kcalc 1.0pre2 - en to eo translation catalogue (246 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
eo: Vidigilokoloroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
eo: &Malfono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
eo: &Fono

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
eo: Koloroj de Butonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
eo: Fono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
eo: Malfono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
eo: Funk&ciobutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
eo: St&atismaj funkcioj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
eo: Dek&sesumaj butonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
eo: &Nombrobutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
eo: &Memorobutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
eo: &Operaciobutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
eo: &Konstantoj:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants)
en: Constants
eo: Konstantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
eo: Antaŭdifinita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
eo: &Butona tiparo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
eo: La tiparo por uzi por la butonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
eo: &Ekrana tiparo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
eo: La tiparo por uzi en la ekrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
eo: &Historia tiparo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
eo: La tiparo por uzi en la historio

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
eo: Precizeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
eo: &Maksimuma nombro de ciferoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
eo: Maksimuma nombro da ciferoj montrata

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
eo: KCalc povas komputi kun multaj pli da ciferoj ol la nombro kiu konvenas sur la ekrano. Ĉi tiu agordo donas la maksimuman nombron da ciferoj montritaj, antaŭ ol KCalc komencas uzi sciencan notacion, t.e. notacion de la tipo 2.34e12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
eo: Ĉu uzi fiksajn decimalajn lokojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
eo: Difinu &dekuman precizecon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
eo: Nombro de fiksaj decimalciferoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
eo: Grupiĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
eo: Ĉu grupigi ciferojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
eo: Grupciferoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
eo: Binara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
eo: Deksesuma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
eo: Diverse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
eo: Ĉu pepi pro eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
eo: &Pepi ĉe eraro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
eo: Ĉu montri la rezulton en la fenestrotitolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
eo: Montri &rezulton en fenestrotitolo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
eo: Ĉu uzi Du-Komplementon por ne-decimalaj nombroj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
eo: Elekti uzon de Du-Komplementan notacion por Binaraj, Oktalaj kaj Deksesumaj nombroj. Ĉi tio estas ofta notacio por reprezenti negativajn nombrojn por ne-decimalaj nombroj en komputiloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
eo: Dua komplemento

[ctx: Octal numeral system]
en: Oct
eo: Okt

en: Simple Mode
eo: Simpla Reĝimo

en: Science Mode
eo: Scienca Reĝimo

en: Statistic Mode
eo: Statistika Reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
eo: Numera Sistemreĝimo

en: Show &History
eo: Montri &Historion

en: Constants &Buttons
eo: Konstantoj &Butonoj

en: Show B&it Edit
eo: Montri B&it-Redakton

en: &Constants
eo: &Konstantoj

en: Add display to memory
eo: Aldoni ekranon al memoro

en: Subtract from memory
eo: Subtrahi de memoro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
eo: Kvadrata radiko

en: Cube root
eo: Kuba radiko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
eo: Sinuso

en: Arc sine
eo: Arkosinuso

en: Hyperbolic sine
eo: Hiperbola sinuso

en: Inverse hyperbolic sine
eo: Inversa hiperbola sinuso

[ctx: Cosine]
en: cos
eo: kos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
eo: Kosinuso

[ctx: Arc cosine]
en: acos
eo: akos

en: Arc cosine
eo: Arkokosinuso

[ctx: Hyperbolic cosine]
en: cosh
eo: kosh

en: Hyperbolic cosine
eo: Hiperbola kosinuso

[ctx: Inverse hyperbolic cosine]
en: acosh
eo: akosh

en: Inverse hyperbolic cosine
eo: Inversa hiperbola kosinuso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
eo: Tangento

en: Arc tangent
eo: Arkotanĝanto

en: Hyperbolic tangent
eo: Hiperbola tangente

en: Inverse hyperbolic tangent
eo: Inversa hiperbola tangente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
eo: Logaritmo al bazo 10

en: 10 to the power of x
eo: 10 al la potenco de x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
eo: natura logaritmo

en: Exponential function
eo: Eksponenta funkcio

en: Imaginary unit
eo: Imaginara unuo

en: Polar complex
eo: Polusa komplekso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
eo: Nombro de datumoj enigitaj

en: Sum of all data items
eo: Sumo de ĉiuj datenoj

[ctx: Mean]
en: Mea
eo: Avg

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
eo: Averaĝo

en: Sum of all data items squared
eo: Sumo de ĉiuj datumoj kvadrate

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
eo: Norma devio

en: Sample standard deviation
eo: Specimena norma devio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
eo: Enmeti datenojn

en: Delete last data item
eo: Forigi lastan datumon

en: Integer division
eo: Entjera divido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
eo: Reciproka

en: n Choose m
eo: n Elekti m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
eo: Faktoria

en: Gamma
eo: Gamo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
eo: Kvadrato

en: Third power
eo: Tria potenco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
eo: x al la potenco de y

en: x to the power of 1/y
eo: x al la potenco de 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
eo: Eksponento

[ctx: Second function mode]
en: Shift
eo: Ŝovo

[ctx: Memory cleared]
en: M cleared
eo: M viŝita

en: Number of data entered =
eo: Nombro de datumoj enigitaj =

en: Number of data entered =
eo: Nombro da datumoj enigitaj =

en: Sum of all data items =
eo: Sumo de ĉiuj datumoj =

en: Mean =
eo: Averaĝo =

en: Sum of squares =
eo: Sumo de kvadratigoj =

en: Median =
eo: Mediano =

en: Median =
eo: Mediano =

en: Last stat data erased
eo: Lasta stat-datumo forigita

en: Stat mem cleared
eo: Stat-memoro viŝita

en: General Settings
eo: Ĝenerala Agordo

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: Button & Display Colors
eo: Butonoj & Montraj Koloroj

en: Define Constants
eo: Difini Konstantojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCalculator)
en: KCalc
eo: Kalkulilo

en: KDE Calculator
eo: Kalkulilo

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
eo: Kopirajto © 2008-2013, Evan Teran
    Kopirajto © 2000-2008, La KDE-Teamo
    Kopirajto © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Kopirajto © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
eo: Prizorganto

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
eo: La malfonokoloro de la ekrano.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
eo: La fonkoloro de la ekrano.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
eo: La koloro de numeraj butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
eo: La koloro de funkciaj butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
eo: La koloro de statistikaj butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
eo: La koloro de heksbutonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
eo: La koloro de memorbutonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
eo: La koloro de operaciaj butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
eo: La koloro de konstantaj butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
eo: La koloro de nombrotiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
eo: La koloro de funkciaj tiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
eo: La koloro de statistikaj tiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
eo: La koloro de dekstiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
eo: La koloro de memortiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
eo: La koloro de operacia tiparo.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
eo: La koloro de konstantaj tiparoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
eo: La tiparo por uzi por la butonoj.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
eo: La tiparo por uzi en la ekrano.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
eo: La tiparo por uzi en la historio.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
eo: Maksimuma nombro da ciferoj montrata.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
eo: 
    	KCalc povas komputi per multe pli da ciferoj ol la nombro kiu
    	konvenas sur la ekrano. Ĉi tiu agordo donas la maksimuman nombron de
    	ciferoj montrataj, antaŭ ol KCalc komencas uzi sciencan notacion,
    	t.s. notado de la tipo 2.34e12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
eo: Nombro de fiksaj decimalciferoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
eo: Ĉu uzi fiksajn decimalajn lokojn.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
eo: Ĉu pepi pro eraro.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
eo: Ĉu montri la rezulton en la fenestrotitolo.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
eo: Ĉu grupigi ciferojn.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
eo: Ĉu uzi Du-Komplementon por ne-decimalaj nombroj.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
eo: 
            Elekti uzon de Du-Komplementa notacio por Duumaj, Okumaj
            kaj Deksesumaj nombroj. Ĉi tio estas ofta notacio por reprezenti
            negativajn nombrojn en komputiloj.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
eo: Facila Kalkulila Reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
eo: Tre simpla reĝimo kie nur la bazaj kalkulilbutonoj estas montritaj

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
eo: Scienca Kalkulila Reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
eo: Reĝimo kun sciencaj butonoj kaj laŭvolaj konstantoj

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
eo: Statistika Kalkulila Reĝimo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
eo: Reĝimo kun pliaj statistikaj butonoj kaj laŭvolaj butonoj pri konstantoj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
eo: Reĝimo kun logikaj butonoj kaj elektebla bazo. Laŭvola bita redakto havebla.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
eo: Ĉu montri la fenestraĵon de bita redakto.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
eo: Ĉu montri butonojn por konstantoj.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
eo: Ĉu montri la historian fenestron.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
eo: Gradoj, radianoj aŭ gradoj

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
eo: Nombra bazo

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eo: Binaraj figuroj estos apartigitaj per blankspaco post ĉiu X-a cifero.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
eo: 
                Por plia legebleco eblas vide grupigi la unuopajn ciferojn en parojn
                ekzemple anstataŭ 10111001 vi povas montri 1011 1001, agordante la agordon al
                4, tiel enigante blankspacon post ĉiu 4-a cifero.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eo: Oktalaj figuroj estos apartigitaj per blankspaco post ĉiu X-a cifero.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
eo: 
                Por plia legebleco eblas vide grupigi la unuopajn ciferojn en parojn
                ekzemple anstataŭ 42140213 vi povas montri 4214 0213, agordante la agordon al
                4, tiel enigante blankspacon post ĉiu 4-a cifero.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eo: Deksesuma ciferoj estos apartigitaj per blankspaco post ĉiu X-a cifero.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
eo: 
                Por plia legebleco eblas vide grupigi la unuopajn ciferojn en parojn
                ekzemple anstataŭ AF1C42 vi povas montri AF 1C 42, agordante la agordon al
                2, tiel enigante blankspacon post ĉiu 2-a cifero.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
eo: Nomo de la uzantprogrameblaj konstantoj.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
eo: Listo de uzantprogrameblaj konstantoj

note: i18n: ectx: property (accessibleDescription), widget (KCalcDisplay, calc_display)
en: Result Display
eo: Rezulta Bildigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
eo: Alklaku Biton por baskuligi ĝin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, numeralSystemComboBox)
en: Switch base
eo: Ŝanĝi bazon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
eo: biteca OR

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
eo: AŬ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbE) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbE) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbEE)
en: E
eo: Or

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Log
eo: Protokolo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
eo: biteca AND

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
eo: KAJ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
eo: Hiperbolika moduso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
eo: Unuo-komplemento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
eo: Forviŝi daten-memoron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
eo: Dekstra bita movo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
eo: Mediano

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
eo: Maldekstra bita movo

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb6)
en: Six
eo: Ses

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb2)
en: Two
eo: Du

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
eo: Procento

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percentage
eo: Procento

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb9)
en: Nine
eo: Naŭ

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb4)
en: Four
eo: Kvar

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb5)
en: Five
eo: Kvin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
eo: Minuso

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Subtract
eo: Subtrahi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Add
eo: Adicii

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb1)
en: One
eo: Unu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
eo: Divido

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Divide
eo: Dividi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
eo: Multipliko

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiply
eo: Multipliki

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb0)
en: Zero
eo: Nul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
eo: Dekumsigno

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb3)
en: Three
eo: Tri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
eo: Rezulto

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Equals
eo: Egalas

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb7)
en: Seven
eo: Sep

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb8)
en: Eight
eo: Ok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
eo: Forviŝi ĉion

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: All clear
eo: Ĉio viŝita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
eo: Memoro viŝita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
eo: Revoki memoron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
eo: Ŝanĝi signon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
eo: Malfermi krampon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
eo: Viŝi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
eo: Aldoni al memoro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
eo: Memorvendejo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
eo: Fermi krampon

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Return
eo: Redoni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
eo: Dua butonfunkcio

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbShift) i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Shift
eo: Majuskl

[ctx: @info:tooltip]
en: Bit %1 = %2
eo: Bito %1 = %2

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
eo: Vendejo

en: Write display data into memory
eo: Skribi montrajn datumojn en memoron

en: Set Name
eo: Difini nomon

en: Choose From List
eo: Elekti El Listo

en: New Name for Constant
eo: Nova Nomo por Konstanto

en: New name:
eo: Nova nomo:

en: Mathematics
eo: Matematiko

en: Electromagnetism
eo: Elektromagnetismo

en: Atomic && Nuclear
eo: Atoma && Nuklea

en: Thermodynamics
eo: Termodinamiko

en: Gravitation
eo: Gravitacio

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
eo: Rezulta Display

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy
eo: &Kopii

[ctx: Octal indicator in status bar]
en: OCT
eo: OKT

en: OCT
eo: OKT

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordoj

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
eo: Eŭlera Nombro

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
eo: Ora Proporcio

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
eo: Luma Rapido

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
eo: Konstanto de Planck

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
eo: Gravita Konstanto

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
eo: Tera Akcelo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
eo: Elementa Ŝarĝo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
eo: Impedanco de Vakuo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
eo: Konstanto de fajna strukturo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
eo: Permeablo de Vakuo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
eo: Permeseco de Vakuo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
eo: Konstanto de Boltzmann

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
eo: Atoma Masa Unuo

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
eo: Molara Gasa Konstanto

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
eo: Numero de Avogadro
