kcalc - en to nb translation catalogue (197 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
nb: Vis i farger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
nb: &Forgrunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
nb: &Bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
nb: Knappefarger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
nb: &Funksjoner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
nb: St&atistikkfunksjoner:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
nb: &Heksadesimaltall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
nb: &Tall:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
nb: &Minne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
nb: &Operasjoner:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
nb: Konstanter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
nb: Forhåndsvalgt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
nb: Skrift for &knapp:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
nb: Skrifta som skal brukes på knappene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
nb: &Skjermskrift:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
nb: Skrift for bruk på skjermen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
nb: Presisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
nb: Høyeste &tillatte antall siffer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
nb: Høyeste antall siffer som blir vist

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
nb: KCalc kan regne med mange flere tall enn det er plass til på skjemen. Denne innstillinga bestemmer det maksimale antall siffer som skal vises, før KCalc bytter til vitenskapelig visning, dvs visning av typen 2.3.4e12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
nb: Om faste desimalplasser skal brukes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
nb: Velg antall &desimalplasser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
nb: Antall faste desimalplasser

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
nb: Gruppering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
nb: Om sifre skal vises i grupper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
nb: Grupper sifre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
nb: Binær

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
nb: Oktalt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
nb: Heksadesimalt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
nb: Diverse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
nb: Om feil skal gi lydsignal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
nb: &Gi lyd ved feil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
nb: Om resultatet skal vises i vindus-tittelen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
nb: Vis &resultat i vindus-tittel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
nb: Om det skal brukes toerkomplement for ikke-desimale tall

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
nb: Velg dette for å bruke toer-komplement for  binære, oktale og heksadesimale tall. Dette er en vanlig notasjon for negative  ikke-desimale tall i datamaskiner.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
nb: Toer-komplement

en: Simple Mode
nb: Enkel modus

en: Science Mode
nb: Vitenskapsmodus

en: Statistic Mode
nb: Statistikk-modus

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
nb: Tallsystem-modus

en: Constants &Buttons
nb: &Konstanter-knapper

en: Show B&it Edit
nb: V&is bitredigering

en: &Constants
nb: &Konstanter

en: Add display to memory
nb: Adder viste data til minnet

en: Subtract from memory
nb: Trekk viste data  fra minne

en: Third power
nb: Tredje potens

en: Cube root
nb: Kubikkrot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
nb: Sinus

en: Arc sine
nb: Arcsinus

en: Hyperbolic sine
nb: Hyperbolsk sinus

en: Inverse hyperbolic sine
nb: Invers hyperbolsk sinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
nb: Cosinus

en: Arc cosine
nb: Arccosinus

en: Hyperbolic cosine
nb: Hyperbolsk cosinus

en: Inverse hyperbolic cosine
nb: Invers hyperbolsk cosinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
nb: Tangens

en: Arc tangent
nb: Arctangens

en: Hyperbolic tangent
nb: Hyperbolsk tangens

en: Inverse hyperbolic tangent
nb: Invers hyperbolsk tangens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
nb: Logaritme med grunntall 10

en: 10 to the power of x
nb: 10 i x'te potens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
nb: Naturlig logaritme

en: Exponential function
nb: Eksponensialfunksjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
nb: Antall data satt inn

en: Sum of all data items
nb: Sum av alle dataelementer

[ctx: Mean]
en: Mea
nb: Gjsn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
nb: Gjennomsnitt

en: Sum of all data items squared
nb: Sum av alle dataelementer i annen potens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
nb: Standardavvik

en: Sample standard deviation
nb: Standardavvik for sample

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
nb: Skriv inn data

en: Delete last data item
nb: Slett siste dataelement

en: Integer division
nb: Heltallsdivisjon

[ctx: Reciprocal]
en: 1/x
nb: 1/X

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
nb: Invers

en: n Choose m
nb: Velg m fra n

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
nb: Fakultet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
nb: Kvadrat

en: Square root
nb: Kvadratrot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
nb: x i y'te potens

en: x to the power of 1/y
nb: x i 1/y'te potens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
nb: Eksponent

en: Last stat item erased
nb: Siste statistikk-oppføring slettet

en: Stat mem cleared
nb: Statistikk-minnet er slettet

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Font
nb: Skrift

en: Select Display Font
nb: Velg skrift for skjermen

en: Colors
nb: Farger

en: Button & Display Colors
nb: Farger på knapper og skjerm

en: Define Constants
nb: Sett opp konstanter

en: KDE Calculator
nb: KDE Kalkulator

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
nb: Skjermens forgrunnsfarge.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
nb: Skjermens bakgrunnsfarge.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
nb: Farge på tall-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
nb: Farge på funksjons-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
nb: Farge på statistikk-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
nb: Farge på hex-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
nb: Farge på minne-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
nb: Farge på operasjons-knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
nb: Skrift for bruk på knappene.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
nb: Skrift for bruk på skjermen.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
nb: Høyeste antall siffer som vises.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
nb: 
    	KCalc kan regne med mange flere tall enn det er plass til på 
    	skjemen. Denne innstillinga bestemmer det maksimale antall
    	siffer som skal vises, før KCalc bytter til vitenskapelig visning,
    	dvs. visning av denne typen: 2.34e12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
nb: Antall faste desimalplasser.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
nb: Om faste desimalplasser skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
nb: Om feil skal gi lydsignal.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
nb: Om resultatet skal vises i vindus-tittel.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
nb: Om sifre skal vises i grupper.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
nb: Om det skal brukes toerkomplement for ikke-desimale tall.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
nb: 
            Velg dette for å bruke toer-komplement for binære, oktale
            og heksadesimale tall. Dette er en vanlig notasjon for
            negative ikke-desimale tall i datamaskiner.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
nb: Lett kalkulator-modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
nb: En svært enkel modus der bare de grunnleggende kalkulatorknappene vises

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
nb: Vitenskapsmodus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
nb: Modus med vitenskapsknapper, og konstant-knapper om ønskes

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
nb: Statistikk-modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
nb: Modus med flere statistikk-knapper, og konstant-knapper om ønskes

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
nb: Modus med logikk-knapper og valgbar base. Bit-redigering tilgjengelig on ønskes.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
nb: Om bitredigeringen skal vises.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
nb: Om konstant-knapper skal vises.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
nb: Grader, radianer eller gradianer

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
nb: Tallbase

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nb: Binære tall blir atskilt med tomrom etter hvert X-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
nb: 
                Det er mulig å øke leseligheten ved å gruppere sifre parvis,
                for eksempel i stedet for 10111001 kan du vise 1011 1001 ved å sette innstillingen til 
                4, slik at et tomrom settes inn etter hver 4. siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nb: Oktale tall blir atskilt med tomrom etter hvert X-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
nb: 
                Det er mulig å øke leseligheten ved å gruppere sifre parvis,
                for eksempel i stedet for 42140213 kan du vise 4214 0213 ved å sette innstillingen til 
                4, slik at et tomrom settes inn etter hver 4. siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nb: Heksadesimale tall blir atskilt med tomrom etter hvert X-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
nb: 
                Det er mulig å øke leseligheten ved å gruppere sifre parvis,
                for eksempel i stedet for AF1C42 kan du vise AF 1C 42  ved å sette innstillingen til 
                2, slik at et tomrom settes inn etter hver 2. siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
nb: Navn på brukerprogrammerbare konstanter.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
nb: Liste over brukerprogrammerbare konstanter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
nb: Trykk på en Bit for å slå den av eller på.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
nb: Bytt til grunntall 16.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: He&x
nb: He&ks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
nb: Bytt til grunntall 10.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, decRadio)
en: &Dec
nb: &Des

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
nb: Bytt til grunntall 8.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
nb: Bytt til grunntall 2.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
nb: Slett lagrede data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
nb: Bitvis ELLER

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
nb: Hyperbolsk modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
nb: Bit-flytt høyre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCube)
en: Cube
nb: Kubus

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tan
nb: tan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
nb: Bitvis EKSKLUSIV-ELLER

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
nb: Bitvis OG

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
nb: Bit-flytt venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mea
nb: Gjsn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
nb: pot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
nb: Ener-komplement

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: Cmp
nb: Kmpl

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
nb: Prosent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
nb: Deling

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
nb: Multiplikasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
nb: Pluss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
nb: Resultat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
nb: Desimaltegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
nb: Slett alt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
nb: Tøm minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
nb: Hent fra minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
nb: Bytt fortegn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
nb: Venstreparentes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
nb: Nullstill

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
nb: Legg til minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
nb: Minnelager

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
nb: Høyreparentes

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
nb: Rettetast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
nb: Andre knappefunksjon

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
nb: Lagre

en: Write display data into memory
nb: Skriv viste data inn i minnet

en: Set Name
nb: Oppgi navn

en: Choose From List
nb: Velg fra lista

en: New Name for Constant
nb: Nytt navn på konstanten

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Mathematics
nb: Matematikk

en: Electromagnetism
nb: Elektromagnetisme

en: Atomic && Nuclear
nb: Atom- og kjernefysikk

en: Thermodynamics
nb: Termodynamikk

en: Gravitation
nb: Gravitasjon

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
nb: Eulers tall

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
nb: Det gyldne snitt

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
nb: Lyshastigheten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
nb: Plancks konstant

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
nb: Gravitasjonskonstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
nb: Jordens akselerasjon

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
nb: Elementærladningen

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
nb: Impedans i vakuum

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
nb: Finstrukturkonstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
nb: Permeabilitet i vakuum

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
nb: Permittivitet i vakuum

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
nb: Boltzmanns konstant

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
nb: Atommasse-enheten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
nb: Molar gasskonstant

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
nb: Stefan-Boltzmanns konstant

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
nb: Avogadros tall
