kcalc - en to gl translation catalogue (237 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
gl: Cores da pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
gl: &Primeiro plano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
gl: &Fondo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
gl: Cores dos botóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
gl: Primeiro plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
gl: &Funcións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
gl: Funcións de est&atísticas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
gl: He&xadecimais:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
gl: &Números:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
gl: &Memoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
gl: O&peracións:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
gl: &Constantes:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
gl: Constantes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
gl: Predefinido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
gl: Fonte do &botón:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
gl: A fonte para usar nos botóns.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
gl: Fonte &da pantalla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
gl: A fonte para usar na pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
gl: Fonte do &historial:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
gl: A fonte para usar no historial.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
gl: Precisión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
gl: Número &máximo de díxitos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
gl: Número máximo de díxitos amosados.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
gl: KCalc pode realizar cálculos con moitos máis números dos que caben na pantalla. Esta opción permite estabelecer o número máximo de díxitos que aparecerán na pantalla, antes de que KCalc empece a usar a notación científica, como por exemplo «2.34e12».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
gl: Se usar lugares fixos para os decimais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
gl: Definir a precisión &decimal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
gl: Número de díxitos fixos nos decimais.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
gl: Agrupamento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
gl: Se agrupar ou non os díxitos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
gl: Agrupar os díxitos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
gl: Binario

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
gl: Se emitir un son de aviso cando se produza un erro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
gl: Emitir un ton de &aviso cando se produza un erro.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
gl: Se amosar o resultado no título da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
gl: Amosar o &resultado no título da xanela.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
gl: Se usar o complemento a dous para os números que non sexan decimais.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
gl: Decidir usar a notación de complemento a dous para números binarios, octais e hexadecimais. Trátase dunha notación moi común para representar números negativos en sistemas non decimais en informática.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
gl: Complemento a dous.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RepeatLastOperation)
en: Repeat operation for each result
gl: Repetir a operación para cada resultado.

en: Simple Mode
gl: Modo simple

en: Science Mode
gl: Modo científico

en: Statistic Mode
gl: Modo estatístico

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
gl: Modo de sistema numérico

en: Show &History
gl: Amosar o &historial

en: Constants &Buttons
gl: &Botóns de constantes

en: Show B&it Edit
gl: Amosar a edición de b&its

en: &Constants
gl: &Constantes

en: Add display to memory
gl: Engadir o da pantalla á memoria.

en: Subtract from memory
gl: Restar da memoria.

en: Third power
gl: Terceira potencia.

en: Cube root
gl: Raíz cadrada.

[ctx: Sine]
en: sin
gl: sen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
gl: Seno.

[ctx: Arc sine]
en: asin
gl: asen

en: Arc sine
gl: Arco seno.

[ctx: Hyperbolic sine]
en: sinh
gl: sen h

en: Hyperbolic sine
gl: Seno hiperbólico.

[ctx: Inverse hyperbolic sine]
en: asinh
gl: asen h

en: Inverse hyperbolic sine
gl: Seno hiperbólico inverso.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
gl: Coseno.

en: Arc cosine
gl: Arco coseno.

[ctx: Hyperbolic cosine]
en: cosh
gl: cos h

en: Hyperbolic cosine
gl: Coseno hiperbólico.

[ctx: Inverse hyperbolic cosine]
en: acosh
gl: acos h

en: Inverse hyperbolic cosine
gl: Coseno hiperbólico inverso.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
gl: Tanxente.

en: Arc tangent
gl: Arco tanxente.

[ctx: Hyperbolic tangent]
en: tanh
gl: tan h

en: Hyperbolic tangent
gl: Tanxente hiperbólica.

[ctx: Inverse hyperbolic tangent]
en: atanh
gl: atan h

en: Inverse hyperbolic tangent
gl: Tanxente hiperbólica inversa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
gl: Logaritmo en base 10.

en: 10 to the power of x
gl: 10 elevado a x.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
gl: Logaritmo natural.

en: Exponential function
gl: Función exponencial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
gl: Número de datos inseridos.

en: Sum of all data items
gl: Suma de todos os elementos de datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
gl: Media.

en: Sum of all data items squared
gl: Suma do cadrado de todos os elementos de datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
gl: Desviación estándar.

en: Sample standard deviation
gl: Desviación estándar de exemplo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
gl: Inserir datos.

[ctx: Delete last data item]
en: CDat
gl: BDat

en: Delete last data item
gl: Eliminar o último elemento dos datos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
gl: Módulo.

en: Integer division
gl: División de enteiros.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
gl: Recíproco.

[ctx: n Choose m]
en: nCm
gl: nEm

en: n Choose m
gl: n-combinacións de m.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
gl: Factorial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
gl: Cadrado.

en: Square root
gl: Raíz cadrada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
gl: x elevado a y.

en: x to the power of 1/y
gl: x elevado a 1/y.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
gl: Expoñente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Shift
gl: Maiúsculas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
gl: Mediana.

en: Last stat item erased
gl: Borrouse o último elemento das estatísticas.

en: Stat mem cleared
gl: Baleirouse a memoria das estatísticas.

en: General Settings
gl: Configuración xeral

en: Font
gl: Fonte

en: Select Display Font
gl: Seleccionar a fonte da pantalla

en: Colors
gl: Cores

en: Button & Display Colors
gl: Cores dos botóns e a pantalla

en: Define Constants
gl: Definir constantes

en: KDE Calculator
gl: Calculadora de KDE

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
gl: © 2008-2013, Evan Teran
    © 2000-2008, The KDE Team
    © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
gl: Mantemento.

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
gl: A cor do texto da pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
gl: A cor de fondo da pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
gl: A cor dos botóns dos números.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
gl: A cor dos botóns das funcións.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
gl: A cor dos botóns estatísticos.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
gl: A cor dos botóns hexadecimais.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
gl: A cor dos botóns da memoria.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
gl: A cor dos botóns de operacións.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
gl: A cor dos botóns de constantes.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
gl: A cor da fonte dos números.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
gl: A cor da fonte das funcións.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
gl: A cor da fonte das estatísticas.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
gl: A cor da fonte dos hexadecimais.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
gl: A cor da fonte da memoria.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
gl: A cor da fonte das operacións.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
gl: A cor da fonte das constantes.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
gl: A fonte para usar nos botóns.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
gl: A fonte para usar na pantalla.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
gl: A fonte para usar no historial.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
gl: Número máximo de díxitos amosados.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
gl: 
    	KCalc pode realizar cálculos con moitos máis números dos que
    	caben na pantalla Esta opción permite estabelecer o número
    	máximo de díxitos que aparecerán na pantalla, antes de que
    	KCalc empece a usar a notación científica, como por
    	exemplo «2.34e12».

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
gl: Número de díxitos fixos nos decimais.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
gl: Se usar lugares fixos para os decimais.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
gl: Se emitir un son de aviso cando se produza un erro.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
gl: Se amosar o resultado no título da xanela.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
gl: Se agrupar ou non os díxitos.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
gl: Se usar o complemento a dous para os números que non sexan decimais.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
gl: 
            Decidir usar a notación de complemento a dous para números
            binarios, octais e hexadecimais. Trátase dunha notación moi
            común para representar números negativos en informática.

note: i18n: ectx: label, entry (RepeatLastOperation), group (General)
en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
gl: Activa a repetición da última operación ao premer «=».

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
gl: Modo fácil

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
gl: Un modo moi sinxelo no que só se amosan os botóns básicos dunha calculadora.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
gl: Modo científico

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
gl: Modo con botóns científicos e botóns de constantes opcionais.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
gl: Modo estatístico

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
gl: Modo con botóns adicionais para estatísticas e botóns de constantes opcionais.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
gl: Modo con botóns lóxicos e posibilidade de escoller a base numérica. Opcionalmente permítese a edición de bits.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
gl: Se amosar o trebello de edición de bits.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
gl: Se amosar os botóns das constantes.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
gl: Se amosar a xanela do historial.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
gl: Graos, radiáns ou centesimais.

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
gl: Base numérica.

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
gl: As cifras binarias separaranse cun espazo cada X díxitos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
gl: 
                Para facilitar a súa lectura, pódense agrupar visibelmente os díxitos individuais
                en grupos; por exemplo, en vez de «10111001» pode amosar «1011 1001», dándolle
                o valor «4» á opción, para que se insira un espazo entre cada grupo de 4 cifras.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
gl: As cifras octais separaranse cun espazo cada X díxitos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
gl: 
                Para facilitar a súa lectura, pódense agrupar visibelmente os díxitos individuais
                en grupos; por exemplo, en vez de «42140213» pode amosar «4214 0213», dándolle
                o valor «4» á opción, para que se insira un espazo entre cada grupo de 4 cifras.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
gl: As cantidades hexadecimais separaranse cun espazo cada X díxitos.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
gl: 
                Para facilitar a súa lectura, pódense agrupar visibelmente os díxitos individuais
                en grupos; por exemplo, en vez de «AF1C42» pode amosar «AF 1C 42», dándolle
                o valor «2» á opción, para que se insira un espazo entre cada grupo de 2 cifras.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
gl: Nome das constantes personalizadas.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
gl: Lista das constantes personalizadas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
gl: Prema nun bit para invertelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, degRadio)
en: &Deg
gl: &Grao

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gradRadio)
en: &Grad
gl: &Cent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
gl: Cambiar a base a hexadecimal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
gl: Cambiar a base a decimal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
gl: Cambiar a base a octal.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
gl: Cambiar a base a binario.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
gl: Baleirar os datos almacenados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: CSt
gl: BDA

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
gl: OU bit a bit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
gl: OU

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
gl: Modo hiperbólico.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyp
gl: Hip

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
gl: Desprazamento dos bits á dereita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Rsh
gl: Md

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCube)
en: Cube
gl: Cubo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
gl: OU-exclusivo bit a bit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
gl: E bit a bit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
gl: E

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
gl: Desprazamento dos bits á esquerda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Lsh
gl: Me

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
gl: pot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
gl: Complemento a un.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
gl: Porcentaxe.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
gl: División.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
gl: Multiplicación.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
gl: Resta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
gl: Suma.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
gl: Resultado.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
gl: Separador dos decimais.

[ctx: . calculator button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: .
gl: ,

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
gl: Borralo todo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: AC
gl: BT

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
gl: Baleirar a memoria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: MC
gl: BM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
gl: Restaurar a memoria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: MR
gl: RM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
gl: Cambiar o signo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
gl: Abrir parénteses.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
gl: Borrar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
gl: Engadir á memoria.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
gl: Almacenar a memoria.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: MS
gl: AM

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
gl: Pechar os parénteses.

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
gl: Retroceso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
gl: Segundo grupo de botóns de funcións.

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
gl: Almacenar

en: Write display data into memory
gl: Escribir os datos da pantalla na memoria.

en: Set Name
gl: Definir o nome

en: Choose From List
gl: Escoller da lista

en: New Name for Constant
gl: Novo nome para a constante

en: New name:
gl: Novo nome:

en: Mathematics
gl: Matemáticas

en: Electromagnetism
gl: Electromagnetismo

en: Atomic && Nuclear
gl: Atómico e nuclear

en: Thermodynamics
gl: Termodinámica

en: Gravitation
gl: Gravitación

[ctx: Normal button functions are active]
en: NORM
gl: Normal

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
gl: Maiúsculas

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
gl: Pantalla do resultado

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
gl: Número de Euler

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
gl: Proporción áurea

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
gl: Velocidade da luz

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
gl: Constante de Planck

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
gl: Constante gravitacional

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
gl: Aceleración terrestre

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
gl: Carga elemental

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
gl: Resistencia do baleiro

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
gl: Constante de estruturas finas

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
gl: Permeabilidade do baleiro

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
gl: Permisividade do baleiro

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
gl: Constante de Boltzmann

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
gl: Unidade da masa atómica

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
gl: Constante molar dos gases

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
gl: Constante de Stefan-Boltzmann

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
gl: Número de Avogadro
