kcalc - en to oc translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
oc: Sinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
oc: Cosinus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
oc: Tangenta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
oc: Mejana

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
oc: Factoriala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
oc: Carrat

en: General Settings
oc: Paramètres generals

en: Font
oc: Poliça

en: Maintainer
oc: Manteneire

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbOR)
en: OR
oc: O

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: H
oc: a

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbEE) i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbE) i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbE)
en: E
oc: M

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbAND)
en: AND
oc: E

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (KCalcButton, pbSin)
en: S
oc: E

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
oc: per cent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
oc: Multiplicacion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
oc: Mens

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
oc: Mai

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
oc: Resulta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
oc: Netejar

en: New name:
oc: Nom novèl :

en: Mathematics
oc: Matematicas

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres
