kcalc - en to ka translation catalogue (278 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FollowSystemTheme)
en: Follow system color scheme
ka: სისტემური ფერის სქემის მიყოლა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
ka: ნაჩვენები ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
ka: წინა პლანი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
ka: ფონი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
ka: ღილაკის ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
ka: ფონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
ka: წინა პლანი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
ka: &ფუნქციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
ka: &სტატისტიკის ფუნქციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
ka: &თექვსმეტობითები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
ka: &რიცხვები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
ka: &მეხსიერება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
ka: &ოპერაციები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
ka: &კონსტანტები:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants)
en: Constants
ka: კონსტანტები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
ka: წინასწარ აღწერილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
ka: &ღილაკის ფონტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
ka: ღილაკისთვის გამოყენებული ფონტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
ka: &საჩვენებელი ფონტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
ka: საჩვენებლად გამოყენებული ფონტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
ka: &ისტორიის ფონტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
ka: ისტორიაში გამოყენებული ფონტი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
ka: ზოგადი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
ka: სიზუსტე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
ka: ციფრების &მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
ka: ნაჩვენები ციფრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
ka: KCalc-ს იმაზე გაცილებით მეტი ციფრის გამოთვლა შეუძლია, ვიდრე ეკრანზე ეტევა. ეს პარამეტრი ნაჩვენები ციფრების რაოდენობას განსაზღვრავს. სანამ KCalc-ი სამეცნიერო ნოტაციის გამოყენებს დაიწყებს. მაგალითად ნოტაცის ტიპით 2.34e12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
ka: წილადი ნაწილის მაჩვენებლების ფიქსირებული რაოდენობის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
ka: &ათობითის სიზუსტის დაყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
ka: ფიქსირებული ათობითი ციფრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
ka: დაჯგუფება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
ka: ციფრების დაჯგუფება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
ka: ციფრების დაჯგუფება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
ka: ბინარული

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
ka: რვაობითი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
ka: სხვანი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
ka: დავაპიპინო შეცდომისას, თუ არა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
ka: პიპინი &შეცდომისას

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
ka: შედეგის ფანჯრის სათაურში ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
ka: &შედეგის ფანჯრის სათაურში ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
ka: დამატებითი კოდი არაათობითი რიცხვებისთვის

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
ka: აირჩიეთ ორობითი, რვაობითი და თექვსმეტობითი რიცხვების საჩვენებლად დამატებითი კოდის გამოსაყენებლად. კომპიუტერში უარყოფითი რიცხვების საჩვენებლად ორობითი რიცხვის ინვერსია და მისთვის ერთის დამატებით ხდება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
ka: დამატებითი კოდი

[ctx: Hexadecimal numeral system]
en: Hex
ka: &თექვს

[ctx: Decimal numeral system]
en: Dec
ka: ათი

[ctx: Octal numeral system]
en: Oct
ka: &რვა

[ctx: Binary numeral system]
en: Bin
ka: &ბინ

en: Simple Mode
ka: მარტივი რეჟიმი

en: Science Mode
ka: სამეცნიერო რეჟიმი

en: Statistic Mode
ka: სტატისტიკის რეჟიმი

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
ka: რიცხვების სისტემის რეჟიმი

en: Show &History
ka: &ისტორიის ჩვენება

en: Constants &Buttons
ka: კონსტანტების &ღილაკები

en: Show B&it Edit
ka: &ბიტის ჩასწორების ჩვენება

en: &Constants
ka: &კონსტანტები

en: Add display to memory
ka: ნაჩვენების მახსიერებაში ჩამატება

[ctx: Subtract from memory]
en: M−
ka: M-

en: Subtract from memory
ka: მეხსიერებიდან გამოკლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
ka: კვადრატული ფესვი

en: Cube root
ka: კუბური ფესვი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
ka: სინუსიოდი

[ctx: Arc sine]
en: asin
ka: arcsin

en: Arc sine
ka: არკსინუსი

en: Hyperbolic sine
ka: ჰიპერბოლური სინუსი

en: Inverse hyperbolic sine
ka: ინვერსიული ჰიპერბოლური სინუსი

en: Arc cosine
ka: არკკოსინუსი

en: Hyperbolic cosine
ka: ჰიპერბოლური კოსინუსი

en: Inverse hyperbolic cosine
ka: ინვერსიული ჰიპერბოლური კოსინუსი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
ka: ტანგენსი

en: Arc tangent
ka: არკტანგენსი

en: Hyperbolic tangent
ka: ჰიპერბოლური ტანგენსი

en: Inverse hyperbolic tangent
ka: ინვერსიული ჰიპერბოლური ტანგენსი

[ctx: Logarithm to base 10]
en: log
ka: ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
ka: ლოგარითმი 10-ის ბაზამდე

en: 10 to the power of x
ka: 10 ხარისხად x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
ka: ნატურალური ლოგარითმი

en: Exponential function
ka: ექსპონენტური ფუნქცია

en: Imaginary unit
ka: წარმოსახვითი ერთეული

en: Polar complex
ka: პოლარული კომპლექსი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
ka: შეყვანილი მონაცემების რიცხვი

en: Sum of all data items
ka: ყველა მონაცემის ჩანაწერის ჯამი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
ka: მნიშვნელობა

en: Sum of all data items squared
ka: ყველა მონაცემის ჯამი კვადრატში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
ka: სტანდარტული აცდენა

en: Sample standard deviation
ka: სტანდარტული აცდენა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
ka: შეიყვანეთ მონაცემებ

en: Delete last data item
ka: მონაცემის ბოლო ჩანაწერის წაშლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
ka: მოდულო

en: Integer division
ka: მთელი რიცხვის გაყოფა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
ka: უკუღმა მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
ka: ფაქტორიალი

en: Gamma
ka: გამა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
ka: კვადრატი

en: Third power
ka: მესამე ხარისხში

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
ka: x ხარისხად y

en: x to the power of 1/y
ka: x ხარისხად 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
ka: ექსპონენტი

[ctx: Memory cleared]
en: M cleared
ka: მეხს. გასუფთავდა

en: Number of data entered =
ka: შეყვანილი მონაცემების რიცხვი =

en: Number of data entered =
ka: შეყვანილი მონაცემების რიცხვი =

en: Sum of all data items =
ka: ყველა მონაცემის ჩანაწერის ჯამი =

en: Mean =
ka: მნიშვნელობა =

en: Sum of squares =
ka: კვადრატების ჯამი =

en: Median =
ka: მედიანი =

en: Median =
ka: მედიანი =

en: Last stat data erased
ka: უკანასკნელი სტატისტიკური ჩანაწერი წაშლილია

en: Stat mem cleared
ka: სტატისტიკური მეხსიერება გასუფთავებულია

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Colors
ka: ფერები

en: Button & Display Colors
ka: ღილაკის და ეკრანის ფერები

en: Define Constants
ka: კონსტანტების აღწერა

en: KDE Calculator
ka: KDE კალენდარი

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
ka: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, KDE -ის გუნდი
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Aaron J. Seigo
ka: აარონ ჯ. სეიგო

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
ka: ეკრანის წინა პლანის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
ka: ეკრანის ფონის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
ka: რიცხვის ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
ka: ფუნქციის ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
ka: სტატისტიკური ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
ka: თექვსმეტობითი ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
ka: მეხსიერების ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
ka: ოპერაციების ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
ka: კონსტანტების ღილაკების ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
ka: რიცხვის ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
ka: ფუნქციის ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
ka: სტატისტიკის ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
ka: თექვსმეტობითი ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
ka: მეხსიერების ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
ka: ოპერაციის ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
ka: კონსტანტის ფონტის ფერი.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
ka: ღილაკის ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
ka: ეკრანის ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
ka: ისტორიის ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
ka: ნაჩვენები ციფრების რაოდენობა.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
ka: 
    	KCalc-ს იმაზე გაცილებით მეტი ციფრის გამოთვლა შეუძლია, ვიდრე
    	ეკრანზე ეტევა. ეს პარამეტრი მიუთითებს, რამდენი ციფრი იქნება
    	ნაჩვნები ეკრანზე მანამდე, სანამ KCalc-ი სამეცნიერო ნოტაციის გამოყენებას დაიწყებს.
    	ანუ, ტიპით 2.34e12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
ka: ფიქსირებული ათობითი ციფრების რაოდენობა.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
ka: წილადი ნაწილის მაჩვენებლების ფიქსირებული რაოდენობის ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
ka: დავაპიპინო შეცდომისას, თუ არა.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
ka: შედეგის ფანჯრის სათაურში ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
ka: ციფრების დაჯგუფება.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
ka: დამატებითი კოდი არაათობითი რიცხვებისთვის.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
ka: 
            აირჩიეთ ორობითი, რვაობითი და თექვსმეტობითი 
            რიცხვების საჩვენებლად დამატებითი კოდის გამოსაყენებლად. კომპიუტერში 
            უარყოფითი რიცხვების საჩვენებლად ორობითი რიცხვის ინვერსია და მისთვის ერთის დამატებით ხდება..

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
ka: იოლი კალკულატორის რეჟიმი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
ka: ძალიან მარტივი რეჟიმი, როცა კალკულატორის მხოლოდ ძირითადი ღილაკებია ნაჩვენები

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
ka: სამეცნიერო კალკულატორის რეჟიმი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
ka: რეჟიმი სამეცნიერო ღილაკებით და არასავალდებულო მუდმივების ღილაკებით

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
ka: სტატისტიკური კალკულატორის რეჟიმი

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
ka: რეჟიმი დამატებითი სტატისტიკისა და არასავალდებულო მუდმივების ღილაკებისთვის

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
ka: რეჟიმი ლოგიკური ღილაკებითა და არჩევადი ბაზით. ხელმისაწვდომია არასავალდებულო ბიტის ჩასწორება.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
ka: ბიტის ჩასწორების ვიჯეტის ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
ka: მუდმივის ღილაკების ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
ka: ისტორიის ფანჯრის ჩვენება.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
ka: გრადუსები, რადიანები თუ გრადები

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
ka: რიცხვითი ბაზა

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ka: ბინარული გამოსახულებები გამოყოფილი იქნება ცარიელი ადგილით ყოველი X ციფრის შემდეგ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
ka: 
               ადვილად გასარჩევად შეიძლება ხილული რიცხვები წყვილებად დავალაგოთ.
               ასე რომ, თუ პარამეტრის მნიშვნელობად მიუთითებთ 4, 10111001-ის მაგიერ დაინახავთ 1011 1001,
               რადგან ყოველი ოთხი ციფრის შემდეგ ადგილის გამოტოვება მოხდება.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ka: რვაობითი გამოსახულებები გამოყოფილი იქნება ცარიელი ადგილით ყოველი X ციფრის შემდეგ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
ka: 
               ადვილად გასარჩევად შეიძლება ხილული რიცხვები წყვილებად დავალაგოთ.
               ასე რომ, თუ პარამეტრის მნიშვნელობად მიუთითებთ 4, 42140213 -ის მაგიერ დაინახავთ 4214 0213,
               რადგან ყოველი ოთხი ციფრის შემდეგ ადგილის გამოტოვება მოხდება.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
ka: თექვსმეტობითი გამოსახულებები გამოყოფილი იქნება ცარიელი ადგილით ყოველი X ციფრის შემდეგ.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
ka: 
               ადვილად გასარჩევად შეიძლება ხილული რიცხვები წყვილებად დავალაგოთ.
               ასე რომ, თუ პარამეტრის მნიშვნელობად მიუთითებთ 4, AF1C42 -ის მაგიერ დაინახავთ AF 1C 42,
               რადგან ყოველი ორი ციფრის შემდეგ ადგილის გამოტოვება მოხდება.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
ka: მომხმარებლის მიერ პროგრამირებადი მუდმივების სახელი.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
ka: მომხმარებლის მიერ პროგრამირებადი მუდმივების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, base_label)
en: Dec
ka: ათი

note: i18n: ectx: property (accessibleDescription), widget (KCalcDisplay, calc_display)
en: Result Display
ka: შედეგის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
ka: ბიტის გადასართველად ზედ დააწკაპუნეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, degRadio)
en: &Deg
ka: &გრად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radRadio)
en: &Rad
ka: &რად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gradRadio)
en: &Grad
ka: &გრად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, numeralSystemComboBox)
en: Switch base
ka: ბაზის გადართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbB) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbB)
en: B
ka: ბ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
ka: ბიტური ან

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
ka: ან

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbE) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbE) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbEE)
en: E
ka: ეგზა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Mod
ka: მოდი

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Log
ka: ჟურნალი

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbLog)
en: L
ka: მხ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tan
ka: Tg

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbTan)
en: T
ka: ტერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbF) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbF)
en: F
ka: პ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
ka: ბიტური და

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
ka: და

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
ka: ჰიპერბოლური რეჟიმი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
ka: ბიტური არა-ან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
ka: მონაცემების საცავის გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
ka: ბიტური წანაცვლება მარჯვნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Rsh
ka: ბ⇒

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbReci)
en: R
ka: მჯ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbI)
en: Imaginary Unit
ka: წარმოსახვითი ერთეული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
ka: საშუალო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
ka: ბიტური წანაცვლება მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
ka: xⁿ

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb6)
en: Six
ka: ექვსი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb2)
en: Two
ka: ორი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
ka: პროცენტი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percentage
ka: პროცენტი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb9)
en: Nine
ka: ცხრა

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb4)
en: Four
ka: ოთხი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb5)
en: Five
ka: ხუთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
ka: მინუსი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Subtract
ka: გამოკლება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
ka: პლუსი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Add
ka: დამატება

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb1)
en: One
ka: ერთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
ka: დანაყოფი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Divide
ka: გაყოფა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
ka: გამრავლება

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiply
ka: გამრავლება

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb0)
en: Zero
ka: ნული

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
ka: ათობითი წერტილი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb3)
en: Three
ka: სამი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
ka: შედეგი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Equals
ka: უდრის

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb7)
en: Seven
ka: შვიდი

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb8)
en: Eight
ka: რვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
ka: ყველას გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: All clear
ka: ყველას გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
ka: მეხსიერების გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
ka: მეხსერებიდან გახსენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
ka: ნიშნის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
ka: მშობლობის გახსნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
ka: გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
ka: მეხსიერებაში დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
ka: მეხსიერებაში დამახსოვრება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
ka: მშობლობის დახურვა

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Return
ka: Enter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
ka: მეორე ღილაკის ფუნქცია

[ctx: @info:tooltip]
en: Bit %1 = %2
ka: ბიტი %1 = %2

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
ka: მაღაზია

en: Write display data into memory
ka: ეკრანის მონაცემების მეხსიერებაში ჩაწერა

en: Set Name
ka: სახელის დაყენება

en: Choose From List
ka: სიიდან არჩევა

en: New Name for Constant
ka: კონსტანტის ახალი სახელი

en: New name:
ka: ახალი სახელი:

en: Mathematics
ka: მათემატიკა

en: Electromagnetism
ka: ელექტრომაგნეტიზმი

en: Atomic && Nuclear
ka: ატომური და ბირთვული

en: Thermodynamics
ka: თერმოდინამიკა

en: Gravitation
ka: გრავიტაცია

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
ka: შედეგის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy
ka: &კპირება

[ctx: Normal button functions are active]
en: NORM
ka: ნორმ

[ctx: Decimal indicator in status bar]
en: DEC
ka: ათობ

[ctx: Binary indicator in status bar]
en: BIN
ka: ორობ

[ctx: Octal indicator in status bar]
en: OCT
ka: რვაობ

[ctx: Hexadecimal indicator in status bar]
en: HEX
ka: თექვს

[ctx: Degree indicator in status bar]
en: DEG
ka: დონე

[ctx: Radian indicator in status bar]
en: RAD
ka: რად

[ctx: Grad indicator in status bar]
en: GRA
ka: გრად

[ctx: Memory indicator in status bar]
en: M
ka: ო

en: BIN
ka: ორობ

en: OCT
ka: რვაობ

en: DEC
ka: ათობ

en: HEX
ka: თექვს

en: DEG
ka: დონე

en: RAD
ka: რად

en: GRA
ka: გრად

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Pi
ka: პი

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
ka: ეილერის რიცხვი

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
ka: ოქროს ფარდობა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
ka: სინათლის სიჩქარე

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
ka: პლანკის კონსტანტა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
ka: გრავიტაციული მუდმივა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
ka: დედამიწის აჩქარება

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
ka: ელექტრული მუხტი

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
ka: ვაკუუმის გამტარიანობა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
ka: თხელი სტრუქტურის მუდმივა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
ka: ვაკუუმის გამტარიანობა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
ka: ვაკუუმის დიელექტრული შეღწევადობა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
ka: ბოლცმანის მუდმივა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
ka: ატომური მასის ერთეული

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
ka: აირის უნივერსალური მუდმივა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
ka: შტეფან-ბოლცმანის მუდმივა

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
ka: ავოგადროს მუდმივა
