kcalc - en to nn translation catalogue (259 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
nn: Fargar på teiknruta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
nn: &Framgrunn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
nn: &Bakgrunn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
nn: Fargar på knappar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Background
nn: Bakgrunn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Foreground
nn: Framgrunn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
nn: F&unksjonar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
nn: &Statistikkfunksjonar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
nn: &Heksadesimalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
nn: &Tal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
nn: &Minne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
nn: O&perasjonar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: &Constants:
nn: &Konstantar:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
nn: Konstantar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
nn: Førevald

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
nn: &Skrift på knappar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
nn: Skrifta som skal brukast på knappane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
nn: &Skrift på teiknruta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
nn: Skrifta som skal brukast i teiknruta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, historylabel)
en: &History font:
nn: &Loggskrift:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_HistoryFont)
en: The font to use in the history
nn: Skrifta som skal brukast i utrekningsloggen.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
nn: Signifikante siffer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
nn: &Høgste tal på siffer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
nn: Høgste tal på viste siffer

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
nn: KCalc kan rekna med mange fleire desimalar enn det som får plass i teiknruta. Her kan du velja kor mange desimalar som kan visast før KCalc går over til vitskapleg notasjon, altså av typen 2,34e+12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
nn: Vel om faste desimalplassar skal brukast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
nn: Vel talet på &desimalplassar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
nn: Talet på faste desimalplassar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
nn: Gruppering

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
nn: Vel om sifra skal grupperast

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
nn: Grupper siffer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
nn: Binær

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
nn: Oktal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
nn: Heksadesimal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
nn: Ymse

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
nn: Vel om feil skal gje lydsignal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
nn: &Lydsignal ved feil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
nn: Vel om resultatet skal visast i tittellinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
nn: Vis &resultat i vindaugstittel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
nn: Vel om det skal brukar toarkomplement for ikkje-desimaltal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
nn: Vel om det skal brukast toarkomplement-notasjon for binær-, oktal- og heksadesimaltal. Dette er ein vanleg datanotasjon for negative tal i ikkje-desimalsystemet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
nn: Toar-komplement

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RepeatLastOperation)
en: Repeat operation for each result
nn: Gjenta operasjonen for kvart resultat

en: Simple Mode
nn: Enkel modus

en: Science Mode
nn: Vitskapsmodus

en: Statistic Mode
nn: Statistikkmodus

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
nn: Talsystemmodus

en: Show &History
nn: Vis &utrekningslogg

en: Constants &Buttons
nn: &Konstantknappar

en: Show B&it Edit
nn: Vis &bitredigering

en: &Constants
nn: &Konstantar

en: Add display to memory
nn: Legg rutedata til minnet

en: Subtract from memory
nn: Trekk frå minne

[ctx: Third power]
en: x<sup>3</sup>
nn: <i>x</i><sup>3</sup>

en: Third power
nn: Tredjepotens

en: Cube root
nn: Kubikkrot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
nn: Sinus

[ctx: Arc sine]
en: asin
nn: arcsin

en: Arc sine
nn: Invers sinus

en: Hyperbolic sine
nn: Hyperbolsk sinus

[ctx: Inverse hyperbolic sine]
en: asinh
nn: arcsinh

en: Inverse hyperbolic sine
nn: Invers hyperbolsk sinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
nn: Cosinus

[ctx: Arc cosine]
en: acos
nn: arccos

en: Arc cosine
nn: Invers cosinus

en: Hyperbolic cosine
nn: Hyperbolsk cosinus

[ctx: Inverse hyperbolic cosine]
en: acosh
nn: arccosh

en: Inverse hyperbolic cosine
nn: Invers hyperbolsk cosinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
nn: Tangens

[ctx: Arc tangent]
en: atan
nn: arctan

en: Arc tangent
nn: Invers tangens

en: Hyperbolic tangent
nn: Hyperbolsk tangens

[ctx: Inverse hyperbolic tangent]
en: atanh
nn: arctanh

en: Inverse hyperbolic tangent
nn: Invers hyperbolsk tangens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
nn: Logaritme med grunntal 10

[ctx: 10 to the power of x]
en: 10<sup>x</sup>
nn: 10<sup><i>x</i></sup>

en: 10 to the power of x
nn: 10 opphøgd i <i>x</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
nn: Naturleg logaritme

[ctx: Exponential function]
en: e<sup>x</sup>
nn: <i>e</i><sup><i>x</i></sup>

en: Exponential function
nn: Eksponentialfunksjon

[ctx: Number of data entered]
en: N
nn: <i>N</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
nn: Tal på data som er sette inn

en: Sum of all data items
nn: Summen av alle dataelementa

[ctx: Mean]
en: Mea
nn: Gj.sn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
nn: Gjennomsnitt

en: Sum of all data items squared
nn: Kvadratsummen av alle dataelementa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
nn: Standardavvik

en: Sample standard deviation
nn: Standardavvik for utval

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
nn: Oppgje data

en: Delete last data item
nn: Slett det siste dataelementet

[ctx: Integer division]
en: IntDiv
nn: H.div.

en: Integer division
nn: Heiltalsdivisjon

[ctx: Reciprocal]
en: 1/x
nn: 1/<i>x</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
nn: Resiprok

en: n Choose m
nn: Vel <i>m</i> frå <i>n</i>

[ctx: Factorial]
en: x!
nn: <i>x</i>!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
nn: Fakultet

[ctx: Square]
en: x<sup>2</sup>
nn: <i>x</i><sup>2</sup>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
nn: Kvadrat

en: Square root
nn: Kvadratrot

[ctx: x to the power of y]
en: x<sup>y</sup>
nn: <i>x</i><sup><i>y</i></sup>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
nn: <i>x</i> opphøgd i <i>y</i>

[ctx: x to the power of 1/y]
en: x<sup>1/y</sup>
nn: <i>x</i><sup>1/<i>y</i></sup>

en: x to the power of 1/y
nn: <i>x</i> opphøgd i 1/<i>y</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
nn: Eksponent

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Shift
nn: Skift

en: Last stat item erased
nn: Siste statistikkverdi sletta

en: Stat mem cleared
nn: Statistikkminne tømt

en: General Settings
nn: Generelt oppsett

en: Font
nn: Skrift

en: Select Display Font
nn: Vel skrift for teiknruta

en: Colors
nn: Fargar

en: Button & Display Colors
nn: Fargar på knappar og teiknrute

en: Define Constants
nn: Set opp konstantar

en: KDE Calculator
nn: KDE-kalkulator

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
nn: © 2008–2013 Evan Teran
    © 2000–2008 KDE-gruppa
    © 2003–2005 Klaus Niederkrüger
    © 1996–2000 Bernd Johannes Wuebben

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
nn: Framgrunnsfargen til teiknruta.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
nn: Bakgrunnsfargen til teiknruta.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
nn: Fargen på talknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
nn: Fargen på funksjonsknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
nn: Fargen på statistikknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
nn: Fargen på heksadesimalknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
nn: Fargen på minneknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
nn: Fargen på operasjonsknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsButtonsColor), group (Colors)
en: The color of constants buttons.
nn: Fargen på konstantknappane.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberFontsColor), group (Colors)
en: The color of number fonts.
nn: Fargen på talskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionFontsColor), group (Colors)
en: The color of function fonts.
nn: Fargen på funksjonsskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (StatFontsColor), group (Colors)
en: The color of statistical fonts.
nn: Fargen på statistikkskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (HexFontsColor), group (Colors)
en: The color of hex fonts.
nn: Fargen på heksadesimalskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryFontsColor), group (Colors)
en: The color of memory fonts.
nn: Fargen på minneskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationFontsColor), group (Colors)
en: The color of operation font.
nn: Fargen på operasjonsskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (ConstantsFontsColor), group (Colors)
en: The color of constants fonts.
nn: Fargen på konstantskrift.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
nn: Skrifta som skal brukast på knappane.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
nn: Skrifta som skal brukast i teiknruta.

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryFont), group (Font)
en: The font to use in the history.
nn: Skrifta som skal brukast i utrekningsloggen.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
nn: Høgste tal på viste siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
nn: 
    	KCalc kan rekna med mange fleire desimalar enn det som får
    	plass i teiknruta. Her kan du velja kor mange desimalar som
    	kan visast før KCalc går over til vitskapleg notasjon,
    	altså av typen 2,34e+12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
nn: Tal på faste desimalplassar.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
nn: Vel om faste desimalplassar skal brukast.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
nn: Vel om feil skal gje lydsignal.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
nn: Vel om resultatet skal visast i vindaugstittelen.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
nn: Vel om siffera skal grupperast.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
nn: Vel om det skal brukast toarkomplement for ikkje-desimaltal.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
nn: 
            Vel om det skal brukast toarkomplement-notasjon for binær-,
            oktal- og heksadesimaltal. Dette er ein vanleg datanotasjon for
            negative tal i ikkje-desimalsystem.

note: i18n: ectx: label, entry (RepeatLastOperation), group (General)
en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
nn: Slår på gjentaking av siste operasjon når ein trykkjer på «=»

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
nn: Enkel modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
nn: Ein veldig enkel modus der berre dei grunnleggjande kalkulatorknappane vert viste

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
nn: Vitskapleg modus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
nn: Modus med knappar for vitskaplege operasjonar og eventuelt konstantknappar

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
nn: Statistikkmodus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
nn: Modus med knappar for statistikkfunksjonar og eventuelt konstantknappar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
nn: Modus med knappar for logiske operasjonar og valfritt grunntalssystem, eventuelt med bitredigering

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
nn: Om bitredigeringa skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
nn: Om konstantknappane skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowHistory), group (General)
en: Whether to show the history window.
nn: Om rute med utrekningslogg skal visast.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
nn: Gradar, radianar eller gon

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
nn: Grunntal

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nn: Binærtal vert skilde med mellomrom etter kvart x-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
nn: 
                For å gjera det lettare å lesa store tal er det mogleg å gruppera siffera,
                for eksempel slik at 10111001 vert vist som 1011 1001. Dette gjer du ved
                å setja innstillinga til 4, slik at det vert eit mellrom etter kvart fjerde siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nn: Oktaltal vert skilde med mellomrom etter kvart x-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
nn: 
                For å gjera det lettare å lesa store tal er det mogleg å gruppera siffera,
                for eksempel slik at 42140213 vert vist som 4214 0213. Dette gjer du ved
                å setja innstillinga til 4, slik at det vert eit mellrom etter kvart fjerde siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
nn: Heksadesimaltal vert skilde med mellomrom etter kvart x-te siffer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
nn: 
                For å gjera det lettare å lesa store tal er det mogleg å gruppera siffera,
                for eksempel slik at AF1C42 vert vist som AF 1C 42. Dette gjer du ved
                å setja innstillinga til 2, slik at det vert eit mellrom etter kvart andre siffer.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
nn: Namna på dei konstantane som brukaren sjølv kan leggja inn.

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C1
nn: K1

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C2
nn: K2

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C3
nn: K3

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C4
nn: K4

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C5
nn: K5

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C6
nn: K6

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
nn: Liste over brukarvalde konstantar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
nn: Trykk på ein bit for å slå han på/av.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, degRadio)
en: &Deg
nn: &Gradar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radRadio)
en: &Rad
nn: &Radianar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, gradRadio)
en: &Grad
nn: &Gon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
nn: Byt til heksadesimalt talsystem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: He&x
nn: He&ks

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, hexDisplay) i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, decDisplay) i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, octDisplay) i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, binDisplay)
en: KSq…bel
nn: KSkv…lapp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
nn: Byt til desimalt talsystem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, decRadio)
en: &Dec
nn: &Des

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
nn: Byt til oktalt talsystem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Oc&t
nn: &Okt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
nn: Byt til binært talsystem.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
nn: Tøm datalager

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: CSt
nn: Tøm

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC6)
en: C6
nn: K6

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
nn: Bitvis ELLER

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
nn: ELLER

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC1)
en: C1
nn: K1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
nn: Hyperbolsk modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
nn: Høgre bitflytt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCube)
en: Cube
nn: Kube

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbEE)
en: EXP
nn: EKSP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
nn: Bitvis EKSKLUSIV ELLER

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: XOR
nn: XELLER

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
nn: Bitvis OG

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
nn: OG

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbReci)
en: 1/X
nn: 1/<i>x</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
nn: Venstre bitflytt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC3)
en: C3
nn: K3

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mea
nn: Gj.sn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
nn: pot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
nn: Einarkomplement

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: Cmp
nn: Kmpl

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC2)
en: C2
nn: K2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: x!
nn: <i>x</i>!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC5)
en: C5
nn: K5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
nn: Prosent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
nn: Divisjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: ÷
nn: :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
nn: Multiplikasjon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
nn: Pluss

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
nn: Resultat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
nn: Desimalkomma

[ctx: . calculator button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: .
nn: ,

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
nn: Tøm alt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
nn: Tøm minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
nn: Hent frå minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
nn: Endra forteikn

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: +/−
nn: ±

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
nn: Venstreparentes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
nn: Tøm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
nn: Legg til minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
nn: Lagra i minnet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
nn: Høgreparentes

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbBackspace)
en: Backspace
nn: Rettetast

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
nn: Andreknapp-funksjon

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
nn: Lagra

en: Write display data into memory
nn: Skriv rutedata til minnet

en: Set Name
nn: Vel namn

en: Choose From List
nn: Vel frå liste

en: New Name for Constant
nn: Nytt namn på konstant

en: New name:
nn: Nytt namn:

en: Mathematics
nn: Matematikk

en: Electromagnetism
nn: Elektromagnetisme

en: Atomic && Nuclear
nn: Atom- og kjernefysikk

en: Thermodynamics
nn: Termodynamikk

en: Gravitation
nn: Gravitasjon

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
nn: SKIFT

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
nn: Resultatfelt

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
nn: Eulertalet

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
nn: Det gylne snittet

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
nn: Lysfarten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
nn: Planck-konstant

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
nn: Gravitasjonskonstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
nn: Jordakselerasjonen

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
nn: Elementærladninga

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
nn: Vakuumimpedansen

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
nn: Finstrukturkonstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
nn: Den magnetiske konstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
nn: Den elektriske konstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
nn: Boltzmann-konstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
nn: Atommasseeininga

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
nn: Gasskonstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
nn: Stefan–Boltzmann-konstanten

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
nn: Avogadros tal
