kcalc - en to af translation catalogue (126 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
af: Vertoonkleure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
af: &Voorgrond:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
af: &Agtergrond:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
af: Knoppie kleure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
af: &Funksies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
af: St&atistiese funksies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
af: He&ksadesimaal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
af: &Nommers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
af: &Geheue:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
af: Be&werkings:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
af: Konstantes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
af: Voorafgedefinieerd

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
af: Algemeen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
af: Presisie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
af: &Maksimum naantal syfers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
af: Stel &desimale presisie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
af: Groepeer syfers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
af: Allerande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
af: &Biep op fout

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
af: Wys &resultaat in venstertitel

en: &Constants
af: &Konstantes

en: Add display to memory
af: Voeg vertoonwaarde by geheue

en: Subtract from memory
af: Trek vertoonwaarde af van geheue

en: Third power
af: 3e mag

en: Cube root
af: Kubuswortel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
af: Sinus

en: Arc sine
af: Boogsinus

en: Hyperbolic sine
af: Hiperboliese sinus

en: Inverse hyperbolic sine
af: Inverse hiperboliese sinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
af: Kosinus

en: Arc cosine
af: Boogkosinus

en: Hyperbolic cosine
af: Hiperboliese kosinus

en: Inverse hyperbolic cosine
af: Inverse hiperboliese kosinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
af: Tangens

en: Arc tangent
af: Boogtangens

en: Hyperbolic tangent
af: Hiperboliese tangens

en: Inverse hyperbolic tangent
af: Inverse hiperboliese tangens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
af: Logaritme basis 10

en: 10 to the power of x
af: 10 tot die mag x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
af: Natuurlike logaritme

en: Exponential function
af: Eksponensiële funksie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
af: Aantal data ingevoer

en: Sum of all data items
af: Soma van alle data items

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
af: Gemiddeld

en: Sum of all data items squared
af: Som van alle data items gekwadreer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
af: Standaardafwyking

en: Sample standard deviation
af: Steekproef standaardafwyking

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
af: Voer data in

en: Delete last data item
af: Vee laaste data item uit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
af: Modulus

en: Integer division
af: Heelgetaldeling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
af: Resiprook (omgekeerde)

en: n Choose m
af: n Kies m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
af: Faktoriaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
af: Kwadraat

en: Square root
af: Vierkantswortel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
af: x tot die mag y

en: x to the power of 1/y
af: x tot die mag 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
af: Eksponent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
af: Mediaan

en: Last stat item erased
af: Laaste statistiek item uitgevee

en: Stat mem cleared
af: Stat Geheue skoon gemaak

en: General Settings
af: Algemene Instellings

en: Font
af: Skriftipe

en: Select Display Font
af: Kies Vertoonskriftipe

en: Colors
af: Kleure

en: Button & Display Colors
af: Knoppie en Vertoonkleure

en: KDE Calculator
af: KDE Sakrekenaar

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
af: Die voorgrondkleur van die vertoonpaneel

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
af: Die agtergrondkleur van die vertoonpaneel

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
af: Die kleur van getalknoppies

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
af: Die kleur van funksieknoppies

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
af: Die kleur van statistiese knoppies

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
af: Die kleur van heksadesimale knoppies

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
af: Die kleur van geheueknoppies

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
af: Die kleur van bewerkingsknoppies

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
af: Die skriftipe om te gebruik

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
af: Maksimum aantal syfers wat vertoon word:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
af: 
    	KCalc kan met baie meer syfers werk as die aantal wat inpas op
    	die vertoonpaneel. Hier doen mens die opstelling van die aantal
    	syfers wat vertoon word, voordat KCalc sal begin om wetenskaplike
    	notasie te gebruik. Bv. 2.34e12 as die getal meer as 12 syfers het.
    ......

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
af: Aantal vaste desimale syfers.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
af: Moet 'n vaste aantal desimale plekke gebruik word?

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
af: Moet elke fout 'n biep veroorsaak?

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
af: Moet die resultaat ook in die venstertitel vertoon word?

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
af: Moet syfers gegroepeer word?

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
af: Moet konstantes-knoppies vertoon word?

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
af: Naam van die gebruikerprogrammeerbare konstantes

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
af: Lys van gebruikerprogrammeerbare konstantes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
af: Kliek op 'n bis om dit te wissel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
af: Skakel basis na heksadesimaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
af: Skakel basis na desimaal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
af: Skakel basis na oktaal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
af: Skakel basis na binêr.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
af: Maak data stoor skoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
af: OR volgens bisse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
af: Hiperboliese modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
af: Bisverskuiwing na Regs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
af: XOR volgens bisse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
af: AND volgens bisse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
af: Bisverskuiwing na Links

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mea
af: Gem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
af: Een-komplement

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
af: Persent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
af: Deling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
af: Vermenigvuldiging

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
af: Resultaat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
af: Desimale punt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
af: Maak alles skoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
af: Maak geheue skoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
af: Roep op uit geheue

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
af: Verander teken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
af: Open hakies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
af: Maak skoon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
af: Voeg by geheue

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
af: Stoor in geheue

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
af: Sluit hakies

en: Write display data into memory
af: Skryf vertoondata na geheue

en: Set Name
af: Stel naam

en: Choose From List
af: Kies uit 'n lys

en: New Name for Constant
af: Nuwe naam vir konstante

en: New name:
af: Nuwe naam:

en: Mathematics
af: Wiskunde

en: Electromagnetism
af: Electromagnetisme

en: Atomic && Nuclear
af: Atoom en kernkrag

en: Thermodynamics
af: Termodinamika

en: Gravitation
af: Gravitasie

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
af: In&stellings
