p><p>Ak je graf je väčší ako oblasť widgetu, prehľad je ukázaný na jednom okraji. Tam sú podobné možnosti vizualizácie pre Mapu stromu volaní; vybraná funkcia je zvýraznená.</p>

[ctx: CallGraphView|]
en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
sk: Upozornenie: prebieha dlhotrvajúce rozmiestňovanie grafu.
    Znížte medze uzlov/okrajov pre zrýchlenie.

[ctx: CallGraphView|]
en: Layouting stopped.
sk: Rozmiestňovanie zastavené.

[ctx: CallGraphView|]
en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
sk: Graf volaní má %1 uzlov a %2 okrajov.

[ctx: CallGraphView|]
en: No graph available because the layouting process failed.
sk: Žiadny graf k dispozícii, pretože proces rozmiestňovania zlyhal.

[ctx: CallGraphView|]
en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
sk: Pokus o spustenie nasledujúceho príkaz nefungoval:
    '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
sk: Prosím, skontrolovať, či 'dot' je nainštalované (balík GraphViz).

[ctx: CallGraphView|]
en: No item activated for which to draw the call graph.
sk: Žiadna aktivovaná položka, pre ktorú sa vykreslí graf volaní.

[ctx: CallGraphView|]
en: No call graph can be drawn for the active item.
sk: Žiadne graf volaní nemožno vykresliť pre aktívnu položku.

[ctx: CallGraphView|]
en: Error running the graph layouting tool.
sk: Chyba pri spustení grafického nástroja rozmiestňovania.

[ctx: CallGraphView|]
en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
sk: Neexistuje žiadny dostupný graf volania pre funkciu
    	'%1'
    pretože toto nemá náklady vybraného typu udalosti.

[ctx: CallGraphView|]
en: Caller Depth
sk: Hĺbka volajúceho

[ctx: CallGraphView|]
en: Unlimited
sk: Bez obmedzenia

[ctx: CallGraphView|None]
en: Depth 0
sk: Hĺbka 0

[ctx: CallGraphView|]
en: Callee Depth
sk: Hĺbka volaného

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Node Cost
sk: Min. nákladov uzla

[ctx: CallGraphView|]
en: No Minimum
sk: Bez minima

[ctx: CallGraphView|]
en: Min. Call Cost
sk: Min. nákladov volania

[ctx: CallGraphView|]
en: Same as Node
sk: Rovnaké ako uzol

[ctx: CallGraphView|]
en: 50 % of Node
sk: 50 % uzla

[ctx: CallGraphView|]
en: 20 % of Node
sk: 20 % uzla

[ctx: CallGraphView|]
en: 10 % of Node
sk: 10 % uzla

[ctx: CallGraphView|]
en: Birds-eye View
sk: Vtáčí pohľad

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Left
sk: Vľavo hore

[ctx: CallGraphView|]
en: Top Right
sk: Vpravo hore

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

[ctx: CallGraphView|]
en: Bottom Right
sk: Vpravo dole

[ctx: CallGraphView|]
en: Automatic
sk: Automatické

[ctx: CallGraphView|]
en: Hide
sk: Skryť

[ctx: CallGraphView|]
en: Layout
sk: Rozloženie

[ctx: CallGraphView|]
en: Top to Down
sk: Zdola nahor

[ctx: CallGraphView|]
en: Left to Right
sk: Zľava doprava

[ctx: CallGraphView|]
en: Circular
sk: Kruhovo

[ctx: CallGraphView|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: CallGraphView|]
en: Stop Layouting
sk: Zastaviť rozmiestňovanie

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph
sk: Exportovať graf

[ctx: CallGraphView|]
en: As DOT file...
sk: Ako DOT súbor...

[ctx: CallGraphView|]
en: As Image...
sk: Ako obrázok...

[ctx: CallGraphView|]
en: Graph
sk: Graf

[ctx: CallGraphView|]
en: Arrows for Skipped Calls
sk: Šípky pre preskočené volania

[ctx: CallGraphView|]
en: Inner-cycle Calls
sk: Vnútrocyklové volania

[ctx: CallGraphView|]
en: Cluster Groups
sk: Zhromaždiť skupiny

[ctx: CallGraphView|]
en: Visualization
sk: Vizualizácia

[ctx: CallGraphView|]
en: Compact
sk: Kompaktný

[ctx: CallGraphView|]
en: Normal
sk: Normálne

[ctx: CallGraphView|]
en: Tall
sk: Dlhý

[ctx: CallGraphView|]
en: Export Graph As Image
sk: Exportovať graf ako obrázok

[ctx: CallGraphView|]
en: Images (*.png *.jpg)
sk: Obrázky (*.png *.jpg)

[ctx: QObject|]
en: (active)
sk: (aktívne)

[ctx: CallMapView|Name]
en: A thing's name
sk: Názov veci

[ctx: CallMapView|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: CallMapView|]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: CallMapView|]
en: Calls
sk: Volania

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
sk: <b>Mapa volajúcich</b><p>Tento graf ukazuje vnorenú hierarchiu všetkých volajúcich aktuálne aktivovanej funkcie. Každý farebný obdĺžnik predstavuje funkciu; jeho veľkosť sa snaží byť úmerná nákladom v nej použitým kým beží aktívna funkcia (avšak, existujú obmedzenia vykreslenia).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
sk: <b>Mapa volaní</b><p>Tento graf ukazuje vnorenú hierarchiu všetkých volaných aktuálne aktivovanej funkcie. Každý farebný obdĺžnik predstavuje funkciu; jeho veľkosť sa snaží byť úmerná nákladom v nej použitým kým beží aktívna funkcia (avšak, existujú obmedzenia vykreslenia).</p>

[ctx: CallMapView|]
en: <p>Appearance options can be found in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
sk: <p>Možnosti Vzhľadu možno nájsť v kontextovej ponuke. Pre získanie presnej veľkosti rozmerov, zvoľte 'Skryť nesprávne okraje'. Pretože tento režim môže byť <em>veľmi</em> časovo náročný, možno budete chcieť predtým obmedziť maximálne určenú úroveň vnorenia. 'Najlepšie' určuje smer delenia pre potomkov od pomeru strán rodičov. 'Vždy najlepšie' rozhoduje o zostávajúcom mieste pre každého súrodenca. 'Ignorovať proporcie' zoberie miesto pre vykreslenie názvu funkcie <em>pred</em> vykreslením potomkov. Všimnite si, že môžete získať <em>veľmi</em> nesprávne rozmery proporcií.</p><p>Toto je widget <em>Mapa stromu</em>. Navigácia klávesnicou je k dispozícii so šípkami vľavo/vpravo na prechádzanie súrodencov a šípky hore/dole na prechádzanie úrovňou vnorenia hore/dole. <em>Return</em>aktivuje aktuálnu položku.</p>

[ctx: CallMapView|]
en: Go To
sk: Prejsť na

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Depth
sk: Zastaviť na hĺbke

[ctx: CallMapView|]
en: No Depth Limit
sk: Bez obmedzenia hĺbky

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 10
sk: Hĺbka 10

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 15
sk: Hĺbka 15

[ctx: CallMapView|]
en: Depth 20
sk: Hĺbka 20

[ctx: CallMapView|]
en: Depth of '%1' (%2)
sk: Hĺbka '%1' (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Decrement Depth (to %1)
sk: Úbytok hĺbky (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Increment Depth (to %1)
sk: Prírastok hĺbky (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Function
sk: Zastaviť na funkcii

[ctx: CallMapView|]
en: No Function Limit
sk: Bez obmedzenia funkcie

[ctx: CallMapView|]
en: Stop at Area
sk: Zastaviť na oblasti

[ctx: CallMapView|]
en: No Area Limit
sk: Bez obmedzenia plochy

[ctx: CallMapView|]
en: 100 Pixels
sk: 100 bodov

[ctx: CallMapView|]
en: 200 Pixels
sk: 200 bodov

[ctx: CallMapView|]
en: 500 Pixels
sk: 500 bodov

[ctx: CallMapView|]
en: 1000 Pixels
sk: 1000 bodov

[ctx: CallMapView|]
en: Area of '%1' (%2)
sk: Plocha '%1' (%2)

[ctx: CallMapView|]
en: Double Area Limit (to %1)
sk: Zdvojiť obmedzenie plochy (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Half Area Limit (to %1)
sk: Polovica obmedzenie plochy (na %1)

[ctx: CallMapView|]
en: Visualization
sk: Vizualizácia

[ctx: CallMapView|]
en: Split Direction
sk: Rozdeliť smer

[ctx: CallMapView|]
en: Skip Incorrect Borders
sk: Preskočiť nesprávne okraje

[ctx: CallMapView|]
en: Border Width
sk: Šírka okraja

[ctx: CallMapView|]
en: Border 0
sk: Okraj 0

[ctx: CallMapView|]
en: Border 1
sk: Okraj 1

[ctx: CallMapView|]
en: Border 2
sk: Okraj 2

[ctx: CallMapView|]
en: Border 3
sk: Okraj 3

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Symbol Names
sk: Kresliť symbolické mená

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Cost
sk: Kresliť náklady

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Location
sk: Kresliť umiestnenie

[ctx: CallMapView|]
en: Draw Calls
sk: Kresliť volania

[ctx: CallMapView|]
en: Ignore Proportions
sk: Ignorovať proporcie

[ctx: CallMapView|]
en: Allow Rotation
sk: Povoliť rotáciu

[ctx: CallMapView|]
en: Shading
sk: Tieňovanie

[ctx: CallMapView|]
en: Call Map: Current is '%1'
sk: Mapa volania: Aktuálne je '%1'

[ctx: QObject|]
en: (no function)
sk: (žiadna funkcia)

[ctx: QObject|]
en: (no call)
sk: (žiadne volanie)

[ctx: CallView|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: CallView|]
en: Cost per call
sk: Náklady na volanie

[ctx: CallView|]
en: Cost 2
sk: Náklady 2

[ctx: CallView|]
en: Cost 2 per call
sk: Náklady 2 na volanie

[ctx: CallView|]
en: Count
sk: Počet

[ctx: CallView|]
en: Caller
sk: Volajúci

[ctx: CallView|]
en: Callee
sk: Volaný

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sk: <b>Zoznam priamych volajúcich</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky funkcie volajúce aktuálne vybranú funkciu priamo spolu s počtom volaní a nákladmi spotrebovanými v tejto funkcii, keď je volaná z vybranej funkcie.</p><p>Ikona namiesto zarátaných nákladov určuje, že sa jedná o volanie vnútri rekurzívneho cyklu. Zarátané náklady tu nemajú zmysel.</p><p>Vyberanie funkcie robí z nej aktuálne vybranú v tomto informačnom paneli. Ak sú dva panely (Rozdelený režim), namiesto toho sa zmení funkcia v druhom panely.</p>

[ctx: CallView|]
en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sk: <b>Zoznam priamych volaných</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky funkcie volané aktuálne vybranou funkciou priamo spolu s počtom volaní a nákladmi spotrebovanými v tejto funkcii, keď je volaná z vybranej funkcie.</p><p>Vyberanie funkcie robí z nej aktuálne vybranú v tomto informačnom paneli. Ak sú dva panely (Rozdelený režim), namiesto toho sa zmení funkcia v druhom panely.</p>

[ctx: CallView|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: CallView|]
en: %1 per call
sk: %1 na volanie

[ctx: QObject|]
en: (%n item(s) skipped) | (%n item(s) skipped)
sk[0]: (%n položka preskočená)
sk[1]: (%n položky preskočené)
sk[2]: (%n položiek preskočených)

[ctx: QObject|]
en: (%n function(s) skipped) | (%n function(s) skipped)
sk[0]: (%n funkcia preskočená)
sk[1]: (%n funkcie preskočené)
sk[2]: (%n funkcií preskočených)

[ctx: CoverageView|]
en: Incl.
sk: Zahrn.

[ctx: CoverageView|]
en: Distance
sk: Vzdialenosť

[ctx: CoverageView|]
en: Called
sk: Volaný

[ctx: CoverageView|]
en: Caller
sk: Volajúci

[ctx: CoverageView|]
en: Self
sk: Samo

[ctx: CoverageView|]
en: Calling
sk: Volanie

[ctx: CoverageView|]
en: Callee
sk: Volaný

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sk: <b>Zoznam všetkých volajúcich</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky funkcie volajúce aktuálne vybranú funkciu buď priamo alebo s niekoľkými funkciami medzitým na zásobníku; počet funkcií medzitým plus jedna sa nazýva <em>Vzdialenosť</em> (napr. pre funkcie A, B, C existuje volanie z A do C, keď A volá B a B volá C, t.j. A = > B = > C. Vzdialenosť je tu 2).</p><p>Ukázané absolútne náklady sú náklady spotrebované vo vybranej funkcii, zatiaľ čo uvedená funkcia je aktívna, relatívne náklady sú percentuálny podiel všetkých nákladov spotrebovaných vo vybranej funkcii, kým uvedená je aktívna. Grafika nákladov vždy zobrazuje logaritmické percento s inou farbou pre každú vzdialenosť</p><p>Pretože môže byť veľa volaní z rovnakej funkcie, stĺpec vzdialenosti niekedy ukazuje rozsah vzdialeností pre všetky udalosti volaní; potom v zátvorkách je stredná vzdialenosť, t.j. vzdialenosť, kde nastala väčšina nákladov volaní.</p><p>Vyberanie funkcie robí z nej aktuálne vybranú v tomto informačnom paneli. Ak sú dva panely (Rozdelený režim), namiesto toho sa zmení funkcia v druhom panely.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
sk: <b>Zoznam všetkých volaných</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky funkcie volané aktuálne vybranou funkciou buď priamo alebo s niekoľkými funkciami medzitým na zásobníku; počet funkcií medzitým plus jedna sa nazýva <em>Vzdialenosť</em> (napr. pre funkcie A, B, C existuje volanie z A do C, keď A volá B a B volá C, t.j. A = > B = > C. Vzdialenosť je tu 2).</p><p>Ukázané absolútne náklady sú spotrebované náklady v uvedenej funkcii, zatiaľ čo vybraná je aktívna, relatívne náklady sú percentuálny podiel všetkých nákladov spotrebovaných v uvedenej funkcii, kým vybratá je aktívna. Grafika nákladov vždy zobrazuje logaritmické percento s inou farbou pre každú vzdialenosť</p><p>Pretože môže byť veľa volaní do rovnakej funkcie, stĺpec vzdialenosti niekedy ukazuje rozsah vzdialeností pre všetky udalosti volaní; potom v zátvorkách je stredná vzdialenosť, t.j. vzdialenosť, kde nastala väčšina nákladov volaní.</p><p>Vyberanie funkcie robí z nej aktuálne vybranú v tomto informačnom paneli. Ak sú dva panely (Rozdelený režim), namiesto toho sa zmení funkcia v druhom panely.</p>

[ctx: CoverageView|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: QObject|]
en: Unknown Type
sk: Neznámy typ

[ctx: EventTypeView|]
en: Event Type
sk: Typ udalosti

[ctx: EventTypeView|]
en: Incl.
sk: Zahrn.

[ctx: EventTypeView|]
en: Self
sk: Samo

[ctx: EventTypeView|]
en: Short
sk: Stručné

[ctx: EventTypeView|]
en: Formula
sk: Vzorec

[ctx: EventTypeView|]
en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
sk: <b>Zoznam typov nákladov</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky dostupné typy nákladov a čo sú vlastné/zarátané náklady aktuálne vybranej funkcie pre tento typ nákladov.</p><p>Výberom typu nákladov zo zoznamu, zmeníte typ nákladov z nákladov uvedených v celom KCachegrind tak, aby bol vybraný jeden.</p>

[ctx: EventTypeView|]
en: Set as Secondary Event Type
sk: Nastaviť ako sekundárny typ udalosti

[ctx: EventTypeView|]
en: Hide Secondary Event Type
sk: Skryť sekundárny typ udalosti

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Long Name
sk: Upraviť dlhý názov

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Short Name
sk: Upraviť krátky názov

[ctx: EventTypeView|]
en: Edit Formula
sk: Upraviť vzorec

[ctx: EventTypeView|]
en: Remove
sk: Odstrániť

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type...
sk: Nový typ udalosti...

[ctx: EventTypeView|]
en: New%1
sk: Nové%1

[ctx: EventTypeView|]
en: New Event Type %1
sk: Nový typ udalosti %1

[ctx: FunctionListModel|]
en: Incl.
sk: Zahrn.

[ctx: FunctionListModel|]
en: Self
sk: Samo

[ctx: FunctionListModel|]
en: Called
sk: Volaný

[ctx: FunctionListModel|]
en: Function
sk: Funkcia

[ctx: FunctionListModel|]
en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: FunctionListModel|]
en: (%1 function(s) skipped)
sk: (%1 funkcia(e) preskočené)

[ctx: FunctionSelection|]
en: Function Profile
sk: Profil funkcie

[ctx: FunctionSelection|]
en: &Search:
sk: &Hľadať:

[ctx: FunctionSelection|]
en: Search Query
sk: Hľadaný dopyt

[ctx: FunctionSelection|]
en: Self
sk: Samo

[ctx: FunctionSelection|]
en: Group
sk: Skupina

[ctx: FunctionSelection|]
en: (No Grouping)
sk: (Žiadne zoskupovanie)

[ctx: FunctionSelection|]
en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
sk: <b>Plochý profil</b><p>Plochý profil obsahuje skupinu a výberový zoznam funkcií. Zoznam skupín obsahuje všetky skupiny, kde sú náklady spotrebované v závislosti na zvolenom type skupiny. Zoznam skupín je skrytý, keď je vybraný typ skupiny 'Funkcia'. </p><p>Zoznam funkcií obsahuje funkcie vybranej skupiny (alebo všetky pre typ skupiny 'Funkcia'), zoradené podľa v nich spotrebovaných nákladov. Funkcie s nákladmi menej ako 1% sú štandardne skryté.</p>

[ctx: FunctionSelection|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: FunctionSelection|]
en: Grouping
sk: Zoskupovanie

[ctx: FunctionSelection|]
en: No Grouping
sk: Žiadne zoskupovanie

[ctx: QObject|]
en: Active call to '%1'
sk: Aktívne volanie na '%1'

[ctx: QObject|]
en: Call to '%1'
sk: Volanie na '%1'

[ctx: QObject|]
en: %n call(s) to '%2' | %n call(s) to '%2'
sk[0]: %n volanie na '%2'
sk[1]: %n volania na '%2'
sk[2]: %n volaní na '%2'

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
sk: Skočiť %1 z %2 -krát na 0x%3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to 0x%2
sk: Skočiť %1-krát na 0x%2

[ctx: QObject|]
en: (cycle)
sk: (cyklus)

[ctx: InstrView|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: InstrView|]
en: Cost 2
sk: Náklady 2

[ctx: InstrView|]
en: Assembly Instructions
sk: Zostavovacie inštrukcie

[ctx: InstrView|]
en: Source Position
sk: Poloha zdroja

[ctx: InstrView|]
en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
sk: <b>Komentovaný strojový kód</b><p>Zoznam komentovaného strojového kódu ukazuje zostavovacie inštrukcie aktuálne vybranej funkcie spolu s (vlastnými) spotrebovanými nákladmi pri vykonávaní inštrukcie. Pokiaľ sa jedná o inštrukciu volania, riadky s podrobnosťami o udalosti volania sú vložené do zdroja: náklady spotrebované vo volaní, počet udalostí volaní a cieľ volania.</p><p>Ukázaný strojový kód je generovaný s nástrojom 'objdump' z balíka 'binutils'.</p><p>Vybrať riadok s informáciou volania, aby sa cieľová funkcia stala aktuálnou.</p>

[ctx: InstrView|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: InstrView|]
en: Go to Address %1
sk: Prejsť na adresu %1

[ctx: InstrView|]
en: Hex Code
sk: Hexa kód

[ctx: InstrView|]
en: There is no instruction info in the profile data file.
sk: Neexistuje žiadna inštrukčná informácia v dátovom súbore profilu.

[ctx: InstrView|]
en: Tip: For Callgrind, rerun with option
sk: Tip: Pre Callgrind, znovu spustiť s voľbou

[ctx: InstrView|]
en: To see (conditional) jumps, additionally specify
sk: Pre prehliadanie (podmienených) skokov, ďdodatočne špecifikovať

[ctx: InstrView|]
en: For annotated machine code, the following object file is needed:
sk: Pre komentovaný strojový kód je potrebný nasledujúci súbor objektu:

[ctx: InstrView|]
en: This file can not be found.
sk: Tento súbor nie je možné nájsť.

[ctx: InstrView|]
en: If cross-compiled, set SYSROOT variable.
sk: Ak cross-compiled, nastaviť premennú SYSROOT.

[ctx: InstrView|]
en: There is an error trying to execute the command
sk: Existuje chyba pri pokuse spustiť príkaz

[ctx: InstrView|]
en: Check that you have installed 'objdump'.
sk: Skontrolujte, či ste si nainštalovali 'objdump'.

[ctx: InstrView|]
en: This utility can be found in the 'binutils' package.
sk: Tento nástroj je možné nájsť v balíčku 'binutils'.

[ctx: InstrView|]
en: (No Instruction)
sk: (Žiadna inštrukcia)

[ctx: InstrView|]
en: There are %n cost line(s) without machine code. | There are %n cost line(s) without machine code.
sk[0]: Je %n riadok nákladov bez strojového kódu.
sk[1]: Sú %n riadky nákladov bez strojového kódu.
sk[2]: Je %n riadkov nákladov bez strojového kódu.

[ctx: InstrView|]
en: This happens because the code of
sk: To sa deje preto, že kód

[ctx: InstrView|]
en: does not seem to match the profile data file.
sk: nezdá sa, že odpovedá dátovému súboru profilu.

[ctx: InstrView|]
en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
sk: Používate starý dátový súbor profilu alebo je vyššie uvedené

[ctx: InstrView|]
en: ELF object from an updated installation/another machine?
sk: Objekt ELF z aktualizovaného inštalovaného/ďalšieho stroja?

[ctx: InstrView|]
en: There seems to be an error trying to execute the command
sk: Zdá sa, že je chyba pri pokuse spustiť príkaz

[ctx: InstrView|]
en: Check that the ELF object used in the command exists.
sk: Skontrolovať, či objekt ELF použitý v príkaze existuje.

[ctx: QObject|]
en: Profile Part %1
sk: Časť profilu %1

[ctx: QObject|]
en: (no trace)
sk: (žiadna trasa)

[ctx: QObject|]
en: (no part)
sk: (žiadna časť)

[ctx: QObject|]
en: (none)
sk: (žiadne)

[ctx: PartSelection|]
en: Parts Overview
sk: Prehľad častí

[ctx: PartSelection|A thing's name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: PartSelection|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace parts)
sk: (žiadne časti trasovania)

[ctx: PartSelection|]
en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
sk: <b>Prehľad častí</b><p>Trasovanie pozostáva z niekoľkých častí trasovania, ak existuje niekoľko dátových súborov profilu z jedného behu profilu. Dokovací Prehľad časti trasovania ukazuje tieto horizontálne usporiadané v čase spustenia; rozmery obdĺžnika sú úmerné celkovým spotrebovaným nákladom v časti. Môžete vybrať jednu alebo viacero častí pre obmedzenie všetkých nákladov ukázaných iba pre tieto časti.</p><p>Časti sa ďalej delia: existuje rozdelenie a režim rozdelenia volaného.<ul><li>Delenie: Vidíte rozdelenie do skupín pre trasovanie časti v závislosti na type zvolenej skupiny. Napr. ak sú vybrané skupiny objektov ELF, vidíte farebné obdĺžniky pre každý použitý objekt ELF (zdieľané knižnice alebo spustiteľné programy), usporiadané v závislosti na spotrebovaných nákladoch.</li><li>Volaný: Je ukázaný obdĺžnik ukazujúci zarátané náklady aktuálne vybranej funkcie v časti trasovania. Tento je rozdelený do menších obdĺžnikov, aby sa ukázali náklady na jeho volaných.</li></ul></p>

[ctx: PartSelection|]
en: Profile Part Overview: Current is '%1'
sk: Prehľad časti profilu: Aktuálny je '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Deselect '%1'
sk: Zrušiť výber '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select '%1'
sk: Vybrať '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Select All Parts
sk: Vybrať všetky časti

[ctx: PartSelection|]
en: Visible Parts
sk: Viditeľné časti

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Selected Parts
sk: Skryť vybrané časti

[ctx: PartSelection|]
en: Show Hidden Parts
sk: Zobraziť skryté časti

[ctx: PartSelection|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: PartSelection|]
en: Visualization
sk: Vizualizácia

[ctx: PartSelection|]
en: Partitioning Mode
sk: Režim rozdeľovania

[ctx: PartSelection|]
en: Zoom Function
sk: Funkcia priblíženia

[ctx: PartSelection|]
en: Show Direct Calls
sk: Ukázať priame volania

[ctx: PartSelection|]
en: Increment Shown Call Levels
sk: Ukázané úrovne prírastku volania

[ctx: PartSelection|]
en: Diagram Mode
sk: Režim diagramu

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Names
sk: Kresliť názvy

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Costs
sk: Kresliť náklady

[ctx: PartSelection|]
en: Ignore Proportions
sk: Ignorovať proporcie

[ctx: PartSelection|]
en: Allow Rotation
sk: Povoliť rotáciu

[ctx: PartSelection|]
en: Draw Frames
sk: Kresliť rámce

[ctx: PartSelection|]
en: Hide Info
sk: Skryť info

[ctx: PartSelection|]
en: Show Info
sk: Zobraziť info

[ctx: PartSelection|]
en: (no trace loaded)
sk: (nenačítaná žiadna trasovanie)

[ctx: PartView|]
en: Profile Part
sk: Časť profilu

[ctx: PartView|]
en: Incl.
sk: Zahrn.

[ctx: PartView|]
en: Self
sk: Samo

[ctx: PartView|]
en: Called
sk: Volaný

[ctx: PartView|]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: PartView|]
en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
sk: <b>Zoznam časti trasovania</b><p>Tento zoznam ukazuje všetky trasovacie časti načítaného trasovania. Pre každú časť, sú ukázané vlastné/zarátané náklady aktuálne vybranej funkcie spotrebované v časti: percentuálne náklady sú vždy vztiahnuté k celkovým nákladom <em>časti</em> (nie k celému trasovaniu ako v Prehľade trasovania časti). Tiež sú ukázané udalosti volaní do/z aktuálnej funkcie v trasovanej časti.</p><p>Výberom jednej alebo viacerých častí trasovania zo zoznamu, náklady ukázané v celom KCachegrind budú iba tie spotrebované vo vybranej časti(ach). Ak nie je ukázaný žiadny výber zo zoznamu, všetky časti trasovania sú vlastne vybrané implicitne.</p><p>Toto je viacnásobný výberový zoznam. Môžete si vybrať rozsahy pretiahnutím myšou alebo pomocou modifikátorov SHIFT/CTRL. Výber/Zrušenie výberu častí trasovania možno tiež vykonať pomocou dokovateľného Prehľadu časti trasovania. Ten tiež podporuje viacnásobný výber.</p><p>Všimnite si, že zoznam je skrytý, ak je načítaná iba jedna časť trasovania.</p>

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 of %2 times to %3
sk: Skočiť %1 z %2 -krát na %3

[ctx: QObject|]
en: Jump %1 times to %2
sk: Skočiť  %1-krát na %2

[ctx: SourceView|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: SourceView|]
en: Cost 2
sk: Náklady 2

[ctx: SourceView|]
en: Source
sk: Zdroj

[ctx: SourceView|]
en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
sk: <b>Komentovaný zdroj</b><p>Komentovaný zdrojový výpis ukazuje zdrojové riadky aktuálne vybranej funkcie spolu s (vlastnými) nákladmi spotrebovanými pri vykonávaní kódu tohto zdrojového riadku. Ak bolo v zdrojovom riadku volanie, riadky s detailmi o udalosti volania sú vložené do zdroja: náklady spotrebované vo volaní, počet udalostí volaní a cieľ volania.</p><p>Vybrať vložený informačný riadok volania, aby sa cieľová funkcia stala aktuálnou.</p>

[ctx: SourceView|]
en: Go to '%1'
sk: Prejsť na '%1'

[ctx: SourceView|]
en: Go to Line %1
sk: Prejsť na riadok %1

[ctx: SourceView|]
en: There is no cost of current selected type associated
sk: Nie sú žiadne náklady aktuálne vybraného typu spojené

[ctx: SourceView|]
en: with any source line of this function in file
sk: s akýmkoľvek zdrojovým riadkom tejto funkcie v súbore

[ctx: SourceView|]
en: Thus, no annotated source can be shown.
sk: Teda, žiadny komentovaný zdroj nemôže byť ukázaný.

[ctx: SourceView|]
en: --- From '%1' ---
sk: --- Od '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from '%1' ---
sk: --- Inlinované z '%1' ---

[ctx: SourceView|]
en: --- Inlined from unknown source ---
sk: --- Inlinované z neznámeho zdroja ---

[ctx: SourceView|]
en: There is no source available for the following function:
sk: Žiadny zdroj nie je k dispozícii pre nasledujúcu funkciu:

[ctx: SourceView|]
en: This is because no debug information is present.
sk: To je preto, lebo nie je k dispozícii žiadna ladiaca informácia.

[ctx: SourceView|]
en: Recompile source and redo the profile run.
sk: Prekompilovať zdroj a znovu spustiť profil.

[ctx: SourceView|]
en: The function is located in this ELF object:
sk: Funkcia sa nachádza v tomto objekte ELF:

[ctx: SourceView|]
en: This is because its source file cannot be found:
sk: Toto je preto, lebo jeho zdrojový súbor nemožno nájsť:

[ctx: SourceView|]
en: Add the folder of this file to the source folder list.
sk: Pridať priečinok tohto súboru do zoznamu zdrojových priečinkov.

[ctx: SourceView|]
en: The list can be found in the configuration dialog.
sk: Zoznam možno nájsť v konfiguračnom dialógu.

[ctx: StackSelection|]
en: Stack Selection
sk: Výber zásobníka

[ctx: StackSelection|]
en: Cost
sk: Náklady

[ctx: StackSelection|]
en: Cost2
sk: Náklady2

[ctx: StackSelection|]
en: Calls
sk: Volania

[ctx: StackSelection|]
en: Function
sk: Funkcia

[ctx: TabBar|]
en: Move to Top
sk: Presunúť hore

[ctx: TabBar|Move to Top]
en: Top
sk: Hore

[ctx: TabBar|]
en: Move to Right
sk: Posunúť doprava

[ctx: TabBar|Move to Right]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom
sk: Presunúť dolu

[ctx: TabBar|Move to Bottom]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: TabBar|]
en: Move to Bottom Left
sk: Presun vľavo dolu

[ctx: TabBar|Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

[ctx: TabBar|]
en: Move Area To
sk: Presunúť oblasť do

[ctx: TabBar|]
en: Hide This Tab
sk: Skryť túto kartu

[ctx: TabBar|]
en: Hide Area
sk: Skryť oblasť

[ctx: TabBar|Show on Top]
en: Top
sk: Hore

[ctx: TabBar|Show on Right]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: TabBar|Show on Bottom]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: TabBar|Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
sk: Vľavo dole

[ctx: TabBar|]
en: Show Hidden On
sk: Ukázať skryté na

[ctx: TabView|]
en: (No profile data file loaded)
sk: (Nebol načítaný súbor dát profilu)

[ctx: TabView|]
en: Types
sk: Typy

[ctx: TabView|]
en: Callers
sk: Volajúci

[ctx: TabView|]
en: All Callers
sk: Všetci volajúci

[ctx: TabView|]
en: Callee Map
sk: Mapa volaných

[ctx: TabView|]
en: Source Code
sk: Zdrojový kód

[ctx: TabView|]
en: Parts
sk: Časti

[ctx: TabView|]
en: Callees
sk: Volaní

[ctx: TabView|]
en: Call Graph
sk: Graf hovorov

[ctx: TabView|]
en: All Callees
sk: Všetci volaní

[ctx: TabView|]
en: Caller Map
sk: Mapa volajúcich

[ctx: TabView|]
en: Machine Code
sk: Strojový kód

[ctx: TabView|]
en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
sk: <b>Informačné záložky</b><p>Tento widget ukazuje informácie pre aktuálne vybranú funkciu na rôznych záložkách: <ul><li>Záložka Náklady ukazuje zoznam dostupných typov udalosti a zarátané a vlastné náklady týkajúce sa týchto typov.</li><li>Záložka Časti ukazuje zoznam trasovaných častí, ak sa trasovanie skladá z viac ako jednej časti (inak, je táto záložka skrytá). Ukážu sa náklady, ktoré vybraná funkcia spotrebuje v rôznych častiach spolu s udalosťami volaní.</li><li>Záložka Zoznamy volania ukazuje priamych volaných a volajúcich funkcie podrobnejšie.</li><li>Záložka Krytie ukazuje rovnako ako záložka Zoznamy volania, ale tiež ukazuje nepriamych volaných a volajúcich, nielen priamych.</li><li>Záložka Graf volania ukazuje grafickú vizualizáciu volaní vykonaných touto funkciou.</li><li>Záložka Zdrojový kód predstavuje komentovaný zdrojový kód, ak sú dostupné ladiace informácie a zdrojový súbor.</li><li>Záložka Strojový kód predstavuje komentované zostavovacie inštrukcie, ak sú dostupné informácie profilu na inštrukčnej úrovni.</li></ul>Pre viac informácií pozrite pomoc <em>Čo je to?</em> zodpovedajúcej záložky widgetu.</p>

[ctx: TabView|]
en: (No function selected)
sk: (Nevybraná žiadna funkcia)

[ctx: QObject|]
en: No description available
sk: Popis nie je k dispozícii

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Recursive Bisection
sk: Rekurzívna bisekcia

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Columns
sk: Stĺpce

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Rows
sk: Riadky

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Always Best
sk: Vždy najlepšie

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Best
sk: Najlepšie

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (V)
sk: Vymeniť (V)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Alternate (H)
sk: Vymeniť (H)

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Horizontal
sk: Horizontálne

[ctx: TreeMapWidget|]
en: Vertical
sk: Vertikálne
