kcalc - en to tg translation catalogue (96 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
tg: Рангҳои Намоиш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
tg: &Пешзамина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
tg: &Паснамо:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
tg: Рангҳои Тугма

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
tg: &Вазифаҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: St&atistic functions:
tg: &Вазифаҳои оморӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: He&xadecimals:
tg: &Шонздаҳӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
tg: &Рақамҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
tg: &Хотира:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
tg: &Амалиётҳо:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
tg: Крнстантаҳо

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
tg: Умумӣ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
tg: Саҳеҳият

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
tg: Шумораи &калонтарини рақамҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
tg: Саҳеҳияти &даҳиро барпо созед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
tg: Изофагӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
tg: Аломатдиҳии &овозӣ ҳангоми хатогӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
tg: &Натиҷаро дар сарлавҳаи тиреза нишон диҳед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
tg: Синус

en: Arc sine
tg: Арксинус

en: Hyperbolic sine
tg: Косинуси гиперболикӣ

en: Inverse hyperbolic sine
tg: Бозгашти косинуси гиперболикӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
tg: Косинус

en: Arc cosine
tg: Қавси косинус

en: Hyperbolic cosine
tg: Косинуси гиперболикӣ

en: Inverse hyperbolic cosine
tg: Бозгашти косинуси гиперболикӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
tg: Тангенс

en: Arc tangent
tg: Қавси тангенс

en: Hyperbolic tangent
tg: Тангенси гиперболикӣ

en: Inverse hyperbolic tangent
tg: Бозгашти тангенси гиперболикӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
tg: Логарифм дар асоси 10

en: 10 to the power of x
tg: 10 ба дараҷаи х

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
tg: Логарифми натуралӣ

en: Exponential function
tg: Иҷрокунандаи функсия

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
tg: Шумораи додаҳои воридшуда

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
tg: Миёна

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
tg: Инҳирофи низомӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
tg: Воридкунии додаҳо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
tg: Аз рӯи модул

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbReci)
en: Reciprocal
tg: Қиммати мутақобила

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
tg: Факториал

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
tg: Квадрат

en: Square root
tg: Решаи квадрат

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPower)
en: x to the power of y
tg: x дар дараҷаи y

en: x to the power of 1/y
tg: x ба дараҷаи 1/у

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
tg: Экспонент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
tg: Медиана

en: Last stat item erased
tg: Навиштаи охирони оморӣ тоза карда шуд

en: Stat mem cleared
tg: Хотираи оморӣ пок карда шуд

en: General Settings
tg: Гузоришҳои Умумӣ

en: Select Display Font
tg: Интихоби Ҳуруфи Намоиш

en: Colors
tg: Ранг

en: Button & Display Colors
tg: Тугмаи & Намоиши Рангҳо

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCalculator)
en: KCalc
tg: KМошинаи ҳисобкунак

en: KDE Calculator
tg: KDE Мошинаи Ҳисоббарор

note: i18n: ectx: label, entry (ForeColor), group (Colors)
en: The foreground color of the display.
tg: Ранги пешзаминаи намоишгар.

note: i18n: ectx: label, entry (BackColor), group (Colors)
en: The background color of the display.
tg: Ранги паснамои намоишгар.

note: i18n: ectx: label, entry (NumberButtonsColor), group (Colors)
en: The color of number buttons.
tg: Ранги тугмаҳои ададӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (FunctionButtonsColor), group (Colors)
en: The color of function buttons.
tg: Ранги тугмаҳои вазифоӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (StatButtonsColor), group (Colors)
en: The color of statistical buttons.
tg: Ранги тугмаҳои оморӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (HexButtonsColor), group (Colors)
en: The color of hex buttons.
tg: Ранги тугмаҳои шонздаҳӣ.

note: i18n: ectx: label, entry (MemoryButtonsColor), group (Colors)
en: The color of memory buttons.
tg: Ранги тугмаҳои хотира.

note: i18n: ectx: label, entry (OperationButtonsColor), group (Colors)
en: The color of operation buttons.
tg: Ранги тугмаҳои амалиёт.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayFont), group (Font)
en: The font to use in the display.
tg: Ҳуруфи дар намоишгар истифодашаванда.

note: i18n: ectx: label, entry (Fixed), group (Precision)
en: Whether to use fixed decimal places.
tg: Имконияти истифодабарии шумораи собити аломатҳои даҳиро медиҳад.

note: i18n: ectx: label, entry (Beep), group (General)
en: Whether to beep on error.
tg: Имконияти алоамтдиҳии овозиро ҳангоми хатогӣ медиҳад.

note: i18n: ectx: label, entry (CaptionResult), group (General)
en: Whether to show the result in the window title.
tg: Имконияти намоиши натиҷаро дар сарлафҳаҳои тиреза медиҳад.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowConstants), group (General)
en: Whether to show constant buttons.
tg: Имконияти намоиши тугмаҳои омориро медиҳад.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
tg: Тағйир додани асоси шонздаҳӣ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
tg: Дар гирондан базаро ба адади даҳтогӣ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, decRadio)
en: &Dec
tg: &Дек

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
tg: Дар гирондан базаро ба окталӣ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
tg: Дар гирондани база ба усули рақамӣ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, binRadio)
en: &Bin
tg: &Сабад

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
tg: Поккунии захираи додаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC6)
en: C6
tg: С6

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
tg: Ё-и битӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC1)
en: C1
tg: С1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
tg: Усули Гиперболӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbRsh)
en: Right bit shift
tg: Ҷойивазкунии битӣ ба рост

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC4)
en: C4
tg: С4

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbXOR)
en: Bitwise XOR
tg: XOR-и битӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
tg: Ва-и битӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLsh)
en: Left bit shift
tg: Ҷойивазкунии битӣ ба чап

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC3)
en: C3
tg: С3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
tg: Изофаҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC2)
en: C2
tg: С2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC5)
en: C5
tg: С5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
tg: Фоиз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
tg: Тақсим

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
tg: Зарб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
tg: Натиҷа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
tg: Нуқтаи даҳӣ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
tg: Тоза кардани ҳамаро

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
tg: Бозхонии хотира

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
tg: Ивази амалиёт
