kcharselect - en to bs translation catalogue (18 entries)

en: &To Clipboard
bs: &U clipboard

en: To Clipboard &UTF-8
bs: U clipboard &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
bs: U clipboard &HTML

en: &From Clipboard
bs: &Iz clipboard-a

en: From Clipboard UTF-8
bs: Iz clipboarda UTF-8

en: From Clipboard HTML
bs: Iz clipboarda HTML

en: &Flip Text
bs: &Prevrni tekst

en: &Reverse Direction
bs: Ok&reni usmjerenje

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: KDE character selection utility
bs: KDE alat za izbor znakova

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
bs: Omotač oko grafičke kontrole K‑birača-znakova.

en: Author
bs: Autor

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
bs: Novo grafičko okruženje, Unicode podaci, postepeno pretraživanje i opšta poboljšanja

en: Previous maintainer
bs: Prethodni održavalac

en: GUI cleanup and fixes
bs: Čišćenje interfejsa i ispravke

en: XMLUI conversion
bs: Pretvaranje u XMLUI

en: RTL support
bs: Podrška za RTL
