kcalc - en to xh translation catalogue (33 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, displayColorsBox)
en: Display Colors
xh: Bonisa Imibala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Background:
xh: &Isiqalo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonColorsBox)
en: Button Colors
xh: Imibala Yeqosha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Functions:
xh: &Imisebenzi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: &Numbers:
xh: &Amanani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &Memory:
xh: Inku&mbulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: O&perations:
xh: Imise&benzi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, General)
en: General
xh: Ngokubanzi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, precisionGroupBox)
en: Precision
xh: Ugqolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Maximum number of digits:
xh: &Ubuninzi bamanani:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fixed)
en: Set &decimal precision
xh: Cwangcisa u&gqolo lwenani leshumi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Beep)
en: &Beep on error
xh: &Cofa kwimposiso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbLn)
en: Natural log
xh: Ushicilelo lakuqala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMean)
en: Mean
xh: Ngcolileyo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSd)
en: Standard deviation
xh: Esezantsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDat)
en: Enter data
xh: Ngenisa i data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbSquare)
en: Square
xh: Isikweri

en: Last stat item erased
xh: Umba westati ophakanyisiweyo

en: General Settings
xh: Izicwangciso Ngokubanzi

en: Select Display Font
xh: Khetha Umgca Woboniso

en: Colors
xh: Imibala

en: KDE Calculator
xh: Umatshini wokubala we KDE

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCSt)
en: Clear data store
xh: Cima ugcino lwe data

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbOR)
en: Bitwise OR
xh: Bitwise Okanye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAND)
en: Bitwise AND
xh: Bitwise Ne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbCmp)
en: One's complement
xh: Ukunconywa Komnye

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPercent)
en: Percent
xh: Ipesenti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbDivision)
en: Division
xh: Ulwahlulo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMultiplication)
en: Multiplication
xh: Uphinda-phindo lwamanani

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPeriod)
en: Decimal point
xh: Inani leshumi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbAllClear)
en: Clear all
xh: Cacisa zonke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbMemRecall)
en: Memory recall
xh: Ukubuya Kwenkumbulo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KCalcButton, pbPlusMinus)
en: Change sign
xh: Tshintsha uphawu
