kcalc - en to lv translation catalogue (250 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
lv: Displeja krāsas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
lv: &Priekšplāns:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
lv: &Fons:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
lv: Pogu krāsas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
lv: Fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
lv: Priekšplāns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
lv: &Funkcijas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
lv: St&atistikas funkcijas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
lv: He&ksadecimāļi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
lv: &Cipari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
lv: At&miņa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
lv: O&perācijas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
lv: &Konstantes:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants)
en: Constants
lv: Konstantes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
lv: Iepriekšdefinēts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
lv: &Pogu fonts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
lv: Pogām izmantojamais fonts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
lv: &Attēlošanas fonts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
lv: Displejā izmantojamais fonts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
lv: &Vēstures fonts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
lv: Vēsturei izmantojamais fonts

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
lv: Pamata

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
lv: Precizitāte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
lv: &Maksimālais ciparu skaits:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
lv: Maksimālais attēlojamais ciparu skaits

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
lv: „KCalc“ var rēķināt ar vairāk cipariem nekā ietilpst displejā. Šis iestatījums nosaka maksimālo attēlojamo ciparu skaitu, pirms „KCal“c sāks izmantot zinātnisko notāciju, piemēram, 2.34e12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
lv: Vai izmantot fiksētas decimālās vietas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
lv: Norādīt &decimālo precizitāti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
lv: Fiksēto decimālo ciparu skaits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
lv: Grupēšana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
lv: Vai grupēt ciparus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
lv: Grupēt ciparus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
lv: Binārajiem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
lv: Oktālajiem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
lv: Heksadecimālajiem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
lv: Dažādi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
lv: Vai pie kļūdas pīkstēt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
lv: &Pie kļūdas pīkstēt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
lv: Vai rādīt rezultātu loga virsrakstā

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
lv: Rādīt &rezultātu loga virsrakstā

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
lv: Vai lietot Divi papildinājumu nedecimāliem skaitļiem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
lv: Izvēlieties, lai lietotu Divi papildinājuma notāciju bināriem, oktāliem un heksadecimāliem skaitļiem. Tā ir ierasta negatīvu nedecimālu skaitļu notācija datorsistēmās.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
lv: Divi papildinājums

[ctx: Hexadecimal numeral system]
en: Hex
lv: Heksa

[ctx: Octal numeral system]
en: Oct
lv: Okt

en: Simple Mode
lv: Vienkāršais režīms

en: Science Mode
lv: Zinātniskais režīms

en: Statistic Mode
lv: Statistikas režīms

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
lv: Skaitļu sistēmu režīms

en: Show &History
lv: Rādīt &vēsturi

en: Constants &Buttons
lv: &Konstanšu pogas

en: Show B&it Edit
lv: Rādīt b&itu redaktoru

en: &Constants
lv: &Konstantes

en: Add display to memory
lv: Pievienot displeju atmiņai

en: Subtract from memory
lv: Atņemt no atmiņas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
lv: Kvadrātsakne

en: Cube root
lv: Kubsakne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
lv: Sinuss

en: Arc sine
lv: Arksinuss

en: Hyperbolic sine
lv: Hiperboliskais sinuss

en: Inverse hyperbolic sine
lv: Apgrieztais hiperboliskais sinuss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
lv: Kosinuss

en: Arc cosine
lv: Arkkosinuss

en: Hyperbolic cosine
lv: Hiperbolisks kosinuss

en: Inverse hyperbolic cosine
lv: Apgriezts hiperboliskais kosinuss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
lv: Tangenss

en: Arc tangent
lv: Arktangenss

en: Hyperbolic tangent
lv: Hiperboliskais tangenss

en: Inverse hyperbolic tangent
lv: Apgriezts hiperboliskais tangenss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
lv: Logaritms ar bāzi 10

en: 10 to the power of x
lv: 10 pakāpē x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
lv: Naturālais logaritms

en: Exponential function
lv: Eksponentes funkcija

en: Imaginary unit
lv: Imagināra vienība

en: Polar complex
lv: Polārs komplekss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
lv: Ievadīto datu skaits

en: Sum of all data items
lv: Visu datu summa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
lv: Vidējais

en: Sum of all data items squared
lv: Summa visiem datiem kvadrātā

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
lv: Standarta novirze

en: Sample standard deviation
lv: Paraugu standarta novirze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
lv: Ievadīt datus

en: Delete last data item
lv: Dzēst pēdējo datu vienumu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
lv: Modulis

en: Integer division
lv: Veselo skaitļu dalīšana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
lv: Apgrieztā vērtība

en: n Choose m
lv: No n izvēlēties m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
lv: Faktoriāls

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
lv: Kvadrātā

en: Third power
lv: Kubā

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
lv: x pakāpē y

en: x to the power of 1/y
lv: x pakāpē 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
lv: Eksponente

[ctx: Memory cleared]
en: M cleared
lv: M ir notīrīta

en: Number of data entered =
lv: Ievadīto datu skaits =

en: Number of data entered =
lv: Ievadīto datu skaits =

en: Sum of all data items =
lv: Visu datu vienību summa =

en: Mean =
lv: Vidējais =

en: Sum of squares =
lv: Kvadrātu summa =

en: Median =
lv: Mediāna =

en: Median =
lv: Mediāna =

en: Last stat data erased
lv: Pēdējā „stat“ vērtība ir dzēsta

en: Stat mem cleared
lv: „Stat Mem“ ir iztīrīts

en: General Settings
lv: Pamata iestatījumi

en: Fonts
lv: Fonti

en: Colors
lv: Krāsas

en: Button & Display Colors
lv: Pogu un displeja krāsas

en: Define Constants
lv: Definēt konstantes

en: KDE Calculator
lv: KDE kalkulators

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
lv: Autortiesības © 2008—2013, Evan Teran
    Autortiesības © 2000—2008, KDE komanda
    Autortiesības © 2003—2005, Klaus Niederkrüger
    Autortiesības © 1996—2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
lv: Uzturētājs

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
lv: Displeja priekšplāna krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
lv: Displeja fona krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
lv: Ciparu pogu krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
lv: Funkciju pogas krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
lv: Statistikas pogu krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
lv: Heksadecimāļu pogu krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
lv: Atmiņas pogu krāsas.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
lv: Operāciju pogu krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
lv: Konstanšu pogu krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
lv: Ciparu fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
lv: Funkciju fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
lv: Statistikas fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
lv: Heksadecimāļu fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
lv: Atmiņas fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
lv: Operāciju fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
lv: Konstanšu fonta krāsa.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
lv: Pogām izmantojamais fonts.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
lv: Displejā izmantojamais fonts.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
lv: Vēsturei izmantojamais fonts.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
lv: Maksimālais attēlojamais ciparu skaits.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
lv: 
    	„KCalc“ var rēķināt ar vairāk cipariem nekā ietilpst displejā.
    	Šis iestatījums nosaka maksimālo attēlojamo ciparu skaitu,
    	pirms „KCalc“ sāks izmantot zinātnisko notāciju,
    	piemēram, 2,34e12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
lv: Fiksēto decimālo ciparu skaits.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
lv: Izmantot fiksētas decimālās vietas.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
lv: Pie kļūdas pīkstēt.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
lv: Rādīt rezultātu loga virsrakstā.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
lv: Grupēt skaitļus.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
lv: Vai izmantot Divi papildinājumu nedecimāliem skaitļiem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
lv: 
            Izvēlieties, lai lietotu divi papildinājuma notāciju bināriem, oktāliem un
            Heksadecimāliem skaitļiem. Tā ir ierasta negatīvu nedecimālu skaitļu
            notācija datorsistēmās.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
lv: Vienkāršā kalkulatora režīms

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
lv: Ļoti vienkāršs režīms, kurā redzamas tikai pamata pogas

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
lv: Zinātniskā kalkulatora režīms

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
lv: Režīms ar zinātniskajām un (atslēdzamām) konstanšu pogām

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
lv: Statistiskā kalkulatora režīms

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
lv: Režīms ar papildu statistikas un (atslēdzamām) konstanšu pogām

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
lv: Režīms ar loģikas pogām un iestatāmu bāzi. Pieejams arī bitu redaktors.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
lv: Vai rādīt bitu rediģēšanas logdaļu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
lv: Rādīt konstanšu pogas.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
lv: Vai rādīt vēstures logdaļu.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
lv: Grādi, radiāni vai gradi

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
lv: Skaitļa bāze

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
lv: Binārie skaitļi tiks grupēti ar atstarpi ik pēc N cipariem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
lv: 
                Lai uzlabotu skaitļu lasāmību, ir iespējams vizuāli grupēt to ciparus.
                Piemēram, „10111001“ vietā rādīt „1011 1001“, ja iestatījums ir uzlikts kā 4,
                kas ieliek atstarpi ik pēc četriem cipariem.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
lv: Oktālie skaitļi tiks grupēti ar atstarpi ik pēc N cipariem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
lv: 
                Lai uzlabotu skaitļu lasāmību, ir iespējams vizuāli grupēt to ciparus.
                Piemēram, „42140213“ vietā rādīt „4214 0213“, ja iestatījums ir uzlikts kā 4,
                kas ieliek atstarpi ik pēc četriem cipariem.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
lv: Heksadecimālie skaitļi tiks grupēti ar atstarpi ik pēc N cipariem.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier reading it's possible to visually group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
lv: 
                Lai uzlabotu skaitļu lasāmību, ir iespējams vizuāli grupēt to ciparus.
                Piemēram, „AF1C42“ vietā rādīt „AF 1C 42“, ja iestatījums ir uzlikts kā 2,
                kas ieliek atstarpi ik pēc diviem cipariem.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
lv: Lietotāja programmējamo konstanšu nosaukums.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
lv: Lietotāja programmējamo konstanšu saraksts

note: i18n: ectx: property (accessibleDescription), widget (KCalcDisplay, calc_display)
en: Result Display
lv: Rezultātu attēlošana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
lv: Uzklikšķiniet uz bita, lai to pārslēgtu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, numeralSystemComboBox)
en: Switch base
lv: Nomainīt bāzi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
lv: Bitu līmeņa VAI

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
lv: VAI

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tan
lv: Tang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
lv: Bitu līmeņa UN

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
lv: UN

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
lv: Hiperbolisks režīms

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyp
lv: Hip

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
lv: Bitu līmeņa XOR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
lv: Viena papildinājums

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
lv: Notīrīt datu glabātuvi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
lv: Labā bita pārbīde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbI)
en: Imaginary Unit
lv: Imagināra vienība

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
lv: Mediāna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
lv: Kreisā bita pārbīde

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: sqrt
lv: kvadr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
lv: pakāpe

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb6)
en: Six
lv: Seši

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb2)
en: Two
lv: Divi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
lv: Procents

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percentage
lv: Procenti

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb9)
en: Nine
lv: Deviņi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb4)
en: Four
lv: Četri

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb5)
en: Five
lv: Pieci

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
lv: Mīnus

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Subtract
lv: Atņemt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
lv: Pluss

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Add
lv: Pieskaitīt

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb1)
en: One
lv: Viens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
lv: Dalīšana

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Divide
lv: Dalīt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
lv: Reizināšana

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiply
lv: Reizināt

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb0)
en: Zero
lv: Nulle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
lv: Decimālkomats

[ctx: . calculator button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: .
lv: ,

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb3)
en: Three
lv: Trīs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
lv: Rezultāts

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Equals
lv: Vienāds ar

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb7)
en: Seven
lv: Septiņi

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pb8)
en: Eight
lv: Astoņi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
lv: Notīrīt visu

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: All clear
lv: Notīrīt visu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
lv: Notīrīt atmiņu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
lv: Atsaukšana no atmiņas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
lv: Mainīt zīmi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
lv: Atvērt iekavas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
lv: Notīrīt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
lv: Pievienot atmiņai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
lv: Atmiņas glabātuve

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
lv: Aizvērt iekavas

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Return
lv: Apstiprināt

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
lv: Atpakaļatkāpe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
lv: Otrās pogu funkcijas

[ctx: @info:tooltip]
en: Bit %1 = %2
lv: Biti %1 = %2

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
lv: Saglabāt

en: Write display data into memory
lv: Ierakstīt atmiņā attēlotos datus

en: Set Name
lv: Uzstādiet nosaukumu

en: Choose From List
lv: Izvēlaties no saraksta

en: New Name for Constant
lv: Jauns konstantes nosaukums

en: New name:
lv: Jauns nosaukums:

en: Mathematics
lv: Matemātika

en: Electromagnetism
lv: Elektromagnētisms

en: Atomic && Nuclear
lv: Atoms un kodols

en: Thermodynamics
lv: Termodinamika

en: Gravitation
lv: Gravitācija

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
lv: Rezultātu attēlošana

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy
lv: &Kopēt

[ctx: Octal indicator in status bar]
en: OCT
lv: OKT

[ctx: Hexadecimal indicator in status bar]
en: HEX
lv: HEKS

en: OCT
lv: OKT

en: HEX
lv: HEKS

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
lv: Ie&statījumi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
lv: Eilera skaitlis

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
lv: Zelta attiecība

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
lv: Gaismas ātrums

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
lv: Planka konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
lv: Gravitācijas konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
lv: Zemes paātrinājums

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
lv: Elementārais lādiņš

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
lv: Pretestība vakuumā

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
lv: Smalkās struktūras konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
lv: Caurlaidība vakuumā

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
lv: Elektrovadāmība vakuumā

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
lv: Bolcmaņa konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
lv: Atommasas vienība

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
lv: Molārā gāzes konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
lv: Stefana—Bolcmaņa konstante

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
lv: Avogadro skaitlis
