kcalc - en to eu translation catalogue (270 entries)

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C1
eu: K1

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C2
eu: K2

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C3
eu: K3

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C4
eu: K4

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C5
eu: K5

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C6
eu: K6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FollowSystemTheme)
en: Follow system color scheme
eu: Erabili sistemaren kolore-antolaera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
eu: Pantailaren koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
eu: &Aurreko planoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
eu: &Atzeko planoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
eu: Botoien koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
eu: Atzeko planoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
eu: Aurreko planoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
eu: &Funtzioak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
eu: Est&atistika-funtzioak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
eu: Hama&seitarrak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
eu: &Zenbakiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
eu: &Memoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
eu: E&ragiketak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
eu: &Konstanteak:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants)
en: Constants
eu: Konstanteak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
eu: Aurredefinitua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
eu: &Botoien tipografia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
eu: Botoiekin erabili beharreko tipografia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
eu: &Pantailarako letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
eu: Pantailan erabili beharreko letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
eu: &Historialeko letra-tipoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
eu: Historialean erabili beharreko letra-tipoa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
eu: Doitasuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
eu: &Digitu-kopuru maximoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
eu: Bistaratuko den digitu-kopuru maximoa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
eu: KCalcek pantailan sartzen direnak baino askoz digitu gehiagorekin egin ditzake kalkuluak. Ezarpen honek finkatzen du pantailaratutako digitu-kopuru maximoa, KCalcek notazio zientifikoa (adibidez, 2.34e12) erabiltzen hasi baino lehen.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
eu: Digitu hamartar finkoak erabili ala ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
eu: Ezarri zehaztasun &hamartarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
eu: Digitu hamartar finkoen kopurua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
eu: Taldekatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
eu: Digituak taldekatu ala ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
eu: Digituak taldekatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
eu: Bitarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
eu: Zortzitarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
eu: Hamaseitarra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
eu: Beste zenbait

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
eu: Errore bat gertatzen denean, bip egin ala ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
eu: &Bip egin errore bat gertatzen denean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
eu: Emaitzak leihoaren tituluan erakutsi ala ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
eu: E&rakutsi emaitza leihoaren tituluan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
eu: Birako osagarria erabili ala ez, zenbaki ez-hamartarrentzat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
eu: Hautatu birako osagarriaren notazioa, zenbaki bitar, zortzitar eta hamaseitarrekin erabiltzeko. Hori da ohiko notazioa ordenagailuetan zenbaki ez-hamartarren balio negatiboak adierazteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
eu: Birako osagarria

[ctx: Hexadecimal numeral system]
en: Hex
eu: Hms

[ctx: Decimal numeral system]
en: Dec
eu: Hmr

[ctx: Octal numeral system]
en: Oct
eu: Zor

[ctx: Binary numeral system]
en: Bin
eu: Bit

en: Simple Mode
eu: Modu sinplea

en: Science Mode
eu: Zientzia modua

en: Statistic Mode
eu: Estatistika modua

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
eu: Zenbaki-sistema modua

en: Show &History
eu: Erakutsi &Historiala

en: Constants &Buttons
eu: Konstanteak &botoiak

en: Show B&it Edit
eu: Erakutsi b&it-editorea

en: &Constants
eu: &Konstanteak

en: Add display to memory
eu: Erantsi pantailako edukia memoriara

en: Subtract from memory
eu: Kendu memoriatik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
eu: Erro karratua

en: Cube root
eu: Erro kubikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
eu: Sinua

en: Arc sine
eu: Arku sinua

en: Hyperbolic sine
eu: Sinu hiperbolikoa

en: Inverse hyperbolic sine
eu: Arku sinu hiperbolikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
eu: Kosinua

en: Arc cosine
eu: Arku kosinua

en: Hyperbolic cosine
eu: Kosinu hiperbolikoa

en: Inverse hyperbolic cosine
eu: Arku kosinu hiperbolikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
eu: Tangentea

en: Arc tangent
eu: Arku tangentea

en: Hyperbolic tangent
eu: Tangente hiperbolikoa

en: Inverse hyperbolic tangent
eu: Arku tangente hiperbolikoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
eu: Logaritmoa hamartarra

en: 10 to the power of x
eu: 10 ber x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
eu: Logaritmo nepertarra/naturala

en: Exponential function
eu: Funtzio esponentziala

en: Imaginary unit
eu: Unitate irudikaria

en: Polar complex
eu: Konplexu polarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
eu: Sartutako datu-kopurua

en: Sum of all data items
eu: Datu guztien batura

[ctx: Mean]
en: Mea
eu: Btb

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
eu: Batezbestekoa

en: Sum of all data items squared
eu: Datu guztien karratuaren batura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
eu: Desbideratze estandarra

en: Sample standard deviation
eu: Laginen desbideratze estandarra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
eu: Sartu datuak

en: Delete last data item
eu: Ezabatu azken datua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
eu: Modulua

en: Integer division
eu: Zatiketa osoa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
eu: Elkarrenganakoa

en: n Choose m
eu: n gain m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
eu: Faktoriala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
eu: Karratua

en: Third power
eu: Hirugarren berretura

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
eu: x ber y

en: x to the power of 1/y
eu: x ber 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
eu: Berretzailea

[ctx: Second function mode]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: Memory cleared]
en: M cleared
eu: M hustu da

en: Number of data entered =
eu: Sartutako datu-kopurua =

en: Number of data entered =
eu: Sartutako datu-kopurua =

en: Sum of all data items =
eu: Datu-elementu guztien batura =

en: Mean =
eu: Batezbestekoa =

en: Sum of squares =
eu: Karratuen batura =

en: Median =
eu: Mediana =

en: Median =
eu: Mediana =

en: Last stat data erased
eu: Estatistikako azken datuak ezabatu dira

en: Stat mem cleared
eu: Estatistika-memoria hustu da

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Fonts
eu: Tipografiak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Button & Display Colors
eu: Botoien eta pantailaren koloreak

en: Define Constants
eu: Definitu konstanteak

en: KDE Calculator
eu: KDEren kalkulagailua

en: Maintainer
eu: Arduraduna

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
eu: Pantailaren aurrealdeko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
eu: Pantailaren hondoko kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
eu: Zenbaki-botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
eu: Funtzio-botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
eu: Estatistika-botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
eu: Botoi hamaseitarren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
eu: Memoria-botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
eu: Eragiketa-botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
eu: Konstanteen botoien kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
eu: Zenbakien letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
eu: Funtzioen letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
eu: Estatistikarako letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
eu: Hamaseitarren letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
eu: Memoriarako letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
eu: Eragiketen letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
eu: Konstanteen letra-tipoen kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
eu: Botoiekin erabili beharreko letra-tipoa.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
eu: Pantailan erabili beharreko letra-tipoa.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
eu: Historialean erabili beharreko letra-tipoa.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
eu: Bistaratutako digitu-kopuru maximoa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
eu: 
    	KCalcek pantailan sartzen direnak baino askoz digitu gehiagorekin
    	egin ditzake kalkuluak. Ezarpen honek finkatzen du pantailaratutako
    	digitu-kopuru maximoa, KCalcek notazio zientifikoa (adibidez, 2.34e12)
    	erabiltzen hasi baino lehen.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
eu: Digitu hamartar finkoen kopurua.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
eu: Digitu hamartar finkoak erabili ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
eu: Errore bat gertatzen denean, bip egin ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
eu: Emaitza leihoaren tituluan erakutsi ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
eu: Digituak taldekatu ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
eu: Birako osagarria erabili ala ez, zenbaki ez-hamartarrentzat.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
eu: 
            Hautatu birako osagarriaren notazioa, zenbaki bitar, zortzitar eta
            hamaseitarrekin erabiltzeko. Hori da ohiko notazioa ordenagailuetan
             zenbaki negatiboak adierazteko.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
eu: Kalkulagailu sinpleko modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
eu: Modu oso sinplea, kalkulagailuaren oinarrizko botoiak soilik erakusten dituena

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
eu: Kalkulagailu zientifikoko modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
eu: Zientzia-botoiak eta, aukeran, konstante-botoiak dituen modua

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
eu: Kalkulagailu estatistikoaren modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
eu: Estatistika-botoi osagarriak eta, aukeran, konstante-botoiak dituen modua

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
eu: Botoi logikoak eta aukera daitekeen oinarria duen modua. Aukeran, biten edizioa ere badu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
eu: Bitak editatzeko trepeta erakutsi ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
eu: Konstante-botoiak erakutsi ala ez.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
eu: Historial-leihoa erakutsi edo ez.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
eu: Graduak, radianak edo gradianak

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
eu: Zenbaki-oinarria

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eu: Zifra bitarrak zuriuneak erabiliz banatuko dira X digituko taldeak osatuz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
eu: 
                Irakurketa errazteko, digituak taldekatu egin daitezke, adibidez, 10111001 azaldu ordez,
                1011 1001 azal dezakezu. Digituak taldekatzeko ezarpena 4 ezarrita, zuriuneak
                txertatuko dira digituak launaka taldekatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eu: Zifra zortziarrak zuriuneak erabiliz banatuko dira X digituko taldeak osatuz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
eu: 
                Irakurketa errazteko, digituak taldekatu egin daitezke, adibidez, 42140213 azaldu ordez,
                4214 0213 azal dezakezu. Digituak taldekatzeko ezarpena 4 ezarrita, zuriuneak
                txertatuko dira digituak launaka taldekatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
eu: Zifra hamaseitarrak zuriuneak erabiliz banatuko dira X digituko taldeak osatuz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
eu: 
                Irakurketa errazteko, digituak taldekatu egin daitezke, adibidez, AF1C42 azaldu ordez,
                AF 1C 42 azal dezakezu. Digituak taldekatzeko ezarpena 2 ezarrita, zuriuneak
                txertatuko dira digituak binaka taldekatzeko.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
eu: Erabiltzaileak programatu ditzakeen konstanteen izenak.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
eu: Erabiltzaileak programatu ditzakeen konstanteen zerrenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, base_label)
en: Dec
eu: Hamar

note: i18n: ectx: property (accessibleDescription), widget (KCalcDisplay, calc_display)
en: Result Display
eu: Emaitza azaltzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
eu: Klikatu bit baten gainean hura aldatzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, degRadio)
en: &Deg
eu: &Gradu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, numeralSystemComboBox)
en: Switch base
eu: Aldatu oinarria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
eu: Bitez biteko OR

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC2)
en: C2
eu: K2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
eu: Bitez biteko AND

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC6)
en: C6
eu: K6

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC1)
en: C1
eu: K1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
eu: Modu hiperbolikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyp
eu: Hip

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
eu: Bitez biteko XOR

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mea
eu: Btb

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC3)
en: C3
eu: K3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
eu: Baterako osagarria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
eu: Ezabatu gordetako datuak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
eu: Bit-mugimendua eskuinerantz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbI)
en: Imaginary Unit
eu: Unitate irudikaria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
eu: Mediana

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC5)
en: C5
eu: K5

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC4)
en: C4
eu: K4

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
eu: Bit-mugimendua ezkerrerantz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: sqrt
eu: erro2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
eu: ber

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb6)
en: Six
eu: Sei

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb2)
en: Two
eu: Bi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
eu: Ehunekoa

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percentage
eu: Ehunekoa

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb9)
en: Nine
eu: Bederatzi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb4)
en: Four
eu: Lau

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb5)
en: Five
eu: Bost

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Subtract
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb1)
en: One
eu: Bat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
eu: Zatiketa

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Divide
eu: Zatitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
eu: Biderketa

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiply
eu: Biderkatu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
eu: Hamartar-bereizlea

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb3)
en: Three
eu: Hiru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
eu: Emaitza

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Equals
eu: Berdin

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb7)
en: Seven
eu: Zazpi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb8)
en: Eight
eu: Zortzi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
eu: Hustu dena

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: All clear
eu: Dena hustu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
eu: Garbitu memoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
eu: Berreskuratu memoria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
eu: Aldatu zeinua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
eu: Ireki parentesia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
eu: Garbitu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
eu: Erantsi memoriara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
eu: Gorde memorian

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
eu: Itxi parentesia

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Return
eu: Itzuli

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
eu: Atzera-tekla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
eu: Bigarren botoiaren funtzioa

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbShift) i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Shift
eu: Maius

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Ctrl+2
eu: Ktrl+2

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
eu: Biltegiratu

en: Write display data into memory
eu: Idatzi pantailako datuak memorian

en: Set Name
eu: Ezarri izena

en: Choose From List
eu: Hautatu zerrendatik

en: New Name for Constant
eu: Konstantearentzako izen berria

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Mathematics
eu: Matematika

en: Electromagnetism
eu: Elektromagnetismoa

en: Atomic && Nuclear
eu: Atomikoa eta nuklearra

en: Thermodynamics
eu: Termodinamika

en: Gravitation
eu: Grabitazioa

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
eu: Emaitza erakustea

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy
eu: &Kopiatu

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
eu: MAIUS

[ctx: Decimal indicator in status bar]
en: DEC
eu: HMR

[ctx: Binary indicator in status bar]
en: BIN
eu: BIT

[ctx: Octal indicator in status bar]
en: OCT
eu: ZOR

[ctx: Hexadecimal indicator in status bar]
en: HEX
eu: HMS

[ctx: Degree indicator in status bar]
en: DEG
eu: GRD

en: BIN
eu: BIT

en: OCT
eu: ZOR

en: DEC
eu: HMR

en: HEX
eu: HMS

en: DEG
eu: GRD

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
eu: Eulerren zenbakia

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
eu: Urrezko zenbakia

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
eu: Argiaren abiadura

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
eu: Plancken konstantea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
eu: Grabitazio-konstantea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
eu: Lurraren azelerazioa

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
eu: Oinarrizko karga

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
eu: Hutsaren inpedantzia

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
eu: Egitura xeheko konstantea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
eu: Hutsaren iragazkortasuna

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
eu: Hutsaren permitibitatea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
eu: Boltzmannen konstantea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
eu: Masa atomikoaren unitate batua

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
eu: Gasen konstante molarra

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
eu: Stefan-Boltzmannen konstantea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
eu: Avogadroren zenbakia
