kcalc - en to sr@ijekavian translation catalogue (214 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
sr@ijekavian: Боје приказа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
sr@ijekavian: &Боја исписа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
sr@ijekavian: &Позадина:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
sr@ijekavian: Боје дугмади

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
sr@ijekavian: &Функције:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
sr@ijekavian: &Статистичке функције:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
sr@ijekavian: Хе&ксадекадно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
sr@ijekavian: &Бројеви:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
sr@ijekavian: &Меморија:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
sr@ijekavian: О&перације:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
sr@ijekavian: Константе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton0) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton1) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton3) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton
en: Predefined
sr@ijekavian: Предефинисано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buttonlabel)
en: &Button font:
sr@ijekavian: Фонт &дугмади:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_ButtonFont)
en: The font to use for the buttons
sr@ijekavian: Фонт који се користи за дугмад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displaylabel)
en: &Display font:
sr@ijekavian: Фонт &приказа:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_DisplayFont)
en: The font to use in the display
sr@ijekavian: Фонт који се користи за приказ.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
sr@ijekavian: Опште

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
sr@ijekavian: Тачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
sr@ijekavian: &Највећи број цифара:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: Maximum number of digits displayed
sr@ijekavian: Највећи број приказаних цифара.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_Precision)
en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
sr@ijekavian: К‑калк може да рачуна са далеко већим бројем цифара него што стаје у приказ. Ова поставка одређује највећи број приказаних цифара прије него што К‑калк пријеђе на научни запис, нпр. 2.34e12.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Whether to use fixed decimal places
sr@ijekavian: Да ли фиксирати децимална мјеста.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
sr@ijekavian: Постави &децималну тачност

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FixedPrecision)
en: Number of fixed decimal digits
sr@ijekavian: Број фиксних децималних цифара.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Grouping
sr@ijekavian: Груписање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Whether to group digits
sr@ijekavian: Да ли груписати цифре.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_GroupDigits)
en: Group digits
sr@ijekavian: Групиши цифре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_binary_lb)
en: Binary
sr@ijekavian: бинарно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_octal_lb)
en: Octal
sr@ijekavian: октално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, grouping_hexadecimal_lb)
en: Hexadecimal
sr@ijekavian: хексадекадно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
sr@ijekavian: Разно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: Whether to beep on error
sr@ijekavian: Да ли бипнути на грешку.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
sr@ijekavian: &Бипни на грешку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Whether to show the result in the window title
sr@ijekavian: Да ли приказивати резултат у наслову прозора.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
sr@ijekavian: &Резултат у наслову прозора

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
sr@ijekavian: Да ли користити двојни комплемент за недекадне бројеве.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
sr@ijekavian: Изаберите запис двојног комплемента за бинарне, окталне и хексадекадне бројеве. Овај запис је уобичајен за представљање негативних недекадних бројева на рачунару.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TwosComplement)
en: Two's complement
sr@ijekavian: Двојни комплемент

en: KDE Calculator
sr@ijekavian: КДЕ‑ов калкулатор

en: Simple Mode
sr@ijekavian: Једноставни режим

en: Science Mode
sr@ijekavian: Научни режим

en: Statistic Mode
sr@ijekavian: Статистички режим

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Numeral System Mode
sr@ijekavian: Режим бројевних система

en: Constants &Buttons
sr@ijekavian: &Дугмад константи

en: Show B&it Edit
sr@ijekavian: &Уређивање битова

en: &Constants
sr@ijekavian: &Константе

en: Add display to memory
sr@ijekavian: Додај приказ у меморију

en: Subtract from memory
sr@ijekavian: Одузми од меморије

en: Third power
sr@ijekavian: Трећи степен

en: Cube root
sr@ijekavian: Кубни коријен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
sr@ijekavian: Синус

en: Arc sine
sr@ijekavian: Аркус синус

en: Hyperbolic sine
sr@ijekavian: Синус хиперболички

en: Inverse hyperbolic sine
sr@ijekavian: Инверзни синус хиперболички

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
sr@ijekavian: Косинус

en: Arc cosine
sr@ijekavian: Аркус косинус

en: Hyperbolic cosine
sr@ijekavian: Косинус хиперболички

en: Inverse hyperbolic cosine
sr@ijekavian: Инверзни косинус хиперболички

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
sr@ijekavian: Тангенс

en: Arc tangent
sr@ijekavian: Аркус тангенс

en: Hyperbolic tangent
sr@ijekavian: Тангенс хиперболички

en: Inverse hyperbolic tangent
sr@ijekavian: Инверзни тангенс хиперболички

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
sr@ijekavian: Логаритам за основу 10

en: 10 to the power of x
sr@ijekavian: 10 на x

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
sr@ijekavian: Природни логаритам

en: Exponential function
sr@ijekavian: Експоненцијална функција

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
sr@ijekavian: Број унијетих података

en: Sum of all data items
sr@ijekavian: Збир свих података

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
sr@ijekavian: Средња вриједност

en: Sum of all data items squared
sr@ijekavian: Збир квадрата свих података

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
sr@ijekavian: Стандардна девијација

en: Sample standard deviation
sr@ijekavian: Стандардна девијација узорка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
sr@ijekavian: Унесите податке

en: Delete last data item
sr@ijekavian: Обриши посљедњи податак

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
sr@ijekavian: Модуло

en: Integer division
sr@ijekavian: Целобројно дијељење

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
sr@ijekavian: Реципрочно

[ctx: n Choose m]
en: nCm
sr@ijekavian: (n m)

en: n Choose m
sr@ijekavian: n над m

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
sr@ijekavian: Факторијел

en: Gamma
sr@ijekavian: Гама

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
sr@ijekavian: Квадрат

en: Square root
sr@ijekavian: Квадратни коријен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
sr@ijekavian: x на y

en: x to the power of 1/y
sr@ijekavian: x на 1/y

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
sr@ijekavian: Изложилац

en: Last stat item erased
sr@ijekavian: Посљедња статистичка ставка је избрисана

en: Stat mem cleared
sr@ijekavian: Статичка меморија је очишћена

en: General Settings
sr@ijekavian: Опште поставке

en: Font
sr@ijekavian: Фонт

en: Select Display Font
sr@ijekavian: Избор фонта приказа

en: Colors
sr@ijekavian: Боје

en: Button & Display Colors
sr@ijekavian: Боје дугмади и приказа

en: Define Constants
sr@ijekavian: Дефинисање константи

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCalculator)
en: KCalc
sr@ijekavian: К‑калк

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
sr@ijekavian: © 2008-2013, Иван Теран
    © 2000-2008, тим КДЕ‑а
    © 2003-2005, Клаус Нидеркригер
    © 1996-2000, Бернд Јоханес Вибен

en: Klaus Niederkrüger
sr@ijekavian: Клаус Нидеркригер

en: Bernd Johannes Wuebben
sr@ijekavian: Бернд Јоханес Вибен

en: Evan Teran
sr@ijekavian: Иван Теран

en: Maintainer
sr@ijekavian: Одржавалац

en: Espen Sand
sr@ijekavian: Еспен Санд

en: Chris Howells
sr@ijekavian: Крис Хауелс

en: Aaron J. Seigo
sr@ijekavian: Арон Џ. Сајго

en: Charles Samuels
sr@ijekavian: Чарлс Семјуелс

en: René Mérou
sr@ijekavian: Рене Меру

en: Michel Marti
sr@ijekavian: Мишел Марти

en: David Johnson
sr@ijekavian: Дејвид Џонсон

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
sr@ijekavian: Боја исцртавања приказа.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
sr@ijekavian: Боја позадине приказа.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
sr@ijekavian: Боја дугмади с бројевима.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
sr@ijekavian: Боја функцијских дугмади.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
sr@ijekavian: Боја статистичких дугмади.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
sr@ijekavian: Боја хексадекадних дугмади.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
sr@ijekavian: Боја меморијских дугмади.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
sr@ijekavian: Боја дугмади с операцијама.

note: i18n: ectx: label, entry (ButtonFont), group (Font)
en: The font to use for the buttons.
sr@ijekavian: Фонт који се користи за дугмад.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
sr@ijekavian: Фонт који се користити за приказ.

note: i18n: ectx: label, entry (Precision), group (Precision)
en: Maximum number of digits displayed.
sr@ijekavian: Највећи број приказаних цифара.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Precision), group (Precision)
en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
sr@ijekavian: 
    К‑калк може да рачуна са далеко већим бројем цифара него што стаје у приказ. Ова поставка одређује највећи број приказаних цифара прије него што К‑калк пријеђе на научни запис, нпр. 2.34e12.

note: i18n: ectx: label, entry (FixedPrecision), group (Precision)
en: Number of fixed decimal digits.
sr@ijekavian: Број фиксних децималних цифара.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
sr@ijekavian: Да ли су децимална места фиксирана.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
sr@ijekavian: Да ли бипнути на грешку.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
sr@ijekavian: Да ли приказивати резултат у наслову прозора.

note: i18n: ectx: label, entry (GroupDigits), group (General)
en: Whether to group digits.
sr@ijekavian: Да ли груписати цифре.

note: i18n: ectx: label, entry (TwosComplement), group (General)
en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
sr@ijekavian: Да ли користити двојни комплемент за недекадне бројеве.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TwosComplement), group (General)
en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
sr@ijekavian: 
    Изаберите запис двојног комплемента за бинарне, окталне и хексадекадне бројеве. Овај запис је уобичајен за представљање негативних недекадних бројева на рачунару.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Easy Calculator Mode
sr@ijekavian: Режим простог калкулатора

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
sr@ijekavian: Врло једноставан режим, само са основним калкулаторским дугмадима.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Science Calculator Mode
sr@ijekavian: Режим научног калкулатора

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with science buttons and optional constants buttons
sr@ijekavian: Режим са научним дугмадима, опционо и дугмадима константи.

note: i18n: ectx: label, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Statistic Calculator Mode
sr@ijekavian: Режим статистичког калкулатора

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
sr@ijekavian: Режим са додатним статистичким дугмадима, опционо и дугмадима константи.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (CalculatorMode), group (General)
en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
sr@ijekavian: Режим са логичким дугмадима и базом по избору. Опционо даје и уређивање битова.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBitset), group (General)
en: Whether to show the bit edit widget.
sr@ijekavian: Да ли приказивати виџет за уређивање битова.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
sr@ijekavian: Да ли приказивати дугмад константи.

note: i18n: ectx: label, entry (AngleMode), group (General)
en: Degrees, radians or grads
sr@ijekavian: Степени, радијани или гради

note: i18n: ectx: label, entry (BaseMode), group (General)
en: Numeric base
sr@ijekavian: Бројевна основа

note: i18n: ectx: label, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sr@ijekavian: Бинарни низови ће бити раздвојени празнином после сваке n‑те цифре.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BinaryGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sr@ijekavian: 
    Ради боље прегледности, могуће је визуелно груписати појединачне цифре у целине. На пример, да би се место 10111001 видело 1011 1001, поставите ову вредност на 4, што значи уметање празнине после сваке четири цифре.

note: i18n: ectx: label, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sr@ijekavian: Октални низови ће бити раздвојени празнином после сваке n‑те цифре.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OctalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sr@ijekavian: 
    Ради боље прегледности, могуће је визуелно груписати појединачне цифре у целине. На пример, да би се место 42140213 видело 4214 0213, поставите ову вредност на 4, што значи уметање празнине после сваке четири цифре.

note: i18n: ectx: label, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sr@ijekavian: Хексадекадни низови ће бити раздвојени празнином после сваке n‑те цифре.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HexadecimalGrouping), group (Grouping)
en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
sr@ijekavian: 
    Ради боље прегледности, могуће је визуелно груписати појединачне цифре у целине. На пример, да би се место AF1C42 видело AF 1C 42, поставите ову вредност на 2, што значи уметање празнине после сваке две цифре.

note: i18n: ectx: label, entry (nameConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: Name of the user programmable constants.
sr@ijekavian: Имена кориснички програмабилних константи.

note: i18n: ectx: label, entry (valueConstant$(ConstIndex)), group (UserConstants)
en: List of user programmable constants
sr@ijekavian: Списак кориснички програмабилних константи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcBitset, mBitset)
en: Click on a Bit to toggle it.
sr@ijekavian: Кликните на бит да бисте га изврнули.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
sr@ijekavian: Пребаци основу на хексадекадну.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: He&x
sr@ijekavian: &Хекс.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
sr@ijekavian: Пребаци основу на декадну.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, decRadio)
en: &Dec
sr@ijekavian: &Дек.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
sr@ijekavian: Пребаци основу на окталну.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
sr@ijekavian: Пребаци основу на бинарну.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, binRadio)
en: &Bin
sr@ijekavian: &Бин.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
sr@ijekavian: Очисти складиште података

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
sr@ijekavian: Логичко ИЛИ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
sr@ijekavian: Хиперболички режим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
sr@ijekavian: Битски помак удесно

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCube)
en: Cube
sr@ijekavian: Куб

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbCube)
en: x3
sr@ijekavian: ×3

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbEE)
en: EXP
sr@ijekavian: Exp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
sr@ijekavian: Битско КСИЛИ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
sr@ijekavian: Логичко И

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
sr@ijekavian: Битски помак улијево

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
sr@ijekavian: Медијан

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPower)
en: pow
sr@ijekavian: Pow

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
sr@ijekavian: Јединични комплемент

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: x!
sr@ijekavian: n!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
sr@ijekavian: Проценат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
sr@ijekavian: Дијељење

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
sr@ijekavian: Множење

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMinus)
en: Minus
sr@ijekavian: Одузимање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlus)
en: Plus
sr@ijekavian: Сабирање

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
sr@ijekavian: Резултат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
sr@ijekavian: Децимална запета

[ctx: . calculator button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: .
sr@ijekavian: ,

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
sr@ijekavian: Очисти све

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemClear)
en: Memory clear
sr@ijekavian: Очисти меморију

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
sr@ijekavian: Врати из меморије

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
sr@ijekavian: Изврни знак

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenOpen)
en: Open parenthesis
sr@ijekavian: Отворена заграда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbClear)
en: Clear
sr@ijekavian: Очисти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemPlusMinus)
en: Add to memory
sr@ijekavian: Сабери у меморију

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
sr@ijekavian: Складишти у меморију

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbParenClose)
en: Close parenthesis
sr@ijekavian: Затворена заграда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbShift)
en: Second button function
sr@ijekavian: Друга функција дугмета

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
sr@ijekavian: Ускладишти

en: Write display data into memory
sr@ijekavian: Упиши податке са приказа у меморију

en: Set Name
sr@ijekavian: Постави име

en: Choose From List
sr@ijekavian: Изабери са списка

en: New Name for Constant
sr@ijekavian: Ново име за константу

en: New name:
sr@ijekavian: Ново име:

en: Mathematics
sr@ijekavian: Математика

en: Electromagnetism
sr@ijekavian: Електромагнетизам

en: Atomic && Nuclear
sr@ijekavian: Атомске и нуклеарне

en: Thermodynamics
sr@ijekavian: Термодинамика

en: Gravitation
sr@ijekavian: Гравитација

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@ijekavian: &Подешавање

note: i18n: tag constant attribute name
en: Pi
sr@ijekavian: π

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
sr@ijekavian: Ојлеров број

note: i18n: tag constant attribute name
en: Golden Ratio
sr@ijekavian: златни пресјек

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
sr@ijekavian: брзина свјетлости

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
sr@ijekavian: планкова константа

note: i18n: tag constant attribute name
en: Gravitational Constant
sr@ijekavian: гравитациона константа

note: i18n: tag constant attribute name
en: Earth Acceleration
sr@ijekavian: убрзање Земљине теже

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
sr@ijekavian: елементарно наелектрисање

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
sr@ijekavian: импеданса вакуума

note: i18n: tag constant attribute name
en: Fine-Structure Constant
sr@ijekavian: константа фине структуре

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permeability of Vacuum
sr@ijekavian: пермеабилност вакуума

note: i18n: tag constant attribute name
en: Permittivity of Vacuum
sr@ijekavian: диелектричност вакуума

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
sr@ijekavian: Болцманова константа

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
sr@ijekavian: јединица атомске масе

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
sr@ijekavian: моларна гасна константа

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
sr@ijekavian: Штефан-Болцманова константа

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
sr@ijekavian: Авогадров број
