kcalc - en to ca translation catalogue (233 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
ca: Colors de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
ca: &Primer pla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
ca: &Fons:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
ca: Colors dels botons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
ca: Fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
ca: Primer pla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
ca: &Funcions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
ca: Funcions &estadístiques:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
ca: &Números:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
ca: &Memòria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
ca: O&peracions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
ca: Predefinides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
ca: Lletra dels &botons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
ca: La lletra a usar en els botons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
ca: Lletra de la &pantalla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
ca: La lletra a usar en la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
ca: Lletra de l'&historial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
ca: La lletra a usar en l'historial

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
ca: Precisió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
ca: Nombre &màxim de dígits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
ca: Nombre màxim de dígits que es mostraran

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
ca: El KCalc pot calcular amb molts més dígits que la xifra que s'ajusta a la pantalla. Aquesta opció indica el nombre màxim de dígits que es mostraran abans que el KCalc comenci a usar la notació científica del tipus 2.34e12, per exemple.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
ca: Si usar o no un nombre fix de decimals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
ca: Estableix la &precisió decimal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
ca: Nombre fix de dígits decimals

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
ca: Agrupament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
ca: Si agrupar o no els dígits

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
ca: Dígits de grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
ca: Binari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
ca: Varis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
ca: Si indicar amb un so d'avís o no els errors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
ca: &Fa un so d'avís en els errors

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
ca: Si mostrar o no el resultat en el títol de la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
ca: Mostra el &resultat en el títol de la finestra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
ca: Si usar el complement a dos per als nombres no decimals

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
ca: Seleccioneu per a usar la notació del complement a dos per als nombres binaris, octals i hexadecimals. Aquesta és una notació habitual per a representar nombres negatius no decimals en ordinadors.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
ca: Complement a dos

en: Simple Mode
ca: Mode senzill

en: Science Mode
ca: Mode científic

en: Statistic Mode
ca: Mode estadístic

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
ca: Mode de sistema numeral

en: Show &History
ca: Mostra l'&historial

en: Constants &Buttons
ca: Botons de &constants

en: Show B&it Edit
ca: Mostra l'edició de b&its

en: Add display to memory
ca: Afegeix la pantalla a la memòria

en: Subtract from memory
ca: Resta de la memòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
ca: Arrel quadrada

en: Cube root
ca: Arrel cúbica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
ca: Sinus

en: Arc sine
ca: Arcsinus

en: Hyperbolic sine
ca: Sinus hiperbòlic

en: Inverse hyperbolic sine
ca: Sinus hiperbòlic invers

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
ca: Cosinus

en: Arc cosine
ca: Arccosinus

en: Hyperbolic cosine
ca: Cosinus hiperbòlic

en: Inverse hyperbolic cosine
ca: Cosinus hiperbòlic invers

en: Arc tangent
ca: Arctangent

en: Hyperbolic tangent
ca: Tangent hiperbòlica

en: Inverse hyperbolic tangent
ca: Tangent hiperbòlica inversa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
ca: Logaritme en base 10

en: 10 to the power of x
ca: 10 a la potència de x

[ctx: Natural log]
en: ln
ca: Ln

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
ca: Logaritme neperià

en: Exponential function
ca: Funció exponencial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
ca: Nombre de dades introduïdes

en: Sum of all data items
ca: Suma de tots els elements de dades

[ctx: Mean]
en: Mea
ca: Mitj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
ca: Mitjana

en: Sum of all data items squared
ca: Suma de totes les dades al quadrat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: Sample standard deviation
ca: Desviació estàndard de la mostra

[ctx: Enter data]
en: Dat
ca: Dad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
ca: Introdueix la dada

[ctx: Delete last data item]
en: CDat
ca: CDad

en: Delete last data item
ca: Suprimeix el darrer element de dades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
ca: Mòdul

en: Integer division
ca: Divisió entera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
ca: Recíproc

en: n Choose m
ca: n combinacions de m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
ca: Quadrat

en: Third power
ca: Potència tercera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
ca: x a la potència de y

en: x to the power of 1/y
ca: x a la potència d'1/y

[ctx: Second function mode]
en: Shift
ca: Altres oper.

[ctx: Memory cleared]
en: M cleared
ca: Neteja M

en: Number of data entered =
ca: Nombre de dades introduïdes =

en: Number of data entered =
ca: Nombre de dades introduïdes =

en: Sum of all data items =
ca: Suma de tots els elements de dades =

en: Mean =
ca: Mitjana =

en: Sum of squares =
ca: Suma dels quadrats =

en: Median =
ca: Mediana =

en: Median =
ca: Mediana =

en: Last stat data erased
ca: S'han esborrat les darreres dades d'estadístiques

en: Stat mem cleared
ca: S'ha netejat la memòria estadística

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Fonts
ca: Lletres

en: Button & Display Colors
ca: Colors de la pantalla i els botons

en: Define Constants
ca: Defineix les constants

en: KDE Calculator
ca: Calculadora KDE

en: Maintainer
ca: Mantenidor

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
ca: El color de primer pla de la pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
ca: El color de fons de la pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
ca: El color dels botons dels números.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
ca: El color dels botons de les operacions.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
ca: El color dels botons d'estadística.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
ca: El color dels botons hexadecimals.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
ca: El color dels botons de memòria.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
ca: El color dels botons de les operacions.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
ca: El color dels botons de les constants.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
ca: El color de la lletra dels números.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
ca: El color de la lletra de les funcions.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
ca: El color de la lletra de les funcions estadístiques.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
ca: El color de la lletra dels hexadecimals.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
ca: El color de la lletra de la memòria.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
ca: El color de la lletra de les operacions.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
ca: El color de la lletra de les constants.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
ca: La lletra a usar en els botons.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
ca: La lletra a usar en la pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
ca: La lletra a usar en l'historial.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
ca: Nombre màxim de dígits que es mostraran.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
ca: 
    	El KCalc pot calcular amb molts més dígits que la xifra que
    	s'ajusta a la pantalla. Aquesta opció indica el nombre màxim de
    	dígits que es mostraran abans que el KCalc comenci a usar la notació
    	científica del tipus 2.34e12, per exemple.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
ca: Nombre fix de dígits decimals.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
ca: Si usar o no un nombre fix de decimals.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
ca: Si indicar amb un so d'avís o no els errors.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
ca: Si mostrar o no el resultat en el títol de la finestra.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
ca: Si agrupar o no els dígits.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
ca: Si usar o no el complement a dos per als nombres no decimals.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
ca: 
            Seleccioneu per a usar la notació del complement a dos per als
            nombres binaris, octals i hexadecimals. Aquesta és una notació habitual
            per a representar nombres negatius en ordinadors.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
ca: Mode fàcil de calculadora

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
ca: Un mode molt senzill en què només es mostren els botons bàsics de càlcul

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
ca: Mode de calculadora científica

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
ca: Mode amb botons científics i botons opcionals de constants

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
ca: Mode de calculadora estadística

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
ca: Mode amb botons addicionals estadístics i botons opcionals de constants

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
ca: Mode amb botons lògics i base que es pot seleccionar. Es disposa d'edició opcional de bits.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
ca: Si mostrar o no el giny d'edició de bits.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
ca: Si mostrar o no els botons de constants.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
ca: Quan mostrar la finestra de l'historial.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
ca: Graus sexagesimals, radians o graus centesimals

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
ca: Base numèrica

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ca: Els nombres binaris se separaran amb un espai en blanc després de cada Xè dígit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
ca: 
                Per a facilitar la lectura és possible agrupar els dígits individuals en parelles
                Per exemple, en lloc de 10111001 podeu visualitzar 1011 1001, assignant l'opció a
                4, per tant, s'inserirà un espai en blanc cada 4 dígits.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ca: Els nombres octals se separaran amb un espai en blanc després de cada Xè dígit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
ca: 
                Per a facilitar la lectura és possible agrupar els dígits individuals en parelles
                Per exemple, en lloc de 42140213 podeu visualitzar 4214 0213, assignant l'opció a
                4, per tant, s'inserirà un espai en blanc cada 4 dígits.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ca: Els nombres hexadecimals se separaran amb un espai en blanc després de cada Xè dígit.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
ca: 
                Per a facilitar la lectura és possible agrupar els dígits individuals en parelles
                Per exemple, en lloc d'AF1C42 podeu visualitzar AF 1C 42, assignant l'opció a
                2, per tant, s'inserirà un espai en blanc cada 2 dígits.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
ca: Nom de les constants programables per l'usuari.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
ca: Llista de les constants programables per l'usuari

note: i18n: ectx: property (accessibleDescription), widget (KCalcDisplay, calc_display)
en: Result Display
ca: Mostra el resultat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
ca: Cliqueu un bit per a commutar-lo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, degRadio)
en: &Deg
ca: G&raus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gradRadio)
en: &Grad
ca: &Grau centesimal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, numeralSystemComboBox)
en: Switch base
ca: Canvia la base

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
ca: OR bit a bit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
ca: AND bit a bit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
ca: Mode hiperbòlic

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyp
ca: Hip

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
ca: XOR bit a bit

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mea
ca: Mitj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
ca: Complement a u

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
ca: Neteja la memòria de dades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
ca: Desplaçament dret d'un bit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
ca: Mediana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
ca: Desplaçament esquerre d'un bit

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: sqrt
ca: arrel

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
ca: Pot

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb6)
en: Six
ca: Sis

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb2)
en: Two
ca: Dos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
ca: Tant per cent

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percentage
ca: Tant per cent

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb9)
en: Nine
ca: Nou

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb4)
en: Four
ca: Quatre

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb5)
en: Five
ca: Cinc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
ca: Menys

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Subtract
ca: Resta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
ca: Més

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Add
ca: Suma

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb1)
en: One
ca: U

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
ca: Divisió

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Divide
ca: Divisió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
ca: Multiplicació

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiply
ca: Multiplicació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
ca: Punt decimal

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb3)
en: Three
ca: Tres

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
ca: Resultat

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Equals
ca: Igual

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb7)
en: Seven
ca: Set

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb8)
en: Eight
ca: Vuit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
ca: Neteja-ho tot

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: All clear
ca: Neteja tot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
ca: Neteja la memòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
ca: Obtén la memòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
ca: Canvia el signe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
ca: Obre parèntesi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
ca: Neteja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
ca: Afegeix a la memòria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
ca: Memòria de dades

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
ca: Tanca parèntesi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Return
ca: Retorn

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
ca: Retrocés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
ca: Funció del segon botó

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbShift) i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Shift
ca: Altres oper.

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
ca: Memòria

en: Write display data into memory
ca: Escriu a la memòria la dada mostrada

en: Set Name
ca: Estableix un nom

en: Choose From List
ca: Escull de la llista

en: New Name for Constant
ca: Nom nou per a la constant

en: New name:
ca: Nom nou:

en: Mathematics
ca: Matemàtiques

en: Electromagnetism
ca: Electromagnetisme

en: Atomic && Nuclear
ca: Atòmic i nuclear

en: Thermodynamics
ca: Termodinàmica

en: Gravitation
ca: Gravitació

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
ca: Mostra el resultat

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy
ca: &Copia

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
ca: ALTRES OP.

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
ca: Nombre d'Euler

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
ca: Raó àuria

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
ca: Velocitat de la llum

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
ca: Constant de Planck

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
ca: Constant de la gravitació

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
ca: Acceleració de la Terra

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
ca: Càrrega elemental

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
ca: Impedància en el buit

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
ca: Constant d'estructura fina

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
ca: Permeabilitat del buit

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
ca: Permitivitat del buit

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
ca: Constant de Boltzmann

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
ca: Unitat de massa atòmica

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
ca: Constant universal dels gasos

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
ca: Constant de Stefan-Boltzmann

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
ca: Nombre d'Avogadro
