kcalc - en to az translation catalogue (216 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
az: Ekranın rəngi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
az: Ön &plan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
az: Arxa &fon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
az: Düymənin rəngi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
az: Arxa fon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
az: Mətn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
az: &Funksiyalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
az: St&atistic funksiyalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
az: &Onaltılıq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
az: &Saylar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
az: &Yaddaş:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
az: Ə&məliyyatlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
az: &Sabitlər:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
az: Sabitlər

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
az: Öncədən təyin olunmuş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
az: &Düymə şrifti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
az: Düymələr üçün istifadə olunan şrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
az: &Ekranın şrifti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
az: Ekranda istifadə olunacaq şrift

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
az: &Tarixçə şrifti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
az: Tarixçədə istifadə olunacaq şrift

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
az: Ümumi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
az: Dəqiqlik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
az: &Rəqəmlərin ən çox sayı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
az: Göstəriləcək rəqəmlərin ən çox sayı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
az: KCalc ekrana sığandan daha çox sayda olan rəqəmləri hesablaya bilir. Bu ayar göstəriləcək rəqəmlərin ən çox sayını verir. Rəqəmlər ekrana sığmadıqda onlar, elmi işarələr sistemi ilə göstəriləcək, məs., 2.34e12 kimi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
az: Sabit sayda onluq kəsrdən istifadə olunub olunmaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
az: Onluq kəsirin &dəqiqliyini təyin edin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
az: Onluq kəsr rəqəmlərinin sabit sayı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
az: Qruplaşdırma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
az: Rəqəmlərin qruplaşdırılıb-qruplaşdırılmaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
az: Rəqəmləri qruplaşdırın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
az: İkili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
az: Səkkizli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
az: Onaltılı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
az: Müxtəlif

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
az: Xəta zamanı bip siqnalı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
az: Xəta zamanı &bip siqnalı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
az: Nəticələrin pəncərə başlığında görünüb-görünməməsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
az: Nəticələ&r pəncərə başlığında görünsün

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
az: Onlu olmayan saylar üçün ikili tamamlayıcı kodun göstərilib-göstərilməməsi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
az: İkili, Səkkizli və Onaltılı saylar üçün İkilik tamamlayıcı kodu istifadə etmək üçün seçin. Bu, mənfi tam rəqəmləri kompyuterdə əks etdirmək üçün ən geniş yayılmış üsuldur. İkilik say sistemində hesab əməlləri onluq say sistemində olduğu kimi yerinə yetirilir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
az: İkilik tamamlayıcı kod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RepeatLastOperation)
en: Repeat operation for each result
az: Hər nəticə üçün əməliyyatı təkrar edin

en: Simple Mode
az: Sadə rejim

en: Science Mode
az: Elmi rejim

en: Statistic Mode
az: Statistik rejim

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
az: Rəqəmsal sistem rejimi

en: Show &History
az: &Tarixçəni göstərin

en: Constants &Buttons
az: Sabitlər &düymələri

en: Show B&it Edit
az: B&it düzəlişi

en: &Constants
az: &Sabitlər

en: Add display to memory
az: Yaddaşdakı rəqəmə əlavə edin

en: Subtract from memory
az: Yaddaşdakı rəqəmdən çıxın

en: Third power
az: Kub

en: Cube root
az: Kub kökü

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
az: Sinus

en: Arc sine
az: Arksinus

en: Hyperbolic sine
az: Hiperbolik sinus

en: Inverse hyperbolic sine
az: Əks hiperbolik sinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
az: Kosinus

en: Arc cosine
az: Arkkosinus

en: Hyperbolic cosine
az: Hiperbolik kosinus

en: Inverse hyperbolic cosine
az: Əks hiperbolik kosinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
az: Tangens

en: Arc tangent
az: Arktangens

en: Hyperbolic tangent
az: Hiperbolik tangens

en: Inverse hyperbolic tangent
az: Əks hiperbolik tangens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
az: 10-luq laqorifm

en: 10 to the power of x
az: 10 üstü x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
az: Natural loqorifm

en: Exponential function
az: Eksponent funksiya

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
az: Daxil edilmiş verilənlərin sayı

en: Sum of all data items
az: Bütün verilənlərin cəmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
az: Orta

en: Sum of all data items squared
az: Bütün verilənlərin kvadratlarının cəmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
az: Standart kənarlaşma

en: Sample standard deviation
az: Sadə standart kənarlaşma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
az: Veriləni daxil edin

en: Delete last data item
az: Sonuncu veriləni silin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
az: Modula görə

en: Integer division
az: Tam say bölünməsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
az: Qarşılıqlı dəyər

en: n Choose m
az: n və m binomial əmsalı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
az: Faktorial

en: Gamma
az: Qamma-funksiya

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
az: Kvadrat

en: Square root
az: Kvadrat kökü

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
az: x üstü y

en: x to the power of 1/y
az: x üstü 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
az: dərəcə əmsalı

en: DAT [
az: TAR [

en: Last stat item erased
az: Sonuncu statistik element silindi

en: Stat mem cleared
az: Statistik yaddaş silindi

en: General Settings
az: Əsas ayarlar

en: Font
az: Şrift

en: Select Display Font
az: Şrifti seçin

en: Colors
az: Rənglər

en: Button & Display Colors
az: Ekran və düymənin rəngi

en: Define Constants
az: Sabitin dəyərini təyin edin

en: KDE Calculator
az: KDE hesablayıcı

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
az: Müəllif Hüquqları © 2008-2013, Evan Teran
    Müəllif Hüquqları © 2000-2008, KDE Komandası
    Müəllif Hüquqları © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Müəllif Hüquqları © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
az: Müşayətçi

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
az: Ekranın ön plan rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
az: Ekranın arxa fon rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
az: Say düymələrinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
az: Funksiya düymələrinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
az: Statistik düymələrin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
az: Onaltılı düymələrin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
az: Yaddaş düymələrinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
az: Əməliyyat düymələrinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
az: Sabitlər düymələrinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
az: Rəqəm şriftlərinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
az: Funksiya şriftlərinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
az: Statistik rəqəm şriftlərinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
az: Onaltılı rəqəm şriftlərinin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
az: Yaddaşdakıların rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
az: Əməliyyatların rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
az: Sabitlərin rəngi.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
az: Düymələrdə istifadə olunan şrift.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
az: Ekranda istfadə olunan şrift.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
az: Tarixçədə istfadə olunan şrift.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
az: Göstəriləcək rəqəmlərin ən çox sayı.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
az: 
    	KCalc ekrana sığışandan daha çox saylarla hesablama apara
    	bilir. Bu ayar göstəriləcək rəqəmlərin ən çox sayını verir. Saylar
    	ekrana ığmadıqda onlar, elmi işarələr sistemi ilə göstəriləcək, 
    	məs., 2.34e12 kimi.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
az: Onluq kəsr rəqəmlərinin sabit sayı.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
az: Sabit sayda onluq kəsrdən istifadə olunub olunmaması.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
az: Xəta zamanı bip siqnalı.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
az: Nəticələrin pəncərə başlığında görünüb-görünməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
az: Rəqəmlərin qruplaşdırılıb-qruplaşdırılmaması.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
az: Onlu olmayan saylar üçün ikili tamamlayıcı kodun göstərilib-göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
az: 
            İkili, Səkkizli və Onaltılı saylar üçün İkilik tamamlayıcı kodu 
            istifadə edin. Bu, mənfi tam sayların kompyuterdə əks olunması
            üçün ən geniş yayılmış üsuldur.

note: i18n: ectx: label, entry (RepeatLastOperation), group (General)
en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
az: "=" basıldıqda son əməliyyatın təkrarlanmasını təmin edir

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
az: Rahat hesablayıcı rejimi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
az: Çox sadə rejimdə yalnız əsas hesablayıcı düymələr göstərilir

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
az: Elmi hesablama rejimi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
az: Elmi hesablama və ixtiyari sabitlər düymələri ilə rejim

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
az: Statistik hesablama rejimi

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
az: Əlavə statistik və ixtiyari sabitlər düymələri ilə rejim

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
az: Məntiqi əməliyyat düymələri ilə rejim. Bitlərə düzəliş edilməsi mümkündür.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
az: Bitlərə düzəliş etmə vidjetinin göstərilib göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
az: Sabitlər düyməsinin göstərilib göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
az: Tarixçə pəncərəsinin göstərilib göstərilməməsi.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
az: Dərəcələr, radianlar və qradlar

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
az: Sayların əsası

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
az: İkili saylar hər X-ncı rəqəmdən sonra boşluq ilə ayrılacaqdır.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
az: 
                Daha rahat oxuna bilməsi üçün KCalc xüsusi rəqəmləri vizual olaraq qruplaşdıra bilər
                məsələn, əgər bu parametr 4-ə bərabərdirsə, 10111001 rəqəmini, 1011 1001 kimi göstərə bilər,
                belə ki, hər 4 rəqəmdən bir boşluq qoyulacaqdır.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
az: Səkizli saylar hər X-ncı rəqəmdən sonra boşluq ilə ayrılacaqdır.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
az: 
                Daha rahat oxuna bilməsi üçün KCalc xüsusi rəqəmləri vizual olaraq qruplaşdıra bilər
                məsələn, əgər bu parametr 4-ə bərabərdirsə, 42140213 rəqəmini, 4214 0213 kimi göstərə bilər,
                belə ki, hər 4 rəqəmdən bir boşluq qoyulacaqdır.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
az: Onaltılı saylar hər X-ncı rəqəmdən sonra boşluq ilə ayrılacaqdır.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
az: 
                Daha rahat oxuna bilməsi üçün KCalc xüsusi rəqəmləri vizual olaraq qruplaşdıra bilər
                məsələn, əgər bu parametr 2-yə bərabərdirsə, AF1C42-ni, AF 1C 42 kimi göstərə bilər,
                belə ki, hər 2-ci rəqəmdən sonra boşluq qoyulacaqdır.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
az: İstifadəçi tərəfindən proqramlaşdırıla bilən sabitlərin adı.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
az: İstifadəçinin proqramlaşdıra biləcəyi sabitlərin siyahısı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
az: Biti dəyişmək üçün üzərinə vurun

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
az: Onaltılı saylardan istifadə.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: He&x
az: &Hex

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
az: Onlu saylardan istifadə.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
az: Səkkizli saylardan istifadə.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
az: İkili saylardan istifadə.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
az: Verilənlər tarixçəsini təmizləyin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
az: Bit üzrə VƏ YA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
az: Hiperbolik rejim

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
az: Bit üzrə sağa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCube)
en: Cube
az: Kub

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
az: Bit üzrə XOR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
az: Bit üzrə VƏ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
az: VƏ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
az: Bit üzrə sola

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
az: xⁿ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
az: Biri tamamlayır

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Log
az: lg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
az: Faiz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
az: Bölmə

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
az: Vurma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
az: Çıxma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
az: Üstəgəl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
az: Nəticə

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
az: Onlu nöqtə

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
az: Hamısını sil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
az: Yaddaşı təmizlə

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
az: Yaddaşı çağırın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
az: İşarəni dəyişin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
az: Mötərizəni açın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
az: Təmizləmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
az: Yaddaşa əlavə etmək

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
az: Yaddaşda saxlamaq

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
az: Mötərizəni bağlayın

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
az: Düymənin ikinci funksiyası

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
az: Saxlayın

en: Write display data into memory
az: Görünənləri yaddaşa yazımaq

en: Set Name
az: Ad verin

en: Choose From List
az: Siyahıdan seçin

en: New Name for Constant
az: Sabit üçün yeni ad

en: New name:
az: Yeni ad:

en: Mathematics
az: Riyaziyyat

en: Electromagnetism
az: Elektromaqnetik

en: Atomic && Nuclear
az: Elementar hissəciklər

en: Thermodynamics
az: Termodinamika

en: Gravitation
az: Cazibə

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
az: Nəticələri göstər

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
az: &Ayarlar

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
az: Eyler sayı

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
az: Qızıl orta

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
az: İşıq sürəti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
az: Plank sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
az: Cazibə sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
az: Yerin cazibə qüvvəsi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
az: Elementar yük

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
az: Boşluğun dalğa müqaviməti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
az: Həssas quruluş sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
az: Boşluğun elektromaqnit keçiriciliyi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
az: Boşluğun dielektrik keçiriciliyi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
az: Boltzman sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
az: Atom kütləsi vahidi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
az: Molyar qaz sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
az: Stefan-Boltzman sabiti

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
az: Avaqadro sayı
