kcalc - en to uz translation catalogue (79 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
uz: Koʻrsatish ranglari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
uz: &Oldin fon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
uz: Orqa &fon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
uz: Tugmalar rangi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
uz: &Funksiyalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
uz: &Sonlar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
uz: &Xotira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
uz: &Amallar:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants)
en: Constants
uz: Doimiylar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
uz: Umumiy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
uz: Aniqlik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
uz: Har xil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
uz: Xatoda tovush &berish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
uz: &Natijani oyna sarlavhasida koʻrsatish

en: &Constants
uz: &Doimiylar

en: Add display to memory
uz: Xotiraga yozish

en: Subtract from memory
uz: Xotiradan ayirish

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSqrt)
en: Square root
uz: Ildiz osti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
uz: Sinus

en: Arc sine
uz: Arksinus

en: Hyperbolic sine
uz: Goperbola sinusi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
uz: Kosinus

en: Arc cosine
uz: Arkkosinus

en: Hyperbolic cosine
uz: Giperbola kosinusi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
uz: Tangens

en: Arc tangent
uz: Arktangens

en: Hyperbolic tangent
uz: Giperbola tangensi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
uz: 10-lik logarifm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
uz: Natural logarifm

en: Exponential function
uz: Eksponensial funksiyasi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
uz: Kiritilgan maʼlumotlar soni

en: Sum of all data items
uz: Hamma sonlarning yigʻindisi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
uz: Oʻrtacha

en: Sum of all data items squared
uz: Hamma sonlar kvadratining yigʻindisi

en: Delete last data item
uz: Oxirgi sonni oʻchirish

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
uz: Modul

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
uz: Faktorial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
uz: Kvadrat

en: Third power
uz: Kub

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
uz: Daraja

en: General Settings
uz: Umumiy moslamalar

en: Colors
uz: Ranglar

en: Button & Display Colors
uz: Tugmalar va koʻrsatish ranglari

en: KDE Calculator
uz: Kalkulyator

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC2)
en: C2
uz: K2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC6)
en: C6
uz: K6

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC1)
en: C1
uz: K1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
uz: Goperbola usuli

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC3)
en: C3
uz: K3

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
uz: Mediana

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC5)
en: C5
uz: K5

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC4)
en: C4
uz: K4

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
uz: Foiz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
uz: Boʻlish

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
uz: Koʻpaytirish

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
uz: Natija

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
uz: Hammasini tozalash

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
uz: Xotiradan qoʻyish

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore) i18n: ectx: property (accessibleName), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
uz: Xotirada saqlash

en: Write display data into memory
uz: Koʻrsatilgan sonni xotiraga saqlash

en: Set Name
uz: Nomini koʻrsatish

en: Choose From List
uz: Roʻyxatdan tanlash

en: New Name for Constant
uz: Doimiyning nomi

en: New name:
uz: Yangi nomi:

en: Mathematics
uz: Matematika

en: Electromagnetism
uz: Elektromagnetizm

en: Atomic && Nuclear
uz: Atom va yadro

en: Thermodynamics
uz: Termodinamika

en: Gravitation
uz: Tortish kuchi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
uz: Oyler soni

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
uz: Yorugʻlik tezligi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
uz: Plank doimiysi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
uz: Elektron zaryadi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
uz: Vakuum qarshiligi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
uz: Bolsman doimiysi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
uz: Atom massasi birligi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
uz: Molyar gaz doimiysi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
uz: Stefan-Bolsman doimiysi

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
uz: Avagadro soni
