kcharselect - en to cs translation catalogue (24 entries)

en: &To Clipboard
cs: &Do schránky

en: To Clipboard &UTF-8
cs: Do schránky jako &UTF-8

en: To Clipboard &HTML
cs: Do schránky jako &HTML

en: &From Clipboard
cs: Ze s&chránky

en: From Clipboard UTF-8
cs: Ze schránky jako UTF-8

en: From Clipboard HTML
cs: Ze schránky jako HTML

en: &Flip Text
cs: Prohod&it text

en: &Reverse Direction
cs: Opačný smě&r

en: &Window Color Scheme
cs: Barevné sc&héma okna

en: Bookmarks
cs: Záložky

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: KDE character selection utility
cs: KDE nástroj pro výběr znaků

en: A wrapper around the KCharSelect widget.
cs: Wrapper okolo widgetu KCharSelect.

en: KF5 port and current maintainer
cs: Port na KF5 a současný správce

en: Author and previous maintainer
cs: Autor a bývalý správce

en: Author
cs: Autor

en: New GUI, Unicode information, incremental search, and general improvements
cs: Nové GUI, Informace o Unicode, Inkrementální vyhledávání a obecná vylepšení

en: Porting help
cs: Pomoc s portováním

en: Previous maintainer
cs: Předchozí správce

en: GUI cleanup and fixes
cs: Vyčištění GUI a opravy

en: XMLUI conversion
cs: Převod na XMLUI

en: RTL support
cs: Podpora RTL
