kcalc - en to uz@cyrillic translation catalogue (87 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
uz@cyrillic: Кўрсатиш ранглари

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Foreground:
uz@cyrillic: &Олдин фон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
uz@cyrillic: Орқа &фон:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
uz@cyrillic: Тугмалар ранги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
uz@cyrillic: &Функциялар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
uz@cyrillic: &Сонлар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
uz@cyrillic: &Хотира:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
uz@cyrillic: &Амаллар:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Constants) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, constantsBox)
en: Constants
uz@cyrillic: Доимийлар

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
uz@cyrillic: Умумий

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
uz@cyrillic: Аниқлик

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, miscGroupBox)
en: Misc
uz@cyrillic: Ҳар хил

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
uz@cyrillic: Хатода товуш &бериш

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CaptionResult)
en: Show &result in window title
uz@cyrillic: &Натижани ойна сарлавҳасида кўрсатиш

en: &Constants
uz@cyrillic: &Доимийлар

en: Add display to memory
uz@cyrillic: Хотирага ёзиш

en: Subtract from memory
uz@cyrillic: Хотирадан айириш

en: Third power
uz@cyrillic: Куб

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSin)
en: Sine
uz@cyrillic: Синус

en: Arc sine
uz@cyrillic: Арксинус

en: Hyperbolic sine
uz@cyrillic: Гопербола синуси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCos)
en: Cosine
uz@cyrillic: Косинус

en: Arc cosine
uz@cyrillic: Арккосинус

en: Hyperbolic cosine
uz@cyrillic: Гипербола косинуси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbTan)
en: Tangent
uz@cyrillic: Тангенс

en: Arc tangent
uz@cyrillic: Арктангенс

en: Hyperbolic tangent
uz@cyrillic: Гипербола тангенси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLog)
en: Logarithm to base 10
uz@cyrillic: 10-лик логарифм

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
uz@cyrillic: Натурал логарифм

en: Exponential function
uz@cyrillic: Экспоненциал функцияси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbNData)
en: Number of data entered
uz@cyrillic: Киритилган маълумотлар сони

en: Sum of all data items
uz@cyrillic: Ҳамма сонларнинг йиғиндиси

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
uz@cyrillic: Ўртача

en: Sum of all data items squared
uz@cyrillic: Ҳамма сонлар квадратининг йиғиндиси

en: Delete last data item
uz@cyrillic: Охирги сонни ўчириш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMod)
en: Modulo
uz@cyrillic: Модул

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbFactorial)
en: Factorial
uz@cyrillic: Факториал

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
uz@cyrillic: Квадрат

en: Square root
uz@cyrillic: Илдиз ости

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEE)
en: Exponent
uz@cyrillic: Даража

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMed)
en: Median
uz@cyrillic: Медиана

en: General Settings
uz@cyrillic: Умумий мосламалар

en: Select Display Font
uz@cyrillic: Кўрсатиш шрифтини танлаш

en: Colors
uz@cyrillic: Ранглар

en: Button & Display Colors
uz@cyrillic: Тугмалар ва кўрсатиш ранглари

en: KDE Calculator
uz@cyrillic: Калкулятор

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, hexRadio)
en: Switch base to hexadecimal.
uz@cyrillic: Ўн олтили саноқ тизимини ишлатиш.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, decRadio)
en: Switch base to decimal.
uz@cyrillic: Ўнли саноқ тизимини ишлатиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, decRadio)
en: &Dec
uz@cyrillic: &10

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, octRadio)
en: Switch base to octal.
uz@cyrillic: Саккизли саноқ тизимини ишлатиш.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, binRadio)
en: Switch base to binary.
uz@cyrillic: Иккили саноқ тизимини ишлатиш.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, binRadio)
en: &Bin
uz@cyrillic: &2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC6)
en: C6
uz@cyrillic: К6

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC1)
en: C1
uz@cyrillic: К1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbHyp)
en: Hyperbolic mode
uz@cyrillic: Гопербола усули

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC4)
en: C4
uz@cyrillic: К4

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC3)
en: C3
uz@cyrillic: К3

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC2)
en: C2
uz@cyrillic: К2

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCalcConstButton, pbC5)
en: C5
uz@cyrillic: К5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
uz@cyrillic: Фоиз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
uz@cyrillic: Бўлиш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
uz@cyrillic: Кўпайтириш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbEqual)
en: Result
uz@cyrillic: Натижа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
uz@cyrillic: Ҳаммасини тозалаш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
uz@cyrillic: Хотирадан қўйиш

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemStore)
en: Memory store
uz@cyrillic: Хотирада сақлаш

en: Write display data into memory
uz@cyrillic: Кўрсатилган сонни хотирага сақлаш

en: Set Name
uz@cyrillic: Номини кўрсатиш

en: Choose From List
uz@cyrillic: Рўйхатдан танлаш

en: New Name for Constant
uz@cyrillic: Доимийнинг номи

en: New name:
uz@cyrillic: Янги номи:

en: Mathematics
uz@cyrillic: Математика

en: Electromagnetism
uz@cyrillic: Электромагнетизм

en: Atomic && Nuclear
uz@cyrillic: Атом ва ядро

en: Thermodynamics
uz@cyrillic: Термодинамика

en: Gravitation
uz@cyrillic: Тортиш кучи

note: i18n: tag constant attribute name
en: Pi
uz@cyrillic: Пи

note: i18n: tag constant attribute name
en: Euler Number
uz@cyrillic: Ойлер сони

note: i18n: tag constant attribute name
en: Light Speed
uz@cyrillic: Ёруғлик тезлиги

note: i18n: tag constant attribute name
en: Planck's Constant
uz@cyrillic: Планк доимийси

note: i18n: tag constant attribute name
en: Elementary Charge
uz@cyrillic: Электрон заряди

note: i18n: tag constant attribute name
en: Impedance of Vacuum
uz@cyrillic: Вакуум қаршилиги

note: i18n: tag constant attribute name
en: Boltzmann Constant
uz@cyrillic: Болцман доимийси

note: i18n: tag constant attribute name
en: Atomic Mass Unit
uz@cyrillic: Атом массаси бирлиги

note: i18n: tag constant attribute name
en: Molar Gas Constant
uz@cyrillic: Моляр газ доимийси

note: i18n: tag constant attribute name
en: Stefan-Boltzmann Constant
uz@cyrillic: Стефан-Болцман доимийси

note: i18n: tag constant attribute name
en: Avogadro's Number
uz@cyrillic: Авагадро сони
